Oğlak Burcu

 

OĞLAK BURCU
22 ARALIK - 19 OCAK
Öncü, Toprak, Negatif

TOPRAK: Maddi eğilimli - Fiziki hareketlilik - İdrak eder - Pratik - Kararlı - Kendini kontrol edebilen - Koruyucu (muhafaza edebilen). Toprak elementi kişiyi her türlü konularda pratik olmaya yönlendirir. Bununla birlikte özellikle maddi ve materyel konularda da pratiklik ve iyi kullanımı göstermektedir. Boğa Burcunda bu daha çok maddi ve sahip olma yönünde ortaya çıkmaktadır. Buradaki pratikliği ve çoğaltma isteğini göstermektedir. Başak Burcunda bu daha çok sahip olduğu materyelleri iyi kullanma ve onlara gereken özeni gösterme şeklinde görülmektedir. Sabırlı olmasını, detayları sevmesini ve bu konularda el yeteneğinin gelişmiş olmasını da göstermektedir. Ayrıca kendisine ve vücüduna gösterdiği özeni de göstermektedir. Oğlak Burcunda ise bu daha çok pratik yönde organizazyon yeteneğini ve ticaret zihniyetini göstermektedir.

ÖNCÜ: Aktif - Yaratıcı - Teşebbüs etmeyi seven - Verimli. Öncü grubundaki yoğunluk kişinin karakterinde belirli, daha doğrusu kendisinin seçtiği konularda önde olma ve bilgili olma isteğini göstermektedir. Buradaki yoğunluk kişinin bulunduğu çevreye etki etmesini gelişen olalayların içinde aktif olmasının işaretidir.Gerçekçilik ve mantığın her türlü ilişkileri ve çevrede iyi kullanımını da simgeler. Ayrıca bir şeyler yapabilme, aktif ve faal olma dürtüsünün yoğunluğunu da göstermektedir.

KİŞİLİK : Bilinçlilik - Duyarlı ve çabuk algılayıcı - Yasaları kullanıcı - Sıkı çalışabilen-Dikkatli - Kontrollu.

İLGİ ALANLARI : Kapalı, gizemli ve gizemli yerler - Asidler - Hava temizleme cihazları - Mimari, mimari dizaynlar - Eğlenceler, içki alemleri - Kemikler, kırık, çıkık ve kemik hastalıkları - Küller - İş yerleri, ofisler ve şirketler - Kalsiyum fosfat - Deri kanseri - Mağaralar, inler - Çimento - Mezarlıklar - Seremoniler - Tabut ve mezarlıklar - Duvar saatleri - Soğuk, soğuk algınlıkları - Konsantrasyon, trans - Kristaller, kristalizasyon, donma ve buzlanma - Karanlık ve gizemli insanlar - Kredi- Kredi- Krediler, kredi almalar - Aralık Ayı - Güçlükler, zorluklar, sorun ve engeller, bunları sürekli yaşamak - Kapılar - Ekzama - Kuruluk - Endüstriyel büyücülük - Kazı, yıkım ve inşaatlar - Çiflikler, haralar - Keçiler, oğlaklar - Granit - Hinduizm - Boynuzlar - Hapishaneler - Toprak - Araziler, tarlalar - Deri, dericilik, deri eşyalar - Makarna.

DİĞER BURÇLARLA: Boğa ile mutlu olursun, Yengeç´den çok şey öğrenirsin, Koç sana güven verir, Terazi senin ilerlemeni sağlar, Ama Terazi aynı zamanda da kozmik bağındır.

Oğlak burcunun analizi

Sorumluluk - Disiplin - Kısıtlama - Konsantrasyon - Sınırlandırma.

Aydınlık tanımı: Konsantrasyon - Sağlamlık - Sebatkar - Ciddi - Derinlik - Dikkat - Tecrübe ile öğrenmek - Tutumluluk - Çalışkanlık.

Karanlık tanımı: Ruhsal kısıtlama - Melankoli - İçine kapanıklık - Yanlızlık - Uyumluluk eksikliği - Hasis - Güvensiz - Geri çekilme - Sınırlama isteğinde olmak. Kişilik: Konsantrasyon - Sağlamlık - Sebatkar - Ciddi - Derinlik - Dikkat - Tecrübe ile öğrenmek - Tutumluluk - Çalışkanlık.

Satürn artı davranışlar: Her hangi bir konuda sebatkar olabilen bir yapı - Güçlü konsatrasyon yeteneği - Tecrübelerin iyi kullanılması - Ağır çalışma koşullarına dayanıklı olmak - Tutumlu olmak - Dikkatli ve ciddi davranışlar sergilemek - Tecrübelerden gelebilecek avantajlar - Güçlü iskelet yapısına ve dişlere sahip olmak.

Satürn eksi davranışlar: Ruhsal yönden tutukluk - Kendini geri çekme - Yanlızlık duygusuna kapılmak - Güvensizlik sergilemek - Hasis olmak - Uyumluluk eksikliği çekmek - Tecrübe edinmekte zorlanmak - Tecrübelerin yanlış kullanımı - Konsantrasyon eksikliği - Zayıf kemikler ve zayıf dişler.

GEZEGENİNİZ SATÜRN´İN ASTRO ETKİLERİ Kader değiştirici o kişi birçok tecrübe edinerek bunların sonucu yükselir, Kısıtlamanın ve disiplinin planetidir.

PSİKOLOJİK ÖZELLİK: (+) Konsantrasyon, kuvvetlilik, ciddiyet, sebat, tutumluluk.

(-) Ruhsal tutukluklar, melankoli, kapanıklık, yalnızlık, ayrılık, korku, güvensizlik, kıskançlık, hırs, açgözlülük, uyumsuzluk.

BİYOLOJİK ÖZELLİK: Kemikyapısı, ten, ilik, ruhsal acı, felç, yavaş iyileşen hastalıklar, cüzzam, kankirliliği, üşütmeler.

SOSYOLOJİK ÖZELLİK: Ağır çalışanlar, kederli ve içsel tutuklukları olan kişiler, yaşlı kimseler, baba, çifçiler, kazıcılar, mülk sahipleri.
 

SAĞLIK:

Bu burç, kişinin kemik yapısını yani iskelet yapısını temsil eder. Aslan burcunda olduğu gibi bel kemiği de bu burcun yönetimindedir. Yaşlılık dönemi ile de ilgisi vardır.

OĞLAK BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Oğlak insanları başlıca iki türe ayrılır. Birinci tipleme , normalden uzun boylu ve güçlü yapılı, etkileyici ve sıklıkla da çekici bir yüz yapısına sahip olanlardır. Yani iş adamı Nejat Eczacıbaşı gibi... İkinci tipleme ise, normalden kısa boylu ve minyon suratlı, veya uzun yüz hatlı olanlarıdır. Her iki tipin de gülüşleri esnasında ağızlarının oğlaklaşması ve çekici bir ifadeye bürünmesi ortak özellikleridir. Ayrıca bu özellikleri onlara yüz ifadelerindeki kasvetliliği de öne çıkarmaktadır. Genelde Oğlakların el ve ayakları büyüktür. Eklemler özellikle de dizler çıkıktır. Oğlak insanlarının iskelet yapıları nadiren fazla etli olur, bu yüzden genelde çok kemikli olurlar. Oğlak kadını düzgün vücutlu, küçük ya da ağır ama orta boy göğüslüdür. Vücut hatları yavaş ve bazen de hantaldır. Oğlak burcu; insanın kemik yapısını yani iskeletini simgeler. Aslan olduğu gibi omurga da bu burcun yönetimindedir. Dişler, eklem yerleri, dizler ve deri yine oğlak burcu ile ilgilidir. Ayrıca; Oğlak burcu yaşlılık dönemi ile de doğrudan ilişkilidir.

Ünlü Oğlaklar

Mao - Elvis Presley - Newton - Joan Baez - Nixon - Onassis -Danny Kaye - Muhammed Ali - Şener Şen - Barış Manço - Jack London - Moliere - Nejat Eczacıbaşı - Semra Özal - Atıf Yılmaz - Edgar Allen Poe.

OĞLAK´İ İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR:

Kapalı, gizemli ve dar yerler - Asidler - Hava temizleme cihazları - Mimari, mimari dizaynlar -Eğlenceler, içki alemleri - Kemikler, kırık, çıkık ve kemik hastalıkları - Küller - İş yerleri, ofisler ve şirketler - Kalsiyum fosfat - Deri kanseri - Mağaralar, inler - Çimento - Mezarlıklar - Seremoniler - Tabut ve mezarlıklar - Duvar saatleri - Soğuk, soğuk algınlıkları - Konsantrasyon, trans - Kristaller, kristalizasyon, donma ve buzlanma - Karanlık ve gizemli insanlar - Krediler, kredi almalar - Aralık Ayı Güçlükler, zorluklar, sorun ve engeller, bunları sürekli yaşamak - Kapılar - Ekzama - Kuruluk - Endüstriyel büyücülük - Kazı, yıkım ve inşaatlar - Çiflikler, haralar - Keçiler, oğlaklar - Granit - Hinduizm - Boynuzlar - Hapishaneler - Toprak - Araziler, tarlalar - Deri, dericilik, deri eşyalar.

Oğlak burcunun özellikleri

Oğlak burcu insanlarının sorumluluk duyguları gelişmiştir. Bunun doğrultusunda bu insanların özel birşeyler yapabilme, herhangi bir şeye sahip olma, birisi hakkında endişelenme ve sorumluluk üstlenme dürtüleri yoğun bir şekilde çalışır. Bunlar sosyal olaylarda, ticarette veya entellektüel alanda ortaya çıkabilir. Onlar için önemli olan konu değil sorumluluğunu üstlenecekleri ve yaşadıklarının farkına varmaları için herhangi bir şey; aynı zamanda o konu hakkında endişe duyma gereklilikleridir. Onları kişisel bağımsızlık savaşı içinde görürseniz; onlar için bu yaptıklarının savaşın içinde tek başına olma isteklerinden kaynaklanmadığını daha çok başkalarını incitmeme isteklerinden geldiğini görürsünüz. Oğlak insanlarının kişisel bağımsızlık savaşı veya sosyal garantileri için kullanabildikleri sezgisel güçleri vardır. Onları bazen dayanıklı va ayakları üstünde tek başına durabilen birisi olarak görürsünüz bazen de pasif, yalnız ve çaresiz görürsünüz. Çaresizlikleri ise daha çok kendilerinden kaynaklanmaktadır. Kendileri ile barışık olmadıklarından, kendileri ile fazlaca uğraşırlar. Onları güçlü gördüğünüzde ise uğraşabildikleri bir konu mutlaka vardır. Oğlak insanları genelde pratik olurlar. Bu konuda bir eğitim aldıklarından değil, daha çok merak ve konuşmalar sonucu bu yeteneklerini geliştirmişlerdir. Dikkatli olması onun çevresinde olup bitenleri görerek, duyarak veya merakından öğrenerek faydalı bir şekilde kullanmasına olanak tanır.

İhtiraslı dağ keçisi Oğlak insanları genelde en tepeye oynamak isterler ve hiç kimse onları bu fikirlerinden vazgeçiremez. Ağır ve çok çalışmaya dayanıklı ve alışıktırlar, maddi kazançları onlara güvence verir. Planlarını ve kazançlarını buna göre programlamışlardır. Kendi güçlerini bildiklerinden buna karşı güvenleri vardır bununla gerçekçi ve dikkatli davranırlar. Ani gelen problemlere ve zorluklara uygun çözümler getirebilirler, bunu yaparken de daha çok panik olurlar ve heyecanlanırlar. İş ve çalışma hayatlarında düzene önem verirler. Bu düzeni bulamadıklarında ise dikkatlerini toplamaları zorlaşır. Ev hayatında da tüm işler A´ dan Z´ ye organize ve düzenli yapılmalıdır. Oğlak insanları iyi bir yönetici olabilirler. Bu yüzden de onları alt kademede çalışırken pek göremeyiz. Çalışırken çok uysaldırlar fakat fırsatları yakaladıklarında bu uysallıklarından bir eser kalmaz. Onların geri adım attığı çok nadir görülür, bu yüzden de yüksek seviyedeki pozisyonlara çıkmak için çaba harcarlar bu onların güvence isteklerinden kaynaklanmaktadır. Oğlak insanları için para önemlidir çünkü ilerleyen yaşlarında başkalarına yük olmak istemezler. Bazen bu duyguları onları aşırı çimriliğe itebilir. Onların bir ilginç yönü de gençliklerinde çok olgun ve yaşlı, yaşlılıklarında ise çocuksu ve genç olmalarıdır.

Hep ihtiyacı vardır Bir başka olumsuz yönleri ise kendi duygularını anlamakta zorlanmalarıdır bu da onları melankoliye ve yanlızlığa itebilir. Olumsuz yönlerinden birisi de davranışlarında genellikle kendilerine dönük olmalarıdır, sanki her şey onlar içinmiş gibi davranırlar. Yine de çok hisli ve alıngan insanlardır, bunu belli etmemeye çalışırlar fakat onlar kadar bunu belli eden başka bir burç yoktur. Bu yüzden de saygınlığa ihtiyaç duyarlar. Oğlak burcu, başarıyı, dayanıklılığı ve de disiplini sembolize eder. Bu burcun , insanları genelde kendilerini olayların akışına bırakmaktan hoşlanırlar. Oğlakların kafasında sürekli bir şeyler olabilmek ve bir şeylere ulaşabilmek düşüncesi vardır. Onlar için en uygun söz "benim ihtiyacım var" dır. Oğlak burcu insanlarının sorumluluk duyguları gelişmiştir. Bu doğrultuda Oğlak insanlarının özel birşeyler yapabilme, herhangi bir şeye sahip olma, birisi hakkında endişelenme ve sorumluluk üstlenme dürtüleri yoğundur. Sosyal olaylarda, ticarette veya entellektüel alanda başarılı olabilirler. Onlar için önemli olan konu değil sorumluluğunu üstlenecekleri bir olayın ve yaşadıklarının bilincinde olmalarıdır. Barış Manço önemli bir örnektir... Oğlak insanlarının bağımsızlık için mücadele ettiklerini ve yaşamlarını feda ettiklerini görebilirsiniz.

Ağır işçi ve dayanıklı Oğlak insanını, güçlü gördüğünüzde bilin ki, uğraştıkları ve önem verildikleri ciddi bir konu mutlaka vardır. Genelde pratik biridir. Bunu özel bir eğitim aldığı için değil, daha çok merak ve konuşma yeteneği sonucunda başarır. Oğlak burcu insanı, çok dikkatli biridir, çevresinde olup bitenleri görerek, duyarak veya merakından öğrenerek yararlı bir şekilde kullanır. Sanatçı Şener Şen böyle biridir. Bu insan genelde en tepeye oynar; hiç kimse onu bu tutkusundan vazgeçiremez. Ağır ve yoğun çalışmaya dayanıklı ve alışıktır, maddi kazancı onlara daima güvence verir. Diğer toprak burçlarında olduğu gibi, yani Boğa ve Başak burçları tarzındadır. Gücünü iyi bildiğinden kendisine güveni tamdır. Böylece, gerçekçi ve dıkkatli davranır. Ani gelen problemlere ve zorluklara uygun çözümler getirebilir, ama ilginçtir; bunu yaparken nedense paniğe kapılır ve heyecanlanır. Semra Özal örnek bir Oğlak tipidir; iş veya çalışma yaşamında Oğlak insanı düzen ve disipline çok önem verir. Bu düzeni bulamadığında da dikkatini toplaması güçleşir... Ev yaşamında da tüm işler a´ dan z´ ye organize edilmeli ve düzenli yapılmalıdır. Çalışırken çok uysal biridir Oğlak ama fırsatları yakaladığında bu uysallığından eser kalmaz. Geri adım attığı çok nadir görülür, Bu yüzden de yüksek düzeydeki pozisyonlara yükselmek için çok çaba harcar; aslında bu; onların güvence isteklerinden kaynaklanmaktadır.

Melankolik ve alıngan Zaman zaman bu etkinin onları aşırı cimriliğe ittiğine raslanır. Diğer bir ilginç yön de gençliklerinde çok olgun ve yaşlı, yaşlılıklarında ise çocuksu ve genç olmalarıdır. Oğlak burcu insanının bir diğer olumsuz yönü ise kendi duygularını anlamakta zorlanmasıdır, bu da onları melankoliye ve yanlızlığa itebilir. Başka bir olumsuz yön ise; davranışlarında genellikle kendisine dönük olmasıdır, sanki her şey onun içinmiş gibi davranır. Yine de Oğlak insanı; çok hırslı ve alıngan biridir, fakat bunu pek belli etmemeye çalışır ama ne yazık ki onun kadar da bunu belli eden bir başka burca raslayamazsınız. İşte bu yüzden saygınlık onlar için çok önemlidir...

Oğlak burcuna önerilerimiz

Dış etkenler yüzünden değişen ruhsal sağlığınız ve bunun getirdiği psikolojik baskılar ortaya çıkacak. Ayrıca gizlilik ve kapalı yerlerde bulunma isteği siz ay boyunca kamçılayacaktır. Düşünce ve davranışlarınızdaışlarınızda ise geçmişteki koşullardan bir hayli etkileneceksiniz. Planladığınız işlerden başkalarına pek bahsetmeyecek, düşüncelerinizi açığa çıkartmayacaksınız. Düşüncelerinizde devinim sizi bir hayli zorluyor. Rahat olamıyorsunuz. Zihninnizin sürekli meşgul olması ve herşeyden çok çabuk etkilenmeniz ruh sağlığınız açısındanda pek iyi olmayacak. Çok derşn düşünüyor fakat uygulama yaparak deşarj olamıyorsunuz. Bu durumdam mümkün olduğunca çabuk kurtulmalısınız. Bir bakıma derin düşünceler birçok olayı açığa çıkartabilir. Ne zamandır ortaya atamadığınız tezler üzerindeki ayrıntılar ortaya çıkacak, birçok keredir denediğinbiz çalışmakar ise sonuca yavaş yavaş gidecektir. Oysa daha önce belişrtildiği gibi bunları yanlız düşüncerlerde bırakmayıp, hayata yansıtabilseniz kimbilir ne derce başarılı olacaksınız. Bu arada Mars, sizi her alanda mücadeleci bir yapıya sokacaktır. Haksızlığa dayanamayacak ve insanlara yardım etmek amacıyla sürekli çabalıyorsunuz. Bazı olumsuz durumların bu tarihten sonra ortadan kalkması size yükselme arzusu aşılayacaktır. Tuttuğunu koparan bir yapıda olacaksınız. Akılcısınız ve planladıklarınızı hayata geçirebileceksiniz. Karşılaşabileceğiniz engeller, zorluklar sizi engellemekten çok adeta harekete geçmeniz için kamçılıyor. Bu tarihler arasında bir çok işte yönetimi ele geçirebilirsiniz.

Aşkta sıkıntı var Çevrenizde bu kadar güçlü konumunuza rağmen sizden çekinilecek bir hava yaratmıyorsunuz. Aksine insanlara çekici gelen bir yapınız var. Çünkü insanlara yardım etmeyi seviyor aynı zamanda kendinize de birpay çıkartıyorsunuz. Meydana gelen olumsuzluklardan sonra son iki hafta boyunca tersliklerden ve yolunda gitmeyen işlerden arınacaksınız. Aşk hayatında bazı üzücü olaylar yaşayabilirsiniz. İstemediğiniz bitişler ve ayrılıklar olabilir. Ama kendinizi bırakmamanız ve mücadele etmeniz gerekiyor. Fakat sonra mükemmel denebilecek ilişkiler içinde olacaksınız. Sağlığınız ise iyi sayılır; fazla düşünceler ve koşuşturmaktan dolayı başağrıları çekebilirsiniz. Çok yoğunsunuz bu da adale ağrılarına neden olabilecek kadar çok faaliyette olacağınız anlamında. Kendinizi yormamaya çalışın. Bu arada, sinir gerginliği yüzünden sevdiğiniz kişinin kalbini kırmaya hiç gerek yok. Aşk hayatınızda daha dikkatli olmalısınız. Yanlış anlaşılmalar ve iletişim bozukluğundan kaynaklanan birçok sorun sevdiğiniz kimseyle aranızı açacaktır. Ondan yapabileceğinden fazla şeyler istemeyin. Yeni başlangıçlar ve kor halindeki aşkların alevlenmesi bu ara olasıdır. Ayak eklemleriyle ilgili sorunlar kendini gösterdiğinde önemsememezlik etmeyin.

Yeteneklerinizi hatırlayın İlgi alanınıza giren her şeye büyük bir istekle atılacak, sorumluluk almaktan kaçmayacak ve her ne konu olursa olsun verdiğiniz kesin kararların sonucunda pişman olmayacaksınız. Yalnız sizi sindirmek isteyen insanların dedikoduların maruz kalabilirsiniz. Tabii ki buna aldırmayacak en kısa zamanda onlara kimin haklı olduğunu göstereceksiniz. Aslında konulara bu kadar çabuk adapte olmanız ve sonuçta kesin başarı elde etmeniz konsantrasyon gücünüzün üst seviyelerde olmasına bağlı. Belki sizde sizde farkına varıyorsunuz, bu derece katı bir mantık yapısı sizi yumuşak başlı ve uyumlu insancıl özelliklerden uzaklaştırıyor. Daha sakin ve ağırbaşlı olmaya çalışmalısınız. Çevrenizdeki insanların etrafına yaydığı sıcak hava sizide bu şekilde olmaya davet ediyor. Görmemezlikten gelmeyin. Onlarla birlik çalışmalarına girerseniz hem siz hemde birlikte çalıştığınız insanlar kazançlı çıkacaktır. Aşk hayatınız ise ay boyunca gergin bir şekilde kendini gösterecek. Özellikle 30 Aralık - 13 Ocak arası doğanlarda etkili olacak bu durum, gereksiz tartışma ortamları hazırlarken sizi ve sevdiğiniz kişiyide bu ortamların içine sürükleyebilir. Sakin olmalı ve başkaları tarafından yönlendirme içine girmemelisiniz. Sağlığınız ise ay boyunca fena sayılmaz. Önemsiz sayılabilecek rahatsızlıklara karşı zamanında önlem alırsanız, ileride karşınıza çıkabilecek sağlık sorunlarını bertaraf etmiş olacaksınız. Hareketlerinizde ve konuşmalarınızda belli bir ahenk ve ayrıca sürükleyici bir hava olmalı ki insanları etkileyebilesiniz. Böylece katı görüntünüzdende kurtulacaksınız. Elinizde ki paradan yapıcı bir şekilde yararlanmalı, yalnızca kişisel doyumunuz için olanaklarınızı kullanmalısınız. İlginizin maddesel kazançlarda olması sizi yeni işlere yöneltecektir. Eğer bu konuda herhangi bir girişim için niyetiniz varsa sonuçtan çekinmenize gerek yok. Kazanç konularında planlanmış değişik düşüncelere sahipsiniz. Herkesçe uygulanır fikirleriniz sayesinde hem siz kazanacak hemde beraber olduğunuz insanlara ne derece yetenekli ve iş bilir bir kişi olduğunuzu kanıtlayacaksınız. Yalnız şunu belirtmekte yarar var, yukarıda bahsedilen olumlu durumlar, herhangi bir nedenden dolayı küçükde olsa aksaklıklara maruz kalabilir. Yapacak fazla birşey yok. Sizin attığınız temellerin sağlam olması işlerinizdeki pürüzleri kolayca atlatmanızı sağlayacaktır. Ve kaçınılmaz olarak bu başarılarınız çevrenizde sizin gibi olmak istteyen insanlar tarafından kıskançlık ortamları meydana getirecektir. Hatta asılsız dedikodular çıkararak size karşı taraf toplamaları söz konusu olabilir. Bu konuda yapabileceğiniz pek fazla birşey yok. Nasıl olsa sizi tanıyanlar bu seviyeye nasıl geldiğinizi biliyorlar.

Herkese ihtiyacınız var Elinize geçen para miktarındaki artış nedeniyle kendinizi lükse ve eğlenceye eğilimli bir yapı içine girmemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca ilerisi için kendinize yeni iş imkanları açma olasılığını da yavaş yavaş kaybedersiniz. İşlerinizde ki planı ve düzeni eglence hayatında da yaratmalısınız. Eğer 1 ve 9 Ocak arası doğmuş bir Oğlaksanız, yasal işlerinizle ilgili bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. Yine bu tarihte doğanlar toplum hayatında kavgacı bir yapıya bürünecek kendi fikirlerini doğru yada yanlış olsalarda iddiacı bir şekilde savunmaları başkalarıyla olan dialoğlarını ve ilişkilerini olumsuz yönde etkileyecektir. Mantıklı olmalısınız. Eğer böyle giderse asılsız iddialarınızla siz kendinizi kandırmış olursunuz. Ve tabii ki sonuçta zarar görende siz olacaksınız. östelik bir de kapris yapmanız sürgelen bütün işlerinizi olumluyken bile tersine çevirecektir. Bu yüzden eğer l ve 9 Ocak arası doğumluysanız attığınız her adımdan sonra ayağınızı ayağınızı kaldırıp nereye bastığınıza bakmamalı, adım atmadan önce nereye basacağınızı görmelisiniz. Aşk hayatınız gerginlik yaşanacak. Belki de işlerinizin verdiği sıkıntı ya da yoğunluk buna sebep olacak. Biraz daha gayretle sevdiğiniz kimseye karşı beslediğiniz duyguları ortaya çıkartın. Çünkü her türlü işinizde en büyük yardımı ondan göreceksiniz. Sizin için risk içeren işlere girmeye bile hazır. Fakat siz ona böyle bir teklifte bulunmayın. Yapacağı pek çok fedakarlık var biraz daa ve üstlenebileceğinizden çok işi yüklenmemeye çalışın. Meraklı ve araştırmacı bir yapıdasınız. Çalıştığınız veya yaşadığınız alandaki tüm yeni şeyleri keşfetme içgüdünüzü dizginleyemiyorsunuz. Kardeşleriniz ya da akrabalarınızla uyumlu beraberlikler içinde olmanız, onlarla birlikte yapacağınız çalışmalarda sonuca erken ve olumlu bir şekilde gitmeniz size güç kazandıracaktır. Yakın çevrenizle böyle bir ilişki içinde olmanız, beraberliğin ne derece önemli bir şey olduğunu bir kez daha size hatırlatacak. Dikkatli olmanız gereken bir diğer konu ise fikirlerinizde ısrarcı olmamanız özellikle l ila l0 Ocak arası doğumluysanız hareketlerinizde, konuşmalarınızda azami derecede dikkatli olmalısınız. Çoğu kez, girdiğiniz her ortamda yanlış anlaşılarak kendinizi tam olarak ifade edemeyeceksiniz. Birlikte yaşadığınız veya çalıştığınız insanlarla gereksiz yere tartışmalara girmeyin. Onlara ihtiyacınız var. Hem daha sonra düzelecek şeyler için her zaman özverili olmaslarını beklemeniz hata olur. Ayrıca onun sabrının da bir sınırı var ve o da insanlara karşı öfke besleyebilir. Dikkatli olmalı, hatta onun isteklerine siz boyun eğmelisiniz. Göreceksiniz ilişkiniz yeni boyutlar kazanacak. Sağlığınız için düzenli bir masaj programına girmelisiniz. Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Yaratıcılığın en iyi dönemi Güvenli bir yuva sizin için çok önemli olacak. Evinizle ilgileniyor hatta evinizi dışarıdan kimselere bir sanat bir sanat gösterisi gibi sunmak istiyorsunuz. Bunları yapmanız içinse doğal olarak yaşadığınız çevrenin ve maddi varlığınızın iyi olması gerekli. Hatta öyle bir şey ki yapacağınız her çalışmanın evde geçmesini istiyorsunuz ve bu konuda da diretiyorsunuz. Aslında biraz da kendinize güven eksikliğiniz var. Çünkü ev ortamı sizi çevreliyor. Fakat evinizde yapmanız gereken çalışmalarla dışarıda yapmanız gereken çalışmalar çok farklı şeyler. Biraz mantıklı düşünün ve olacak şeyleri isteyin. Bu ara özellikle aile büyüklerinizle birlikte olmak isteyecek, ailenizin kökenini araştırmak gibi bir yapı içine gireceksiniz. Bu hem eğlenmeniz hem de bilmeniz gereken şeyleri öğrenmeniz açısından çok iyi olacaktır. Özellikle l0 ve 20 Ocak arası doğduysanız ilgilendiğiniz her konuda azami dikkat göstermelisiniz. Sizin için önemli olan konuları l5´inden önce yerine getirmeniz olumsuzluk riskini bir nevi azaltacaktır. l5´inden sonra ise elinizi atacağınız her işte doğru zamanlama ve doğru kişilerle çalışmalısınız. Aksi taktirde sizden yararlanmak isteyen insanları farketmekte zorlanabilirsiniz. Bu konuda ailenizden ve aile dostlarınızdan en büyük yardımı olacaksınız. Hatta bu işlere akrabalarınızdan kimselerle girmeniz belki bütün işleri çözümleyecektir. Yapmanız gereken işlere başlamadan önce sonucunu tahmin etmeye çalışmak olacaktır. Tabi ki dereyi görmeden paçaları sıvamamalısınız. Fakat bazı olayarın gidişatı sonucunu az çok belirleyebilir. Sizde bu tarzda konularla uğraştığınızdan bu yöntemleri denemelisiniz. Başkalarının neden olduğu hatalar başınıza dert açabilir Unutmayın ki hata oranını en aza indirmek yine sizin elinizde Gözünüzü dört açmalı ve birlikte çalıştığınız insanları iyi seçmelisiniz. Objektif olun. Tedirgin ve sinirli yapınız her zaman içindi olduğunuz işlerde bocalamanıza neden olacaktır. Aşk hayatınız ise gerginlik içeriyor. Adeta bir gerilim hattı var. Tabiki bu sorunlara dışarıdan bakıldığında kimse bir etki yapamaz. Yani kimseden yardım istemeden kendi çabalarınızla bir şeyler yapmanız gerekiyor. Çünkü aranızda ki sorunlar özel ve iki kişiden başkasınında bilmesi gerekmez. Her şeye rağmen mutlu olacaksınız, aranızdaki sevgi sizi ayakta tutuyor ve birbirinize bağlıyor. Sağlığınız ise uzun süredir devam eden başağrılarıyla tehditte. Artık bir doktara gidin, yapmanız gekeren en uygun şey bu olacaktır. Belki de daha büyük ve tehlikeli rahatsızlıkların işareti olabilir. Boşvermeyin ve kontrolü siz ele alın. Çocuklar ve onların eğitimi ile ilgilenmek size ayrı bir uğraş olacaktır. Yaratıcısınız ve rol yapma yeteneğiniz kendini bariz bir şekilde gösterecektir. Bu sayede birçok işi ele geçirecek, hatta hemen üzerlerinde çalışmalara bile başlayacaksınız. Hızlı düşünüyor ve düşündüğünüz andan itibaren de uygulamaya geçiyorsunuz. Böylece hem zamandan hem de enerjinizden tasarruf ediyorsunuz. Pratik uygulanabilir düşünceler üreteceksiniz. Sabırlı, yapıcı ve olumlu gözlemleriniz sayesinde konulara kolay adapte olabiliyor, kısa zamanda sonuca gidebiliyorsunuz. östelik çalışmalarınızda eskiden kanıtlanmış düşünceleri ele almanız ve ilerisi için söylediklerinizin doğru çıkması sizi diğer insanlara karşı güvenilir bir havaya sokacaktır. Araştırıyor, görüyor ve sağlam delillerle insanların karşısına çıkıyorsunuz. Yalnız kendi düşüncelerinize büyük bir dirençle bağlısınız. Karar almakta zorlanıyor fakat aldığınız kararlardanda geri dönmüyorsunuz. Herhangi bir işi üstlenirken bu özelliğinizi kullanıyor ayrıntılara son derece önem veriyorsunuz. Yalnız bazı işler var ki hemen karar vermeniz gereklidir. Eğer ay boyunca böyle işlerle karşılaşırsanız bu durumda pek çok fırsat kaçırabilirsiniz. Aslında sizin yaptığınız başarıyı şansa bırakmamak. Ne varki insan bazen böyle durumlarda şansına güvenmeli. Belki de daha kazançlı çıkarsınız, kim bilir...

Kendinizi yeterli hissedin Yapacağınız işlerde kendinizi yeterli bulamayabilirsiniz. Size sanki bilgileriniz eksikmiş gibi gelebilir. En son teknikleri elde etmeye çalışırsanız kendinizi yeterli hissedebilirsiniz. Oldukça etkili ve entellektüel bir yapınız var. Aydın bir düşünce sistemine, hızlı ve kıvrak bir zekaya sahipsiniz. Bu özelliğiniz eğer varsa sanatsal uğraşlarda kendini gösterecektir. Yaratıcı düşünceleriniz ve somut çalışmalarınız aslında kişiliğinizi ortaya çıkartacaktır. Böyece eserlerinizi gören her insan, kişiliğinizden bir parçayı da görmüş oluyor. Gerçekçiliğe değer vermeniz de gerekli. Adeta bazı konularda kendi kurduğunuz hayal dünyasının dışına çıkamıyorsunuz. İşlerinize başlamasına başlıyor fakat istikrarlı olamıyorsunuz. Sanki işe başlamak işi bitirmek gibi geliyor size. Ama böyle olmamalı. Yukarıda belirtildiği gibi belkide kendinizi yeterli bulmamanızdan kaynaklanıyor. Öyleyse en kısa zamanda kendinizi yetiştirmeye çalışın. Önce gerçekçilik, istikrarlı işler ve sonra sonuçlar olmalı. İşte sizin için başarının sırı. Böylece istediğiniz mevkiyede gelmek için açağınız kapının anahtarını bulmuş olacaksınız. Bir şey düşünürken başkalarının sözleri sizi pek etkilememeli, kendinizle başbaşa olun. Bireyselliğiniz ise yalnızca düşünürken kendini göstermeli, çünkü uygulamada her zaman için birilerinden yardım almanız gerekecektir. Olaylardan etkileşim süreciniz ise oldukça kısa bunu daha çok açmalısınız. Katı olmayın fakat çabuk etkilenir bir yapıya da kolay bürünmeyin. Süregelen bir ilişkinizi mutlu bir sonuçla noktalamak isteyebilirsiniz. Bu duruma karşı tarafta olumlu bir gözle baktığı için cesaretle tekllifte bulunabilirsiniz. Eğer süregelen bir ilişkiniz yoksa, yeni başlangıçlar ve duygusal ilişkilerinizin gelişme göstereceği bir ay içindesiniz. Çevrenizde ki insanları özellikle sevdiğiniz kimseyi kanatlarınız altına alma isteğiniz, onlarda müthiş bir güven duygusu uyandıracaktır. Böylece hem onların güveni hemde onlar sayesinde kendi güveninizin pekişmesi sizi rahatlatacaktır. Bu ara muhatabınız olan kişilerle ilişkileriniz ön plana çıkacak. Yani özellikle eşiniz, ortağınız ya da arkadaşlarınız. Söz konusu kişilerle etkili çalışmalar yapacaksınız. Yakın ilişkilerinizde güçlüsünüz. Size bağlı ve yardılı ve yardıma hazır arkadaşlarla sahipsiniz. Ayrıca ortağınızda uzun süredir aranızda geçen gerginlikten sıyrılarak size uyum sağlayacaktır. Hedeflerinizin doğrultusunda aktif olarak atılımlarda bulunacaksınız. Ayrıntıları unutmadan kullanabilmek size çok şey kazandıracaktır. Olaylara tarafsız olarak yaklaşmanız ise, sizin sandığınız gibi kazanç getirmeyecek. Çünkü karşılaştığınız olaylarda iki taraf var ve onlar tarafsız birilerini istemiyorlar. Eğer evliyseniz bu konuda eşinizin çok yardımını göreceksiniz. Onun sayesinde doğru tarafı bulacaksınız.

Kendi düşüncelerinize öncelik verin Etrafınızdaki insanların ya da gelişme gösteren olayların sabırınızı zorlayacak dereceye gelmesi sizi sıkıyor, baskı altında gibisiniz. Fakat, olgun kişilik yapınız sayesinde sabrınızı koruyacaksınız. Bazı başarılarınız ve eşinizle olan beraberliğiniz ise çevrenizde sinsice bekleyen insanların uzun süredir gözlemi altında. Ve haliyle asılsız dedikodulara maruz kalacaksınız. Kafanızı takmayın ne de olsa siz işin aslını biliyorsunuz. Ne varki eşiniz bu kadar sakin olmayabilir. Onu ikna edecek olan yine sizsiniz. Aşk ilişkileriniz ise fazla uzun süreli olmayan flörtlerle dolu olacak. Yeni gireceğiniz ilişkiler fazla uzun ömürlü olmayacak, istikrar sağlayamayacaksınız. Bu gönül maceralarıyla ortaya çıkacak olan kısa yolculuklar ve geziler sizi rahatlatacaktır. Fakat evli bir Oğlaksanız böyle maceralardan eşinizin haberi olmamalı, zaten olursa ilişkinizin sürekliliğide anlamını yitirecektir. Miras ve ortak kazançların ön planda olacağı bir devredesiniz. Size yakın ve sizinle ilişkisi olan bir kişinin vefatı bir miras olayını açığa çıkartabilir. Ya da daha önceden meydana gelen davalar kendini bu ay içinde belirgin bir şekilde ortaya çıkartacaktır. Akrabalar arasında ya da mirasın kaldığı kimselerle birlikte hiç de hoş olmayan sürtüşmeli olaylar yaşayabilirsiniz. Sezgilerinizde ki yoğunluk sizi olumlu olarak etkileyecektir. Bu ay ruhsal konulara ilgi duyacaksınız. Ön sezilerinizi iyi bir şekilde kullanmak ve onlara istediğiniz biçimi verebilmek sizin elinizde. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Yanlış bir hareketiniz bütün işleri mahvedebilir ve sizi olumsuz koşullara sürükleyebilir. Özellikle düşüncelerinizde ki olumsuzluk daha doğrusu çelişki kendini bariz bir şekilde gösterecektir. Fakat inatçı ve kuralcı davranışlarınız yüzünden etrafınızda fazlayca dostunuz kalmayabilir. Onların sizden bu şekilde uzaklaşması ihtiyacınız olan desteği görmemenize neden olacaktır. Özellikle yetkili konumdaki insanlarla tartışmalara girmemelisiniz. Gergin ortamların yaratacağı stres yüzünden ruhsal hayatınız oldukça dalgalanacak. Sakin olmaya çalışmalı, yapabileceğinizden fazlası için söz vermemeli ya da vaadlerde bulunmamalısınız. Böylece etrafınızda sizin için kötü duygular besleyen insanların umutlarını suya düşürmüş olacaksınız. Aşk hayatınızda ise bazı olumsuz durumalar baş gösterecek. Bu biraz da sizden kaynaklanıyor. Düşüncelerinizin olumlu bir şekilde gelişmesi, ayrıca önemli ayrıntıları kolay kavrayabilmeniz kazançlı işlerin ilk basamağını oluşturacaktır. Eğer herhangi bir nedenden dolayı hukuki işleriniz varsa bunları yılın ortasına kadar halletmelisiniz. Bu süre içinde, tasarladığınız fakat bir kalıba oturtamadığınız işleriniz varsa aynı tarih geçerli olmak üzere hayata geçirmelisiniz. Bu süre zarfında zihinsel faaliyetlerinizi hayata yansıtmanız sonucunda bir başarı daha kazanmış olacaksınız. İşlerinizi zamanında yapmalı bir başka güne erteleme durumuna girmemelisiniz. Çünkü ertelemeler sonucu biriken işler sizi diğer işlerinizi de zamanında yapamama durumuna düşürecekir. Ayrıca bu tarihten sonra başka insanlarla aynı fikirde gibi görünsenizde aslında onların sizin fikirlerinizi öğrenmelerini istemiyorsunuz. Belki de haklısınız, fakat her şeyin açık ve net olmasını savunan bir insan gibi davranmıyorsunuz. Yanlış insanlara doğruyu söylerseniz bir çok olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Hareketleriniz ve davranışlarınızdaki acelecilik sizi bir yere götürmeyecektir. Daha sakin ve ağırbaşlı olun. Tabiri caizse kendinizi dizginleyin. Bu hareketlilik aslında sizin düşündüğünüzün tam tersine sizi yoracak. Ve zamandan kazanayım derken enerjinizi boş yere harcamış olacaksınız. Etrafınızda gelişen olayların ehemmiyetini kimse belirleyemez. Yani bir olay sizin için önem arz ediyorsa, önemlidir. Değer yargınız size ait olduğu gibi kimse tarafından da yönlendirilemez. Bu yüzden çevrenizde meydana gelen olayları abartmamalısınız. Başkalarının söylediği biçimde değil kendi düşündüğünüz biçimde davranın.

Bir Oğlak asla başkasının sözleriyle harekete geçmez Çok uyanık bir yapınız var, bu sayede birçok işi elde edebiliyorsunuz. Aileniz bu durumdan pek hoşnut değil. Onlara karşı takındığınız çok bilmiş havalarınız çileden çıkmalarına neden oluyor. Biraz daha sakin, ağırbaşlı olursanız onlarında söz söyleme hakları olduğunu hatırlayacaksınız. Toplumla olan ilişkilerinizdeki yapınız ise eleştirisel. Sürekli eleştirici bir yapı içinde olmanız beraber olduğunuz kişilerin size karşı tavır olmalarını sağlıyor. Bu durum ise meslek hayatınızada haliyle yansıyacaktır. Genelde en tepede olmak istiyorsunuz ve hiç kimse sizi bu fikrinizden vazgeçiremiyor. Oysa hakkınızda çıkan dedikodular, kariyerinizi ve toplum içinde bulunduğunuz yeri sarsacaktır. Yalnızca kendinize olan güveniniz, etrafa karşı kuşkucu ve gözüpek bir tavır almanızı sağlıyor. En küçük yanlışları bile bağışlamıyorsunuz, ve affetmek büyüklüktür sözü size hiç bir anlam ifade etmiyor. Kendinizi ay boyunca öc alacağınız konulara hazırlıyorsunuz. Özellikle bu ay ön plana çıkan kinci yapınız sizi hem fizikse hemde ruhsal olarak bir savaşçı gibi hazırlıyor. Bu konuda en büyük silahınız ise cesur ve aldırmaz tavırlarınız. Daha çok guruplaşmalar, arkadaşlıklarınızın, beklentilerinizin ve isteklerinizin ön planda olacağı bir dönemdesiniz. Arkadaşlarınız tarafından çok seviliyor ve onlarca el üstünde tutuluyorsunuz. östelik yanlız arkadaşlarınız değil, akraba ve komşularınız tarafından da iyi eleştiriler toplayacağınız bir dönemdesiniz. Kimi düşüncelerinizde dostlarınızın etkisinde kalsanızda, zihninizi canlandıracak yeni düşünceler üreterek bilginizi arttırdıkları için onlara ters bir etki yapmıyorsunuz. Çünkü sizin prensibiniz ´Bir Oğlak asla başkasının sözleriyle harekete geçmez...´dir. Ama bu durum bu ara değişiyor. Onlarla bilgi alışverişi içindesiniz. Arkadaşlarınızın hoşuna giden en büyük özelliğiniz ise dürüstlüğünüz olacak. Ürettiğiniz değişik fikirler sayesinde onlarda birçok işlerinde başarı sağlayacaklardır. Ayrıca mistik konulara ve yeni düşüncelere düşkünlüğünüz, ilginiz olacaktır. Grup çalışmalarına katılmak isteyecek ve özellikle liderliğin size verilmesinden büyük mutluluk duyacaksınız. Bu arada sezgilerinizde ilerlemeler göreceksiniz. Özellikle duyu dışı idrak ve ruhsal konulara olan ilginiz sizi mistik bir havaya sokacak. Bu konuyla ilgili olarak arkadaşlarınızla birlikte çalışmalar ve bilgi alışverişleri yapabilirsiniz. Eğer gerçekten öğrenmek ve bilginizi geliştirmek istiyorsanız, bu konuda yardım alabileceğiniz yerlere gitmelisiniz. Aşk konusunda gizliliğe önem vermeniz bu konuda ki işlerinizi başarıyla yürütmenizi sağlayacaktır. Zaten sevginizi göstermekte acele ediyorsunuz. Tabi ki bu gizlilik sizi yavaşlatacaktır. Bu arada yoğun bir enerjiye sahipsiniz, bunu bir düzene sokmakta gecikmeyin. Fiziksel gücünüzü olumlu bir şekilde yönlendirirseniz ilgilendiğiniz her konuda doyum sağlayabileceksiniz. Rahat olamıyorsunuz. Zihninizin sürekli meşgul olması ve herşeyden çok çabuk etkilenmeniz ruh sağlığınız açısındanda pek iyi olmayacak. Çok derin düşünüyor fakat deşarj olamıyorsunuz. Bu durumdam mümkün olduğunca çabuk kurtulmalısınız. Bir bakıma derin düşünceler birçok olayı açığa çıkartabilir. Ne zamandır ortaya atamadığınız tezler üzerindeki ayrıntılar ortaya çıkacak, birçok keredir denediğinbiz çalışmalar sonuca yavaş yavaş gidecektir. Oysa daha önce belirtildiği gibi bunları yanlız düşüncelerde bırakmayıp, hayata yansıtabilseniz kimbilir nasıl başarılı olacaksınız.

Oğlak burçları; siz nesiniz?

Otorite tarafından kontrol edilmeyi arzularsınız
Size saygı duyulmasını istersiniz
Uyulması zor kurallar yaratır ve uyulmasına zorlarsınız
Amaçlarınız vardır
Pragmatiksiniz
Kuvvet ve otoritenin peşinde koşarsınız
Saldırgansınız
Rekabetçisiniz
İç huzurunuzun eksikliğinden dolayı kendinizi savunmaya geçersiniz
Gençliğinizde beklenmedik bir olgunluğa sahipsiniz
Bir şey kazanmak için çok çalışır fakat amaçlar hala ulaşılabilecek gibiyse tembel davranırsınız
Mizah anlayışınız vardır fakat dalga geçilmesine tolerans göstermezsiniz
Kalıplar ve geleneğe gençken ihtiyaç duyarsınız.
İyi bir yaratıcı, mühendis, politikacı yada yönetici.
Gençliğinde yaşlı (olgun) fakat yaşlılığında genç görünürsünüz.
İyi bir takım oyuncusu olduğu kadar iyi de bir takım yöneticisisiniz.
Savaş sanatıyla ve tabanca, tüfek ve diğer otorite sembolleriyle ilgilenirsiniz.
Her şeyden endişe duymaya eğilimlisiniz.

 

 

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
5 + 12 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin