Bacak Yogası
Bacaklarınızı omuz hizanıza kadar açarak mümkün olduğunca dik bir şekilde durun. Kollarınızı serbestçe iki yana bırakın. Çene kaslarınızı gererek vücut ağırlığınızı ayak ve topuk bölgenize toplayın.
Karnınıza konsantre olun. Göbek deliğiniz ve arka bel kaslarınıza konsantre olarak kaslarınızı olabildiğince kasın. Şimdi derin nefese başlıyoruz. Mümkün olduğunca yavaş ve sakin bir biçimde derin ve etkili nefes alıp verin. Nefesinizi bırakma aşamasına geldiğinizde kalça bölgenizi sanki bir yere oturacakmışsınız gibi yavaşça pozisyonlayın. Ama üst vücut bölgesini öne doğru eğmemeye çalışın. Kollarınızı güç almak için öne doğru uzatabilirsiniz. Oturma hareketini arka üst bacak kaslarınız yere paralel olana kadar sürdürün. Kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. İlk zamanlarda tam oturma sağlayamayabilirsiniz. Bu hareketi tamamladıktan sonra tekrar dik duruşa geçin ve derin bir nefes alırken bacaklarınızdan bir tanesini 10 derece kadar geriye uzatın ve parmak ucunuzu yere basarak bacağınızı iyice kasmaya çalışın.  Aynı hareketi diğerine de tekrarlayın ve tekrar dik pozisyona geçin.
Yukarıda belirtilen egzersizi günde 10 kere yaparak bacaklarınızı eskisi gibi sıkı, pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz. Unutmayın egzersizin etkilisi sürekli olanıdır. Düzenli egzersiz yapamayan kişiler hem hastalıklara erken yakalanır, hem de kilo problemi yaşarlar.  

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
5 + 2 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin