İlişkiler Astrolojisi

Bilinmeyen.Com Astroloji Kategorisi / İlişkiler Astrolojisi bölümü

Astro-İlişki

 

İlişkinizi değerlendirin

Astroloji ilişkilerinizi başladığı anda veya sürerken değerlendirebilir. Burçlar insanlar arasındaki ilişkileri anlamlandırmada anahtar olabilirler; İşte size ilişki ve karakter yönlerinden Burç İlişki Tabloları;

Öylesine karşılaştığınız birisi yüzünden içinizde bir yangın başladı mı? Hiç tanımadığınız bir insanın içinizde başlattığı kıvılcımlardan tutuştuğunuzu hissettiniz mi? Bu olayı başlatan an nasıl bir andır, hangi düğmeye basınca bu olay başlıyor? Bu insanla bir ilişkiniz olmadıysa, nasıl oldu da ona karşı böylesine sıcak duygular başladı? Tek bir cevabı var bu soruların; vibrasyon. Bilmeniz gereken şey uyumluluğun vibrasyonudur; aşkın, dostluğun, aile içi ve iş ilişkilerinin vibrasyonundan söz ediyoruz. Burcunuzun vibrasyonları aşağıda 1-7 arasında derecelendirilmiştir; Önce tabloyu inceleyin;

 

Vibrasyon sayıları burçlar arasındaki ilişkilerin değeridir demiştik. Zodyak 12 burçtan oluşur; Koç´la başlar, Balık´la sona erer. Aslında bu doğruyu, yanlışı, iyiyi, kötüyü ölçmek için yeterli değildir ama potansiyel uyumluluk ve uyumsuzluk için iyi bir göstergedir; bu şekilde çok şey öğrenebilir ve ilişkilerimizin yorumu yolunda yardımcı olabilecek bilgilere ulaşabiliriz. Şimdi vibrasyonların yorumlarını görelim;

1. Vibrasyon: Aynı burç bir araya geldiğinde oluşur. Burada karşılıklı alışılmış doğal anlaşma veya empati vardır. Burçların negatif özellikleri büyüyebilir. Astrolojik yorumlarda "Buluşma Açısı" olarak tanımlanır.

2. Vibrasyon: Bir uyum potansiyeli derinlerde vardır daha da uygunu karşılıklı alışılmış bir esneklik ve kabul görülür, bu titreşim önceki yaşamlardan gelen belirsiz bir izdir. Astrolojik yorumlarda "Yarı 60 derece-Yarı olumlu" olarak tanımlanır.

3. Vibrasyon: Temelde dostluk ve bağımlılık titreşimleri hissedilir. Hangi tür olursa olsun sizinle onun arasında uzun sürecek bir beraberliğin kuvvetli bir bağı olarak kabul edilebilir. Astrolojik yorumlarda "60 derece-Olumlu" olarak tanımlanır.

4. Vibrasyon: Bu bir uyuşmazlık titreşimi olacaktır. Uzlaşmak için gerekli olan şey açıkça beraberlik çağrısı yani meydan okumaktır. Astrolojik yorumlarda "Kare açı-Olumsuz" olarak tanımlanır.

5. Vibrasyon: Büyük bir ilişki ve karşılıklı ilişkide uyum sağlama titreşimi. Birbirinizi anlayacaksınız ve benzer uyarıları paylaşacaksınız. Astrolojik yorumlarda "120 derece-İyi" olarak tanımlanır.

6. Vibrasyon: İlişkinin önceki yaşamlardan gelen arayışı veya itişi. Birbirinize ihtiyacınız vardır, bunu hissedeceksiniz. Bu arada oluşan bir dengesizlik de dikkat çekecektir ama bu normaldir ve karşılıklı tanıma bilgisiyle giderilecektir. Astrolojik yorumlarda "Yarı Buluşma" olarak tanımlanır.

7. Vibrasyon: Bu burç size zıttır. İlişki ikiniz içinde ya herşey olacak, ya da hiç olacaktır. İyi durumda herşey mükemmel olacak, aksi halde ilişkiniz nefretle dolu bir felaket noktasında bitecektir. Astrolojik yorumlarda "Zıt Açı" olarak tanımlanır.

Bir diğer ilişki tablosu daha verelim; Bu daha eğlenceli; Bakalım o sizi yakıyor mu, yoksa ölü bir balık gibi mi? Kendinizi, arkadaşlarınızı ve ailenizi deneyin ve burçlarla eşleştirin;

Dereceler: 3=Yüksek 2=Orta 1=Az

Aşık Burçların karakterleri

KOÇ BURCU
Heyecanlı ve Aceleci Aşık!
Koç burcu insanları aşkta zaferi sever ve tutkuludur. Değişikliği ve heyecanı sevdiği için evde her zaman yeni bir hikaye ister. Sessiz geçen geceler, sakin ortamlar ona göre değildir. Fantezileri vardır ve kesinlikle uygulamak isterler. Yatak odası yerine çeşitli mekanlarda seksi severler. Bu burç gecikmeyi ve hayal kırıklığını hiç sevmez, dedikleri hemen olsun ister.
Koç burcu “seni seviyorum” demekte zorlanmaz ve dediği zaman bu gerçektir. Aynı zamanda bunu duymayı hatta emin olmayı ister. Beklenmeyen, değişik hediyelere bayılır. Bu ben merkezli burç her zaman flört heyecanı arar ve aldatılmayı asla kabul edemez çünkü paylaşmaktan nefret eder. Eğer bunu elde edemezse terk etmekte hiç tereddüt etmez. Sevgilisinin ve eşinin haricinde bir çevresi olsun ister ve kesinlikle bağımsız eğilimlidir. Kontrol edilmekten ve emir kiplerinden nefret eder. Bu burç ile yaşamak için öncelikle Koç burcu olan birinin kendine yönelik yaşamaya eğilimli olduğunu ve sizin ihtiyaçlarınızı çok dikkate almayacağını kabul etmek gerekir. Bu bir Koç doğasıdır ve değişmez. Ama enteresan bir şekilde Koç burcu doğruyu hep içgüdüsel olarak hisseder.
Koç yenilmişse bu hiç olmamış gibi davranmayı tercih eder. Kızdırılırsa saman alevi gibi olan öfkesi yakar yıkar ve bir anda sönüverir. Partneri olarak kızgın anlarda söylediği sözleri ciddiye almamayı öğrenmeli ve olgun davranmalısınız. Koç burçları övgüyü sever. Eğer bir Koç burcu ile beraberseniz onu sık sık övmeyi sakın ihmal etmeyin.
BOĞA BURCU
Tutkulu Aşık!
Boğa aşıkları uyuşuk ama azimli aşıklardır. Bir kere bağlandı mı kolay kolay kopmayan, boşanmaktan hoşlanmayan, sakin, huzurlu insanlardır. İlişkilerini bir an evvel resmileştirmeyi severler. Ancak Boğa burcu tahakküm edici ve kıskanç aşıklardır. Eşit şartlarda ilişkiyi sevseler de ekmeklerini kazandıktan sonra harcama yetkisinin de elinde olmasını tercih ederler. Çok sosyaldirler ama sessiz geceleri de çok severler. Bu burcun insanları rahat evlerde yaşamayı çok sever.
Boğa burçları hayalgücü olmayan , duygusuz ilişkilerde çok acı çekerler. “Seni seviyorum”’u söylemek ile ilgili bir problemleri olmasa da bunu yaratıcı şekilerde sunmayı ve yatakta göstermeyi tercih ederler. Yatak hayatı bu burç için bir ritüeldir ve de çok keyifli olması gerekir. Bu kendinden emin, sessiz burç hep sevildiğini duymak ister ve evde bir düzen ister. Boğa burcu maddi güvenceleri de sever. Ev, araba onlar için statü simgesidir.
Boğa burcu için ayrılıklar ölümden beterdir. İlişkiyi korumak için ellerinden geleni yaparlar. Boşanma onlar için çok acı verici bir süreç olabilir. Ancak Boğa burcu çok inatçı bir aşıktır. Çok nadir ortaya çıkan dehşet verici bir öfkeleri vardır. Öfkelendiklerinde çok kötü sonuçlar olabilir ve en kötüsü bu burcun insanları affetmeyi ve unutmayı hiç bilmezler.
İKİZLER BURCU
Konuşkan Aşık!
İkizler burçları herkesle herşeyi konuşabilirler. Bu konuşkan burç konuşurken el hareketlerini, imaları çok sever. Seksi bile harketler ile ifade edebilirler. Bu inanılmaz sosyal burç, seks hakkında konuşmak , fanteziler kurmak ve hayal etmekten çok hoşlanırlar. Vefa birinci tercihleri değildir ve karşıdanda beklemezler. İkizler erkeği ve kadını uzun süreli ilişkilere girdiklerinde kendilerine ait geniş bir alana ihtiyaç duyarlar, baskıdan hiç hoşlanmazlar ve özgür olmaları gerektiklerini her fırsatta belli ederler. Onlar için evlilik uygulanacak son çaredir.
Seksüel uyumdan çok entelektüel paylaşımı tercih ederler. Bu burcun “sıkılmak” fiilinin kelimesine bile tahammül edemezler. İstediklerini yaptırana kadar karşılarındakini didik didik ederler. Aynı zamanda iki kişilikli İkizler, dediklerini bir gün beyaz bir gün siyah olarak dikte ederken kafanız epey karışabilir. Bir gün inandıklarına öteki gün inanmayabilirler.
Bu burcun insanlarının karar verme yetisinin değişken olabileceğini kabul etmek gerekir. Bu oynamayı kesinlikle kişisel almamalı ve sakince uyum göstermelisiniz.
İkizler burcu iyi bir dinleyici değildir. Monoton konuşmalardan kaçının ve isteklerinizi daha yaratıcı bir şekilde ifade etmeye çalışın. Bunu başarırsanız çok eğlenceli ve de renkli bir ilişki yaşayabilirsiniz.
YENGEÇ BURCU
Şefkatli Aşık!
Yengeç burcu aşığınızın size bakmak ve sizinle ilgilenmekten daha çok sevdiği bir şey yoktur. Yengeçler bir kişiyi seçtiklerinde flört aşaması bile gereksizdir, hemen evlenmek isterler. Ayrılık, en son akıllarına gelen çözümdür. Vefalı ve adildirler. Ama bu burcun insanları ile bir ilişki içindeyken onları anlamak zordur. Dışarıdan zor ve tutucu gözükürler ama içlerinde bambaşka bir kişilik barındırırlar. Kabuğu kırmayı başarabilirseniz arkasında yumuşacık bir kalp görürsünüz. Yani yengeç burcu ile ilişki biraz sabır ve emek ister.
Yengeç burçları güvenceye çok önem verirler. Yalnız maddi olarak değil kendilerini her bakımdan güvende hissetmek isterler. Yanlış anlaşıldıklarına inandıkları zaman çok alıngan ve dar görüşlü olabilirler. Sevgiye vakit ayırmak isterler. Romantik beklentileri vardır. Çiçek, küçük sürprizler, bir sepet çilek gibi aşkı ve romantizimi hatırlatan her türlü hediyeye bayılırlar ve zaman zaman bunu beklerler.
Yengeç kadınları birer dişi kuştur. Evlerini temizlemeyi, süslemeyi, pişirmeyi kısaca “ev” tadında herşeyi zevkle yaparlar. Pişirdikleri yemekleri geri çevirmemelisiniz. Alıngan yapıları herşeyden kolayca nem kapmalarına sebeptir, o yüzden kendinizi bol bol özür dilerken bulabilirsiniz.
Bu hassas ve sevgi dolu burcun insanlarını mutlu etmenin en güzel yolu onları koşulsuz şartsız her zaman sevmek ve bunu hissettirmektir.
ASLAN BURCU
Gururlu Aşık!
Aslan burcu seks ve aşk için yaşar. Ateşi bir ruha sahip olan Aslanlar, güçlü ve aktif bir seks hayatı ve aşk isterler. Kendilerine güvenen görünümlerinin arkasında güven eksikliği vardır ve bu bazen onları ben –merkezci yapabilir. Kendi istedikleri olsun isterler. Bu istekleri bir talep olarak söylemeselerde ağzınızdan girip burnunuzdan çıkarak siz hissettirmeden pekala yaptırabilirler ve siz ne olduğunu anlamazsınız bile. Görünüm Aslan için çok önemlidir. Bakımlı, düzgün görünümlü insanları seçmeye eğilimli oldukları için, aslanların yanında her zaman şık olmalı ve mis gibi kokmalısınız.
Aslan burcu, neşeli, oyuncu ve gülmeyi çok seven bir karaktere sahiptir. Onunla kavga ettiğiniz zaman barışmanın en güzel yolu onu güldürecek bir şeyler bulmaktır ve bunu bulmak çok kolaydır çünkü aslanlar herşeyde gülümseyecek bir sebep bulabilirler. Geç kalmaktan nefret etselerde yavaştırlar, o yüzden beraber yapılan tüm planlarda bir aslana her zaman önceden hazırlanması için vakit verilmelidir.
Aslanların ilişkileri bozulmuşsa veya doğru kişi ile beraber değilseler bile bunu gururları yüzünden kolay kolay kabul etmezler, hatalarını onlara hemen kabul ettiremezsiniz. Çünkü hata yapmak onlar için zayıflıktır ve zayıflığı hiç sevmezler.
Aslan aşığı için söylenecek en son söz onların aşkta her zaman doğal bir şansı olduğudur. İstediklerini elde etmek için sonuna dek savaşırlar ve genelde başarılı olurlar.
BAŞAK BURCU
Ketum Aşık!
Başak burcunun o soğuk, ulaşılamaz görüntüsünün ardında inanılmaz bir libido yatar. Güvenli uzun vadeli ilişkileri olsa bile aktif seks hayatı arzu ederler. İlişkilerinde uzun vadeyi sevseler de arada bir dışarıda gizli, zeki flörtleri olabilir. Zeki insanlar onları büyüler ve bu yüzden bazen hayır demek konusunda zayıf davranabilirler.
Başak burcu insanları ilişkilere yüksek standartlar koyarlar. Davranış, dış görünüş, zeka herşey birer kriterdir ve biri bile eksik olamaz. O yüzden sık sık eleştirirler ama kötü niyetli değildir eleştirileri, sadece herşey mükemmel olsun isterler ve bu yüzden kendilerini de eleştirmekten kaçınmazlar.
Başak burcu sosyaldir ve belirli bir egoları vardır ve bu egolarının arada bir övgülerle tatmin edilmesi gerekir. İletişimde çok başarılı oldukları için herşeyi kolayca konuşabilirsiniz ancak bir şey hariç, o da duyguları. Bu kadar sosyal olmalarına rağmen yine de utangaç bir yapıya sahip oldukları için başakların duygularını anlamak zordur. Hatta duygularını nasıl gösterecekleri konusunda epey sıkıntı yaşarlar.
Gerçek bir işkolik olan başaklar ile başa çıkmanın en güzel yolu onları yanınızda rahat hissettirmektir. Bunun için gerekli olan ise hijyenik bir görünüm, temiz bir ev ve lezzetli yemekler olabilir. Kadın başaklar için ise şık ama sakin, elit bir akşam yemeği, mis gibi kokan bir ortam ve hayranlık dolu bakışlar olabilir.
TERAZİ BURCU
Sevimli Aşık!
Terazi aşk için yaratılmıştır. Ruh ikizlerini bulma konusundaki başarıyı en çok bu burçtakiler yakalar. Bir kere buldular mı ise artık sonsuza kadar ayrılmazlar ama flörtlerinden asla ödün vermezler. Manalı bakışmaları, anlamlı sözleri, kikirdemeyi yaratan bu burcun insanları her zaman bir yerlerde birileri ile flört edecektir ama aldatmayacaktır. Çünkü aldatmayı yüksek ruhlarına hiç yakıştırmazlar.
Terazi burcu ilişkilerinde kavga olmasın diye inanılmaz bir özen gösterir ve karşısındaki kişiyi memnun etmek için elinden geleni yapar çünkü teraziler kavgayı, huzursuzluğu hiç ama hiç sevmezler. Kavga ederken bile sakindirler dolayısı ile kavga ettiğinizi bile anlayamazsınız. Bu burcun insanları ilişkilerinde sorun yaşarsa suçlama yolunu tercih etmeyerek, uyumlu, ılımlı ayrılıklar yaşamaya çalışır.
Tembel ve kararsız olduklarına dair bir inanış vardır. Özü böyle değildir, o sadece mükemmel ve en doğru olanı istediği için git-geller yaşamaktadır. Adalet duygusu da tıpkı mükemmelciliği gibi ön plandadır. Ona haksızlık yapmamaya özen göstermelisiniz.
Terazi aynaları sever. En güzel görünüş için saatler harcayabilir. Estetik sektörü bu burç ile gelişmiştir. Güzel eşyaları, evleri kısacası güzel olan herşeyi severler. Müzelere, tiyatrolara gitmeye bayılırlar. Onu mutlu etmek için sık sık güzel mekanlara veya ülkelere gidebilrsiniz.
AKREP BURCU
Kıskanç Aşık!
Akrep burçların en gizemlisidir. Duygularını anlamak çok zordur. Seks içgüdüsü çok güçlüdür ama sizi isteyip istemediğini bile anlamakta sıkıntı çekebilirsiniz. Hisler konusunda da oldukça ketumdur. Kendine yetmeyi sever ve ulu orta duygusal konuşmalar yapmaktan hiç hoşlanmaz.
Akrep burçları kontrol edilmeyi kabul etmezler ancak kendi dünyalarına soktukları o ender kişilerden sadakat ve vefa beklerler. Bu burcun insanları için aşk ve tutku kesin bir çizgiyle ayrılmıştır ve asla karışmazlar. Eğer sizi sevdiğini söylediyse bu bir gerçektir ve gerçek olduğu andan itibaren artık Akrep’in kıskanç yanı ile de tanışırsınız. Kıskançlık Akrepler için çok başka bir boyuttur, asla unutmaz, asla affetmezler. Onun güvenini kaybederseniz bilin ki geri dönüş yoktur.
Akrep burçları dünyanın görünen değil görünmeyen tarafları ile ilgilenirler. Yasak olan bilgileri, gizli öğretileri, çözülememiş sırları araştırırlar ve bu yüzden ölümü bile göze alabilecek kadar gözüpektirler. Bu yüzden bir akrebi mutlu etmek için gerçekten yaratıcı olmalısınız. Macera dolu seyahatler, gizemli mektuplar, keşfedilecek yeni heyecanlar her zaman gündemde olmalıdır.
Akrep için saldırı, savunmadan daha iyi bir yoldur. İğneleyici dilleri sizi gözyaşlarına boğabilir ancak sizi en iyi olabilmeniz için her zaman desteklerler, delici gözleri herkesi gördüğü gibi sizin de en zayıf ve en güçlü yönlerinizi kolayca görebilir. Bu onlar için doğal bir yetenektir. O yüzden asla rol yapmayın. Akrep zor sever ama severse tam sever.
YAY BURCU
Maceracı Aşık!
Romantik Yaylar için aşk çoğu zaman daldan dala konmaktır. Aşkın o büyüleyici günleri gerçer geçmez Yay için fazla yapacak bir şey kalmaz. Bütün burçların içinde en özgür ruhlu olanlardır ve bu alana kesinlikle kimseyi sokmak istemezler. Uzun vadeli planlar yapmayı gereksiz, alışverişi zaman kaybı olarak görürler. Onlar bir dakikada bavul yapıp, Marsilya’ya tatile gidebilirler. Keşfetmek, öğrenmek, duygu alışverişleri, konuşmak, paylaşmak Yay için en önemli yaşam sebepleridir. İlişkilerini bitirme kararı aldıklarında bile bunu uzun uzun konuşarak, inişli çıkışlı bir şekilde yaparlar ve karşılarındakinin kafalarını oldukça karıştırırlar.
Yay burcu ile ilişki yaşarken siz de onun kadar özgür olabilirsiniz. Kendi başınıza ev alabilir, onu dekore edebilir, çocukları istediğiniz okula kaydettirebilirsiniz. Bu onlar için sorumsuzluk değil, size olan güvenleridir. Çok şanslıdırlar ve bu şanstan siz de etkilenirsiniz. Abartma huyları olsa da açık sözlüdürler ve aşk oyunlarını sevmezler. Sevgilerini hemen söylerler ve karşılık beklerler.
Eğer bir yayı seviyorsanız ve de alıngan bir insansanız ona asla “Ben şişmanmıyım?, güzelmiyim?” gibi sorular sormayın. Çünkü eğer gerçekten şişmansanız bunu onun ağzından kesinlikle duyacaksınızdır. Ama bu şişmnalık onun için asla kriter değildir, o sadece gerçeği söylemiştir ve size olan duyguları ile alakası bile yoktur.
Yay ile eğlenebilir, çok şey öğrenebilir ve rahat bir hayat geçirebilirsiniz.
OĞLAK BURCU
Uyumlu Aşık!
Güvenilir, güçlü bir karaktere sahip olan oğlaklar için söylenecek en önemli ilk kelime çalışkanlık ve sorumluluk duygusunun gücüdür. Çok ciddi görünürler ama içeride akıl almaz bir eğlence anlayışı vardır. Satürn’ün güçlü etkisi ile bir oğlak erkeği ya da kadını, her şakanın altında bir ciddiyet, her ciddiyetin altında bir şaka arar. Hislerine çok zaman ayırmadığı için çoğu zaman bir oğlağın birine aşık olduğunu anlaması epey bir vakit alabilir. Libidosu güçlüdür ama ezici değildir ve içinde sakinlik barındırır.
Oğlak burcunun insanları için meşhur bir söz vardır; “Küçükken bir bilge, büyükken bir çocuk” olarak değerlendirilirler. Yaşları ilerledikçe yaşam sevinçlerinin daha çok farkına vararak, daha neşeli ve paylaşımcı olurlar.
Bir oğlak burcu ile berabersiniz muhtemelen kendinizi maddi olarak hep güvende hissedeceksiniz. Çünkü oğlaklar ne yapıp edip maddi güce bir şekilde ulaşırlar ve bunu sevdikleri ile paylaşmaktan hiç çekinmezler. İş hayatları kariyer hedefleri ile doludur ve o kariyeri elde etmek için ne gerekiyorsa yaparlar. İş hayatlarını çok sevseler de sizinle düzenli vakit geçirmekten, beraber günlük hayatın eğlencelerini paylaşmaktan hiç vazgeçmeyeceklerdir . O yüzden pek çok burca göre evlilik için en uygun burçlardan biridir.
Oğlak burçları kendi görünümleri kadar sizin görünümünüze de önem verirler. Toplum tarafından kabul edilen normlarda bir zerafet, görgü kuralları ve etik beklentiler içerisindedirler. Onların yanında her zaman tertipli, temiz ve ağırbaşlı olmalısınız. Oğlaklar doğal krallardır ve her zaman kraliçeleri severler.
KOVA BURCU
Tarafsız Aşık!
Tahmin edilmesi en zor burçlardan biri olan Kova için hayat bir düellodur. Çok zeki olan Kovaları elde etmek için aynı ölçüde zeka gerekir. Derin ve anlamlı konuşmaları çok değerli bulurlar, bilgili, entelektüel kişiliklere hayrandırlar. Konuşmak, anlamak isterler ama boş konuşmalardan çabucak sıkılıp, TV kumandasını en yakın arkadaş ilan edebilirler.
Bir kova burcu ile beraber olmanın belki de en zor olan kısmı onun sizi kıskanma içgüdüsüne hiç sahip olmamasıdır. Kalabalık bir ortama girdiğinizde herkes derin bir sessizliğe bürünüp size hayran hayran baksa bile o sizi kıskanmayacaktır. Hatta bunu hiç farketmeyebilir. Ama hep önünüzü açan, size destek veren, eşit bir ilişkide olacaksınız. Sürprizlerle karşılaşacaksınız ve size bağlı bir insanla beraber olacaksınız. Ufak tefek flörtler dışında Kova vefalı bir burçtur.
Kova burcunun sert bir dili vardır. Bir şeyler öğrenirken veya derin bir tartışmada kolayca provoke olurlar ve hitap şekilleri değişebilir. Ateşli kişilikleri bazen patavatsız cümleler sarfetmesine neden olur, ama aslında bu cümlelerin altında yatan bir ima asla yoktur. Onlar tartışmayı doğal sayarlar ve telepatik iletişimler isterler.
Kova “farklı” olmak ister. Bu kelimeye giyim, yaşam, inanç gibi her türlü ayrıntıyı sokabilirler. Farklı kişilikler onları çeker ve zor olan ile uğraşmayı severler. Ani öfke patlamalarına meyillidirler ama rahatsızlığınızı belli edersiniz onlar bunu anlarlar ve kendilerini değiştirebilirler. Kova için “değişim ve fark yaratmak” bir yaşam felsefesidir. Çok kolay yanlış anlaşılırlar ama filozof dilleri bu yanlışlığı kolayca düzeltebilir.
BALIK BURCU
Romantik Aşık!
Peri masallarını andıran aşklar, bir kamyon dolusu gül, kocaman bir tek taş, pencere altında ölümsüz bir serenat ve işte balık burcu. Balık burcu iflah olmaz bir romantiktir. Kesinlikle ruh eşini bulmak ister ama flört etmek, beğenilmek, aşk denizlerinde yüzmekte keyifli olduğu için balığın size bağlanması için romantizmden onunla birlikte olduğunuz müddetçe asla vazgeçmemelisiniz.
Balığın yumuşak bir kalbi, saf bir ruhu vardır. Kolayca inanır, affeder, hüzünlü hikayeleri, bitmemiş aşkları çoktur ama ruhunun bir yanı da çok gerçekçidir. Dışarıda ne olup bittiği ve kendisi ile ilgili başkalarının fikirleri önemlidir. Bir balık insanına ne yansıtırsanız onu alırsınız. Sevilmiyorsa sevmez, seviliyorsa sever.
Bir eş olarak balık burçları çok keyifli olabilirler çünkü ne hissettiğinizi kolayca anlama yetisine sahiptirler ve anlaşılmak siz de çok keyifli duygular uyandırabilir. Huzurlu ilişkileri tercih ederler. Kavgadan her zaman kaçarlar. Bazen kendilerine güvenleri azalır, böyle anlarda onlara destek olmak, sevmek, mutlu etmek gerekir. Pratik fikirlerle onların korkularını yok edebilir ve destek verebilirsiniz. Seks onlar için aşkın bir rituelidir ve sık sık tekrarlanması gerekir.
Balık burcunun insanları için dünya acımasız bir yerdir. O yüzden saklanmayı, içine kapanmayı tercih edebilirler. Böyle durumlarda yapılacak en iyi şey zevkli yolculuklar, sevecen yaklaşımlar, romantik bir gece, yatakta geçirilen uzun saatler veya güzel bir müzik dinletisi olabilir.
Sakin, pozitif bir hayat istiyorsanız balıklar sizi çok mutlu edebilir.

Ona burcuna göre hediye alın...

Çok sık yaşadığımız sorunların arasında, hediye alma sendromu vardır; doğum günleri, yıldönümleri, ödüllendirmek veya yeni bir şey için sandığımızdan çok daha fazla hediye alırız. Astroloji evreni bu önemli sorununuz için sizlere yardımcı oluyor

Koç Burcu

Eğer bir koç´a hediye almak istiyorsan, öncelikle hediye alma düşüncesini tamamiyle kendine saklamalısın, kesinlikle hissetmemeli çünkü seni muhakkak etkilemeye çalışacaktır. Koç insanlarının görev anlayışı en hızlı ve en çabuk sonuca ulaşma şeklindedir. Olayların akışını değiştirmekten zevk alırlar. Her tür hediyeden kendine özgün bir sonuç çıkararak kesinlikle yararlanırlar, önemli olan onların o hediyeyi, en kısa zaman içinde ve bir dönem için kullanmalarıdır, uzun vadeli hiçbir şey koç insanı için geçerli değildir, muhakkak değişime uğratacaktır. Sporla ilgili herşey iyi bir seçimdir, koçlar çok çeşitli sporlar ve hobilerle ilgilidirler ve kolay ve de eğlenceli olduğu sürece yeni bir sporu veya hobiyi öğrenmeye her an hazır ve nazırdırlar; örneğin; vücut yapmak için eksersiz ekipmanları, atıcılıkla ilgili objeler, hedef tahtaları ya da bir havalı bir tüfek gibi veya bir trambolin, tenis raketi, dart oyunu, badminton takımı, atçılık ekipmanı, masa tenisi ile ilgili malzeme, bilardo veya aksesuarları ve tabii son günlerin popüler oyunu bowling için malzemeler; üzerinde adı yazılı özel bir top, ayakkabılar veya bileklikler , yaz dönemi için plaj topu, basket veya voleybol topları tabii ve eğer meraklıysa üzerinde "dünya kupası" yazılı gerçek bir futbol topu; Deniz , koç insanı için bir spordur ve surfden tutun da, balıkadam malzemelerinden mayoya kadar herşey onun zevk alacağı ve özellikle kullanacağı mükemmel birer hediye olabilirler, yine aynı yönde, kronometreli son model bir saat veya şık bir pusula da çok iyi birer hediye olabilir. Koç insanı otomobillere bayılır, otomobil onlar için yaşamın çok önemli ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle her tür otomobil aksesuarı, motorsiklet ve bisiklet malzemeleri; yani flaş lambaları, güneşlikler, oturma yastıkları, küçük süsler, yangın söndürücüleri, haritalar ya da kaset veya teyp bantları hoşa gidecek birer hediye olabilirler. Koç kişiliğinde görülen en bariz yönlerden birisi kendisinin yaptığı veya ürettiği şeylerle övünmesidir. O zaman ona bir alet takımı, resim yapmak için amatör bir boya ve fırça seti veya bir kozmetik seti uygundur. Ağaç oymacılığı için malzemeler, gemi veya ev maketleri de unutulmamalı. Koç´a bir kitap hediye etmek istiyorsanız, heyecan verici ve gerilim yüklü olmasına dikkat edin. Spor, yarışmalar, uçuculuk veya denizcilik, biografiler veya keşifler ya da kendini yaratan insanlarla ilgili konular koç insanları için ilgi çekici ve öğrenmekten hoşlandığı konulardır. Onun kısa dönemli ilgileri ve hobileri olduğunu hiç unutmayın ve ona göre davranın örneğin, şu ara heves ve merakla okuduğu dergiyi yakalayın ve 6 aylık bir abone hediye edin, çok hoşlanacaktır. Ev yaşamında veya evde kullanabileceği bir şey arıyorsanız koç insanının daha özgür olabileceği ve zaman kazanacağı birşeyi arayın.Bir walkman, telesekreter, küçük bir teyp, portable bir video, kahve makinesi, mikro dalga veya otomatik aydınlatma eşyaları onun her an kullanmak için fırsat yaratacağı eşyalardır. Yatak odasında veya mutfakta kullanacağı diğer eşyalara da dikkat edin; antik bir demir ütü, buharlı modern bir ütü, kurutucu, tost makinesi, cips yapıcı, pop-corn maker, mikser veya blender önemli ve onun için çok kullanışlı eşyalar olabilirler. Hatta evinde olsa dahi yine alın ama evdekinin bir üst ve gelişmiş modeli olmasına özen gösterin. Koç erkeği güçlüdür aşk ve erotizm onun için önemlidir, iç gıcıklayıcı ama sıradan olmayan bir roman, feminen olmayan bir parfüm veya deo hoşuna gidecektir. Bu insanın enerjisi yüksektir, bunu dizginlemek için ona bir şişe tropik içki de alabilirsin; rum, coconut veya safari gibi... Giysi ve takı; koç insanı için önemlidir; ama biraz farklı olsun ister. Fakat kolay beğenir ve kaprisli değildir; koç erkeğine sıradan olmayan bir çorap, bir kravat veya bir kemer ,spor için eşofman türü sportif herşey, sweatshirtler, plaj giysileri, baş bantları ve şirin pop-kepler ve havalı plaj şapkaları alınabilir; bunlar aktif koçlar için uygun ve kullanışlıdır ve mücevher koçun her türü için uygundur; ama bir koç için mücevher bir gerekliliktir ve uygunluk ve ciddiyet işidir. Daima parlak ve çarpıcı renkleri taşıyan taş ve metalleri seçin. Koç burcunun ana taşı kırmızı ve ateş rengi taşlardır; lal, kızıl jasper gibi; tabii elmas, pırlanta ve de yakut ile kırmızı kuartz hiç unutulmamalı. Koç kadınları bileziklerden, kolyelerden ve küpelerden özel ve yerinde bir zevk alırlar, eğer hediyeniz bir buket çiçekse; kırmızı gül ve lale, hanımeli ve gelincik ölümsüz anlar verebilir ona. Koç insanları her tür gösterilerden çok hoşlanırlar zira toplumla diyalog ve kitlesellik onlar için önemlidir. Spor karşılaşmaları, konserler, sinema ve tiyatro; hele bir de önemli ve az bulunur bir olay varsa; hemen ona bir bilet alın veya duruma göre iki bilet. Bayılacaktır. Zodyağın sporcu ve ateşli üyesi koçla size mutluluklar.

Boğa Burcu

Boğaların sevgileri possesiv yani etkindir; özelikle eşya, mal konusunda. Yaşamın yüksek değerleri ve kalite onlar için çok önemli ve gereklidir, bir boğa için hiçbir şey satın alınamayacak kadar pahalı değildir, herşeyin ama istisnasız herşeyin en iyi ve en değerlisini bulur, çıkarırlar. Pratik hediyelerden hoşlanırlar, bu tür şeyler onların yaşamlarına günlük bir boyut getirir. Çok basit ama doğallığını koruyan herşeye önem verirler; öncelikle kitap; genelde kitap boğa için vazgeçilmez bir hediyedir. Bitkilerle, yemek pişirmeyle, bahçecilikle, çiçeklerle veya doğayla ilgili kitaplar onun övünç kaynağı olan kitaplığında her zaman baş köşededir. Bunlara sanatla ilgili yayınları da sokabiliriz, boğanın kitaplarla ilişki yelpazesi çok geniştir; biografiler, iş kitapları, bilimsel eserler, aşk ve gerilim romanları; tümünün yeri vardır. Bir hediye çeki veya çok özel ve pahalı bir yerde müstesna bir akşam yemeği daveti ona verilecek çok uygun bir hediyedir, hele ikincisinde büyük boğa muhteşem tad ve estetik showlarını yapabilmekten mutluluk duyacaktır. Bir de bu yemeğin ardında, tiyatro, müzikal, klasik konser, senfoni, bale veya çok otantik bir gösteri bileti gösterip, davetinizi tamamlarsanız, tadına doyum olmaz. Aynı şeyi yine görkemli bir öğle yemeğinin ardından, bir müze veya sanat galerisi gezisiyle de yapabilirsiniz. Her tür gezi boğalar için önemlidir, yeter ki ilgilerini çeksin ve öğrenecek birşey bulsunlar. Bir boğa ile çiftlikte veya aksine borsa da bile gezebilirsiniz. Hatta bir boğayı masaj salonuna veya bir saunaya dahi davet edebilirsiniz. Giyim konusunda boğalar, kaliteli, ayrıcalıklı, kullanışlı ve değerli şeyleri tercih ederler. Dokunma duyguları olağanüstü gelişmiş olduğundan yumuşak kumaşlar öncelik taşır. Doğal ipek, kadife, kuzu yünü ve tabii angoralar onlara büyük zevk verir. Pastel renkleri veya toprak renkleri severler ama mavi ve gül pembesi de onlara çok yaraşır. Evden uzaklaştıklarında spor giyimlere heme geçiş yaparak uyum sağlarlar. Boğaların çiçekleri vardır, menekşe, papatya veya aslanağzı gibi ve de boğalar egzotik aynı zamanda da gizemli taşlara bayılırlar; örneğin pembe mercan, pembe kuartz, yeşil jasper, lapis lazuli ve zümrüt gibi. Kişisel eşyalar boğalar için mükemmel hediyelerdir. Bir kravat iğnesi, broş, gerdanlık, kabartma yüzükler gibi. Kuştüyü yastık ve yorganlar, saten çarşaflar, yumuşak battaniyeler, saten elbise askıları, müzik kutuları, kristaller, eski basım eserler, antika biblo, heykel ve süs eşyaları, dekoratif süs bebekleri, özel mumlar, sabunlar ve egzotik yağlar da unutulmamalı. Bir boğaya mutfakta yardımcı olmak önemlidir çünkü o bir beslenme ordinaryüsüdür. Pasta seti, mikserler, dondurma makinesi, kahve öğütücüsü, seramik kaplar, kömürlü ütü, toprak kaplar gibi. Belki de ona bir tahta salata kabı, tahta çatal ve kaşıklar, örme bir meyve sepeti, bıçak bileyi, kesme tahtası, bir piknik sepeti, cazip bir masa örtüsü, baharat seti, çin usulü tabak, fincan ve bardak takımları almalısınız. Birçok boğa bahçecilik ve çiçeklerden çok hoşlanırlar çünkü onlar tam bir toprak yaratığıdır. Bahçe malzemeleri, güneş şapkaları hatta hortum, çapa ve kürek gibi ekipman onlara kolayca hediye edilebilir. Saksıları ve ev veya balkon çiçeklerini de buna ekleyebiliriz. Açık hava olayları onlar için önemlidir, mangal veya barbekü veya varsa ek aksesuarlar biçilmiş birer kaftandır zira boğa kendini dünyanın en yetenekli ahçısı olarak görür. Bir diğer önemli olay boğaların yaşadıkları yerlerdir, konforlu ve özel eşyalara bayılırlar, örneğin ona hesaplı bir sallanan sandalye alın, zevkten dörtköşe olur; büro aksesuarları veya çalışma masasının üzerine koyacağı birşey ona haz verir. Portable tv´ler, yangın söndürme cihazları, bir walkman, kasetler ve tabii film kasetleri, ayrıca çok dalgalı bir dünya radyosu veya çok şık bir ajanda, belki de bir anı defteri. Sayısız yaratıcılık isteyen konu boğalar için önemlidir, resim malzemeleri, sanatla ilgili her tür set, seramik kitler ve hatta halı örmesi için küçük bir makine dahi onu yerinden zıplatır veya ona bir monopoly oyunu alın, bina ve alım satımıyla ilgili bu oyunun başından kaldıramayacaksınız; evet; o bir boğa ve yaşamı kendine göre yorumluyor, belki sizi yoruyor ama onunla yaşamak bir estetik ve doyumdur, sakın unutmayın, mutluluklar.

İkizler Burcu

İkizler burcu için hediye almak zekaya ve iletişime bağlıdır, yapısı böyledir. Bu yapı için eğlence, edebiyat, sinema ve haberleşme önemli ve gereklidir. Eğer ona gerçekten bu yönlerde tatmin verebilirseniz, bir hediye almanın dışında özel bir iletişim kurmuş olursunuz, size özel bir hat açacaktır. Yeterki o hediye ikizlerin arzuladığı birşey olsun. Evi veya çalıştığı yer, örneğin güzel bir çanta, bir kitap kabı, gece kitap okuma lambası, slıde magazinleri, bir kelime işlemci veya aksesuarları, faks veya telesekreter, uçuk bir telefon apareyi veya kablosuz telefon, kalkülatör, alarm saat, kompakt teyp, portable radyo veya teyp, elektrikli kalem açacağı, filo faks, hediye kutular ve kartlar ve de her tür audıo-video kaset. Tümünü alabilirsiniz; örneğin şu plaj günlerinde küçük bir fm radyo ve kulaklığı onun için çok hoş bir hediye olabilir çünkü bu sayede o dünya ile olan iletişimini her koşulda sürdürebilecektir. İkizler insanları okumaktan hoşlanırlar. Ama çok çarpıcı ve kısa olan metinleri tercih ederler, idyom sözcükleri, ansiklopedik sözlükler, kısa hikaye kitapları, şaka ve saçmalık kitapları, çapraz bulmacalar veya zeka geliştirici gameboy tarzı oyunlar. Evrensel bir magazine abone yapmak veya bir harita veya seyahat rehberi ikizler insanı için iyi bir seçimdir. Çünkü o değişik yerleri ve insanları yaşamayı sever. Bu burcun insanı gezmeyi ve eğlenmeyi çok sever ve dünyayı gezip görmek onun için bir tutku olabilir. İkizler insanlarına sosyal aktivitelere katılabilecekleri her tür gösteri veya konferans olayına davet ederek, gönlünü kazanabilirsiniz. Ona sevdiği için bilet alın hatta seminerlere ve sempozyumlara onun ilgileri doğrultusunda davet edebilirsiniz. Ayrıca tüm eğlence olayları onun için vazgeçilmez tutkulardır. Bir parti verin ,eminim ki boyutu ne olursa olsun bayılacak ve uzun zaman dilinden düşürmeyecektir. Oyunlar ve hobiler ikizler insanının temel içgüdülerinin tatmin kaynaklarıdır. Ona bir satranç takımı, gameboy bir tetris veya scarabble, puzzlelar, oyma takımları ve boya setleri alabilirsiniz. Bir ikizlere oyuncak alın, şaşmayın ...Çok hoşuna gidecektir, örneğin minyatür bir tren, küçük yarış arabaları, model uçaklar veya maket gemiler, kompüter oyunları alabileceğiniz hediyelerin başında gelecektir. İkizler insanları yaşamda aktif ve heyecanlıdırlar, sık sık sporla ilgilenirler ve bu yönleriyle de insanları klasmana almaya çalışırlar ve de onlar hakkında bilgilenmiş olurlar; demek ki ona, bir tenis raketi, badminton takımı, mini bilardo masası, at yarışı oyunları, mini langırt veya bir basket topu alabiliriz; çok hoşuna gidecektir. Radar dedektörleri, cb radyolar, otomobil için radyo ve cd playerler veya alıcı verici bir telsiz gerçekten de ikizler insanı için güzel ve hoş bir hediyedir. İkizler burcunda doğan için renkli, sportif herşey kullanılabilir, limon sarısı, deniz mavisi, yeşil ve violet favori renklerdir. Örneğin bir koşu ayakkabısı ikizler insanı için çıldırtıcı bir hediye olabilir. Mücevherler ikizler burçları için ilginç oyuncaklardır, yeşil topaz, kavun rengi turmalin, akik ve sarı kuartz onları etkileyen önemli taşlar olarak sayılabilirler. Ona böyle bir hediye seçerken hatırlayın .Küçük ama gözalıcı olmalarına özen gösterin. Bir yüzük, bilezik, çakmak veya bir saat onun için önemli ve saygın bir armağan olabilir, çiçeklere önem veren bir burcun insanlarıdır ikizler insanları, nilüfer, sarı yasemin, kamelya, lavanta ve kır çiçekleri; örneğin ona miks bir buket yaptırın. Ama görkemli, çarpıcı ve etkin ambalajları sakın ihmal etmeyin ve özen gösterin. Size bu insanın yolculuğa bayıldığını ve biryerlere gitmekten huzur duyduğunu belirtmiştim; öyleyse ona bir bavul veya bir bavul seti, makyaj çantası, sürücü eldivenleri, güneş gözlükleri, seyahat ütüsü veya portable oyunlar alabiliriz. İkizler insanları için her tür yenilik çok önemlidir, ona ulaşın ve yeni çıkmış bir müzik kasetinin dahi önemli olduğunu sakın unutmayın. Size bu zengin kişilikli burçla başarı ve mutluluk diliyorum.

Yengeç Burcu

Biliyormusunuz yengeçler, sıcak ama bölünmüş insanlardır ve siz onların kalplerine hediye alarak dokunabilirsiniz. Ama çok önemli birşey var, bu son derece duyarlı insana eğer hediye alırken bir hata yaparsanız çok yazık olur ve onun dolu dolu gözlerle bakışıyla şaşırır kalırsınız ve de hiçbir zaman onun neye kırıldığını asla öğrenemeyeceksiniz, eğer bir yengeçe bir kitabı hediye almak istiyorsanız, geleneklere uyun, bu eski soap opera veya pembe dizi uzmanı için geçmişten gelen herşey önemlidir. Eskilerden kalma tarih kitapları, yemek ve dekorasyon, mobilya kitapları ya da mimari dizaynla ilgili dergi koleksiyonları; bir yengeç için mükemmel bir armağan olacaktır ama bu arada romantizmi ve melodramları hiç unutmayın. Birçok yengeç, evine çok özel bağlarla bağlıdır ve evlerinden çok uzak kaldıklarında, süre uzadıkça huzursuzlaşırlar. Onun için onun evini süslemesine katkıda bulunursanız size minnettar kalacaktır. Kültablaları, ilginç vazolar, kristal eşyalar, şamdanlar, keten örtüler, hoş yer yastıkları, renkleri uygun battaniye, yatak takımları ve yorganlar; bunların tümü ona zevk verecektir. Aşklarını ve sevgilerini ölümsüzleştireceği bir günlük, bir fotoğraf makinesi, fotoğraf ve slıde albümleri yengecin seveceği şeylerdir, ev aksesuarları da yengeç için önemlidir, onlarla bütünleşir ve yemek zevkini tatmin eder. Bu arada ona evinizde yemek vermek yani davet etmek de önemli bir hediye yerine geçebilir, kendisi için özenle hazırlanmış bir sofra onu mutlu edecektir. Yengece krep, gözleme, meyve suları, blend edilmiş salatalar, yoğurt ve dondurma ikram edin. Hele keklere ve pastalara bayılır. Evet; bir yengeç insanı yiyecekleri sever; özellikle de tatlıları ve hamur işlerini. Ona paketler dolusu kekler, pandispanyalar, çukulatalar alabilirsiniz. Zengin içerikli besinler çeşitli peynirler, havyar, ıstakoz, pavurya gibileri onun çok hoşuna gidebilir. Ama tabii öncelikle o yengecin diet yapıp yapmadığını öğrenmeyi sakın unutmayın. Ona bilet hediye edin; veya davetiye bulup verin. Özel yemeklere, tiyatro ve sinemalara. Romantik bir komedi, bir müzikal, bir melodram veya tarihi bir oyun onun sevdiği şeylerdir, onu bir müzeye veya denizle ilgili bir gösteriye de davet edebilirsiniz, mücevherler yengece zevk verirler; ama küçük ve tadında. Yengeç insanları özellikle gümüş, aytaşı, inci, süt opali ve kristalden hoşlanacaklardır ve kullanacaklardır. İnce düşünün ve dikkatli olun, örneğin parfüm ve kolonya gibi. Yengeç bahçesinde bütün menekşeler veya tüm beyaz çiçekler ve de vahşi kır çiçekleri muhakkak yer alabilir, saksılı çiçekler önemlidir veya ekili ev bitkileri onların hoşuna gider, bir yengece evinde bir bitki köşesi kurması için yardım da edebilirsiniz. Yengeçlerin giyim zevkleri önemlidir, yumuşak, ve rahatlatıcı olmalıdır. Örneğin kimono veya roblar, sweatearler, slipler ve onun o hassas ellerini koruyacak olan eldivenler sevilecektir. Parlak yeşili ve aydınlık bir griyi renk olarak tercih edebilirsiniz, yengeçlerin çoğu koleksiyoncu ve hobicidirler, para, pul, fotoğraf, kartpostal veya kitap koleksiyonu yaparlar. Küçük heykel koleksiyonu yapanları da vardır, bu tür koleksiyonlar yengeçlerin iç dünyalarındaki huzuru yansıtırlar. Hatta birçok yengecin tabak ve basılı kağıt koleksiyonları yaptıkları dahi görülmüştür. Yengeçler aileleriyle beraber olmaktan ve onlarla zaman geçirmekten çok hoşlanırlar. İşte onların bu yönlerini kullanın ve aile oynanan oyunlardan hediye edin. Kızma birader, rulet, tombala veya monolpoly gibi. Ama bir yengeç için belki de en önemli hediye ona bir video kamera hediye etmektir çünkü bu sayede tüm sevdiklerini görüntüleyebilecek ve sonra oturup uzun nostalji saatleri yaşayacaktır. Yengeç kadınları özel yaratıklardır, onlara parfüm ve kozmetik alırken dikkatli olun, muhakkak özel markaları ve türleri vardır, bunların dışına çıkmaktan hoşlanmazlar; daha da ötesi, eğer beğenmezlerse size muhakkak çantalarından çıkardıkları kendi markalarını bir şekilde göstereceklerdir. Bu ilginç insanla size hayırlı işler, burçlar kuşağının bu romantik, sevdalı ve hayalperest insanı ile beraberseniz size mutluluklar diliyorum.

Aslan Burcu

Aslan insanları için hediye almak ve vermek çok doğal bir olaydır, son derece sakin bir biçimde alır ve verir. Hele pahalı bir hediye verdiyseniz, soğukkanlı bir biçimde alacak ve hiç tepki vermeyecektir, çünkü bunu hakkettiğine inanır. Bu konuşkan ve açık insan, özellikle çalışıyorsa iş yerleri için gerekli bir varlıktır, onsuz yapılamaz. Çevresindekiler kişisel zevklerini, tutkularını, ihtiyaçlarını hep onun sayesinde anlarlar. Hiç unutmayın bir aslana hediye alacaksanız öncelikle hediyenin fiatının üzerinde durmayın, çok pahalı birşey olması gerekmez ama çok gösterişli ve havalı olmalıdır, aksi halde çok üzülür çünkü sıradanlık onun hiç dayanamadığı bir şeydir. Herkesde olan birşey olabilir ama aslanınki bir şekilde diğerlerinden ayrılmalıdır, detaydaki farklılık bile olabilir.Doğum günleri, yıldönümleri, bayram ve yılbaşları onun çok dikkat ettiği olaylardır, siz de ona aynı özeni gösterin. Birçok aslan gerek özel, gerekse de iş yaşamlarında çok canlı ve hareketlidir, yenilenmeden çok hoşlanırlar ama bir fotoğraf albümü veya kahve takımı da onlar için önemli hediyeler olabilir. Tiyatro, spor, eğlence yaşamı, ünlülerle ilgili bilgilerin bulunduğu kitaplar aslan insanları için iyi birer hediye olurlar ve hoşlanacaklardır. Romantizm, melodramlar, oyunlar ve ebeveynlikle ilgili kitaplar da aslanların okuyabileceği kitaplardır. Aslanın yapısında eğlence bir gerekliliktir, şehir dışında bir eğlence yerinde bir gece geçirmek hoşlarına gider, kısacası tüm gece eğlenceleri veya gece yaşamı aslanlar için mükemmel ve vazgeçilmez tutkulardır, o zaman onu her tür gece davetine götürebiliriz veya davet edebiliriz. Spor karşılaşmaları, sirkler, gazinolar, kumarhaneler gibi. Eğer bir aslana giyecek alacaksak, çok elit davranmamız gerekir; kadın veya erkek olması ayrım yönlerinden çok önemlidir. Kadınlar ipeklerden, satenlerden, abiye bluz ve t-shırtlerden vazgecemezler ama tümü değerli ve daha önemlisi gösterişlidirler. Eski model bir kravatı kendisine yakıştırmayı çok iyi bilir, yeterki canlı ve çarpıcı renkleri olsun. Ve mendil ve de mayo; Bu iki eşya aslanlar için temel olaylardır. Mendillere bayılır aslanlar, çoğunun rengarenk bir sürü mendili vardır ve de mayoları. Yazın bu sıcak döneminde mayo çok iyi bir hediye olabilir ama gösterişli ve de seksi olmasına öncelik tanıyın, markadan daha önemli olan bunlardır. Gerek erkek, gerekse de dişi aslanlar kalabalıklarla beraber olmaktan büyük zevk alırlar. Kemer ve atkıları veya eşarpları unutmayın, bayılacaklardır. Aslan renkleri başta güneş sarısı olmak üzere, tüm sıcak sarılar, portakalın tüm tonları ve kırmızıdır. Çiçekler ve buketlere önem verirler, glayöl, margarita, zambak ve sarı gül onların favori çiçekleridir. Yaseminde hoşlandıkları bir diğer çiçek olabilir. Mücevherleri kadın veya erkek aslan zevkle kullanır. Ama bunlar büyük ve dekoratif olmalıdır. Erkek aslan için pırlanta bir yüzük veya kol düğmeleri alabilirsiniz, ve tabii altın da olabilir çünkü altın bu burcun temel maddesidir. Bütün altın ve altından mamül herşey aslanın vazgeçilmez tutkusudur, ayrıca mücevher olarak amber, topaz, altın opal ve sarı kuvartz kullanırlar. Kadın aslan kocaman küpelerden ve madalyonlardan hoşlanır, broşlara bayılır ve onun için stil kaliteden önce gelir. Birçok aslan için yeniden bilgilenme veya yenilenme yaşamın temel kuralıdır. Güneş gözlükleri, sportif çantalar veya koşu yani jogging takımları onlar için iyi birer hediyedir, daha pahalı hediyeler almaksa amacınız, bir tenis raketi, golf çantası, klüp üyeliği ve bowling topu alıp ona hediye edebilirsiniz ama topun üzerine altın yaldızla adını yazdırmayı sakın unutmayın. Aslan bir kumarbazdır yani ona her tür oyun malzemesi alınabilir; oyun kağıtlarından tutun da, oyuncak ruletlere kadar, bütün şans oyunlarından hoşlanır. Bilgisayar oyunları ve zarlar onun için arzu ve ihtirasdır. Eğer ayarlayabilirseniz ona bir tv oyununda kazanç sağlayabileceği bir yarışmacılık ayarlayın ve hediye ettiğinizi söyleyin, yüzyıl boyunca bunu herkese anlatacak ve ne kadar mutlu olduğunu söyleyip duracaktır. Dekoratif mücevher kutuları, hazine sandığı türünde sandıklar, altın kaplama her çeşit süs veya eşya, kaliteli parfüm ve kokular, manikür setleri, saç kurutma makinesi veya traş makinesi ya da tüy alıcı vibratörler bir aslana hediye olarak alınabilirler. Onun çektiği fotoğrafları bir yarışmaya habersiz yollayın, en azından bir mansiyon dahi alsa gururundan yanına dahi yanaşılmayacaktır fakat kaybederse sakın söylemeyin zira aylar boyu morali bozulacaktır. Burçlar çemberinin ve ormanları kralı aslana daima gururunu okşayıcı ve krallığını hatırlatıcı hediyeler alın. İlginçtir, ama size de en azından aynı düzeyde bir hediye ile karşılık verecektir. Onunla size mutluluklar diliyorum.

Başak Burcu

Başaklar için hediye, değerli ve kullanışlı olması demektir . Bütçeniz kısıtlı olabilir ama ona muhakkak küçük ama değeri olan birşey alın, ya da çok olsun yani resim yapmayı seven bir başağa iki düzine kara kalem hediye etmek gibi. Hediyeniz onun için pratik olmalı. Başak insanı organize hediyelere bayılır, veya çok amaçlı eşyalara çünkü onun o ayrıntıları kılı kırk yaran bir tarzda gördüğü dünyada herşey çok yönlü ve yararlı olmalıdır. Bir şemsiye standı, kitap kapları, bilgisayar disketleri, disket kutuları, organizerlar, mürekkep hokkaları ve takımları, kalem takımları, kalemtraş, kağıt tutacakları, şık ve sempatik dosyalar, masa takvimleri vs. Bütün bu kırtasıye malzemesi başak insanının sandığınızdan çok daha fazla ilgisini çekecektir. Eğer biraz daha pahalı bir hediyeyi onun için göze alıyorsanız, bir faks makinesini, elektronik organızerı veya bir elektronik daktiloyu göze alabilirsiniz. Başak insanı için araçlar nicelik ve nitelikten oluşmuştur. Evde kullanabileceği, banyo baskülü, masaj yapabileceği aletler, bir sauna, sıcak su torbaları, su filtreleri, buharlı veya normal bir ütü çok işe yarayabilir. Temizleme veya temizlik malzemeleri de hoşuna gidecektir. Toz almak için hoş tüy veya kumaş araçlar, mutfak için havlu veya peçete takımları; yine mutfakta kullanılmak üzere minik bir terazi ve zamanlayıcı, meyva sıkacağı, elektrikli bıçak, meyve püresi makinesi ve yoğurt yapıcı. Bunları büyük bir sevinçle kullanacağını göreceksiniz. Başak bir sağlık ve doğa kumrusudur; ekzersize çok önem verir. Kilo dengesini sağlayacak zayıflatıcı veya form tutması için tüm araç gereçler onun için çok uygundur; hatta bir ev bisikleti. Başağın doğa sevgisinin evdeki çiçeklerle simgelendiğini aklınızdan çıkarmayın. Başaklar, evdeki saksılardan, çiçek setlerine kadar herşeyden büyük zevk alırlar, ilgili aksesuarları da sakın unutmayın. Başaklar için giyim çok önemlidir, bu burcun derinlerde gizlenen bir seksüalitesi vardır ve kolay kolay belli olmaz. Hatta keşfedilmesini ister ve bu amaçla da giyimiyle sinyaller verir. Konservatiftir ve de aksesuarlardan çok hoşlanır. Eldivenler, sandaletler, şık ve lameli gece ayakkabıları, bir şapka veya eşarp seti, hele şu plaj mevsiminde güneşten koruyucu şapka ve kepler idealdir. Pamuk ve yün sweaterleri her zaman kullanacaktır, anahtarlık, özel amaçlı veya çok amaçlı çantalar da göz önüne alınmalıdır. Başak renkleri denizci mavisi ve toprak renkleridir. Kişisel veya dekoratif amaçlı eşyalar onlar için önemlidir. Bir kol veya duvar saati, barometre, dikiş sepeti, peynir tepsisi, meyve sepeti, değişik nihaleler, sarmısak ezeceği, fındık kırıcı, ekmek sepeti veya tahtası, baharat takımı ve metal üzeri desenli çay, kahve kutuları; bütün bunlar pratik başağın vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Başakların doğaya olan meraklarından söz etmiştim. Tüm asılı ve saksılı bitkiler, aranjmanlar, kaktüs çeşitleri ve birkaçının birarada bulunduğu koleksiyonlar ve hatta balkonunda ekip yetiştirebileceği maydonoz, biber, domates gibi ürünler için balkon saksıları. Çiçek olarak buketler halinde sümbül, unutma beni, yıldız çiçeği ve mavi menekşeler mükemmel bir jest olabilirler. Evinde şöminesi varsa ona muhakkak şömine aksesuarları alın ve halılar veya kilimler; işte bunlar onu çıldırtabilir. Banyo başağın tapınağıdır, orada kullanabileceği herşeyi hediye edebilirsiniz; değişik sabunlar, banyo örtüleri, havlu takımları, adı işlenmiş bir bornoz, bitkisel şampuan setleri, banyo yağ ve köpükleri alın. Eğer parfüm ve losyonlara meraklıysa tercihlerini öğrenin ama bunlar kesinlikle fresh ve doğal olmalı, kitaplar, video kasetler, sağlık, yemek pişirme, diet, ekzersiz, bahçecilik, çiçek bakımı konularında olmalı, sözlükler ve ansiklopediler de onun için çok önemlidir. Eğer onu yemeğe davet edecekseniz, bunu güzel bir gösteri sonrasında yapın ve vejeteryan bir restorantı tercih edin. Başaklar için yiyecekler de önemlidir, bu tür hediye de alabilirsiniz, hiç şaşmayın, göreceksiniz hoşuna gidecek. Doğal besinler, peynir çeşitleri, baharatlar ve kuru,taze meyveler alın. Birçok başak mücevher olarak sarı jasper, mavi safir ve akik takmaktan hoşlanırlar. Başakların hobileri gözönüne alınmalı; bulmacalardan veya puzzle´lardan hoşlanır veya kart oyunlarından. Ya da sevimli bir satranç takımından, ne olursa olsun bıkmayın ve arayın, titiz ve mükemmeliyetçi başakla size mutluluklar diliyorum.

Terazi Burcu

Teraziler herşeyden üstün ve ayrıcalıklı bir tad almaktan zevk duyarlar, hediyeler onların rüyaları ve yaşam değerleridir. Sıradışı, gözalıcı ve görkemli hediyeler onların venüsyen kalpleri için fethedici olaylardır. Öncelikle bir antikacı dükkanını veya egzotik eşyalar satan bir mağazayı ziyaret edin. Buralarda terazi için ilginç ve çarpıcı bir hediye muhakkak gözünüze ilişecektir. Örneğin basılı şeylere bir göz atın, eski basım yazılar, afişler, sulu veya yağlıboya resimler, antik fotoğraflar, sürahi ve vazolar, çin porselenleri, kristal ve gümüş minik eşyalar, atomizer parfüm şişeleri ve hatta tavus tüyü şallar; böyle bir şalı kullanmasa dahi, evde aynanın karşısında salınarak gezinecektir, kahve takımları, özel bir cezve, şamdanlar, müzik kutuları, gümüş masa aynaları ve antika telefonlar. Görüyorsunuz ki, seçmeniz zor olmayacak. İpekten yapılmış yapay çiçekler, kuru çiçekler, bonzai ağaçları ve canlı olarak da pembe güller, papatya, dalya ve ortancalar terazinin estetik ruhunu okşayan güzelliklerdir. Parfüm ve tüm kokular onun için önemlidir, bu nedenle kokulu arajmanlar çok uygun bir hediye olurlar. fiamdanlarla bütünleştirilmiş kokulu bir yapma çiçek da terazinin çok hoşuna gidecektir, sabunlar, banyo yağları ve kokulu banyo köpükleri de terazinin lüksü seven ruhunu okşar. Tüm teraziler yumuşak ve dinlendirici müzik kasetlerini, cd´leri severler. Rahatça alabilirsiniz ama az bulunan bir eseri bulursanız daha çok mutlu edersiniz. Terazinin evinde fotoğraflar, sanatsal dekoratif eşyalar ve modaya uygun herşey önemlidir. Örneğin kitaplığında lüks ve görkemli kitap ciltlerine önem ve öncelik verir. Dişi veya erkek terazi için giyim çok önemlidir, pastel ve gölgeli, dalgalı renkleri sever, bazen klasik bazen de çok cesurdur ama özellikle elegan giyim tarzından hoşlanır, ihtişamlı suni ipek ve saten giysiler, kadife ve bilhassa da deri giysiler onun için çok önemlidir. Terazi kadınları dantel iç çamaşırları ve gecelikleri, baby doll´ları ve teshir edici gece elbiselerini severler ve ustaca kullanmayı da iyi bilirler. Terazinin taş ve metalleri geniş bir dağılım gösterir, safir, pembe mercan, turmalin, yeşim ve perido ona çok yakışır. Mücevher kutuları, taşlarla süslü tuvalet masası aksesuarları, mücevherli bir çanta aynası ve rimel takımı onun çok seveceği şeylerdir, yine onun güzelliği için kullanacağı el yapımı, değerli ağaçlardan yapılmış küçük aksesuarlar da ilgisini çekecektir. Yine aynı yönde bu tür ev eşyalarını da düşünebilirsiniz. Masa veya sehpa örtüleri, bunları ihmal etmeyin, farklı hasır veya çin işi sevimli takımlar hediye edebilirsiniz. Terazi bir venüs insanıdır yani güzelliklerin ve sanatın tanrıçasının burcudur, sanatla ilgili herşey ona hediye edilebilir. Ama kendisi de doğal bir sanatçıdır, resim yapmayı, heykel yapmayı becerebilir. İyi yiyecekler, egzotik çay partileri, lezzetli mutfaklar, iyi şaraplar, şampanya ve ithal kek ve tatlılar onun için mükemmel biir seçim olabilirler. Bazı teraziler estetik ve zerafet güdülerini elegan ve seçkin restoranlarda tatmin edebilirler, onun bu yönünü düşünün ve böyle yerlere davet etmekten geri durmayın. Birçok burçta olduğu gibi teraziye de bir konserin, bir tiyatronun veya bir yeni filmin biletlerini de hediye edebilirsiniz. Ama burada işiniz biraz zordur çünkü estetik kaprisli biri olan terazi gideceği sanat olayına çok özen gösterir ve beğeni konusunda da çok titizdir. Klasik bir konsere çağıracaksanız önemli bir müzisyenin bir konserini seçin veya bir bale ise dünyaca ünlü bir bale grubu olsun. Tüm sanat olayları ve konferanslar onun için önemlidir ve farkedemeyeceğiniz kadar titiz bir dikkatle izler. Siz de buna dikkat edin ve mesela önemli bir konuşmacının onun duymadığı bir yerde vereceği bir konferansa davet ederek sürpriz yapın. Bu arada, terazi insanı her konuda önemli olduğunu hissetmek ister, hediyeler kadar önemli olan şey ona önem ve değer verildiğini hissettirmektir. Olaylara bu şekilde yaklaşırsanız maddi ve manevi olarak tatmin olacak ve çok mutlu görünecektir. Terazinin en hassas tarafının romantizmi olduğunu aklınızdan çıkarmayın ve daima olaylarda bir romans yaratın ve unutmayın karşınızda bir pembe dizi kahramanı vardır, size onunla başarı ve mutluluklar diliyorum.

Akrep Burcu

Akrepler öncelikle bilinmesi gerekir ki, zor partnerlerdir ve onlara birşey satın almak veya hediye etmek kolay değildir. Eğer onların kişisel meraklarını ve ilgilerini iyi bilmiyorsanız işiniz zor demektir. Bir diğer boyut daha var, akrep karmaşık ve yoğun duyguları olan bir varlıktır. Duygusal grafiği veya size karşı olan duyguları ilişkinizin her boyutunda hassas ve gergin bir tel gibidir, her an kopmaya hazırdır. Alışılmamış veya metafizik şeyler akrep insanının üzerine örtülmüş bir pike gibidirler. Çoğu akrep iyi bir okuyucudur ve çok çeşitli kategorilere ayrılırlar. Gerek bilim kurgu gerekse de düzyazılar, her iki türde de akrebin zekasını etkilerler. Polisiye, dedektif, casusluk, cinayet hikayeleri, korku, ruhsal, gizemli, astrolojik, psikolojik ve felsefi her konu akrepler için çok önemli ve ilgi çekicidir. Ama bu kadarla da kalmaz, seksüel, ev dizayn ve dekorasyonları, finans, borsa, emlakçilik ve vergi konuları da ilgi alanına girer. Finansal yayınlar akrep insanı tarafından özellikle okunur ve izlenir, hatta bazı akrepler uzak doğu spor sanatlarına da çok yöneliktir; bu tür kaynakları okumak ve izlemekten de zevk alırlar. Avcılıkla, ateşli silahlarla ve savaş tarihi ile ilgili kitapları da ona hediye edebilirsiniz. Sonuç olarak kitap akrep insanı için önemli ve geçerli bir olaydır. Bu arada biografileri ve devlet sırlarıyla ilgili kaynaklar da onun sevdiği konulardır. Operalar, dramalar, sert metal ve rock konserleri, gizemli konular içeren oyunlar, doğaüstü konuları anlatan konferanslar, yarışlar, boks maçları gibi uç olaylar akrep insanının özellikle davet edilebileceği olaylardır. Bu arada onu doğa gezilerine, müze gezilerine ve antika müzayedelerine götürebilir veya davet edebilirsiniz. Akreplerin hobileri de genellikle ayrıcalıklı ve üstün olma iddiasındadır. Onun bu yönde özellikle ilgisini çekecek kadar düşünmeniz gerekir, fotoğrafçılık, vücut yapmak, dalıcılık, tekne ve raft yarışları, derin deniz balıkçılığı, boks, surf ve karate ve kung-fu sporları onun hoşuna gider ama en önemlisi yazın sıcak günlerinde onu rahatlayacağı ve serinleyebileceği bir tatile davet etmek olacaktır. Unutmayın akrepler kendilerini öncelikle severler. Zengin kalorili ve egzotik yiyecekler onların sofralarında öncelik taşır. fiarap, nadide az bulunan likörler, lezzetli peynirler, kahve, baharatlı et yemekleri, çukulata ve marmelatlar, havyar, kabuklu deniz mahsulleri, tütsü balıklar sizin akrebinizin çok seveceği ve davetinizde sofranıza koyacağınız menudur. Kişisel bir hediye seçmeye kalkıştığınızda, :onun borsayla ilgili belgeleri koyabileceği bir portföy veya bir el çantası alabilirsiniz, tabii parfümler ama bunların orjini baharatlı ve orient olmalı, seksi beden yağları, astroloji malzemeleri, tülay :kristal küreler ve uğur ve sağlığa yönelik etkiler veren taşlar da alınabilir. Akreplerin çoğu, ev içi yaşamlarına yoğun ağırlık verirler, arabaları da evleri gibidir;demek ki ona buralarda kullanabileceği herşey alınabilir. Ama özellikle de araba aksesuarları hoşuna gidecektir. Akrepler için çiçekler seçkin olmalıdır; içini ısıtmalı ve duygularını ayağa kaldırmalıdır; kırmızı güller, sardunya, ıtır, kasımpatı, krizantem ve böğürtlen çiçeği akrep için etkin ve tahrik edici çiçeklerdir. Bu insanlar güçlü ve etkili mücevher ve metallerden de hoşlanırlar, kantaşı, siyah ametist, yakut, kızıl mercan ve siyah inci onun favori taşlarıdır. Akrep sevdiğinize bir giyecek almak istiyorsanız, siyah hangi mevsimde olursanız olun ana renktir; bunu hiç unutmayın. O; yumuşak, rahatlatıcı, duyularını engellemeyen ve duyarlılığını arttıran kumaşları tercih eder. İpek ve kadife akrebin temel içgüdüsünü etkileyen en önemli iki kumaş türüdür, ne tür giysi olursa olsun. Öte yandan siyah dışında da etkin olan bazı renkler de kullanabilirsiniz; şarap rengi, koyu kan kırmızısı, maron ve sert ama parlak griler gibi. Onun ruhunun kozmik oyunlardan hoşlandığını ve kumarı bir tutku olarak değil de, üstünlük savaşı olarak gördüğünü hiç aklınızdan çıkarmayın. fians oyunlarıyla ilgili malzemeler, tarot kartları, monopoly, polisiye oyunlar, dogaüstü konuları işleyen oyunlar ve bulmacalar; hepsi onun bayılacağı ve uzun uzun zaman harcayacağı konulardır. Bu arada bir mikroskop, bir teleskop ve bir dürbün de akrebin kafasını ve zevklerini kesin etkileyebilecek özel hediyelerdir. Akrep insanı çok özel biridir, ona hediye alırken özen gösterin yeter ve en önemlisi ona ayrıcalıklı biri olduğunu her şekilde hissettirin. Bu ilgi pahalı bir hediye olmak zorunda değildir ve bazen tatlı bir sözde olabilir. Kolay değil ama yine de mecbursunuz fakat onunla mutlu olmak zorunda olabilirsiniz. Size mutluluk diliyorum.

Yay Burcu

Yay insanıyla ilgili sorunlarınız daima gündemde olacaktır. Çünkü o bu yoldan kendini daima anımsatır ve unutulmamak ister. Ruhu tam bir maceraperesttir ve yaşamı boyunca daima gerçekleştirilmesi çok güç ideallerin peşinde koşar. Gerçek bir yay fazla okumayı ve kitapların içine gömülmeyi pek sevmez. Onun ilgileri belli ve kesin olayların üzerine yönelmiştir. Vahşi doğa, köpekler, kediler, özel sporlar, kampçılık, yabancı kültür ve folklör, politika, seyahat, keşifler, felsefe dalları ve din; bütün bunlardan hoşlanır ama seçimi o yapacaktır, örneğin dinle ilgilenir fakat içinden belli bir konuyu seçecektir. Ona bir atlas, egzotik bir yemek kitabı, kanun kitapları veya yüksek ihtisasla ilgili bir çalışmayı hediye edebilirsiniz. Ya da yay´ı national geographıc magazine dergisine veya bir uzak doğu sporları dergisine abone edebilirsiniz. Tüm yaylar seyahatleri severler, onlara bavullar, seyahat çantaları, elbise çantaları, traş kitleri, bir voltaj regulatörü, bir polaroid fotoğraf makinesi, yabancı dil kasetleri, sözlükler alınabilir. Tümünden hoşlanacak ve yararlanacaktır, size olmadık anlarda dahi bunu hatırlatır ve karşılığını en uygun anda vermeye çalışırlar. Birçok yay sporla doğal olarak ilgilidir, atletik insanlardırlar, basketbol, voleybol, futbol, paten, binicilik, bisiklet, dart, rüzgar surfü ve okçuluk onun yapabileceği sporlardır. Bu sporlarla ilgili her tür aksesuarı ona hediye edebilirsiniz. Yayı spor olaylarına davet edin, sirklere, karnavallara, luna parklara ve yabancı mutfakların restoranlarına götürün. Tümünden bir çocuk kadar keyif alacaktır. Yayların çoğunluğu için yemek önemlidir, bu burçtan tanınmış oburlar çıkar. Mesela barbakü malzemeleri alabilirsiniz, kamp malzemeleri, balkon aksesuarları, piknik sepetleri, küçük ağaçlar onlar için önemlidir. Ona bir kumpas alın ve olur olmadık herşeyi ölçüp biçsin. Dürbünler, şerit metreler de iyi birer hediyedir. Onun evrensel dünyasına katkıda bulunmak için ışıklı bir dünya yani küre, haritalar, hayvan resmi ağırlıklı olmak üzere posterler, takvimler, küçük boy bir tilt makinesi de alabilirsiniz. Bu ilginç insanın oyun oynamasını sağlamanız yeterli olacaktır. Hatta ona hiç yapmamış olsa dahi bir eskrim kılıcı dahi alabilirsiniz, ciddiyetle alıp üzerinde bir konuşma yapacak ve sanki yıllar boyu kullanıyormuş gibi duvarına asacaktır. Ve hayvanlar; yay için hayvanlar ciddi ve doğal bir olaydır. Durumunun uygun olduğuna emin olduktan sonra ona bir hayvan alabilirsiniz, küçük bir kedi, köpek, bir muhabbet kuşu, papağan ya da küçük bir akvaryum. Eğer bunlardan birisi onun evinde varsa, o zaman ilgili aksesuarları da seçebilirsiniz. Akvaryumuna yeni bir balık veya kuşuna yeni bir oyuncak gibi ya da kedisi için yeni çıkmış bir kutu mama. Demiştim ya, yay insanları oyunlardan zevk alırlar, bu koca çocukların oyun oynarken nasıl beş yaşına indiklerini gördüğünüzde hiç şaşırmayın, zira oyun onların ruhsal gıdasını oluşturur. Çok rahat ve dinlendirici giysileri severler, t-shırtler, bluejeanler, basit kazaklar, yazları şortlar ve tokyolar; aklınıza ne gelirse yeterki rahat etsin ve ayağını bacağını uzatıp keyif çatsın. Yay renkleri mor, eflatun, koyu mavi, laciverd ve leylak olarak tanımlanır, giysilerde bu renklere özen gösterebilirsiniz. Altın ve altının bulunduğu her tür takı ve aksesuar yayları ilgilendirir ama etkili olduklarına inandıkları belli taşlar vardır; mavi turmalin, pembe kuartz, ametist gibi. Çiçek konusunda ise, koyu kırmızı karanfiller, poinsettia, nergis ve begonya onun tercih edeceği ve seveceği çiçeklerdir. Aslında yay insanı bir çiçek delisi değildir ama çevresinde çiçekler olmalıdır veya saksılar olmalıdır. Olmadık bir anda elini toprağa daldırıp, toprak enerjisi aldığını iddia edebilir veya size çiçeklerle nasıl konuştuğunu kanıtlamaya kalkışabilir. Yay insanları dediğim gibi özel insanlardırlar ve olmadık yerlerde olmadık işler yaparlar. Siz de ona öyle yapın ve sürprizlerle karşı karşıya bırakın. Örneğin doğum gününü beklemediği bir anda kutlayın veya yılbaşı hediyesini beklenmedik bir ortamda verin. Kısacası onu şaşırtın. Size bu ilginç insanla başarı ve iyi şans diliyorum.

Oğlak Burcu

İşte karşınızda pratik, tutarlı ve dünyayı yöneteceğine inanan oğlak insanı. Ona birşey alacaksanız öncelikle günlük yaşamına katkıda bulunacak, zamanını değerlendirebileceği ve iş yaşamında kullanabileceği birşey bulun. Bu insanlar öylesine hediyelere pek sevinç göstermezler, tepkisiz kalırlar, gariptir ama esprili veya içinde ince bir mizah duygusu taşıyan hediyelere önem verir ve ilgi gösterirler. Eşya onun için basit ama kullanışlı olmalıdır ve uzun zaman işine yaramalıdır. Kalemtraş, anahtarlık ve dolmakalem gibi. Eğer sizin oğlağınız çalışan biriyse, işiniz biraz daha kolaylaşıyor demektir. Her tür büro malzemesi işinize yarayabilir, telefon ajandalarından tutun da her kapasitede organizerlara kadar. Kartvizit albümleri, mektup açacakları, masa lambaları, şık deri ajandalar da işinizi görür. Oğlaklar zamana çok ama çok önem verirler; öyleyse masaüstü saatler, bir kum saati, takvim, randevu defteri ve tabii ki her tür saat; kol saatinden tutun da kolye saatlere ve cep saatlerine kadar her çeşit saati oğlağa hediye alabilirsiniz. Oğlak insanları, daima kendilerini düzene koymaya ve disipline etmeye çalışırlar ve bu arada çevreleri için de aynı çabalara girerler. Kendileri için başarılı insanların biografilerini, "ne, neden, niçin?" Türü kitapları okumaktan hoşlanırlar. Bu arada iş hayatı ile ilgili dergileri izlemekten de geri kalmazlar. Oğlakların tercihlerinin başında politik ve sanatsal olaylar gelir, bunların işlendiği tüm toplantılara, seminerlere veya eylemlere katılmaktan hoşlanırlar. Tüm klasik olaylar ilgilerini çeker, klasik opera ve tiyatrolar, filmler, oda müziği konserleri ve operetler onların bulunmaktan hoşlandığı yerlerdir. Oğlak tutucudur ve tahmin edemeyeceğiniz kadar kurallara bağlılık gösterir. Ona mücevher alabilirsiniz ama küçük olmasına ve kalitesinin yüksekliğine önem verin. Küçük ve çok pahalı olmayan altın bir burç kolye alabilirsiniz ama aldığınız yer ünlü bir kuyumcu olmalıdır ve kutusunda o firmanın amblemi olmalıdır. Oğlak´ın taşları siyah onix, dumanlı kuartz, yeşim, kehribar, kara amber ve rus malakitidir. Oğlak bir toprak burcudur, doğal olarak da bitkiler ve çiçekler onun için önemlidir. Sarmaşık türü tırmanan bitkiler, hercai menekşeler, çobanpüskülü ve kadife çiçeği hep sevdiği ve görünce heyecanlandığı çiçeklerdir. Taşıyabileceği her tür aksesuar ve giydiği herşey gölgeli ve derinlikli olmalıdır. Oğlakları bulundukları ortama göre en uyumlu ve uygun giyinmiş kimseler olarak görebilirsiniz. İş giysileri, özel kesimli bluzlar, gömlekler, kravatlar, ayakkabılar, cüzdan ve el çantaları ona alınabilecek hediyelerdir. Oğlaklar toprak tonlarını severler; kömür rengi, siyah, gri, bej, kahverengi, koyu yeşil ve beyaz oğlak insanlarının tercih ettiği renklerdir. Ciddi oğlak insanı da oyun oynamayı sever; oyunlarda kendi yaşamını yaşar, kariyerini sınar. Birçok oyun ve hobi ayrım yapılmadan ona hediye edilebilir. Görkemli oğlak el sanatlarına yeteneklidir ve sever; seramik, baskı ve ağaç işleri ona uyar ve ona bu tür setler alabilirsiniz. Sonra da yaptıklarını size hediye ettiğini göreceksiniz. Oğlağın temel ilgisi eski şeylere yöneliktir. Boş zamanlarında oturur, bazı eşyaları eskitmeye uğraşır. Eski kağıt ve metal paralar, eski müzik kasetleri, klasik filmlerin video kasetleri veya eski model bir radyo ya da eski tip bir kollu hesap makinesi; emin olun bunlara bayılacaktır. Örneğin ona az kullanılmış ve 1960´ların şarkılarının bulunduğu bir düzine kaset alın eski bir heybeye koyup hediye edin, keyfinden sizi on defa öpecektir. Bir dolmakalem veya tükenmez takım oğlak burcu için iyi bir hediyedir, ama biraz yaratıcı olun ve kalemleri kullanabileceği ortamı da düşünün ve ona uydurun. Oğlak insanı dünyaya ciddi bakar ve siz de ona bir hediye almayı ciddi bir iş olarak düşünün, daha da önemlisi öğlağın tatminlerine dikkat edin. Kısacası size oğlak burcunun tutarlı ama biraz da tutucu dünyasında başarı ve mutluluk diliyorum.

Kova Burcu Bir kova insanı ile karşıkarşıyasınız, çok sıkı durun çünkü önünüzde burçlar kuşağının en egsantrik ve çekici tipi durmakta. Onunla ilgili veya ilgisiz bir yıldönümü veya bir vesile ortaya çıktığında hediye alma düşüncenizi kendinizden bile saklayın çünkü muhakkak beklemektedir ve de yüzdeyüze yakın bir doğrulukta tahmin edecektir. Hediyesini verdiğinizde size tek kaşını kaldırıp bakacak ve bunu alacağını biliyordum diyerek, kenara koyacaktır. Kovalara öncelikle zeka ile ilgili hediyeler seçin. Yüksek ve ileri teknolojiyi simgeleyen, geleceğe yönelik şeyler olmalı. Makine türü herşey onların ilgisini çeker, hele bir de sıradışıysa hedefi onikiden vurdunuz demektir. Küçük ama son model hesap makineleri, dijital saatler, mini elektronik organizerlar ve marjinal masaüstü ve büro malzemeleri işine yarayacaktır. Elektroniğe olan tutkusu çok geniş bir alana yayılmıştır, ışığa duyarlı lambalar, oto-tımerlar, kablosuz telefonlar, son model kulaklıklar, cd´ler, müzik kasetleri ve yüksek teknolojiyi simgeleyen herşey kova için uygundur. Mikro dalgalar, kameralar, elektronik keyboardlar, çok dalgalı radyolar, bilgisayar aksesuarları kovanın üzerinde duracağı ve seveceği şeylerdir. Kitap her zaman olduğu gibi önemli bir hediyedir ama kova insanı için o da sıradışıdır. Çok konuşan ve her konuda ahkam kesen kova, kendi düşünebileceği şeyleri yazan insanların yazdığı kitaplardan nefret eder, ancak erişemediği ve kendinden uçuk konuları yazan kitapları okuyacaktır; bilim kurgu, havacılık, uzay ve uzay yolculukları veya astronomi gibi. Astronotların biografileri, tecrübe pilotlarının, kaşiflerin yaşam öyküleri onun için okunabilecek kaynaklardır. Yeni çağ ile yani 2000 yılının felsefesi ile ilgili kitaplara da zaman ayırabilir. Astroloji ve parapsikoloji gibi ya da doğaötesi olayları araştıran kitaplar gibi. Türkiye´de olmayan yayınlara onu abone yapmanız bir diğer hoşluk olabilir. Kovalar piano resitallerine, rock konserlerine, özel sanat olaylarına mesela japon zil grubu gibi, astronomi konferanslarına, laser showlarına, sanat müzelerine gitmekten hoşlanırlar ve yaz güneşi altında ona bir deniz gezisi sürprizi yaparsanız, dinginleştiğini ve sizi daha çok sevdiğini görebilirsiniz. Tüm oyunlar onları ilgilendirir, kova iyi bir iş partneridir ama onun sınırsız hayal dünyasını sürekli dinlemeniz kaydıyla. O dev hayal dünyasının içinde sizin de işinize yarayacak muhakkak birşeyler vardır. Ona bilgisayar oyunları hediye edin pahalı birşey almak istiyorsanız bil bilgisayar da olabilir. Kısa zamanda her tür oyunu çözecek ve kendi bilgisayar programlarını oluşturarak farklılığını kanıtlayacaktır. Bunlara mini gameboy oyun kitlerini, ütopik veya fantastik oyuncakları, uzaktan kontrollu uçak, tren, otomobil ve gemileri ekleyebiliriz. Çözülmesi çok güç elektronik oyunlar alın ona veya bin parçalı puzzle´lar sonra bırakın sonsuz zamanı varmışcasına başına oturup kalsın. Bir kova için bir başka mükemmel hediye bir astroloğun hazırlamış olduğu onun kişisel astroloji dosyasıdır, zevkten bayılacaktır. Mücevherler ve değerli taşlar kova için uygundur. Opal, turkuaz ve mavi ametist onun uğurlu saydığı etkin taşlardır. Kristaller ve her tür uğur objesi kovaya alınabilir. Tılsımlar, takılar, şans kolyeleri, yüzükler vs. Aklınıza ne gelirse. Çiçek konusunda da özeldir; beyaz leylak, orkide, fulya, nergis ve çuha çiçeği kovanın çiçekleridir. Ona son çıkan az denenmiş kokular da alabilirsiniz. Kovanın giyim dünyası da kendine benzer; gününe göre giyinir, alışılmadık uyumlar yaratır ve vahşi sert çizgiler çizer. Kışın ortasında sapsarı bir takımla veya yazın sıcağında yarasa gibi simsiyah giysilerle dolaşır. Kovayı etkileyen veya etki veren renkler parlak mavi, parlak gökmavisi ve gümüşi beyazdır. Kova burcu bilekleri simgeler; bilezikler ve çarpıcı çoraplar, nereden bulup çıkardığı belli olmayan sıradışı kravat veya eşarplarla birleştiğinde kovayı gerçek boyutu ile karşınızda görürsünüz. Görüyorsunuz ki uçlarda yaşayan çizgidışı bir varlıkla berabersiniz ve kova insanına hediye almak yaratıcı olduğunuz takdirde hiç de güç değildir. Arayın muhakkak biryerlerde onun kadar uçuk birşeyler vardır. Size muhteşem kova ile mutluluklar diliyorum.

Balık Burcu

Zodyağın yani burçlar kuşağının son üyesi ile beraberiz, gizemli ve duygusal, seksi ama sessiz balık burcu. Düşünce onun için çok önemlidir, hediye almaya bayılır ve öncelikle ne olduğu ile ilgilenir. Ona şuuraltındaki uzay kadar sınırsız olan hayal dünyasını etkileyecek şeyler verirseniz rüyalarını gerçekleştirmiş olur ve onun sıcak gülümsemelerinden birisini ödül olarak alırsınız. Ama sakın unutmayın balık burcu insanının güzellik duygusu çok doğru ve gelişmiştir, kesinlikle neyin iyi olduğunu hemen anlar. Yani onu madde konusunda aldıtmak kolay değildir. Balıklar okumayı severler ama ilgileri veya konsantrasyonları sürekli olmadığından çabuk yorularak bir başka konuya geçerler. Onların ilgilerini yakalamak gereklidir. Efsane ve mitleri, romantizm, cinayet ve gizem dolu kitapları okumayı severler. fiiir koleksiyonları yaparlar, fotoğraf ve büyü kitapları onlar için çok uygundur. Mesela çok sevdiği bir şiiri bir kaligrafa yazdırıp çerçeveletin ve hediye edin, o kadar hoşuna gidecektir ki, gözleri dolarak size bir balık gülüşü verecektir. Ve tabii bu su kuşuna her tür denizle ve balıklarla ilgili kitabı da hediye edebilirsiniz. Balığın artistik yanı daha çok geceleri ortaya çıkar. Onu baleye, müzikallere, hayvanat bahçelerinin akvaryum bölümlerine ve denizcilikle ilgili müzelere davet edebilirsiniz. İyi bir içkicidir ama sınırı kolay aşmaz ve damak zevki çok gelişmiştir. Kentlerde yaşayan balıklar eğer deniz kıyısındaysalar, tekne restoranlara, tekne gezintilerine davet edebilirsiniz. Öte yandan sayısız balık insanının müzik ve sinemayı çok sevdiğini görürsünüz. Ona bir filmin galası için davetiye yollayın, ünlülerin olduğu yerlere gitmekten hoşlanacaktır. Eğer pahalı bir hediyeye karar verdiyseniz, ona video alabilirsiniz, video kasetler, cd´ler, portable kaset çalıcılar veya minik bir cep tv´si; işte uygun hediyeler. Eğer arabası varsa çok önemlidir ona bir sürü kaset hediye edin; gizemli müzikler olsun veya klasik ya da soft yani latin türü dinlendirici melodiler gibi. Eğlenmek, şarap, likör gibi içkiler ve her tür cam eşya balıkların önem ve değer verdiği olaylardır. Ona her tür bar malzemesi veya aksesuarı alabilirsiniz. Çünkü muhakkak evinde minik de olsa bir barı vardır. Denizle ve denizcilikle ilgili herşey balık burcu için mükemmel hediyelerdir. Dalış takımlarından tutun da, bot, surf, balıkçılık malzeme ve aksesuarlarına kadar. Eğer yaz tatiline gidiyorsa hemen ona son model bir şnorkel alın, çünkü her balık kesinlikle kafasını suya sokup, dibi görmeden yüzmeyi beceremez. Balıklar için eğlenceli şeyler de vardır, bir kamera veya fotoğraf makinesi onun için bir eğlencedir. Oyuncaklar da öyle; su tabancası gibi. Üzeri balıklı plaj çantaları, koluna bacağına takacağı bant veya şeritler, küçük bir akvaryum, ayak vibratörü, dinlenmek için özel kasetler, balığın özel ilgi alanlarına girerler. Ona mistik takılar da alabilirsiniz; madalyonlar, anahtarlıklar, yüzükler veya kristal toplar gibi. Balığın duyarlılığı ve hassasiyeti o kadar gelişmiştir ki, estetik ve güzelliği adeta koklar ve içinde hisseder. Her tür lüks onun içindir; parfümler, kozmetik, loslonlar, banyo yağ ve köpükleri veya doğal şampuan setleri balığın kokulara bulanıp, sulara gömülmesi ve sizi hatırlaması için yeterli hediyelerdir. Giyim konusunda da balık bir uzmandır; bir plaj bornozu, şapkası, ipekli veya saten iç çamaşırları veya gecelikler onu mutlu eder. Balığın renkleri deniz renkleri başta olmak üzere deniz ve yosun yeşili, beyaz ve çamur rengidir. İnci, mercan, ametist, zümrüt ve tabii akuamarin balığın ideal taşlarıdır ama gümüş takılara ve platine de dayanamaz. Çiçek balığın ince ruhu için önemlidir; nilüferler, lotus çiçeği, menekşeler ve de özellikle beyaz orkide; onun dayanamayacağı çiçeklerdir. Ona pastel renklerden oluşmuş karışık bir buket de yaptırabilirsiniz. Sonuç olarak balık insanının renkli ama dingin, değişken ama kendi boyutunda tutarlı dünyasına renk katmak ve aldığınız hediyeyle anımsanmak istiyorsanız, burcunuz ne olursa olsun olabildiğince duyarlı, zarif olmaya çalışın. Onun zerafetini ve inceliğini unutmayın ve de çok romantik olduğunu. Siyah mumların süslediği, buhurdanlıklardan egzotik kokuların yayıldığı ve masada lezzetli deniz mahsullerinin bulunduğu bir yemekte de buluşabilir ve mutluluğu tadabilirsiniz. Size başarılar diliyorum.