Boğa Burcu

 

BOĞA BURCU
20 NİSAN - 20 MAYIS
Sabit, Toprak, Pozitif

TOPRAK : Maddi eğilimli - Fiziki hareketlilik - İdrak eder - Pratik - Kararlı - Kendini kontrol edebilen - Koruyucu (muhafaza edebilen). Toprak elementi kişiyi her türlü konularda pratik olmaya yönlendirir. Bununla birlikte özellikle maddi ve materyel konularda da pratiklik ve iyi kullanımı göstermektedir. Boğa Burcunda bu daha çok maddi ve sahip olma yönünde ortaya çıkmaktadır. Buradaki pratikliği ve çoğaltma isteğini göstermektedir. Başak Burcunda bu daha çok sahip olduğu materyelleri iyi kullanma ve onlara gereken özeni gösterme şeklinde görülmektedir. Sabırlı olmasını, detayları sevmesini ve bu konularda el yeteneğinin gelişmiş olmasını da göstermektedir. Ayrıca kendisine ve vücüduna gösterdiği özeni de göstermektedir. Oğlak Burcunda ise bu daha çok pratik yönde organizazyon yeteneğini ve ticaret zihniyetini göstermektedir.

SABİT : Sağlam - Konsantrasyon yeteneği - Şiddetli dürtülü. Sabit grubundaki yoğunluk kişinin dayanıklılığını ve olayların üserine gidebilmeyi göstermektedir. Başarılarının, uzun süreli dayanıklılıkları ve inatlarından gerçekleştiğini göstermektedir. Ağır ve sürekli bir çalışma ritmine alışık olmalarını da göstermektedir.

KİŞİLİK : Pratik - Refah ve lüks merakı - Evcil - Kıskanç - Güvence tutkunu - Etkin - Gelenekçi - Meraklı ve araştırıcı - Sevgi tutkunu - Sadık ve vefalı - Maddeyi ve parayı sever- İnatçı ve sözünü esirgemez ama ancak uzun bir sabrın veya dönemin sonunda.

İLGİ ALANLARI : Finansal yönetici - Bankacı - Çiftçilik veya toprakla ilgili işler - Müziksever veya müzisyen - Sanatçı.

DİĞER BURÇLARLA: Başakla uyumlu ve mutlu olursun; Akrep´den çok şey öğrenirsin; Aslan sana güven duygusu verir; Kova senin kariyerini etkiler ama artı veya eksi; İkizler ise kozmik ilişkini sağlar.

Boğa burcunun analizi

Sahip olma - Sevgi - Güzellik - Sanat - Uyum - Birlik - Küçük şans.

Aydınlık tarafı: Erotik çekicilik - Hisli olma - Hissi bağlılık - Uyumluluk hissi - Güzellik ve sanat hissi - İyimserlik - Zerafet - Kadınlık cazibesi.

Karanlık tarafı: Erotik karmaşa - Melankoli - Zevksizlik - Kayıtsızlık ve hafiflik - Kötü huy.

Etkilediği organlar: Bezeler ve hormon sistemi - Böbrekler - Toplardamarlar - Seksüalite - Boğaz - Ağız - Deri - Yanaklar - Mesane.

Kişilik: Kızlar - Sevgili - Sanat ve eğlence yerleri ile ilgisi olan insanlar - Genel sosyal yaşam - Ortaklar - Özel ilişkiler içindeki insanlar.

Artı özellikler: Genel çevreye karşı çekici olmak - Hislerin görünür bir şekilde ortaya çıkması (Yüzün kızarması gibi) - Sanat ile ilgili uğraşlarda bulunmak - Sosyal yaşam içinde gözde olmak - İyimser davranmak - Estetik beğeniye sahip olmak - Sanat yoluyla gelebilecek avantajlar - Hissi yönden birisine bağımlı olmak - Cildin güzel olması - Sosyal yaşamı sevmek.

Eksi özellikler: Erotik yaşamda karmaşa yaşamak - His dünyasına aşırı bağımlılık - Seksüel yönden aşırıya kaçmak - Kötü beğeni sahibi olmak - Kayıtsız davranışlar sergilemek - Hafif davranmak - Tasvip edilmeyen huyların olması - Eğlence ve sosyal yaşama düşkünlük - Sahip olma isteğinin aşırılığı - Boğaz rahatsızlıkları - Hormonel bozukluklar.

GEZEGENİNİZ VENÜS´ÜN ASTRO ETKİLERİ Sevginin ve "küçük şansların" planeti. Yaşamın ufak mutluluklarını ve güzel saatlerini ona borçluyuz. Psikolojik Özellikler: (+) Hissi bağlılık o erotik çekicilik o armoni o güzellik ve sanat hissi o kolay dostluk kurma. (-) Sentimentallik o zevksizlik o hoppalık o savurganlık.

Biyolojik Özellikler: Seksüalite, salgı bezleri, böbrekler, damarlar, cinsel hastalıklar, boğaz hastalıkları, aşırı yemek yüzünden mide bozuklukları.

Sosyolojik Özellikler: Kız, sevgili, eş (Kadın), anne, dişi memur, giyim eşyası imal eden yada satan, rahatlık ve eğlence dlüzenleyen kişiler, sanatçılar.

SAĞLIK
Hormonal sistemi, bezeler ve kişinin buluğ çağını simgelemektedir. Ayrıca boyun,boğaz ve yumurtalıkları da temsil etmektedir.

BOĞA BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Tipik Boğa insanlarının boyları ortadır. Fiziksel yapıları şişmanca, omuzları geniş ve boyunları kalındır. Alınları genişdir. Yüz renkleri açık ve ifadeleri mutlu görünür. Deri yapıları sağlam, gözleri büyük ve etkileyici, burunları düzdür. Saçları yumuşak ve dalgalı, başın gerisine doğru giden yapıdadır. Vücut hareketleri yavaş ve biraz da kof sayılır. Yürüyüşleri dikkat çekicidir ve sağa - sola sallanır biçimdedir. Boğa kadınlarının göğüsleri genelde iridir.

Ünlü Boğalar

Shakespeare - Barbra Streisand - Çaykovski - Orson Welles - Gary Cooper - Audrey Hepburn - Lenin - II.Elizabeth - Freud - Celal Bayar - Saddam Hüseyin - Marx - Fikret Hakan - Adolf Hitler - Selim İleri -Sibel Egemen - Salvador Dali .

BOĞA´YI İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR

Aktörler ve artistler, bibliografyalar -Kütüphane ve kütüphanecilik - Metal paralar - Çene ve dişler -Bakır ve mercan - Mısır ve ilgili yiyecekler - Kültür ve merak - Kıbrıs - Hassas işitme duyusu - Arkeoloji ve her cins kazılar - Çiftlikler, haralar ve tarlalar - Finans, ekonomi ve maliye ile ilgili konular - Çıban, ur ve tümörler - Unutma Beni Çiçeği - Kangren - Jeoloji - İrlanda - Mücevherler ve kuyumculuk Köpekler - Larenjit ve tümboğaz hastalıkları - Alt dudak - Para - Bankalar - Boğazlı kazak veya gömlekler - New York - Pastel renkler - Domuzlar - Etkili, görkemli, frapan şeyler - Giyim merakı ve giyim, kuşamla ilgili herşey- Hemşireler - Yüzükler ve bilezikler - Piyano ve piyanolu barlar veya kulüpler - Portakal rengi - Dairevi, elips veya yuvarlak cisim ve şekiller - Güvenlik ve güvenlikle ilgili olaylar - Nisan Ayı - Mimari - Sanat yönetmenliği - Batı Anadolu ve Ege - Deri eşyalar ve çantalar - Fasulye - Güzellik ve güzellikle ilgili herşey - Bronşlar - Halılar - Sığırlar, sürüler ve kovboylar - Kürkler - İstatistik, listeler, arşivler.

Boğa burcunun özellikleri

Boğa, burçlar kuşağının ikinci burcudur. Bilinçle yönlendirilmiş kararlılık ve sahip olma isteğini sembolize eder. Boğa toprak grubundan bir burç olduğu için bu insanlar maddi konuları kavrayıp değerlendirme ve kullanımında ustadırlar. Onlar için önemli olan sahiplenmektir. Pratiklik yönünde tartışma götürmez üstünlüğü vardır. Yaşamın pratik yönünüen her şey onun için önemlidir. Engelleri aşmak için büyük enerji harcar ama eninde sonunda başarır. İnatçılığı ile ün yapmıştır. Boğa insanı ilgisi doğrultusunda hedeflediği sonuca ulaştığında bunu korumak için elinden geleni yapar ve hiç kimse onun ilg yaşarken manevi yönde doğru olanı ararlar. Hayatın kolaylığından, rahatlığından ve maddi kazançlardan hoşlanırlar. Boğa burcu için en uygun sözcük "benim var" dır.

Güvence onun için çok önemlidir Boğa burcu ınsanı, huzurdan, eğlenceden ve rahat yaşamaktan hoşlanır. Tüm bunları engelleyisini başka bir yöne sevkedemez. Hedefinin yoluna hiç kimsenin çıkmasını istemez ve buna aşırı dikkat eder. Bu yüzden şüphecidir. Paraya olan sevgisi para ile alabilecek ve yapabileceklerinin sevincini ve zevkini yaşamak istemesindendir. Boğa insanının kişiliği manevi yöndedir. İlişkilerini mümkün olduğunca korumaya çalışır, ta ki bu ilişkilerde bir fayda veya çıkar alışverişinin bitimine kadar..Ama bu özelliği, çıkarcılık anlamında gelmez, onun için önemli olan tatmin olmasıdır. Boğa, başkaları için güvence kaynağı olduğu gibi, kendi yaşamında da güvene çok önem verir. Güven arayışı onun yaşamının en önemli olayıdır, işinde, evinde, sevgisinde; her konuda ona güvenilebilir, kendiyse yaşamı süresince rahatlık ve güven arar.

O bir kaya gibidir Arkadaşlarına sadık olduğu için onları taklit eden yönleri de vardır. Hoşlarına giden herhangi bir şeyi taklit etmekten kaçınmaz. Boğa insanı problemler ile ilgilenmekten hoşlanır. Başkalarının hisleri, duyguları ve yaklaşımları kendisine aitmiş gibi davranır. Sahip olma duygusu aşırı gelişmiştir. Genelde aşırı kıskanç olduğu gibi kıskançlık krizleri ile de ünlüdür. Aslında kıskançlığı güvenceye olan ihtiyacından kaynaklanır. Boğa insanı kendisini güvencede hissetmediği anda tutarsız ve güvenilmez biri olur. Sosyal konum olarak ya da, maddi yönden kendisinden üstün birisi ile evlendiğinde çok mutsuz ve kaprisli olur. Boğa insanı kendi iç dünyasını anlamakta zaman zaman zorlanır. Kendisini tanımak onlar için pek de önemli değildir. Boğanın diğer bir ilginç özelliği de uzun vadeli ve hatta seneler sürebilecek planlar yapabilmesi ve sürekli geleceği düşlemesidir. Sakın unutmayın, boğa insanlarının kendilerıne özgü oluşumları vardır, beton bir blok veya kaya gibidirler, bu yüzden onları değiştirmek için boşuna çaba sarfedilmemelidir. Ünlü boğa kraliçe II. Elizabeth gibi...

Bir müzik ustası Boğa, toprak grubunun değişmez karakterli burcudur. Gezegeni Sabah Yıldızı olarak tanınan aşk ve güzellik sembolü Venüs olarak simgelenir. Burcun rengi doğanın yeşilidir, her tonda ve her yerde görüldüğü gibi; doğayla yani toprak ve yeşil bitkilerle sembolize edilen boğa burcu insanı, rengin özelliğine uygun döküntü giysi veya ucuz eşya onun üzerinde pahalı ya da yepyeni bir havaya bürünür. Boğa´nın her an bir asilzade gibi ortada dolaşır, basit giysiler veya ucuz eşya onun üzerinde pahalı ya da yepyeni bir havaya bürünür. Boğa doğal olarak huzur ve uyumu anlatır.. Zümrüt, mavi safir, turkuaz, mercan, denizin nadide incileri ve akik taşı Boğa Burcu´nun kullanabileceği mücevherler olarak bilinirler; Biliyormusunuz? Bu güçlü burcun insanı güzel olan herşeye doğal olarak hayrandır. Cebinde beş kuruş olmasa da, milyarder pozları takınması, inandırıcı olduğu kadar, etkilidir de... Müzik... Boğa´nın genelde en yetenekli olduğu konuların başında gelir, bütün enstrümanlar, her tür müzik onun için yaşamın en önde gelen zevklerinden olduğu gibi, sesi ve kulağı ile daima dikkat çeker... Ve gurmeler kralı Bach ve Beethoven gibi iki müzik ilahı, Boğa burcu insanı olarak yaşadılar ve cennetin müziği diye tanımlanan 9. Senfoni, kulağı duymayan dahi Beethoven´in beyninde çalıyordu... Boğa Burcu gerçek bir toprak insanı olduğundan, bitkilerle olan ilişkisi geniş ve etkindir... Rengarenk güller, kırların süsü papatya ve bütün kır çiçekleri..... Çilekçiçeği, buğday başakları, elma, enginar, kuşkonmaz, üzüm, menekşeler ve aslanağzı Boğa´nın zevk aldığı yararlı bitkilerdir. Öte yandan Boğa, bu romantik ve sanatsal yapısına karşın zor bir insandır... Eh, bir de kışkırtılıp öfkelenirse kesinlikle ondan uzak durulmalı ve kırmızı gören bir Boğa´nın nasıl olabileceği hiç akıldan çıkarılmamalıdır... Dikkatli olun,bu insan kendisine çok çok önemli olmadıkça ne yapacağının söylenmesinden hiçbir zaman hoşlanmayacaktır, inanılmazve de yenilmez bir inatçıdır. Tabii ki görkemli Boğa; Venüs´ün sanatsal etkisi ile mükemmel bir sanat potansiyeline sahiptir. Şirin ördekler ve sevimli kuzular, geyik ve bülbül, kanarya ve saka gibi güzel sesli ötücü bütün kuşlar burcu simgeler. Görkemli Boğa onun hayvanıdır. Boğa muhteşem bir gurmedir yani, bir yemek çılgınıdır. Yanlız dikkat edin, bir oburdan söz etmiyoruz, mutfak ve yemek konusunda bir estetik uzmanından daha da doğrusu bir sanatçıdan söz ediyoruz... Görkemli sofralar, egzotik ve seçkin yemek çeşitleri Boğa´nın doğal mekanları ve uğraşlarıdır.

Ve de seks Bakır ve pirinç. İşte bu iki metale Boğa insanı bayılır. Bakır ve pirinç gibi iki antik metal Boğa´nın tükenmek bilmez nostaljisine güç katarlar. Boğa´nın bütün burçlar içinde en hassas olanadır. Eğer Boğa´nın sindirim sistemi de biraz hassas, veya sorunluysa işte o zaman yemek tutkusu ciddi bir sağlık sorunu haline dönüşecektir.. Bunun en önemli tehlikesi ise, Boğa´nın bir diğer önemli yönü olan, hatta yaşam enerjisinin reaktörü olan cinselliğini yitirmesidir... Oysa, bir Boğa insanının, cinsellik olmadan yaşaması mümkün değildir... Zodyağın yani burçlar kuşağının ikinci üyesi olan Boğa Burcu´nun aşk yaşamı başlı başıınü bir olaydır. Gurme olduğu kadar aynı zamanda da bir seks uzmanıdır. Onunla beraber olanlar kolay kolay unutamazlar. Boğa dünya işlerinde ustadır ama asla politikacı veya diplomat değildir; gelin-kaynana veya çıkar uğruna hatta para ve iktidar entrikalarını dahi anlayamaz...Ama, bu arada kendi konum ve gücü tehlikeye düştüğünde, bal gibi aynı kavganın içine düşecektir. Fark nedir biliyormusunuz? Boğa temelde inanılmaz bir bencil olduğunda olan olay özel bir olaydı; işte o zaman savaşa girişir.

Sakın onunla tartışmayın Daha önce dedik ya, Boğa için tanımlama sözcüğü "benim" dir...Yani Boğa için aşkta da, bu kural geçerlidir. Onun için, sevdiği kişi çok önemlidir, genelde öylesine sevecendir sevgiye ve sadakata karşı çıkanlara, küstahlıkları nedeniyle hayretler içinde bakakalır. Boğa için evrensel barış olmalıdır ama bunun neden olamadığı da, onun için anlaşılmaz bir olaydır ve ilginçtir, kendiakakalır. Boğa için evrensel barış olmalıdır ama bunun neden olamadığı da, onun için anlaşılmaz bir olaydır. Kendisi gibi düşünmeyeleri aptal yerine koyar. Yine siz bilirsiniz ama bilin ki, Boğa insanı karşı konulmaz bir demogog ve hatiptir, onun çenesi ile hiçbir zaman başa çıkamazsınız, arada bir kazandığınız söz düelloları sadece perde arasıdır ve eninde sonunda yine o kazanacak ve "gördün mü?" diye böbürlenerek aynen bir tavuskuşu gibi dolaşacaktır. Üstüne üstlük siz yenik ve yorgun yerde yatarken, kendisini neden takdir edip, övmediğinizin beklentisi içindedir. Evet böyle, ne yapalım o bir Boğa´dır... Çiçekler, antik fakat yanısıra da uzay çağının göstergesi olan son model her tür obje veya eşya. Işıltılı giysiler, çeşit çeşit ayakkabılar, şapka ve bereler, teknolojininn en son ürünü olan süper elektronik cihazlar Boğa insanının yaşamının doğal parçalarıdır, ayrıca, bunları elde etmek için elinden geleni yapar...

Parayı sever ama... Ha; para mı? Pek önemi yok ama olursa harika olur çünkü parayı öncelikle yaşadığı ortamı güzelleştirmek için kullanacaktır...Bir de dip not. Paralı bir Boğa´nın yanında bulunun, cömertlikte üzerine yoktur. Yok, parası yoksa hiç dert etmeyin bu defa onu mütevazi ama yine çok ilginç bir ortamda yaşarken göreceksiniz ve onunla beraber olmaktan yine zevk alırsınız. Yüz renkleri açık ve ifadelerı mutludur. Deri yapıları sağlam, gözleri büyük ve etkileyici, burunları düzdür. Saçları genelde yumuşak ve dalgalıdır . Boğa insanı, genelde orta boylu, ince dudaklı, yuvarlak yüzlü, gür saçlı, ince bacaklıdır. Boğa Burcu hormonal sistemi, bezeleri ve kişinin buluğ çağını simgelemektedir. Ayrıca boyun, boğaz ve yumurtalıkları da etkiler. Tipik Boğa insanlarının boyları ortadır. Fiziksel yapıları şişmanca, omuzları geniş ve boyunları kalındır. Alnı geniş, uzun elli, iri, geniş burun ve ağızlıdır...En hassas yeri önce boğazı ve ensesidir. Tiroid, gırtlak, ses telleri, dil ve şahdamarı Boğa´nın diğer önemli organlarıdır. Çok sık boğaz hastalıkları, ses kısıklıkları ve diş sorunları görülür... Boğa insanının hareketleri ağır ve biraz da hantaldır. Yürüyüşü dikkat çeker, göğsünü öne çıkararak yürümesi tam boğacadır. Boğa kadınlarının göğüsleri hem irilik hem de dikkat çekiciliği yönünden iyi bir örnektir.

O bir doğal liderdir Burçlar ailesinin bu kaba görünüşlü, ince ruhlu romantik üyesi ayrıca nasıl alıngan ve kırılgandır bir bilseniz...Hele hele sevgi konusunda, bir kez, yanlız bir kez kırılırsa, dünyanın sonu gelmiştir, o anda çöker ve tüm yaşam sevincini hemen yitirir, küser ve ahırına dönüp somurtarak oturur. Aradan kısa bir süre geçer ve bir de ne görürsünüz? Homurdanarak, kuyruğunu sallayarak yeni bir aşkın peşinde koşuyor. O; tam bir sevgi insanıdır ve en önemlisi aşka ve sevgiye aşıktır. Hele bir de bu tutkusu ve kararlılığı, idelojilere dönüşüp, içindeki doğal liderlikle buluşursa ortaya büyük bir sanatçı çıkacaktır... Stalin, Fidel Castro, Ronald Reagan, Saddam Hüseyin, Napolyon gibi... Boğa´nın yaşamı ve yaptıkları ilginçtir, onunla olmak, rengarenk düşüncelerini ve tarzını izlemek heyecan vericidir. Ama unutmayın ki, sonuçta o bir Boğa´dır, kızdırılmamalı ve küstürülmemelidir ve bir de; onu arada bir övmeyi sakın ihmal etmeyin... 

Boğa burcuna önerilerimiz

Satürn yılları Öncelikle Satürn´ün etkilerini düşünecek olursak bu yıllarda dikkatli davranmalısınız, uzun vadede işinize yarayacak konularda son derece başarılı adımlar atabilir ve iş konusunda zor olanı başararak prestij kazanabilirsiniz. Yeni yılın ilk ayı size zorlu bir mücadele platformu yaratsa bile zor olanı başarmanın getirdiği mutluluğu da yaşayabilirsiniz. Satürn burcunuz Boğaya sert etki yapıyor. Bu durum yaptığınız işlerde zorlanmanıza ve zaman zaman ağır işler yapmanıza neden olabilir. Bir yandan alabildiğine sağlam yapılar kurduğunuzu unutmayın. Sorunlar ne kadar ağır olursa olsun başınızı kaşıyacak vakit bulamayabilirsiniz. Bu arada kalbiniz boşsa yeni bir beraberlik gündeme gelecektir. Yakın arkadaş çevrenizden biriyle birlikte olabilir ve onunla beraber olmanın getirdiği mutluluğu yaşayabilirsiniz. Zamanının akıcılığına karşı sizin dayanma gücünüz ve kendinize olan inancınız yaptığınız işleri sıkıntılı bile olsa başarıyla sonlandırmanızı sağlayabilir... Geçtiğimiz dönemde de bu gibi sorunlar meydana geldiği için aslında o kadar güçlük çekmeyebilirsiniz. Ne var ki, yine de içinde bulunduğunuz koşulları belirleyebilmenin avantajını yaşayabilirseniz gerçekten çok önemli adımlar atabilirsiniz. Bu durumu gözardı etmemelisiniz. Varolanları aleyhinize geliştirmek tamamıyla sizin elinizde. Parasal konularda yapacağınız aktif çıkışlar harcamalar gündeme gelse bile parasızlık çekmemenizi sağlayabilir.

Genç Boğalar; dikkat Mesleki konularda duygularınızı işe karıştırmaktan kaçınmalı ve meslek konusunda aldığınız kararlarda son derece mantıklı olmalısınız. Böylece kazanç kaynaklarınızı artırabilir ve kendinizi boşluk duygusuna kaptırmadan pek çok şeyin üstesinden gelebilirisiniz. Aniden gelişebilecek olaylar karşısında tavır almakta güçlük çekseniz bile uzun vadde işinize yarayacak konularda son derece başarılı adımlar atacaksınız, bu arada yakın arkadaşlarınızla aranızda çıkabilecek tartışmalar ya da anlaşmazlıklar olabilir. Umduğunuzu bulamayabilir ve hayal kırıklığının etkisiyle moraliniz bozulabilir. Düşündüklerinizin gerçekleşmemesi sizi telaşlandırmasın kendinizi sakinleştirebilecek birşeyler bulmaya gayret etmelisiniz. Birlikte birşeyler yaparken her zamankinden daha tedbirli davranmak bir çözüm olabilir, bunun yanı sıra kendinizden yaşça daha büyük insanlarla ilişkilerinize de dikkat etmelisiniz. Örneğin babanızla aranızdaki dialog sert bir zeminde oturmamalı. Onun desteğine ihtiyaç duyuyorsanız bu durum daha da önemli olabilir... Panik size yanlış adımlar attırabileceği gibi küçük kazalarada neden olabilir. Özellekle genç erkek Boğalar telaş konusunda daha dikkatli olmalı. Aksi takdirde kısa yolculuklarda can sıkıcı olaylar meydana gelebilir. Bu arada cinsel enerjiniz son derece iyi, ancak koşuşturmaktan yorulabilir ve bu durumu dezavantaj haline getirebilirsiniz. Aşırı hareket ve yorgunluk hastalıkları gündeme getirebilir. Bu durumda enerjinizi açığa çıkarırken dikkat etmelisiniz. Ama şundan kesinlikle emin olabilir. Haberleşmeler konusunda yaşayacağınız problemleri ise çevrenizdeki insanlardan yardım alarak çözümleyebilirsiniz. Ancak sizi ilgilendiren konularda ve özel işlerinizde aracı kullanmamaya daima dikka edin. Karamsarlıktan kaçının Evliyseniz eşinizle aranızda iyi cinsel bir iletişim dahi olsa zaman zaman tartışabilirsiniz. Onun yakınlığına ve sevgisine ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olmaması sizin için hep sorun olacaktır. Ne varki, onu sıkmamaya ve sürekli gerilim yaratmamaya dikkat etmelisiniz. Size karşı çok ilgisiz davranabilir, ancak yaratacağınız erozyon aranızın iyice açılmasına sebeb olabilir. Bu yüzden anlayış ve fedakarlık göstermesi gereken kişi siz olabilirsiniz. Hoşunuza gitmese bile istikrarlı bir devre geçirmek istiyorsanız gelişmelere dikkat etmeniz gerekiyor. Bilinçaltındaki yaratıcılığnızı enerjiiye dönüştürememekten kaçının. Aslında yapmak istediğiniz şeylerin bir şekilde engellemesi sizin açınızdan son derece can sıkıcı olabilir. Ancak bu durumu aleyhinize çevirecek olan yine sizs iniz. Duygusal ilişkinizde hareketsizliğin suçunu direk eşinize yöneltmeyin, siz aşırı istekli ve heyecanlı olabilirsiniz ancak o bu durumu kavramakta güçlük çekebilir. Anlayış ve özveri şart gibi gözüküyor. Sosyal ilişkileriniz sizin için son dereca zaman zaman kendinizle ilgili problemleri, zaman zaman da duygusal ilişikinizle ilgili problemlerin yoğunlaşacağını gösterir. Kızgınlık sizi belirlememeli buna izin vermemelisiniz. Sonra bazı durumlarda aşırı karamsar bir ruh haline bürünebilirsiniz. Eğer arkadaşlarınızla aranızda sorun olan bir konu varsa çözümlemenin tam zamanı. Onların size olan sevgisi ve inancını bu durumu değiştirmek için avantaj olarak kullanabilir ve aksaklıkları ortadan kaldırabilirsiniz pekçok şey yapabilecekken karamsarlığa kapılmak size zarar verir. Sizde varolduğunu bildiğiniz kararlığınızı ve yaptırım gücünüzü gelişmelerin olumlu yönde ilerlemesini sağlayacak biçimde kullanının. Böylece yaşamdan zevk alabilir ve doğru zamanda doğru atışı yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Hayal ve gerçek paradoksu İşlerinizi bizzat hallederek aksaklıkları en aza indirgeyin ve zarar edebileceğiniz pozisyonları tersine çevirin. Yine de kısa yolculuklar iş değişikleri zorunlu hale gelecek olursa mümkün olduğunca tedbirli davranın, sinirlerinizin gerginleşmesini önleyecek birtakım önlemler almanız şart. Kendinize zaman ayırmalı ve doğayla başbaşa geçireceğiniz zamanları yaratmalısınız. Meslek ve eğitiminizle ilgili sorunları büyütmemeye ve onların çözümlenmesi için sakin olmaya gayret edin. Özellikle bilinçaltınızda yer alan korkular ya da sezgiler konusunda bazı sorunları sık yaşıyorsunuz. Kafanızın içindekileri açığa çıkarmakta güçlük çekebilirsiniz. Mesleki konularda ya da eğitiminizle ilgili konularda ani kararlar vermekten kaçının. Yaratıcı gücünüzü ve yeteneklerinizi ortaya çıkarabilir ve çevrenizdeki insanları kişiliğinizle etkileyebilirsiniz. Yenilikler ve olumlu bir hava yaratacak olan çalışmalarınız maddi kazançlarınızın artmasını da sağlayabilir. Ne varki yine de Satrün´ün sert etkilerini unutmayın ve her bakımdan tedbirli davranmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanısıra önyargının size getireceği kısıtlamarı gözönünde bulunduracak olursanız çevrenizdeki insanlara çok daha farklı bir davranış biçimi geliştirmeniz yararlı olabilir. Mesleki ya da eğitimle ilgili konularda çok dikkatli olmalısınız. Hayal alemine dalmak sizi gerçeklerden uzaklaştırıp zarar görmenize neden olabilir. Parlak sözlerin etkisi altında kalarak kendinizi yıpratabilirsiniz. Dengeli ve kararlı davranmaya gayret ederek terslikleri önleyebilirsiniz. Ancak çevrenizdeki insanların etkisi altında kalarak aşırı derece harcama yapmaktan her zaman kaçının. Maddi ve kariyer olarak herhangi bir olumsuzluğun gündeme gelmemesi için sık sık gerçeklerle yüzyüze gelmelisiniz. Koşulları değerlendirmenin size büyük yararı olacaktır. Bu etkileri direk olarak hissetmeseniz bile çevrenizdeki olaylar sizi şaşırtabilir. kontrollü olmanın büyük faydası olabilir.

Çevreyle ilgilenin Söylentilere neden olabilecek tavırlar almamaya gayret edin. Size verebilecekleri zarar fazla değildir. Ancak yine de tedbirli davranmanın önemi gerçekten çok büyük. Aşırı gergin tavırlarınzla sevdiğiniz insanı kırabilir ve onunla aranızın açılmasına neden olabilirsiniz. Sosyal faaliyetlerde son dece başarılı olabilirsiniz. Bu tür etkinliklerde bulunmuyorsanız böyle birşey yapmak sağlığınız açısında da son derece yararlı olabilir. Temiz havada geçireceğiniz birkaç saat yada bedeninizin hareketesiz kalan bölümlerini çalıştırmalısınız. Böyle bir dönemde kendinizi korumalı ve sağlığınıza her bakımdan önem vermelisiniz. Aşırı gerginlikler hiç beklemediğiniz birtakım sağlık problemleri yaratabilir, düzenli beslenmeye ve uyumaya dikkat edin. Böylece sıkıntıdan uzak rahat bir nefes alabilirsiniz. İşleriniz konusunda biraz daha rahat davranın. Bu durum sevdiğnizin uzaklaşmasına neden olacaktır. Böyle bir uzaklık sizi etkileyebilir, buna izin vermemeli ve sevginizin sıcaklığını korumak için çaba göstermelisiniz. Eşinizle birlikte her konuda birlikte birşeyler yapmak için harekete geçin. Henüz evli değilseniz bu tür ortamları yaratın. Aksi takdirde onlar üzerinde yaratacağınz baskı sorun yaratabilir. Esnek ve uyumlu olmaya verdiğiniz önem sorunlardan uzak kalmanızı sağlayabilir. Dikkatsiz davranışlarınız küçük de olsa kazalara neden olabilir. kesik ve yaralara dikkat etmelisiniz. Özellikle bu tür aletleri kullanırken dikkatli olmaya gayret etmeniz gerekir. Eğer çocuklarınız varsa ya da yakınlarınızın çocukları varsa onlarla vakit geçirmek de hoşunuza gidebilir. Onların yanındayken gerçekten çok huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Bu ay yapacağınız uzun yolculukları ertelemelisiniz. Ayrıca yabancılarla ve yurtdışıyla ilgili işlerinzde de fazla hayalci davranmamalısınız. Olmayacak işlerin peşinde koşmak size zarar verebilir. Somut durumları ve süregelen işlerinizi daha ciddi bir biçimde takip etmeniz sizin açınızdan çok daha yararlı olacabilir...

Aceleci olmak burcunuzun özelliği değildir Sosyal ilişkilerinizde sizi rahatsız edebilecek birtakım gelişmeler gündeme gelebilir. Aşırı enerjik olmanıza rağmen aniden gelişebilecek olaylarda acele karar size zarar verebilir. Kontrolünüzü kaybetmemelisiniz. Eğer kadınsanız etrafınızda karşı cinsten pek çok insan toplanabilir. Bu insanları yakından tanımıyorsanız dikkatli olmalısınız. Heyecana kapılarak atacağınız adımlardan daha sonra pişmanlık duyabilirsiniz. Tüm bu aksaklıkları ortadan kaldırmak için geçici heveslerin peşinde koşmak yerine uzun zamandır ilgilendiğiniz bir konuyla uğraşarak çok daha iyi zaman geçirebilirsiniz. Evli bir boğaysanız onu özleyin. Aşkı hayatınıza tat veren bir neden olarak görüyorsanız çok mutlu olabilirsiniz. Onunla aranızdaki dialog gerçekten pek çok bakımdan sizin için çok iyi olabilir. Kafanızı ilgilenmek zorunda olduğunuz diğer konulara vermek zorunda kaldığınız da üretkenliğinizin arttığını gözleyebilirsiniz. Aşkı sizin gibi çok önemseyen biri için bundan daha iyi bir fırsat olamaz... Evlilik hazırlığı yapan Boğalar için fırsatlar olabilir. Değerlendirebilirsiniz iyi bir evlilik yapabilirsiniz. Ağır işler yapmak için size yardım edebilecek insanları aramalısınız. Onların desteği zorlandığınız anlarda rahat bir nefes almanızı sağlayabilir. Bu arada gizli kapaklı işlerden uzak kalmalısınız. Ayrıca sır olarak sakladığınız şeylere dikkat edin. Aşırı baskıcı tutumlar sizin düşündüğünüzün aksine zararlı olabilir. Özellikle mesleki konularda yakın ilişikiniz olan insanlarla aranızda bir problem çıkmasını istemiyorsanız onları yapamayacaklarışeyler konusunuda zorlamamalısınız. Ancak akıllıca davranarak herşeyin üstesinden gelebilirsiniz.

Yaşadıklarınızı unutmayın Gereksiz yere gerilim yaşamaktan kaçınmak sizin yararınıza olacaktır. Sanata ve sosyal etkinliklere olan ilginizi geliştirin. Daha çok diplomatik ilişkiler bile olsa entellektüel dostluklar sizi memnun edebilir. Kendinizi dilediğiniz gibi ortaya koyabileceğiniz bir ortamda bulunmak güven duygunuzu artırabilir. Mevsimsel dönüşümlerin yaratacağı gerilimi, enerjinizi yararlı noktalarda harcayarak yenilikler yapmakta da kullanabilirsiniz. O zaman yaşadığınız olay size mutluluk verebilir. Çünkü hareketli ve renkli bir ilişki veya ortam, pek çok sorununuzda size unutturabilir. Böylece herşeyin yolunda gitmesini sağlayabilirsiniz. Kendinize ve gücünüze olan inancınızı kesinle yitirmemeli ve birşeyler yapmak istediğiniz zaman bunu tekrarlamalısınız. olay size mutluluk verebilir. Çünkü hareketli ve renkli bir ilişki, pekçok sorununuzda size unutturabilir. Yenilikleri farkına varma konusunda çevrenizdekilerin yardımını kabul etmelisiniz. O zaman çok daha başarılı olabilirsiniz. Kendi kendizle kaldığınızda sabırlı olabilmek ve rahat bir nefes almak için kafanızı toplamalısınız. Kafanızı bir biçimde rahatlamak sizin çok faydalı olabilir... Elektronik aygıtlarla ilgili sorunlar sizi genelde sıkıntıya sokabilir, ancak telaşa kapılmadan işlerinizi çözmeniz çok daha kolay olabilir. Kendinizi olaylara kaptırdığınızda herşey için çok geç kalmış olmak sizi sıkabilir. Bu durumda kolay bir lokma olmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Cinsel konularda eşinizle aranızda çıkabilecek anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak istiyorsanız değişik istekleriniz için onu aşırı derecede zorlamamaya dikkat etmelisiniz. Sizi mutlu edebilecek bir olay onun sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Ayrıca anlık birlikteliklerde de birtakım zararlar görebilirsiniz. Mümkün olduğunca hep nazik davranmalı ve bu konudaki standartlarınızı zorlamamalısınız. Çünkü tersi bir durum size zor anlar yaşatabilir.Bu yüzden yılın son ayında aşırı sinirli ve gergin ortamlar yaşadınız. Bu gezegeni siz kurtaramazsınız! Aşırı enerji insanlarda gerginlik yaratabilir, bu durumu gözönünde bulundurmalı ve biriken enerjinizi yararlı olabilecek yerlere harcamalasınız. Ama aşırı atılgan tavırlarınızla kendinize zarar vermemelisiniz. Bu durumu engellemek sizin gibi güçlü bir insan için zor değildir. Kendinizi kontrol etmeli ve tartışmaların ortasına balıklama atlamaktan kaçınmalısınız, birşeyleri savunmak adına yapacağınız konuşma ilişkilerinizi yıpratabilir. Bu tür ortamlarda sakın olmalı ve etrafı yatıştıracak biri gibi davranmalısınız. Böylece bulunduğunuz yerde saygınlığınızı artırabilirsiuniz. Özellikle genç Boğalar bu konuda daima sıkıntı çekebilirler. Ancak olgun olmak süreç işidir, bunu unutmamalısınız. Bu tür ortamlar insanın kendinisi sınayabileceği bir sınav olarak da düşünülebilir. Mantığınızı devreye sokun ve çevrenizdekilerin yardımını kabul edin. O zaman çok daha başarılı olabilirsiniz. Ek kazanç sağlayabileceğiniz işler gündeme geldiğinde, işlerinizin yolunda gitmesi ve herhangi bir engelle karşılaşmamak için henüz gerçekleşme aşamasında projelerinizden hiç kimseye söz etmemelisiniz. Ketum davranmak sizin için her zaman çok daha yararlı olabilir. Aşırı gerginlikler ya da ihmal sağlığnızı olmusuz yönde etkileyebilir. Özellikle iş hayatınızla ilgili sorunlar bu gerilimi körükleyebilir. Yaptığınız işlerin size sağlayacağı kazanç gerçekten küçümüsenemeyecek kadar çok olabilir çünkü bu işte ustasınız. İlgi bekliyor olabilirsiniz ancak sevdiğiniz insanı bu yüzden yıpratmanız hiç de akıllıca değil... Bu uğraş size ve çevrenizdeki insanlarla olan ilişkilerinize zarar verebilir. Yapmak isteyeceğiniz pek çok şey olmasına rağmen zaman zaman sizden kaynaklanan, zaman zaman da çevrenizdeki olayların olumsuz gelişmesi yüzünden birtakım engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu tür olaylar sinirlerinizin bozulmasına neden olabileceği gibi sağlılığınızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Sosyal ilişkilerde başarılı bir insan olmanın avanatajlarını kullanabilir ve yolunda giden şeyleri tersine çevirebilirsiniz. Sezgilerinizi sizi yanıltmasına izin vermemeli ve bu tür güçlerinizi zarar görebileceğiniz ortamlardan kullanmakatan kaçınmalısınız. Düşünceleriniz sizi yan etkilerden ve sıkıntılardan kurtarabilir. Kendinize güvenebilir ve yaptığınız araştırmalara bağlı olarak son derece karlı sonuçlar elde edebiirisiniz. Sabırla beklemeye devam edecek olursanız herşey olumlu bir şekilde gelişecekitir. Ayrıca sürekli başkalarının fikirlerini değiştirmeye uğraşmayın, bu gezegeni siz kurtaramazsınız.
 

Boğa burçları: Siz nesiniz?

Emniyet için güçlü istekleriniz vardır
İnatçısınız.
Kendi yapmadığınız değişiklikleri kabul etmeniz zordur
Bir şeyden kolay kolay vazgeçmezsiniz
Tahammül edebilme gücünüz yüksektir
Belirleyicisiniz
Tutarsız kişilerden nefret edersiniz
Sabırlısınız
Ani değişikliklerden veya aşina olmadığınız yollardan nefret edersiniz
Açık avantajlar ve kesin amaçlara ihtiyaçınız vardır
Egoistsiniz
Dokunma duyunuz güçlüdür
Duyumsalsınız
Kişisel konfor ve fiziksel zevk ararsınız
Pragmatiksiniz
Cimrisiniz hatta aşırı cimrilik gösterebilirsiniz
Estetik güzellik kadar maddi değeri de sezinleyen birisiniz
Doğa ve doğal şeyleri seversiniz
Realist bir yapıdasınız
Materyalistsiniz
Tetbirli olmasını bilen birisiniz
Fiziksel olarak kuvvetli sayılırsınız
Durağan davranabilirsiniz
Müzik ve sanatdan hoşlanırsınız
Güzel konuşmak ve şarkı söylemek için iyi sesiniz vardır
Kolaylıkla yönetilirsiniz
Sessizsiniz
Espirili sayılırsınız. 

 

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
3 + 9 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin