Yay Burcu

 

YAY BURCU
22 KASIM - 21 ARALIK
Değişken, Ateş, Pozitif

ATEŞ: Spiritüel eğilimli - Çabuk uyarılan - Enerjik - Dinamik - Aktif - Yaratıcı - Kendini bilen. Ateş elementi kişiyi yaşamında kendisinden başkasının yönetmesine izin vermemeye yönlendirir. Daha çok kişi kendi kendisinin yöneticisi ve öncüsüdür. Koç Burcunda bu davranış biçimi kişinin kararlılığını, kendisine güvenini, aktif olma yani faal olma dürtüsünü ve riske atılma isteğini yoğunlaştırır. Aslan Burcunda bu davranış biçimi daha çok organizasyon, genel toplumda ortaya çıkma isteği ve olayların içinde gözde kişi olma yönünde ortaya çıkmaktadır. Yay Burcunda ise belirli konularda ki bunlardan bazıları ´din, felsefe, eğitim, hukuk´ gibi dallardır. Bu konularda bilgili ve önder olma isteğini gösterir. Bununla birlikte çevresini genişletmeye yönelik davranışlar gösterir. Ateş grubunun yoğunluğu kişide initcılık ve buna bağlı agresif tutumların ortaya çıkmasına sebep olur. Ayrıca yaratıcılığın iyi kullanılmasını, sert davranışlarda (erkeksi) bulunma isteğini de göstermektedir. Bu özellikler kişinin haritasında bu burçların düştüğü evlerde daha yoğunlukta ortaya çıkarlar.

DEĞİŞKEN : Ritmik - Değişken - Derinlilik - Genişleyebilen. Değişken grubun yoğunluğu daha çok kişinin tecrübe edinmesini göstermektedir. Bu tecrübelerin nasıl kullanıldığını da göstermektedir. Bununla beraber mantığın ve zekanın kıvraklığınıda göstermiktedir. Ayrıca her şeyle uyumluluk sağlamayı da göstermektedir.

KİŞİLİK : Sevimli, enerjik, olumlu, kuralcı, uçlarda düşünen, atılımcı, metafizikçi, patavatsız, zamanı sonunda kullanan, baştan çıkarıcı, cesur ve kavgacı.

İLGİ ALANLARI : Felsefe, Turizm, bağımsız yapılan işler.

DİĞER BURÇLARLA: Koç ile uyumlu ve de mutlu, İkizler´lerden çok şey öğrenebilir, yararlanabilirsin, Balık sana güven sağlayacaktır. Başak sana yaşam yolunda gelişim getirir, Aslan senin kozmosla olan ilişkini sağlar.

Yay burcunun analizi

Genişleme - Öğrenim - Uyum - Yasalar - Din - Felsefe - Büyük şans.

Jüpiter Aydınlık tanımı: Yayılmak arzusu - Genişleme isteği - Sahiplenme - Tatminkarlık - Uyumluluk - Adalet anlayışı - İyimserlik - Sosyal duygular - Geleneksellik ve dinsel yaklaşımlar - İnsaf - Bonkörlük - Yapıcı tutum.

Jüpiter Karanlık tanımı: Uyumsuzluk - Adaletsizlik - Sürtüşme arzusu -Asosyal davranışlar - Moralsizlik - Geleneksel olmamak - Maddecilik - Yemek yeme alışkanlığında aşırılık - Fikri anlaşmazlıklar.

Etkilediği organlar: Organlar - Kan - Karaciğer - Şişmanlık - Safra - Akciğer - Kaburga.

Kişilik: Yayılma arzusu - Genişleme isteği - Sahiplik - Tatminkarlık - Hormoni - Adelet anlayışı - İyimserlik - Sosyal hisler - Geleneksel ve dinsel yaklaşımlar - İnsaf - Bonkörlük - Yapıcı tutum.

Jüpiter artı davranışlar: Öğrenme arzusunun yoğun olması - Meraklılık - Sahiplenmek - Adaletli ve iyimser davranmak - Sosyal yönden düşünceli olmak - Felsefik konulara yönelmek - Şanslılık - Gelenekselliğe öncelik vermek - Uyumlu bir tutum sergilemek - Çevreye açılma isteği - Genel sağlığın iyi olması - Resmi makamlarla iyi ilişkiler.

Jüpiter eksi davranışlar: Geleneksel olamamak - Sosyal olamamak - Moralin ani iniş ve çıkışları - Hukuki yönden anlaşmazlıkların sürekli yaşanması - Maddesellik - Sürtüşme ve tartışmalardan hoşlanmak - Genel sağlığın iyi olmaması - Aşırı tutuculuk - Şişmanlamaya müsait yapı - Fazlasıyla saçici davranmak.

GEZEGENİNİZ JÜPİTER´İN ASTRO ETKİLERİ Mutluluk armonisi, kanun ve din planeti olarak tanınır o aynı zamanda şans ve genişleme eğilimini temsil eder.

PSİKOLOJİK ÖZELLİK: (+) Bonkörlük, yapıcı tutum, insaf, adalet, gerçekçilik, lütuf, genişleme ve mülk çabası, dinsel uğraşlar.

(-) Yanlış (kanunsuz) düşünce şekli, savurganlık, uyuşturucu alışkanlığı, sosyal olmayan tutum, materyalist tutum.

BİYOLOJİK ÖZELLİK: Besin fonksiyonu, şişmanlık, karaciğer, safra kesesi, kan hastalıkları, akciğer, kaburga, kendini zehirleme ve şeker hastalığı.

SOSYOLOJİK ÖZELLİK:Memur, patron, din adamı, yargıç, paralı insanlar, şanslı kişiler.

SAĞLIK:

Yay burcu bacaklardaki damarlardan bazıları, siyatik sinirleri, kalçalar, bacak üstleri, bacak üstü kemikleri, kalça kemikleri ve vücudun organ sistemi (bademcikler, ciğerler, dalak ve böbrekler gibi) ile ilgilidir. Ezoterik olarak insan yaşamının değişkenlik (oluşum) yıllarında da etkilidir.

YAY BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Tipik Yay insanlarının boyları genelde uzundur ve güçlü bir vücut yapıları vardır. Kolları ve bacakları genelde uzun olur. Yay burcu insanları gençken ince ve atletik görünümlü olmalarına rağmen, yaş ilerledikçe şişmanlamaya eğilimlidirler. Bu yüzden orta yaştan sonra Yaylar dolgunlaşırlar. Zodyak´ta en çekici tipler olarak tanınırlar. Cazibesi dayanılmazdır. En kapalı ve iddiasız halinde bile, cinsel cazibe yayar. Yüzleri uzun ve kemik yapıları belirgindir. Ağız ve burun delikleri geniş olur. Boyun ve başlarını önde tutarak yürürler. Dudakları dolgundur. Göz rengi mavi ya da ela olur. Saçları gür ve genelde koyu renktedir. Dişi Yaylar güzel bacaklı olurlar. Saçları ise koyu kahve veya fındık kabuğu renginde olur. Göğüsleri küçüktür, zamanla şekilleri bozulur. 20-30 yaşları arasında kendilerine gereken özeni göstermezlerse, çabuk deforme olurlar. Zeki Müren ve Beethoven örneklerinde olduğu gibi...

Ünlü yaylar

Churchill - Walt Disney - Jane Fonda - Hülya Koçyiğit - Aziz Nesin -Yahya Kemal - Catherina Witt - Bette Midler - Soljenitsin - Zeki Müren -Fatma Girik - Nostradamus - Edith Piaf - Beethoven - İmren Aykut - Bülent Kısa.

YAY´I İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR

Maceralar - Tapınaklar, sunaklar, adaklar - Arabistan - Avustralya - Bankalar - Kitaplar - İbadet yerleri - Rüyalar - Yüksek eğitim - İtalya - Kanun - Napoli - Felsefe - Dua, dualar - Kehanetler, kahinler, geleceği görme yeteneği - Yayıncılık - Yarışlar - Dış ilişkiler - Romantizm - Dinler, dini kurumlar - Silikon - İspanya - Radyo, tv, görsel ve işitsel iletişim organları - Tibet - İp, halat ve bağlama araçları - İşaretler, semboller, simgeler - Toplantılar, seremoniler, törenler - Siyam - Kediler - Yolculuk, seyahatlar, geziler.

Yay burcunun özellikleri

Hırçın, sevecen ve çılgın Yay Burcu, Burçlar Kuşağının (Zodyak) dokuzuncu burcudur. vazgeçilmez, çekici ve dayanılmazdır yani göz kamaştırıcı seks bombası Kim Bassinger gibi... Sezgileri çok yüksektir. Nostradamus örneğinde olduğu gibi... Bu büyük kahin Yay burcundandı ve gerçekten yüzyıllar sonrasını görebilmişti. Yüksek seviyede mental algılama, din, genel eğitim ve öğrenimi sembolize eder. Yay burcu insanları için dürüstlük ve açık olmak önem taşır. Bu burcun insanları özgürlüklerine düşkün olurlar, bu tutkuları onlar için herşeyden önemlidir. Yay burcu insanları için söylenecek söz "ben görüyorum ve özgürüm"dür. Burcun insanları uygulama hevesi ile doludurlar, açık ve çabuk dostluk kurabilirler. Hedeflerine güçlü ve pozitif düşünceler ile ulaşırlar. İyimserlik ve idealizm sembolüdürler. Onların ilginç bir şansı vardır ve buna aşırı güvenirler, şanslarının onları hiç terketmeyeceğini düşünürler. Yardıma ihtiyaçları olduğunda bu onlara kendiliğinden gelir, bazen son dakikada bile yardım alırlar ve böylelikle olayları veya problemleri çözümlerler. Yay burcu insanları doğuştan sorumluluk hisleri ile doğarlar ve bu sorumluluk ne olursa olsun üstlendikleri zaman taşıyabilen kişilerdirler. Hem toplumun refahı, hem de kendi düşünceleri doğrultusunda sorumluluk hissederler.

Gerçekçiliğin ötesinde... Yay burcu insanı eğitim almamış olsa dahi genel kültürünü geliştirir. Temel bilgiler, güncel konular, yeni fikirler ve düşünceler hakkında bilgilidir ve gözlem yetisi olağanüstüdür. Bu burcun insanları çevrelerindeki insanlara dürüst, adaletli ve yardımsever davranırlar. Genelde çevrelerinde uyumlu ve sayılan birisi olarak tanınırlar ve tanınmak isterler. Bir yay insanı dar bir çevrede ise mutaasıp ve dar görüşlü olacaktır bu yüzden geniş bir çevreye ihtiyaç duyar. İdealist ve muhafazakar insanlar olmalarına karşın genelde çok az Yay insanı bir konunun, felsefenin, dini görüşlerin veya dogmatikliğin körü körüne fanatiği olur. Dikkatli olmak onların yaşamlarında fazla ön planda değildir. Risk almasını severler konuşmalarında doğru ve açık olduklarından düşüncelerinde ve davranışlarında yapmacıklığa yer yoktur. Aceleci ve sabırsız davranabilirler bu yüzden de yaşamlarında yanlış atılmış adımlar çoktur. Her şeye rağmen idealist düşüncelerini kaybetmezler. Bir Yay burcu insanı ile beraber olmayı düşünüyorsanız gerçekleri duymaya hazır olmalısınız.

Ondan korkmalısınız... Yay burcu insanları düşmanlarına karşı acımasız olurlar ve ellerinden geleni yapmadan rahat etmezler. Bu burcun insanlarında geri adım atmak diye birşey yoktur onlar özellikle de kendi korkuları varsa üstüne gitmekten kaçınmazlar ve sırf bu yüzden beraberlerindeki insanlara bile aldırmazlar. Eğer bunu yapmazlarsa depresif, çekilmeyen bir insan olurlar. Bu davranışlarını bir hobi gibi görmek onlarla beraber olan kişiler için en iyisidir. Yay burcu insanlarının sezgisel düşünce sistemleri vardır ve bu yeti onlara olabilecek olayları önceden bilmelerini veya sezinlemelerini sağlar. Yay insanlarının kötü huyları ise çok dik kafalı, inatçı olmaları ve birden fazla işle uğraşmak istemeleridir. Yay insanları medeniyetin gelişiminde insanın davranış ve düşüncelerinin önemli olduğunun bilincindedirler. Bu da onların her konuyla ilgilenmelerinin ve meraklarının nedenidir. Başka insanların ceseret bile edemeyeceği konular ve olayların içine girmekten hoşlanırlar bu davranışları onlar için çok normaldir, bunu yaparken bile her şey normalmiş gibi davranırlar. Bunun en büyük sebebi ise şanslarına çok fazla güvenmelerindendir. Gezip görmek, seyahat etmek, dış ülkelerle bağlantıda olmak onların sevdiği şeylerdir. Onları bazen ev kuşları olarak görürsünüz bu da kendilerini iyi hissetmediklerinin bir belirtisidir. İlginç bir yönleri daha vardır ki, o da zaman kavramlarının çok geniş olmasıdır. En önemli işlerini dahi son ana bırakarak, zamanla kumar oynarlar ve bu nedenle de, çevresindekiler yürek çarpıntılarına uğrarlar...

Bir risk ustası; Yay burcu insanları için dürüstlük ve açıklık önem taşır. Bu burcun insanları uygulama hevesi ile doludur, çabucak dostluk kurabilen insanlardırlar. Sıcaktırlar; konumları ne olursa olsun böyledirler; Örnek olarak Fato´yu veya sevimli politikacı İmren Aykut´u görebiliriz. Amaçlarına güçlü ve pozitif düşünceler ile ulaşırlar. İyimserlik ve idealizm sembolüdürler. Şanslarının onları hiçbir zaman terketmeyeceğini düşünürler. CNN´in imparatoriçesi Jane Fonda... bir yay insanıdır ve yaşamı boyunca şansla, özgüveni bütünleştirmiş örnek olarak görülebilir. Hem toplumun refahı, hem de kendi düşünceleri doğrultusunda sorumluluk hissederler. Hülya Koçyiğit örneğinde olduğu gibi... Dikkatli olmak onların yaşamlarında önemlidir. Riskten hoşlanırlar. Düşünce ve konuşmalarında doğru ve açık olduklarından düşüncelerinde ve davranışlarında yapmacıklığa yer yoktur. Tipik bir Yay insanı olan İngiliz kaplanı Churchill; ulusuna bu yönü ile savaş öncesinde; zafer için kan ve ter vaadetmişti... Yay burcu insanlarının sezgisel düşünce sistemleri vardır, bu; onlara olabilecek olayları önceden bilmelerini veya sezinlemelerini sağlar. Bu yüzden fal ve kehanet konusunda yeteneklidirler. Kısacası bu burcun insanı kolay değildir, bir başka ilginç yön burcun insanlarının çizdiği karakter zenginliğir; Klasik Astroloji´de, Yay Burcu insanı için, Yükselen Burç´un böylesine önem taşığıdı çok az burç vardır tanımı yapılmaktadır. Onunla çok zevkli ama çok acı, görkemli fakat sefil anlar yaşayabilirsiniz. Evet, burçlar kuşağının çılgın üyesi ile beraberseniz, bütün bunlara hazır olun ve son söz olarak unutmayın ki sevgi onun için çok önemlidir, vermeyi bilemese de almayı iyi bilir.

Yay burcuna önerilerimiz

Yapmanız gereken günlük sıradan işlere her zamankinden daha fazla ilgi gösterecek ve zaman ayıracaksınız. Çalıştığınız alanda tüm olanakları keşfetmek, kendinizi göste Bu arada kardeşleriniz belki de komşularınız hayatınızda önemli bir rol üstlenecekler. Ayrıca birçok kısa yolculuklar yapacaksınız.Yanlız her ne yaparsanız işlerinizi planlı, programlı bir şekilde yürütmelisiniz. Yeteneklerinizi sergilemeniz için birçok fırsatla karşılaşacaksınız. Bu gibi durumda boşvermemeli, iyi bir zamanlama ile harekete geçmelisiniz. Zihin gücünüz, diğer insanlarla olan iletişiminiz sizi onların gözünde büyütecek ve sizde gerçek kimliğinize bürüneceksiniz. Duru mantık yapınız sayesinde süregelen olaylara zamanında müdahale etmeniz sizi başarıdan başarıya götürecektir. Fakat bu arada üzerinize bir tembellik çökebilir. Bu duruma zihinsel açıdan karşı çıksanız da, bedensel yönden böyle birşeyi bekliyor gibisiniz. Aktif olmaya çalışmalı, işlerinizi zamanında bitirmek için gerekli çabayı sarf etmelisiniz. Aşk hayatınız istediğiniz gibi yürüyecek. Eğer evli bir Yay´sanız eşinizin hoşuna gidecek yenilikler yapmalısınız. Böyle şeyler yapmayalı uzunzaman oldu gibi. Bekar Yay´lar ise yeni hiçbir olaya başlamamalı. İnanın böylesi çok daha iyi olacak. Süregelen bir ilişkiniz varsa beraber olduğunuz kişiye hemsizin hemde onun keyfini kaçırtacak tekliflerden uzak durun. Az çok onun huyunu biliyorsunuz; O zaman hoşuna giden davranışlarda bulunmaya özen gösterin. Bazı gezegenlerin olumsuz etkisi altında olsanız da yapıcı mantık ve yargı yeteneğiniz sayesinde engellerin, tersliklerin üstesindengelebilecek bir yapıdasınız. Fakat düşüncelerinizi başkalarına zorla kabul ettirmek gibi bir tutum olumsuzluklara yüzyüze gelmenize neden olacaktır, kabul ettirmek gibi bir tutum olumsuzluklara yüzyüze gelmenize neden olacaktır. O zaman açık düşünceli, uyumlu yapınızı ön plana çıkartın ve en önemlisi harekete geçin. Olayları geniş bir açıdan değerlendirmeye çalışmalı, işi ve eğlenceyi dengelemeyi bilmelisiniz. İş ilişkilerinizde ne kadar ciddi ve güvenilir bir insan olduğunuzu göstermeniz yeni fırsatları ayağınıza kadar getirecek, yetkili komumdaki kimselerin sizi değerlendirmeye almasını sağlayacaktır.Ayrıca konuşma ve yazım konularına ilgi duyuyorsanız, yeni imkanlar baş gösterecek. Yanlız yukarıda belirtildiği gibi bu konularda da yeni girişimler ve başlangıçlardan uzak durmalısınız. Para konularında ise savurganlığa varacak kadar eli bol ya da cimriliğe varacak kadar eli sıkısınız. Bu konuda dengeli, istikrarlı bir yapı içinde olmalı, birbirinden tutarsız davranışlardan uzak durmalısınız. Neşeli ve mutlu dış görünüşüzle birçok bağlantılar kurabilir yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Aşk ve evlilik hayatınızda diğer konularda olduğu gibi değişikliklerden kaçınmalı ve var olan durumu sürdürmelisiniz.

Fazla yorulmayın Cömert, çok düşünceli, kapısını herkese açan ve yardımcı olmak isteyen bir yapıdasınız. Sorunlar baş gösterdiğinde çabuk ve akılcı çözümler bulmanız yakınlarınız tarafından hayretle karşılanacak. Bu arada sevdiğiniz insanlarla birlikte olmaya çalışmalısınız. Yapacağınız küçük sürprizler size olan sevgilerini ikiye katlayacaktır. Özellikle 23 Kasım-5 Aralık arası doğan Yay´lar ise etkili cinsel cazibeleri nedeniyle karşı cinsten insanların başlarını döndürecekler. Davranışlarınızdaki tutku ve hareketlilik size önemli avantajlar sağlayacak. Ama duygusal ilişkide olduğunuz kişiden fazla beklentileriniz olmasın. Onun düşüncelerini değiştirmeye çalışmamalı ve ikna etme yeteneğiniz etkisiz olduğundan süre gelen olayları fazla zorlamamalısınız. Bu arada sevdiğiniz kişiden işleriniz ya da başka nedenlerden dolayı kısa bir zaman ayrı kalabilirsiniz. Sosyal çevrenizi genişletmek ve yetkili konumdaki kişilerle verimli diyaloglarkurabilmek için faaliyetlerde bulunmalısınız. Yapmak istediklerinin bilincinde kararlı bir şekilde hareket edeceksiniz. Eğer sanatsal uğraşlarınız varsa yaratıcılığınız yüksek boyutlarda olacak. Önceki başarılı çalışmalarınızı anımsayın. Yeni düşünceler üretecek olayların gelişimine hemen uyum sağlayacak, yeteneğinizi kullanarak son derece başarılı yeni çalışmalarda ve girişimlerde bulunacaksınız. Entelektüel zevklerinizi geliştirmek için etkinkliklerde bulunmalı, aktif olmalısnızSıcak kalpli, eliaçık, soylu davranışlarınız çevrenizde bir hayraan kitlesi oluşturacak. Aşk hayatınızda ise ateşli, çoşkulu bir tutuma girerek ilişkide bulunduğumuz kişiye yerine getirmekte zorlanacağınız sözler verebilirsiniz. Ay boyunca sürecek girişkenliğiniz sayesinde, başkalarının zorlandığı ya da uzun sürede bitirdiği işleri siz kolayca ve kısa bir sürede bitireceksiniz. Yarışmalı ortamlar sizi cezbedecek. Her konuda rakiplerinize üstünlük sağlayacak, size meydan okuyan kimselere ya da olayların üstüne korkusuzca, gözünü budaktan sakınmadan gideceksiniz. Başladığınız işlerde rahatsız edici veya sıkıldığınız durumlar meydana gelirse ilginizi çeken, hoşunuza giden, yapmaktan zevk aldığınız bir olayla başlayacaksınız. Kararsızlık nedir bilmeyecek, ne istediğini bilen bir yapıda bitmez tükenmez bir enerjiyle etkinliklerde bulunacaksınız. Fakat bu arada eğlence hayatına göstereceğiniz aşırı ilgi duygusal ilişkilerinizde olumsuzluklara neden olabilir. Pohpohlanmaya, övülmeye çok hevesli olmanız yüzünden çevrenizde bir anda kötü niyetli, kurnaz sizden birşeyler koparmak isteyen kimseler birikebilir. Fazla tanımadığınız, yabancı kişilerden uzak durmalısınız. Azami dikkat ve ve elinizden geldiğinceilişkilerinizde göstereceğiniz sükünet ve soğukkanlılık sizi olumsuzluklardan uzaklaşatırcak. 23 Kasım - 28 Kasım arası doğumlular bu konuda daha dikkatli olmalılar. Çevrede konuşulan ve başarılarından sözü edilen popülerbir kişi olacaksınız. Bu durumda, güneşte eriyen kar gibi içinizdeki sıkıntılar eriyecektir. Ayrıca kişisel olarak yapacağınız bazı girişimlerle yakın çevrenizdeki birbirine küs, dargın kimseleri ya da arkadaşlarınızı arabulucugörevi üstlenerek barıştırmacaksınız.

Mantığınızı kullanın Aşk hayatınızda sizi sevindiren gelişmeler olacak. Uzun süredir istediğiniz bir beraberliği gerçekleştirebilir ya da nişan veya evlilikle sonuçlanması gereken birlikteliği sonuca götürebilirsiniz. Tabii ki bu olayları üç ayın sonrasında yapmalısınız. Çünkü hiç akla gelmeyecek bazı olumsuzluklar bu tarihten sonra ortaya çıkarak bir çuval inciri berbat edebilir. Sağlığınız konusunda endişelenecek bir durum yok. Yanlız katılacağınız davetlerde veya arkadaş grubunuzla gezmeler sırasında beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Fazla aburcubur gıdalara meyilli olursanız çeşitli mide ve bağırsak rahatsızlıklarına yakalanma olasılığı yüksek olacaktır. İkili ilişkilerinizin gündeme geleceği bu ay ev ortamında, aile yaşantınızda mutlu olaylar yaşayacaksınız. Ortak kazançlar, miras, hukuki olaylarla ilgili konular ön planda yeralacak. İletişim konusunda titiz olmalı, her türlü anlaşma ve sözleşmelere dikkat etmelisiniz. Aşk hayatınızda karşı cinsten kimselere cinsellik konusunda veya duygusal yaklaşımlarınızda herhangi bir teklifte bulunmadan önce güleryüzlü, açıkdüşünceli uyumlu bir yapı içinde olmaya özen göstermelisiniz. Kibirli ve sinirli davranışlar istediklerinizi elde etmek de zorluklar çıkartacaktır. Mantık ve duygularınızı bir teraziye koyun ve kefelerin eşit olmasına dikkat edin. Aşırı mantıklı bir yapının ağır basması sizi uyanık ve çıkarcı bir havaya sokacaktır.Aynı şekilde uzak durmalısınız. Yapmayı düşündüğünüz zorunlu olduklarınız hariç önemli alışverişlerinizi ileri bir tarihe ertelemekte fayda var. Bazı düşünce ve uygulamalarınızda çevrenizdeki insanlara danışın. Aksi takdirde içine düştüğünüz sıkıntıların ciddiyetini geç farkedecek, sizi zamanında uyaracak kimse bulamayacaksınız. Açık olun, yoksa kaybeden siz olursunuz . Mantıklı olmaya çalışın ve ´ben´ diye değil, ´biz´ diye düşünmeye özen gösterin. Aşk hayatınızda inişli çıkılı durumlar yaşayabilirsiniz. Duygusal ilişkiniz bitti bitecek derken karşı tarafın özverili tutumuyla düzeliyor. Olayların siz de farkındasınız. Böyle gelmiş, böyle gidemez. En sonunda bir yerlerde patlayacaktır. Deneyimli kimselerin tavsiyelerini dinleyerek önce sıradan işlerinizi düzene sokun ve daha sonra sevdiğiniz insana gereken ilgiyi gösterin. Sizin de farkında olduğunuz gibi aslında gerçekten seviliyorsunuz. Ve sevdiğiniz kişi sizin için her tür zorluğa katlanıyor fakat sizde üzerinize düşen görevi vakit geçirmeden yerine getirmelisiniz. Duygusal hayatınızdaki çalkantılı durumlar sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Ateşli hastalıklara yakalanabilirsiniz. Böyle bir durumda ezbere ilaç almak yerine bir doktora başvurmakta fayda var. Duygularınız başta olmak üzere birçok konuyu ele almanızgerekecek. Eğer yüzeysel davranmaz, bugünün işini yarına bırakmazsanız güzel günler geçireceksiniz.

Güneş yeniden doğacak Meslek hayatınızla ilgili durumla ilgili olayar ve çevrenizle olan ilişkileriniz gündemde olacak. Aşırı ısrarcı bir yapıdasınız. Bu durum kendini yanlış düşünceleri takip etme şeklinde gösterecek. Hiç doğru yapmıyorsunuz. Sizin de yanlış bulduğunuz fakat sırf inat olsun diye savunduğunuz bu düşünceler hem size zaman kaybettiriyor hemd e iletişim içinde olduğunuz insanların hakkınızda yanlış düşüncelere sahip olmasına neden oluyor. Doğruyu bulup onun peşinden gitmeniz hiç zor değil. Biraz çaba gerekiyor, o kadar. Meslek hayatınız ise bu durumdan olumsuz yönde etkilenecek. İş yerindeki meslektaşlarınızla ya da çalışma ortağınızla hiç de hoş olmayan tartışmalara girebilirsiniz. Ayrıca her işe ´yapabilirim´ diye değil de ´yalnızca ben yapabilirim, benden başka kimse yapamaz´ şeklinde atılmanız hiç hoş olmuyor. Zamanı ve ortamı iyi seçerek biraz da sezgilerinizle, yumuşak başlı tavırlarla girişimlerde bulunmalısınız. Göreceksiniz ki çevrenizdeki kara bulutlar yerini pırıl pırıl bir güneşe bırakacak. Özellikle şunu bilmeniz gerekli; Mantık herşey demek değildir. İnsan biraz da sezgilerine güvenmeli ve mantık yapısını devre dışı bırakmalı. "Benim mantığım almıyor" diyorsunuz, belki de sırf inat olsun diye. Aslında onlar herkesce bilinen ve doğruluğu ispatlanmış şeyler. Biraz gerçekçi olun ve şu inadı bırakın. Aşk hayatınız ise mükemmel denelebilecek bir şekilde gelişecek. Eğer evli değilseniz yeni bir yuva kurabilir, değilseniz eşinizle çok mutlu anlar yaşayabilirsiniz. İnatla savunduğunuz mantık yapınız araya girerek güzel olan herşeyi mahvedebilir. Buk onuda eşiniz ya da duygusal ilişkide bulunduğunuz kişi size en büyük desteği verecektir. Onlara güvenin ve içinizi dökün. Sağlığınız ay boyunca baş ağrıları ve fiziksel tutukluklar yüzünden sizi yoracak. Fırsat bulduğunuz zamanlarda yapacağınız meditasyon çalışmaları sizi dinlendirecek ve zinde kalmanızı sağlayacak. Bunu önemsemeli, zaman yaratmaya çalışmalısınız.

Yay burçları; siz nesiniz?

Entellektüel merakınız var
Kolaylıkla sıkılırsınız
Sabırsızsınız
Bağımsızsınız
Zihinsel veya fiziksel kısıtlamalardan nefret edersiniz
Değişikliğe çabucak adapte olursunuz
Başkalarının etkisinden kırılabilirsiniz
Herhangi bir yeri eviniz yapabilme kabiliyetiniz vardır
Yeni fikirler ve yeni maceralar için sürekli araştırırsınız
Konuşkansınız
Patavatsızsınız
Pratik zekalısınız
Mizahtan hoşlanırsınız
İlk tepkileriniz fizikseldir
İletişimden hoşlanırsınız
Enerji dolusunuz
Gerçekçisiniz
Cömertsiniz
Arkadaş canlısısınız
İyimsersiniz
Doğal bir politikacısınız
Hayatın iyi yönlerine bağlanmışsınızdır
Abartmaya ve fazlasını yapmaya eğilimlisiniz
Hasis olabilirsiniz
Ruhsalsınız
Felsefisiniz
Boşa giden çabalarınız vardır
Hırslı bir sporcusunuz
Fiziksel meydan okumalardan hoşlanırsınız
Risk almaktan hoşlanırsınız
Müzik, sanat, dans ve tiyatrodan hoşlanırsınız.