İKİZLERNergis

Hava grubunun zeka ve iletişim burcu İkizler, adını Yunan Mitolojisinin Narcissus’undan alan Nergis çiçeğiyle sembolize edilir. Hoş kokusu, sade ama görkemli tasarımı ve birşeyler anlatmak ister gibi dışa doğru açılmış yapraklarıyla İkizler insanının karakteristik özelliklerini bir arada görebileceğiniz Nergis’e biraz daha dikkatli bakarsanız İkizler’in uzun kol ve bacak yapısını, solgun yüzünü ve derin gözlerini kolaylıkla ayırt edebilirsiniz.

OrkideSoğuk kış günlerinin sıcacık ve lezzetli içeceği Sahlep’in Orchidaceae (orkideler) ailesinin birçok türünün toprakaltı yumrularından elde edildiğini biliyor muydunuz? Aşkın ve tutkunun sembolü bu bitki, sıcak ve aşk dolu İkizler’in de çok sevdiği bir bitkidir. Bir İkizler kadınına vereceğiniz özel bir orkide, bir kucak dolusu gülden çok daha etkili olacaktır!

LavantaAnneannelerimizin, babaannelerimizin dolaplarının mis kokularının sırlarının küçük lavanta torbaları olduğunu bilirsiniz. Peki ya aromaterapinin doğuşunun bu güzel kokulu bitkiye dayandığını biliyor muydunuz? Aromaterapinin kurucusu Mösyö Gattefosse'in bu şifalı bitkinin cilt üzerinde iyileştirici gücüne tesadüfen şahit olmasıyla 1900'lerin başında aromaterapi keşfedilmiştir.Gattefosse dalgınlık sonucu elini ağır şekilde yakar ve can acısıyla yanık elini ilk bulduğu kaba daldırır. Kabın içinde lavanta yağı bulunmaktadır. Elinin yanık acısının ve sonra yanığın hızla iyileştiğini gören Gattefosse bu keşfiyle yağların şifalı gücünü keşfeder, bu bilim dalına da ' aromaterapi' adını verir.

 

 

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
4 + 3 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin