YENGEÇ

YabangülüYengeçlerin öğrenmesi gereken hayat derslerinin başında kabuğundan sıyrılmak, açılabilmek, güvenmek ve  riske girmek gelir. Yaban Gülü 'nün korkusuzca açan yaprakları Yengeç insanına bu konularda ilham verecektir. Hoş kokusuyla huzuru, birbirinden alımlı renkleriyle güzelliği ve özgür formuyla yeniliği aşılayan bu çarpıcı çiçeğe yaşam alanınızda yer açın!

Kahkaha Çiçeği
Akşam sefası olarak tanıdığımız bu çiçek, içine kapanık, duygusal Yengeç'in gün aydınlığına tercih etmesi gibi tercih eder akşam alacasını her şeyin ayan beyan göründüğü saatlere. Rüzgarda açılmasın diye eteğini toplayan hanımefendi gibi kapatır yapraklarını gündüz.Taa ki Beklediği loş ışık gelene kadar.

AdaçayıÜst solunum yollarının rahatlatılmasında, toksinlerin atılmasında kullanılan adaçayının Salvia pratensis (çayır adaçayı) denilen türünden elma yağı ya da acı elma yağı elde edildiğini, bu yağ ile başta kesikler olmak üzere pekçok üst deri yaralanmasının hızla tedavi edildiğini biliyor muydunuz? Peki ya bir fincan adaçayına atılmış bir dilim limonla süslenen bir sohbetin, pekçok Yengeç'in gizemli dünyasının kapılarını aralayabileceğini?

LotusEzoterik öğretilerde ruhsal olgunluğun, derinliğin ve gelişkinliğin sembolü olan Lotus aynı zamanda çok yönlü bir şifalı bitkidir. 1990’lı yıllarda yapılan bilimsel bir çok araştırma,çiçeğin kökü çekirdeği ve genç yapraklarından elde edilen özün insan bünyesinde ateş düsürücü özelliğinin yansıra kan şekerini düzenleyici ve  metobolizma hızlandırıcı özelliğini de ortaya çikarmıştır.

Ayrıca bitkinin genç çekirdeklerinin sıkılması ile elde edilen özüt tavsiye edildiği şekilde kullanıldığında sindirim sistemindeki düzensizlikleri ve kabızı ortadan kaldırır. antioxidan ozelliğe sahip olan Lotus'u tütsü formunda da bulabilir ve yaşam alanınızı hoş aromatik bir kokuyla doldurabilirsiniz.

 

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
2 + 2 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin