İkizler Burcu

 

İKİZLER BURCU
21 Mayıs - 21 Haziran
Değişken, Hava, Pozitif

HAVA : Manevi - İçten aktif enerjili - Açılabilen (hislerini dökmeye hazır olan) - Birleştirici - Entellektüel tutum - Çabuk parlayabilen. Hava elementi kişinin daha çok iletişime yönelik olmasını göstermektedir. Zihinsel alış verişin gerçekleşmesine yönlendirir. Bununla birlikte sosyal ilişkilerin ve entellektüelliğin ölçüsünü de göstermektedir. İkizler Burcunda bu haberleşmeyi veya bilgileri biriktirme kaabiliyeti ve bu bilgileri rahatlıkla iletme yönündeki zenginliği göstermektedir. Terazi Burcunda ise bu daha çok insan ilişkilerini dengeleme yönünde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca genel ilişkilerdeki alışverişin oluşumunu da dengeleme veya eşitleme yönünde ağırlık kazanmaktadır. Kova Burcunda da bu daha çok yakın çevre ilişkilerini ve genel çevre ilişkilerindeki yardımcı olma ve yardım etme isteğini göstermektedir.

DEĞİŞKEN: Ritmik - Değişken - Derinlilik - Genişleyebilen. Değişken grubun yoğunluğu daha çok kişinin tecrübe edinmesini göstermektedir. Bu tecrübelerin nasıl kullanıldığını da göstermektedir. Bununla beraber mantığın ve zekanın kıvraklığınıda göstermiktedir. Ayrıca her şeyle uyumluluk sağlamayı da göstermektedir.

KİŞİLİK : Popülarite, Sosyalizasyon, Gururlu, Yaşam Dolu, Öğrenme meraklısı,Yazma Yeteneği, Öğretici, Yolculuk sever, Otoriteye karşı, Değişken, Hızlı düşünme ve konuşma ustası, Güzel, Toplumdışı, Karamsar, Zaman zaman içe dönük.

İLGİ ALANLARI : İletişim, Gazetecilik, TV.

DİĞER BURÇLARLA: Terazi ile uyumlu ve huzurlu; Yay´dan çokşey öğrenebilir; Başak sana güvenlik verir; Balı k seni geliştirir ve ilerletir; Aslan senin kozmik bağındır.

İkizler burcunun analizi

Mantık - İletişim - Alış veriş - Bedensel ve zihinsel haberleşme - Bağlantılar planeti.

Aydınlık tarafı: İyi idrak etme - Değerlendirebilme - Eliştiri - İfade ve yazıda kaabiliyet - Aracılık - Diplomasi - Genel entellektüel yetenekler - Analiz - Merak - Mantık - Zihinsel kavrayış.

Karanlık tarafı: Konu anlatımında tutukluk - Eliştiride eksiklik - Dağınıklık - Yazışma ve konuşmalarda tutukluk - Aklın abartılması ve zayıflığı - Aşırı esneklik - Sinirlilik - Kurnazlık. Etkilediği organlar: Konuşma ve duyu organları - Sinir sistemi - Motor sinirler - Eller ve parmaklar - Solunum sisteminin üst kısmı - Tiroid bezi.

Kişilik: Ticaretle uğraşan kimseler - Komisyoncular - Düşünce işçileri - Yazar ve konuşmacılar - Gezeteciler - Taşıtlarla ilgili kimseler - Şüpheli meslek sahibi kişiler.

Artı özellikler: Diplomatik davranışlarda bulunmak - Meraklı bir yapıya sahip olmak - Analizci davranmak - İfade edebilme yeteneğinin iyi kullanılması - Konuşma yeteneği - Eleştirilerde tutarlılık - Mantığın iyi kullanımı - Ticari zihniyete sahip olmak - Sağlam sinirler - Alış-veriş ve aracılık konularını iyi değerlendirebilmek - Eller ve parmakların iyi kullanımı.

Eksi özellikler: Merakın aşırıya kaçması - Eleştirilerde eksiklik - Zihinsel dağınıklık - Kendi fikirlerinin abartılması - Sinirli davranışlarda bulunmak - Konuşma ve yazışmalarda tutuk olmak - El ve parmakların rahat kullanılamaması - Ticari zihniyetin kötüye kullanılması - Pratiklikten uzak olmak - Konu anlatımında abartıya kaçmak.

GEZEGENİNİZ MERKÜR´ÜN ASTRO ETKİLERİ Entellektüalite, meslek, bağlantılar planeti. Psikolojik Özellikler: (+) İyi algılama, eleştiri, konuşma ve yazıda çeviklik, bağlantı, diplomati, ruhsal uğraş. (-) Eleştiri ve algılamada eksiklik, patlama, sinirlilik, yalan, kurnazlık.

Biyolojik Özellikler: Sinirsel fonksiyonlar, sinirlilik.

Sosyolojik Özellikler: Zihin işçisi, ticaret yapmak, aracı, genç kişiler, memur, şüpheli meslek sahibi kişiler.

SAĞLIK
Sinir sistemini temsil eder. Konuşma ve duyu organlarını, omuzları, kolları ve akciğerleri simgelemektedir.

İKİZLER BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Tipik İkizler insanlarının boyları ortadır, ince ve genç görünümlüdür. Genelde güzel görünümlü, hatları düzgün ve hoş çizgilidir. Enseleri yüksek, gözleri parlak ve etkileyicidir. Saçları düz, güzel ve incedir. Dudakları ince ve geniş hatlıdır. Derileri açık renk ve düzgündür. İkizler kadını, küçük göğüslü, vücut yapısı aktif, atak ve etkileyicidir. İkizler insanı öncelikle genç görünüşlüdür; çoğu ince, uzun ama güçlü bir bedene sahiptir, uzun kolları, bacakları, tombul elleri vardır. Yüzleri solgun, gözleri fındık gibi yuvarlak ve derindir; çoğu İkizler siyah saçlıdır; konuşurlarken ellerini ve gözlerini sürekli hareket ettirirler. 

 

 

Ünlü İkizler

J. F. Kennedy - Jean P.Sartre - Bob Dylan - John Wayne - Cousteau - Perihan Savaş - Gürer Aykal - Atilla İlhan - Zülfü Livaneli - Prince - Steffi Graf - Paul MacCartney - Bülent Ecevit - Nilüfer - Erdal İnönü - Marilyn Monroe.

İkizler burcunun özellikleri

O, bir dahi ama aynı zamanda da anarşisttir Burçlar çemberinin yani zodyağın üçüncü evinde, hiçbir zaman tatmin olmayan, hoşnutsuz ama sıcak ve Sevimli dahi ikizler burcu oturur, eleştirmenlik onlar için uygun meslektir. Aşırılığa kaçma eğilimi daha çok, sık değişebilen ilgi alanlarından kaynaklanır. Onlar için değişiklik hayatın tuzu biberidir. Eğer işler ve olaylar isteği doğrultusunda gelişmiyorsa depresif bır hal alabilir. Genelde birden fazla konuyla ilgilendiğinde kendisini daha rahat hisseder. İkizler insanları genelde gerilimli ve pür dikkattirler. Bu da onların manevi ve ruhsal yönde rahat olmalarını engeller. Bir kişiye veya bir yere bağlı olmak onlar için önem taşımaz. Gezmeyi, seyahat etmeyi ve evde ufak değişiklikler yapmayı severler. Çoğu zaman maddeci olmamalarına rağmen para, İkizler insanı için güç ve özgürlük anlamına geldiğinden paraya çok önem verirler. Burcun insanları genelde entellektüelizme ve mantığa öncelik verirler. Çabuk düşünme ve karar verme yeteneğine sahiptirler. İkizler insanı için en uygun söz "ben düşünüyorum" dur. Bu burcun insanlarının konuşma yetenekleri çok gelişmiştir. Çevrelerindeki insanlardan çok daha değişik olduğuna inanır. Klişeleşmiş ve kalıplaşmış her şeye karşıdır, bu yüzden başı sık sık derde girer. İkizler insanı toplumsal olmaktan çok bireyseldir. Üstelik bunun asla başkaları tarafından değiştirilmesine ve eleştirilmesine tahammül edemez ve anlayış göstermez. Buralarda İkizler burcundan büyük devrimcilerin çıktığı görülür; Sovyet Devrimi´nin liderlerinden kuramcı Bakunin ve efsanevi Che Guevera iyi birer örnektirler. Veya John Kennedy ya da Atilla İlhan.

Tehlikeli yönleri Konuşma yeteneği onların sigortası sayılır. İkizler insanı bilgiye açtır ve bilgi edinmek için elinden geleni yapar. Araştırmacılık, yazarlık onlar için uygundur. Bedenini ve zihnini sıkca dinlendirmek zorundadır, böylece kendisini daha sağlıklı hisseder. Bazı İkizler insanlarını olumsuz olarak değerlendirebiliriz ve bu olay ciddidir. Bunun en önemli nedeni entellektüel gelişimini tamamlamamış olmasındandır. O zaman İkizler insanında zayıflıklar görülebilir. Kendisini daima üstün görür ve basit oyunlar oynar. Yalancılık, sözünde durmamak, aşırı< bencillik ve kendisini sürekli etrafındakı kişilerle karşılaştırma eğilimi içindedir. Bu tür İkizler insanları genelde derin dostluklar kurmakta zorlanırlar. Okuduklarının ve bildiklerinin dışında başka doğru yokmuş gibi davranmaları da ilişkilerini etkiler. İkizler insanının birden fazla evlilik yaptığı görülür; bunun nedeni İkizler insanı bir kişiye bağımlı kalmaktan hoşlanmadığı içindir. Yine de bu tür bir yoruma girmeden yıldız haritasının bütününe bakılmalıdır. İkizler burcu insanı buluğ çağında elde ettığı alışkanlıklarını değiştirmeden sürdürme çabasını hiç bir zaman bırakmaz. Çocuklukla olgunluk arasında gidip gelen ve bu özelliğini filmlerinde belirgin bir biçimde gördüğünüz Michael J. Fox ilginç bir örnektir.

Sınırsız düşüncelerin insanı Düşünce alışverişine devamlı ihtiyaçları vardır. Böylelikle karşılaştırma eğilimlerini ve düzenleme isteklerini tatmin edebilirler. Konuşmak onlar için önemlidir fakat bu konuşma sohbet ortamından çıkmamalıdır. Düşünce ufukları sınırsızdır. Bazen hırsları ve düşmanlıkları öldürücüdür, yok etme güçleriyle ölüm pahasına olsa da direnirler ve mücadele ederler... İkizler burcu duygusal yönden yüzeyseldir ve başkalarının duygularını anlamakta güçlük çeker, konuşmalarına dikkat etmelidir çünkü karşısındaki insanları çok kolay kırar ve düşman eder. Her burçtan zeki insanlar vardır ama o, doğuştan zeki olmanın avantajına sahiptir... Burç, zekanın, iletişimin, entellektüelizmin ve uyumun simgesi olan Merkür gezegeni ile simgelenir. Renk zevki karmaşık ve kişiliksiz görünür, portakal rengi ve sarının çeşitli tonlarından, mor ve eflatun tonlarından hoşlanır ama sonra vaz geçer. Aslında bu renk çeşitliliği, aynı zamanda onun çok yönlülüğünü de anlatır, her işe yatkınlığı, eğlenceyi ve hareket dolu bir yaşamı sevmesi ama belki de en önemlisi, her yaşta genç kalabilmesi burcun ona verdiği ayrıcalıklardır. Ama kararsızlığı bazen çekilmez olur, bu konuda Balık kadar ileri olmasa bile, verdiği zarar çok daha fazladır. Eğer kendisini yeterince denetleyemezse ortaya son derece değişken, kararsız, sinirsel kontrolu zayıf, dedikoducu ve en kötüsü her an huzursuz ve kaygılı bir insan olarak ortaya çıkar...

Astro-kelebek İkizler insanı, bilgeliğin veya bilginin iki yönünü ortaya koyar; yani çok iyi ve yararlı olabildiği gibi, çok katı ve yararsız biri de olabilir. Bu konuda bir dengesi yoktur; çoğunlukla birisi veya ötekisidir. Bazen çok ciddi, tutarlı ve akılcıdır, olmadık zamanda ise çocuksu, tutarsız, mantıksızdır, sanki bulutların üstünde uçar. Yaşlı ya da orta yaşlı bir İkizler´in çocuksu veya gençlik hatalarını tekrarladığı ve bundan da hoşlandığı görülmüştür. Huzursuzluğu, yüksek egosu ve hayalciliği onun olmadık değişimleri sık yaşamasına neden olur. Durup dururken, konudan konuya koşar, hayallerini bir sinema filmi gibi akıtır, karşısındaki yorar ve yorulmak bilmez konuşmasıyla da sersemletir; bazen uzun uzun saatlerce kendini anlatır sanki evrenin merkezi odur; herkes sadece onu dinlemeli ve hayran olmalıdır. Bunu bulamadığı veya beklediği tepkiyi göremediği anda çok bozulur hatta karşısındakinin aptal olduğunu düşünür; muhteşem İkizler egosuyla herkesi garipser. Aslında onun projeden projeye, bir konudan ötekine atlaması bir kelebeğin çiçekten çiçeğe uçup durması gibidir. Konar, kendince birşeyler alır, sonra uçup gider. Sabit bir İkizler tipinde yani yıldız haritasında sabit burçların yoğunluğu onun kararlılığını ve iradesini de belirler. Bunun eksikliği kararsızlığının daha da belirginleşmesidir.

Eğer sıkılmazsa... İkizler insanı için yaşam bir oyundur ve her an oynanmalıdır. Hareketsizlikten nefret eder, hiç durmadan kendine eylemler yaratırken, aynı anda da hep şikayet eder. Kısıtlanmalar ve kısır döngüler asla ona göre değildir. çabuk öğrenir, dış dünyasında mükemmel ve zengin bir inceliğin yanısıra derin bir nezaket vardır. İkizler insanlarının zekaları ünlüdür ama kararsızlıkları ve aşırı eforları yüzünden bazen aksine aptal gibi gözükebilirler. Konsantrasyon yetenekleri olağanüstüdür ama eğer sıkılmazlarsa... Analitik zekaları sayesinde sorunları farklı düzeylerde algılayabilir ve çeşitli çözümler üretebilirler. Aslında bu özellikleri çift kişiliklerinden gelmektedir. Onlar yaşamın çeşitli yollarında yürürken, çevresindekiler için çoğu zaman güvenilmesi zor insanlar olarak görülürler ama bunu aşmanın yolu vardır; sadece ölçülü ve dikkatli olunması gerekir; aşırılıkların burcu İkizler´in çocukları, ilginçtir başkalarının aşırılıklarından hoşlanmazlar. İyi bir dil uzmanı, yazar, konuşmacı, diplomat, öğretmen, gazeteci, satıcı veya avukat görürseniz onun İkizler insanı olması kuvvetle muhtemeldir. Yanlız diplomaside, teorilerden hoşlanırlar, pratik onlara göre değildir. Sanattan hoşlanırlar; sanat onlar için meraklarını giderme alanıdır; yıldız haritaları bozuk olan İkizler insanlarının kara sanatlara yöneldikleri görülmüştür.

İkizler burcuna önerilerimiz

Şuuraltına dikkat edin Daha yapıcı ve enerjik olmalısınız. Bunun kaynağı Venüs ve Ay´dan alacağınız destek olacaktır. Mesleki alandaki çalışmalarınızda daha gerçekçi bir tutum izlemeniz, başarılı girişimlerde bulunmanızı sağlayacaktır. Kariyeriniz açısından olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz. Yakın çevrenizde bulunan sizden yaşça büyük kişilere karşı biraz temkinli olmanız gerekiyor. Bazı engellerle karşılaşmanız, özellikle düşüncelerinizi yanlış yönde etkileyebilecek önerilere maruz kalmanız olasıdır. Kendinize olan güveninizi koruduğunuz taktirde bu etkileri en aza indirgeyebilirsiniz. Yakın çevrenizle bazı fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Olaya objektif yaklaşmanın sağlayacağı yararı unutmamalı ve bu konunun tartışma boyutlarına varmamasına özen göstermelisiniz. Mesleki konularda daha temkinli olmanız gerekiyor. Yeniliklere karşı açık bir tutum izleyebilirsiniz. Ancak ani bir karar size maddi ve manevi olarak zarar getirebilir, gerçeklerden uzaklaşmamanın faydasını görebilirsiniz. Dönemsel maddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Öncelikle sosyal etkinliklerdeki harcamalarınızda bazı aşırılıklar görülebilir, harcamalarda ölçüyü aşmamanız gerekiyor. İkili ilişkilerinizde biraz gerçeklerden uzaklaşmanız mümkün olabilir ki, bu da Neptün´ün etkisinden dolayıdır. Duygusal ve hayalci tutumlardan bazı zararlar görebilirsiniz. Size cazip gelen veya gelecek olan bir ilişkiden, daha ilerki safhalarda bir zevk alamayabilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili bazı şuuraltı gerginlikleri yaşayabilirsiniz. Çeşitli kuruntulara kapılmak, sizi huzursuz bir yapı içine sokacaktır. Bu durumun olumsuz etkilerini diğer alanlarda da yaşayabilirsiniz. Sakin ve mantıklı tutumlarınız duygusal ilişkilerinizde oluşabilecek terslikleri büyük ölçüde engelleyebilirsiniz. Aile içinde, özellikle erkeklerle olan ilişkilerinizde bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz. Tartışma ortamlarından uzak kalmanız daha sakin günler geçirmenize yardımcı olacaktır.

Neden yetersizsiniz? Fikir birliği sağladığınız kişileri iyi dinlerseniz istediğiniz neticelere ulaşabilirsiniz. Bazı konulardaki yargılarınız size zorluklar getirebilir. Duygusal ilişkilerinizdeki kuşkularınızın etkisininin dönem dönem artacağını aklınızdan hiç çıkarmayın. Sosyal çevrenizdeki kişilere karşı bazı yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Ancak bunların ani ve plansız olması, istediğiniz sonuçları elde edememenize sebep olacaktır. Daha mantıklı hareket etmenizde fayda var. Yaşımınızın ikinci yarısında bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Hava şartlarına göre gereken tedbirleri almanız, oluşabilecek herhangi bir kalıcı rahatsızlıği önleyebilir. Sosyal ilişkilerinizde yetersiz kalmaktan kaçının. Bu konuda beraber çalıştığınız kişilere danışmaktan çekinmemelisiniz. Bu tutumunuz onlar üzerinde de olumlu bir etki yaratacaktır. Akıl ve yetenekleriniz her zaman kendisini gösterecektir. Oldukça mantıklı fikirler geliştirmeniz, yalnızca beraber çalıştığınız kişiler üzerinde değil, üst düzey zekalar üzerinde de olumlu izlenimler bırakmanızı sağlayabilir. Bunlardan yararlanmanız, elinize geçebilecek fırsatları iyi bir şekilde değerlendirmenize neden olacaktır. Çevrenizdeki erkeklerden bazı ters davranışlar görebilirsiniz. Mesleki alanda akılcı tutumlarınız devam edecektir. İçinde bulunduğunuz koşulları değerlendirmekte pek zorluk çekmeyeceksiniz. Çalıştığınız kişilerle sağlayacağınız uyum, gereken zamanlarda desteklenmenize yardımcı olabilir. Bunun faydalarını göreceksiniz. Enerjik tutumunuz bazı yeni alanlarda çalışmalara başlamanızı ya da geçmişte başladığınız bir girişim varsa istediğiniz sonuçları almanızı sağlayacaktır. Sabırlı olduğunuz ve diğer alanlardaki olumsuzlukların sizi etkilemesine izin vermediğiniz taktirde, daha başarılı olmanız mümkün olabilir.

Eğer kadınsanız.. Çevrenizdekilerle olan ilişkilerinizde bazı tatminkar sonuçlara ulaşmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızın artması, ya da bazı yeni kaynaklar bulmanız mümkün olabilir. Jüpiter´in desteği, sadece bu yıl değil önümüzdeki birkaç yıl boyunca da etkisini sürdürecektir. İkili ilişkilerinizde Venüs´ten aldığınız etki sayesinde karşı cins üzerinde olumlu izlenimler bırakabilirsiniz. Sosyal çevrenizden bazı yaklaşımlar almanız ya da bu yaklaşımları sizin gerçekleştirmeniz mümkündür. Davranışlarınızdaki ani değişikliklere çok dikkat edin ve kendinizi frenleyin. En azından ona karşı açık davranmanız bu gibi durumlarda size anlayış göstermesini sağlayabilir. Şayet kalbiniz boşsa, yeni bir ilişkiyi gündeme getirin. Ancak duygularınızla hareket etmeniz ve bu ilişkinin temelinde cinselliğin yatması, bunun kısa süreli olmasına sebep olabilir. Özellikle İkizler kadınlarının bu gibi bir ilişkilere açık olması mümkündür. Şayet siz bir İkizler kadınıysanız duygusal hayatınıza zarar verebilirsiniz. Ani ilişkilerden kaçınırsanız, duygusal açıdan olumlu dönemler yaşayabilir ve hemcinslerinizin tepkilerine karşı daha açık bir konuma gelebilirsiniz. Bir tatsızlık çıkmaması, tamamen sizin davranışlarınıza bağlı. Gereken çabayı göstermelisiniz. Mesleki açıdan yapıcı ve enerjik tutumlarınız devam edebilir. Bu size bağlı...

İntikam duygusundan hemen kaçın Aldığınız ve alacağınız olumlu etkilerden yararlanmalı ve tanışacağınız kişileri kendinize bağlamalısınız. Bu tutumunuzu koruduğunuz taktirde çevrenizi genişletmeniz mümkün olabilir ama bazı olumsuzluklar yaşamayacağınız anlamına da gelmez. Çekici bir kişiliğiniz olacaktır. Ancak özellikle yakın çevreniz düşüncesiz davranışlarda bulunabilir. Bu gibi durumlarda dikkatli olmanız ve gereksiz çıkışlardan kaçınmanız sizin yararınıza olacaktır. Beraber çalıştığınız kişilerle sağlayacağınız uyum, yardımcı olabilir. Beklemediğiniz tersliklerle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi aksaklıkları önlemeniz kolay değil. Çünkü her ne kadar ince eleyip sık dokuyarak bir plan hazırlamış bile olsanız, ummadığınız anda beklenmedik bir pürüzle karşılaşabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde çok fazla hassas olduğunuzda ani ilişkiler oluşabilir, bunların seksüel ağırlıklı olması büyük bir ihtimaldir. Kendinizi kontrol edebildiğiniz taktirde bunun getireceği olumsuz etkilerden uzaklaşmanız ve duygusal olarak doyurucu bir dönem geçirmeniz mümkün olabilecektir. Çevrenizdeki kişilerden gelebilecek olan kısıtlamalar hat safhaya ulaşabilir. Sosyal ve yakın çevrenizdekilerle olan ilişkilerinizde içten ve açık bir şekilde davranarak kısıtlamaları aşabilirsiniz. Bu tutumunuz ilişkilerinizi geliştirmenize ve çeşitli etkinliklere çağrılmanıza yardımcı olacaktır. Aile ilişkilerinizde bazı terslikler gelişebilir. Büyüklerinizle ilgili bir şikayetiniz olmayacaktır. Ancak varsa kardeşleriniz ya da yakın akrabalarınızla ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Fikir ayrılıklarından kaynaklanacak olan bu anlaşmazlıklar sırasında fazla bir tepki göstermeseniz bile, bunların şuuraltına yerleşmesi mümkündür. Özellikle tartıştığınız kimselerin kadın olması sizi daha da hırçınlaştırabilir. Her an intikam alma duygusu besleyebilirsiniz. Bu tutumunuzun sonuçlarını düşünmeniz, olaya mantıki bir çözüm bulabilirsiniz. Kişiliğinizde bazı çekişmeler görülecek; İstek ve hedefleriniz konusunda açık olmanız size daha yardımcı olabilir. Ancak öncelikle belli bir yargıya varmış olmanız gerekiyor. Çok konuşuyorsunuz. Kafanızdaki soru işaretlerine cevap bulma isteği yoğunlaşabilir. Bu çelişkiler size biraz zor anlar yaşatacaktır. Bunu davranışlarınıza yansıtmamanız gerekiyor. Bazı terslikler yaşayabilirsiniz.

Biraz daha temkinli olun Anlaşmazlıklarda önceliği gene kadınlara verebilirsiz. Annenizle ya da kızkardeşinizle veya aileden bir dişiyle gelişebilecek anlaşmazlıklarda dikkatli olmanız gerekiyor. Duygusal ilişkilerinizde istemediğiniz tersliklerle karşılaşabilirsiniz. Bir ikilem içine düşmeniz de büyük bir olasılık. Bazı zorluklarla uğraşmak durumunda kalabilir, konsantre sağlamakta güçlük çekebilirsiniz, ilişkinizde beklemediğiniz tartışmalara karşı açık olacaksınız. Ani patlamalar yolunda giden ilişkilerinize zarar verebilir. Özellikle siz bir İkizler erkeğiyseniz, bu konuda daha temkinli bir tutum izlemeniz gerekiyor. Hedeflerinizin sabit fikir halina dönüşmemesi gerekiyor. Basit bir inattan ibaret olacak olan bu tür isteklerinize olumlu çıkış yolları bulamayabilirsiniz. Harcayacağınız çaba ve gayret sonuçsuz kalabilir. Özellikle yeni ve değişik şeylere karşı olan ilginiz sonucunda, masrafa girmeniz mümkün. Düşüncesiz hareketleriniz ay sonuna doğru sizi sıkıntıya sokabilir. Aile ilişkilerinizde bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Boşboğazlık etmeyin. Venüs´ten alacağınız olumlu etkiler sayesinde daha çekici ve cazip biri olarak görülebilirsiniz, bu şekilde ikili ilişkilerinizi geliştirmeniz mümkün olabilecektir. Bu arada evliyseniz, biraz temkinli olmanız gerekiyor. Eşiniz daha kısa bir yoldan hedefinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Biraz sabır ve acelecilikten uzak tutumlar size yardımcı olacaktır. Egoistlikten uzak kalmanız çevrenizdekilerle daha iyi iletişim kurmanızı sağlayabilir ve amaca giden yolları aramanız ve bazı süprizler hazırlamanız yararınıza olur. Sağlık açısıdan da temkinli olmanız gerekiyor. Umulmadık ve ani gelişebilecek rahatsızlıklara karşı açık olacaksınız. Gereken tedbirleri alın. Uyumlu davranışlarınız daha iyi anlaşabileceğiniz zeminleri yaratacaktır.

Sanat ve spor Yalnız bir İkizler erkeğiyseniz, bazı masraflar yapabilirsiniz. Yani para karşılığında bir ya da birden çok ilişkiye girmeniz olasıdır. Bu gibi ilişkiler hassas yapınıza zarar verebileceğinden, daha sağlam ilişkilere adım atmayı denemelisiniz. İkizler kadınları size yol gösterecektir. Yeni tanışacağınız kimselerle ortak amaçlarınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu kontaklar sizin için bir hayli faydalı olabilir. Düşüncelerinizdeki eksikleri tamamlayabilir ve bulmacanın çözümünü sağlayabilirsiniz. Yeniliklere açık tutumlarınız, çevrenizden gelebilecek önerileri değerlendirmenizi; veya arkadaş grubunuza bazı ilginç öneriler sunmanızı sağlayacaktır. Tabii ki bu ortamlar sizi maddi açıdan zorlayabilir. Sadece mesleki değil, sosyal çevrenizi de genişletebilirsiniz. Aile içi ilişkilerinizde sorunları çözümlemeniz ve ilişkilerinizi geliştirmeniz için bazı planlar yapabilir ya da istekli bir ortama girmenize iyi olacaktır. Sanata ve sanatsal faaliyetlere karşı olan ilginiz artacaktır. Kültürel etkinliklere katılmanız mümkün. Bu arada içinizdeki sanatçı ruhunu uyandırıp bazı uygulamalarda da bulunabilirsiniz. Sportif faaliyetler kendinizi daha zinde hissetmenize yardımcı olabilir. Şayet tatile fırsat bulamaz ve mesleğinizle ilgilenmek durumunda kalırsanız, açık havadan uzak kalmayın... İkili ilişkileriniz açısından fazla hassasınız, erkeklerle olan ilişkilerinizde bazı anlaşmazlıklar gündeme gelebilir, bu konuda bilinçli hareket etmeniz yararınıza olacaktır. Belli bir kazancınız varsa, bunda bazı artışlar yaşamanız ya da ailenizden maddi destek görmeniz mümkün olabilir. Öğrenci bir İkizler´seniz kendinize getireceğiniz bazı kısıtlamalar işinize yarayacaktır. Öyle ki, çevrenizdekiler sizi deli olarak bile nitelendirebilirler. Fakat başarıya ulaşmanız uzun vadeli ama kesin olacaktır.

Kıskançlık geliyor Yakın çevrenizde daha doğrusu sosyal ilişkilerinizde, bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Zıt cinslerin birbirleriyle gireceği tartışmalara katılmak durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi olaylar sadece sinirlerinizi yıpratacaktır. Bulunacağınız ortamlarda eğlenmeye çalışmalı ve bu gibi tatsızlıklardan uzak kalmalısınız. Yeni ortam yada yeni kişiler bu aralar sizin aleyhinizedir. Biraz olsun katlanacağınız sıkıntılar, istediğiniz sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Yakın çevrenizden göreceğiniz bazı yaklaşımlar, beraber olduğunuz kişinin kıskançlık duygularını kabartabilir. Ancak ona karşı göstereceğiniz sevgi ve hislerinizdeki açık tutumlarınız, ilişkinize gelebilecek zararları önleyecektir. Eğer evliyseniz, eşinizle bazı ciddi tartışmalar yaşamanız mümkündür. Öfkeden ne yaptığını bilmez bir hal içine girebilirsiniz ki, bu da sonradan olayın bilincine vardığınızda pişmanlık duymanıza sebep olabilir. Özellikle bir İkizler erkeğiyseniz, eşinize karşı ters tutumlarda bulunmamaya özen göstermelisiniz. Kendinizi kontrol edebilmeniz, birlikteliğiniz açısından da faydalı olacaktır. Çeşitli şeylere sıkılmanız ve içinde bulunduğunuz düzeni değiştirme isteği yaşamanız mümkündür. Daha çok kişiliğinizde meydana gelebilecek olan gelişmeler canınızı sıkabilir. Dışarıya karşı zayıf bir kişilik sergileyebilirsiniz. Şu an için devam eden işlere ağırlık vermeli ve öncelikle köklü bir değişiklik girişiminde bulunmamalısınız. Gergin bir yapı sergilemeniz ve dostlarınızla olmadık konularda tartışmalara girmeniz söz konusu olabilir. Özellikle erkeklerle olan ilişkilerinizde bazı sarsıntılar yaşayabilirsiniz. Size yakın olan bir erkek arkadaşınızdan beklemediğiniz bir davranış görmeniz de olasıdır. Duygusal ilişkilerinizde içine kapanık tutumlarda bulunabilirsiniz. Hislerini açamamanız ve çoğunlukla bunların açığa çıkmasını engellemek için göstereceğiniz çabalar, sizi daha gergin bir yapı içine sokabilir. Olmadık anlarda beraber olduğunuz kişiye karşı kıskançlık duygunuz kabarabilir. Bunun yanında onu sahiplenme isteğiniz de ay içinde ortaya çıkacaktır. İlişkinize durduk yere zarar verebilirsiniz. Özellikle evli bir İkizlerseniz, eşinizden uzaklaşma gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu konudaki kayıtsız tutumlarınız, eşinizle aranızdaki her nevi ilişkiye zarar verecektir. Yetersiz kalabilirsiniz, gerilimler sizi körükleyebilir.

Duygusallık, işlerinizi etkileyebilir Genelde iyimser bir yapı izliyorsunuz. Ancak önemli anlardaki inatçılığınız tüm imkanlarınızı kurutabilir. Beraber çalışacağınız kişilere de fazla dikkat etmeyebilirsiniz. Daha atak olmanız gerekiyor. Genelde iyimser bir yapı izliyorsunuz. Kendi kişilik ve ihtiraslarınızı ön planda tutmadığınız taktirde, öncelikle maddi zararlar yaşayabilirsiniz. Bu arada enerji açısından güçlüsünüz. Açık sözlüsünüz. Ancak olmadık ortamlarda bunu aşırıya kaçırmanız ve biraz da ürkekliğiniz samimiyetsiz kişilerle dostluklar kurmanıza sebep olabilir. Fazla ortak yönünüzün bulunmaması, bu kişilerle birarada olduğunuz ortamlardan zevk almamanıza sebep olabilir. Bir olay üzerindeki gizliliği arttırmak isteyebilirsiniz. Ancak özgürlüğe olan düşkünlüğünüzün de bu dönem içinde canlanması iyi olmayabilir, özellikle fantezilerinizi kontrol altına almazsanız, duygusal konularda hayal kırıklıkları yaşamanız söz konusu olabilir. Duygusal açıdan da değişiklik isteği yaşayabilirsiniz. Daha yüksek idealler belirlemeyebilir ve onları yönlendirebilirsiniz. Sezgileriniz ve zekanız sayesinde olumlu gelişemeler elde edebilirsiniz. Başarıya ulaşmanız, içinizdeki gerginliği de yok edecektir. Bu arada bazı önemli kişilerle tanışma imkanları da yakalayabilirsiniz. Bir atılım yapmak size cazip gelecektir. Ancak duygularınızın etkisinde alacağınız her türlü karardan zarar görebilirsiniz. Maddi açıdan yargılarınızın zayıf olabilir çeşitli hatalar yapmanız ve sonucunda kayıplara uğramanız mümkündür. Bu arada mesleki alanda yapacağınız ya da yapmayı düşündüğünüz yatırımlarda öncelikle çevrenizdeki kişilere danışmanız, zarar görmenizi önleyecektir. Sosyal ilişkileriniz açısından uğraşlar edinebilirsiniz. Değişik zamanlarda değişik tepkilergösterebilirsiniz. Beraber olduğunuz kişiye daha farklı bir yaklaşım göstermeniz, her ikinizin de tartışmaya açık ve iyi bir şekilde devam edecektir. Gerçi bazı zamanlarda ilginç sözler söyleyerek karşınızdakileri kırabilirsiniz ancak, uzun süreli bir kırgınlık gerçekleşmeyecektir.

Sınırlarınızı çizin Beraber olduğunuz kişi sizin için oldukça değişik ve ilginç bir kişilik çizebilir. Ancak bazı konulardaki fikir ayrılıkları ve onu çekememezlik, sizi bencil tutumlara sürükleyebilir. Fazlaca açık sözlü ve inatçı bir tutum sergileyebilirsiniz. Sorumluluğu tek başınıza üstlenmek isteyebilirsiniz. Ancak bu hissi açık bir şekilde anlatmamanız ve aldatıcı bir tutum izlemeniz, daha büyük tartışmalara girmenize sebep olabilir. Kendinizi tamamen belirlediğiniz hedefe verebilirsiniz. Eğlence ve özel hayatınıza daha az vakit ayırıp, tüm yoğunluğu mesleğinize vermeniz bazı açılardan olumlu olacaktır. Ancak öyle anlar gelebilir ki, sabit fikirlilik gösterebilirsiniz. Bu da öncelikle maddi açıdan zarar görmenize sebep olacaktır. Disiplinli ve geniş görüşlü tutumlar bu gibi pürüzlerin oluşmasını önleyebilir. Sorunun ne olduğunu anlamanız ve çözümü için ortak bir sonuç aramanız sizin yararınıza. Bunun yanında kendinize birtakım sınırlar çizmek de isteyebilirsiniz. Mesleki konularda fazla açıldığınızı düşünmeniz ve daha tutarlı davranmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Tüm bu gelişmeler Satürn´den alacağınız etkiden kaynaklanabilir. Fakat olumsuz izlenimler bırakmanız ve olmadık konularda tartışmalara girmeniz söz konusu olabilir. Kalabalık ortamlardan uzak kalmanız belki daha yararlı olabilir. Çünkü aldığınız olumsuz ve tartışmacı etkiler etkisini sürdürecek, daha olgun yaşta bir İkizler´seniz ve belli bir kazancınız varsa, bunun artması olasıdır.

İkizler burçları; siz nesiniz?

Fikirlerinizi anlatmaya ve bilginizi paylaşmaya ihtiyaç duyarsınız
Derin bilginiz vardır
Araştırmacısınız
Dedikodudan hoşlanırsınız
Elinizden her çeşit iş gelir fakat hiçbirisinde usta değilsiniz
Değişikliklere adapte olmaya hazırsınızdır
Başkalarının etkisinden kolayca kırılabilirsiniz
Başkalarının ne düşündüğünün yalnız siz farkındasınızdır
Başkalarının duymak istediklerini söylersiniz
Entellektüel meraklarınız vardır
Yüzeyselsiniz
Karasızsınız
Kıvrak zekalısınız
Konuşkansınız
İçten gelen bir merakınız vardır
Sabit bir işiniz vardır
Çok yönlüsünüz
Değişken meraklarınız vardır
Sabırsızsınız
Çok yüzlü bir kişiliğiniz vardır
Gençlik dolusunuz
Herhangi bir şeye dikkatinizi yoğunlaştırmakta güçlük çekersiniz
Kişisel olaylarda sırlarınızı saklarsınız
Mistik olaylardan, gizlilikten ve merak uyandırmaktan hoşlanırsınız
Asabisiniz
Kolayca sıkılırsınız
Neşelisiniz
Arkadaş canlısısınız
Fiziksel olarak, özellikle elleriniz çeviktir
Mekanik cihazlarla ve tamiratta başarılısınız
Başarılı bir sihirbaz ve mimikçi.

İKİZLER´İ İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR

Danışmanlık - Ajanslar - Anemi - Bisiklet - Billboardlar - Küçük kuşlar - Kandaki aki uşlar - Kandaki Kandaki oksijen - Kitapçılar - Kitaplar - Nefes almak - Telekominikasyon - Bronşlar - Bronşit -Kardeşler - Belçika - İlaçlar - Otomobiller - Satranç - Monoton gölgeli renkler - Posta,telefon,telgraf,telsiz - Bilgisayarlar - Kontrat ve anlaşmalar - Diyaloglar ve toplantılar - Komşu ülkeler - Kristaller - Masalar - İmza - Düalite veya ikilemler - Eğitim - Yayıncılar, yayıncılık - Mekanik mühendisliği - Batı İngiltere - Aşağı Mısır - El parmakları - Benzin istasyonları - El yazısı - Grafoloji -Otoyollar - Çıplak sarp tepeler - Bilgi, bilgi depolama - Zeka, zeka oyunları - Entellektüelizm - Gazetecilik - Kısa yolculuklar - Dil öğrenme,dil uzmanlığı - El yazmaları - Hafıza kayıpları - Fareler - Maymunlar - Sinir sistemi - Haber ve habercilik - Londra - Motorlar - Ofis makineleri - Periodik olaylar ve konular - Psikolojik sorunlar - Radyo, tv yayıncılığı - Huzursuzluk -Yürüyüşler - Okullar - Borsa - Hisse senedleri - Metro - Trafik - Fıstık ağacı

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
1 + 0 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin