TERAZİBöğürtlen

 

Sağlığa ve güzelliğe düşkün Terazi, böğürtlenden kolay kolay vazgeçmemelidir. Geniş kullanım alanı olan böğürtlen için bir kaç pratik tavsiye isterseniz : İnsan sağlığında önemli rolleri olan Böğürtlen, yaşlılıktan kaynaklanan hafıza kayıplarını önler, ishallerde çok faydalıdır, kaynatılmış yapraklarından elde edilen çayı ağız yaralarına iyi gelir. Ayak yorgunlukları için kök ve sürgünlerinin kaynatıldığı suyun ayakbanyosuna eklenmesi mucizevi sonuçlar yaratacaktır. Ayrıca Böğürtlen çiçekleri, 50 grama bir 1 litre su ölçüsü ile kaynatılarak iyi bir güzellik losyonu olarak da kullanılabilir.

Çilek

Kolesterolü düşüren,damar tıkanıklığını önleyen Çilek aynı zamanda çok iyi bir antioksidandır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı koruyucudur. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına çok faydalıdır. Bağırsak kurtlarını döker, idrar söktürür ve vücuttaki zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırır. Kanı temizler. Diş etlerini güçlendirir ve ağız kokusunu giderir. Sakinleştirici etkisi ile tansiyonu düşürür ve stresi azaltır. Ateşi düşürmekte de kullanılabilen Çilek, romatizma ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Cildi nemlendirir, tazelik ve güzellik verir.
Yapraklarından meyvesine pek çok farklı biçimlerde kullanılabilen Çilek, sihirli formülleriyle reçellerin de vazgeçilmezidir. Bu çok leziz ve neşeli meyvayı bir pastanın içinde ya da büyük bir cam kasede Terazi insanına sunarak pek çok konuda ikna olmasını sağlayabilirsiniz!

Muz

 

Kalbe ve kas sistemine, ishale, yorgunluğa birebir olan Muz, lifleriyle de gemi halatı, kumaş ve aksesuar yapımında kullanılıyor. Yeşilken pişirilerek de yenilebilen muz, afrodizyak etkisiyle de tercih edilen bir meyva. Sinir, kas ve hormonları dengeleyerek sağaltıma yardımcı olan bu aromatik meyvanın, zodyak'ın dengeleyici burcu Terazi'nin favorisi olmasına şaşırmamak gerek!

 

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
1 + 13 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin