KOÇ

Sardunya

Kış'a dayanıklı bir bitkidir Sardunya. Koç’un zorlu koşullar karşısında dayanıklı ve güçlü duruşunu başarıyla temsil eder. Pembe ve kırmızı tonlarındaki çiçekleri, ateş elementi Koçların yaratıcı, neşeli ve her koşulda capcanlı yaşam enerjisiyle dolu olduğunu anlatır gibidir. Ekilen küçük bir parçadan büyüyebilen bu güçlü bitki, hassas sezgilerini takip edip başarıya ulaşan Koç’un başarı sırrının sezgide saklı olduğunu hatırlatır.

Zambak

Lilyum cinsinden soğan ile üreyen bu çiçekli mevsimlik bitkinin Zambakgiller familyasında bu cinse ait 110 türü vardır. Bitkinin türlerindeki bu çeşitlilik, bireyler ve topluluklarla kolayca iletişim kurabilen zeki Koç’un iletişim becerisini ve tohumlama, yaratma yetisini tek başına anlatmaya yeterlidir. Farklı renk ve biçimlerde rastlayabildiğimiz zambak türleri, Koçlar’ın renkli kişiliğiyle eşleşir.

Şerbetçiotu

Mayaotu olarak da bilinen şerbetçi otu, zodyak’ın bu ilk burcunun yaratıcı, temel atıcı, öncü özelliklerini taşır. İnce ve sert gövdesi, Koçlar’ın güçlü ve dayanıklı beden tiplerine uyum sağlar. Şerbetçiotu’nun toksin atıcı etkisi, neşesi ve yaşam gücüyle ruhunuzu ısıtan, dertlerden ve üzüntülerden sıyrılmanıza öncülük eden Koç’un iyi bir şifacı olduğuna da işaret etmektedir.

Kırmızı Biber

Yemeklere acısıyla tat katan kırmızı biber, ateş elementi Koç’un yakıcı lezizliğini en başarılı biçimiyle anlatan bitkidir. Güneşte kaldıkça kızaran bu bitki, yaşam tecrübeleriyle olgunlaşan ve kendi özgün tadına ulaşan Koç’un  yaşam içerisinde geçireceği zorlu dönemlerde sabretmesi gerekliliğine işaret eder.

Kapari

Devedikeni olarak da tanıdığımız Kapari, güneşli ve sıcak bölgelerde kendiliğinden yetişir. Sıcak kişiliğiyle, kendisi gibi sıcak ortamlara kolayca uyum sağlayan ve gelişen Koçlar’ın damak tatlarına fazlasıyla uyan Kapari, toksin atıcı ve idrar söktürücü özelliğiyle dikkat çekmektedir.

Köknar

Hep en iyi ve birinci olmayı arzulayan hırslı Koç için Göknar ya da yaygın ismiyle Köknar, her mevsim ve koşulda tek başına ayakta kalabilme özelliğiyle güçlü bir ilham kaynağıdır. Nemli, kumlu veya killi topraklarda çok daha kolay gelişen bu çamgil, toprak grubu burçlarıyla kolayca uyum sağlayan ve onların sıcak, bonkör vericiliğiyle beslenip gelişen Koç’ların huzurlu aile hayatını da bu elementin temsilcileriyle yakalayacağına işaret etmektedir.

Hanımeli

Hoş kokulu ve zarif hanımeli, kaliteli yaşam standartlarından ve şık jestler yapmaktan keyif alan Koç insanı için ideal bir nektar bitkisidir. Hoş kokusu ile tazelik hissi veren Hanımeli’nin Koç insanının bahçesinde veya yaşam alanında yer alması, bu burcun canlandırıcı, coşku verici karakter özelliğini de güçlendirecektir.

Soğan-Sarımsak


Soğanlı bitkilerin başında gelen bahçe soğanı Allium ve soğanlı bitkilerin en meşhuru Allium Sativum yani Sarımsak, Koçlar’ın tohum atma, başlangıç olma özelliğini güçlü bir biçimde vurgulayan iki bitki türüdür. Soğanlı bitkilerin gerçek cevherlerinin toprak altında olması gibi Koç insanlarının da gerçek cevherleri derinlerde saklıdır. Aceleci ve sabırsız Koç, yüreğinin derinlerinde kendi değerlerini keşfetme arzusunu saklar. Bu nedenle, yaşam tarlasında verimli ürünler hasat etmek için gereken sabrı gösterir ve emek harcarsa hedeflediği gerçek başarıyı yakalayacak, bu başarının lezzetine uzun süreli olarak varacaktır.

 

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
8 + 4 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin