Akrep Burcu

AKREP BURCU
23 EKİM - 21 KASIM
Sabit, Su, Negatif

SU: Duygusal - Sezgisel - Hislerde enerjik - Sezgisel kaabiliyetli - Pasif - İçe dönük - Ritmik - Hissi alışverişte bulunan. Su elementi kişide duyguların ve sezgilerin yönlendirilmesini göstermektedir. Duygusal yönün ve sezgilerin ağır basmasını ve biliçli kullanılmasını göstermektedir. Yengeç Burcunda bu daha çok ev ve aile ilişkilerinde aynı zamanda da özel ilişkilerindeki duygusallığın yoğunluğunu göstermektedir. Akrep Burcunda bu duyguların biliçli kullanımını ve bilinçli yönlendirilmesini göstermektedir. Bununla beraber duyguların ve sezgilerin gizli kalmasını da göstermektedir. Balık Burcunda bu duyguların ve sezgilerin biliçsiz kullanımını göstermektedir. Ayrıca dış etkenlerden biliçsiz olarak fazlasıyla etkilenmeyi göstermektedir.

SABİT : Sağlam - Konsantrasyon yeteneği - Şiddetli dürtülü. Sabit grubundaki yoğunluk kişinin dayanıklılığını ve olayların üserine gidebilmeyi göstermektedir. Başarılarının, uzun süreli dayanıklılıkları ve inatlarından gerçekleştiğini göstermektedir. Ağır ve sürekli bir çalışma ritmine alışık olmalarını da göstermektedir.

KİŞİLİK : İyi veya kötü güçlülük - Erotizm - Kapalı hislilik - Kıskançlık - Araştırıcı ve inceleyici - Politik - İş dünyasında yetenekli - Mükemmeliyetçi - Kendini belli bir amaç uğruna kurban edebilen - Sır saklayıcı - Tehlikeli - Düşmanlığı kötü.

İLGİ ALANLARI : Bilim, Araştırma, Politika, Endüstri ve Sanayi.

DİĞER BURÇLARLA: Balık´la uyumlu ve mutlu, Boğa´dan çok şey öğreneceksin, Kova sana güvenlik ve güç verecektir, Aslan senin kariyerini etkiler, İkizler senin kozmik ilişkini sağlar.

Akrep burcunun analizi

(Aynı zamanda Mars´da etkilidir ama Yeni Çağ Astrolojisi´nde Pluto´ya öncelik verilmektedir.)

Yüksek güç - Yüksek enerji - Görünmeyen güç - Kollektif bilinçaltı - Yenilenme - Kronik hastalıklar - Belirsiz ve sonradan çıkan rahatsızlıklar - Bilinçsizlik - Yaşamın son bulması - Cinsellik - Topluma majik etki yapabilen kimseler - Politikacılar - Propogandacılar - Oyuncular - Konuşmacılar - Devlet gücü - Güç sahibi kimseler - Özellik sahibi kimseler...

Pluto Aydınlık tanımı: Güç isteği - Sözlerinde doğru olan - Toplumu etkileme isteği - Propoganda yapma arzusu - Kendini toplumun yerine koyabilme - Yaşam sonrası ile ilgilenme - Güçlü cinsel fanteziler.

Pluto Karanlık tanımı: Merhametsiz davranabilen - Şiddete yönelik - Sözünü sakınmaz - Fanatiklik - Garip hedefler güdmek - Tutukluk - Kişileri etkileme arzusu - Öfke. Etkilediği organlar: Kollektif bilinçaltı - Yenilenme - Kronik hastalıklar - Belirsiz ve sonradan çıkan rahatsızlıklar - Bilinçsizlik - Yaşamın son bulması - Cinsellik.

Kişilik: Yüksek güç - Yüksek enerji - Görünmeyen güç - Noktalama (Sonuçlandırma).

Pluto artı davranışlar: Sözünde duran bir kişilik sergilemek - Toplum ile bütünleşme arzusu - Yaşam sonrası ile ilgilenmek - İyi bir propogandacı olmak - İyi bir konuşmacı olmak - Toplum isteklerini karşılama arzusu - Toplumu anlayabilmek - Politik kariyer - Gücü iyi kullanma yeteneği - Bilinçli konuşmak.

Pluto eksi davranışlar: Gücü yanlış kulanma fikri - Fanatik hedefler peşinde olmak - Kişilikte tutukluk - Şiddete yönelik davranışlarda bulunmak - Öfke beslemek - Olduğundan daha değişik görünmek - Acımasızlık - Toplum çıkarlarını kişisel kullanma isteği - Aşırı fanatiklik - Cinsel sapmalar.

GEZEGENİNİZ PLUTO´NUN ASTRO ETKİLERİ Keşfedilen son gezegendir. Son yıllarda yaptığı etkilere bir çok örnekler verilmişse de tecrübeler yine de oldukça kısıtlıdır. Pluto için kudret ve kitle bir paroladır bu kanıtlanmıştır. Aynı zamanda pratik örneklerde bunu ipatlamıştır. Pluto toplumu ve devlet gücünü simgelemektedir. Aynı zamanda seksüel fonksiyonlarıda sembolize eder.

Psikolojik Özellikler: (+) İktidar isteği, saygısızca davranışlar, fikir açıklığı ,kitleyi etkileme azmi, propaganda uğraş, kitle hissiyatına vakıf olmak.

(-) Zorbaca alınan önlemler, gerilimler, itiraf etme gayreti, araştırma çabası.

Biyolojik Özellikler: Bilinçsizlik, seksüel dürtüler.

Sosyolojik Özellikler: Kitleye majik bir etki yapan insanlar aynı propagandacılar gibi, artistler, belli bir fikrin adamı olmuş politikacılar.

Sağlık

8. ev üretim organlarını, yani genelde cinsel uzuvları temsil eder. Mesane, idrar yolları ve genelde boşaltım sistemi ile ilgilidir. Ayrıca kalın barsağın en alt bölümü (rektum) da bu ev ile ilgilidir. Hücre yenilenmesi ve vücudun savunma sistemi de bu evin kapsamındadır
Burada AIDS´ i anımsayabilirsiniz. Zira bu acımasız hastalık, hem seksle, hem de vücüdun savunma yani bağışıklık sistemi ile ilgilidir. Yani Akrep burcunu doğrudan etkiler; çünkü sekssüel enerji ve bağışıklık sistemi Akrep´le doğrudan ilgilidir. Ancak hasta olduklarını kabul ettikleri zaman, iyileşme aşamasına girer, acıya dayanıklı ve dirençli bir hastadır. Akrep insanı, sağlığının kendi elinde olduğuna ve iradesiyle yeneceğine inanır. Sporda başarılıdır. Aşırı şemek yemek bir Akrep insanı için çok zararlı olabilir. Bir diğer önemli yön bu burcun insanlarının cinsel güdülerinin çok güçlü olmasıdır, bu yönde kendisini bastırmayı öğrenmeli ve kontrol edebilmelidir.

AKREP BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Tipik Akrep insanlarının boyları genelde ortadır, istisna olarak çok fazla uzun ve çok kısa olanları da görülür. İnce ve sağlam yapılı bir fiziğe sahiptirler. Yüzleri yuvarlak, açık ve aydınlık, elmacık kemikleri hafif çıkık ve güçlü bir ifadeleri vardır. Akreplerin yüz ifadesi güçlü ve anlamlıdır. Burunları genelde uzundur. Dudakları ya ince ya da kalın olur. tenleri soluk ya da hafif açık kahve rengidir. Gözleri genelde koyu renkli olur. Etkin insanlardırlar; Prens Charles örneğinde olduğu gibi... Dişi Akrepler küçük göğüslüdürler ve zaman zaman vücutlarında tüylenmeden şikayetçi olurlar ve terlemekten nefret ederler.

Ünlü akrepler

Johann Strauss - Dostoyevsky - Richard Burton - Nazlı Ilıcak - -Rock Hudson - Prens Charles - Kim Wilde - Metin Akpınar - Enver Paşa - İndira Gandi - Müjdat Gezen - Korhan Abay - Picasso - Hıncal Uluç - Emel Sayın - Charles De Gaulle.

AKREP´İ İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR

Aerodinamik - Pullu ve zıırhlı hayvanlar - Fasulye - Otopsi - Barbarlık - Kan ve kanla ilgili olaylar - Böcekler - Kahverengi - Kasaplar ve et - Bakanlar Kurulu ve bakanlık - Mezarlıklar - Ölüm, ölümle ilgili bütün herşey - Kimyasal deneyler - Simya - Klirotis - Vergi makbuzları , vergi almak - Ölümden sonra yaşama inanmak - Dişçiler ve diş hastalıkları - Volkanlar, volkan patlamaları, depremler - Dostluk ve arkadaşlıklar - Kadın organları, jenital hastalıklar - Nefret etmek, kin - Kızılötesi ışınlar - Sigorta ve sigortacılık - Lav - Japonya - Lavabolar - Büyü, sihir, karanlık olaylar.

Akrep burcunun özellikleri

Burçlar kuşağının sekizinci burcu seksi ve gizemli Akreptir. Akrep burcunun insanı için en uygun söz "ben istiyorum" dur, istek gücü kuvvetlidir ve bilinçli isteği doğrultusunda; içten gelen dürtüleri güçlü olduğundan genelde istekleri bu yönde ağırlık kazanır. Maddenin yok oluşunu ve yüksek gücü sembolize eder. Akrep burcu insanlarının yaşamlarında temel kurallar, değişikliğe açık olaylar ve bilgiler önem taşır. Akrep burcu insanının yaşamı genelde içgüdülerini yaratıcılıkla bütünleştirerek ortaya koyar ve duyularıyla savaşır. Müjdat Gezen ve Korhan Abay; bu iki sahne ustası; burcun iyi örnekleri olarak dikkat çekiyorlar.. Fakat herşeyden önce unutulmaması gereken en önemli şey, Akrep burcu´ nun gerçek anlamda bir seks sembolü olmasıdır; eskimeyen jön Alain Delon, Dişilik simgesi Emel Sayın gibi... Akrep burcu ınsanının yaşamında temel yasalar vardır, bunlardan vazgeçmez. İlginç bir örnek istermisiniz? Örnek tipleme Hıncal Uluç´tur.

Çok dikkat edilmesi gereken burç Akrep´tir Akrep burcu kadar iyi kalpli biri pek bulamazsınız ama bu insan, aynı zamanda son derece kötü bir insan da olabilir. Böylesine çelişkili ve iki yönlü başka bir burç yoktur. Yardım sever bir dost olabildiği gibi dostunun arkasından entrikalar çeviren, amansız bir düşman da olabılır. Bu insan başladığı her işte çok ciddidir. Mükemmel olma isteği yüzünden başkalarının sorumluluğunu almaktan çekinir. Bu burcun insanı arzu ve seksüel dürtülerle dopdolu olduklarından, ihtıraslı ve hırslı bir sevgili olurlar. Eğer, bu sevgileri kontrolden çıkmışsa, işte o zaman sahiplenir. Metin Akpınar böyle bir örnektir... Akrep burcu kulubünün hiçbir üyesini herhangi bir olay hiçbir zaman yıldıramaz. Zorlamalar ve verilmesi gereken tavizler ne kadar büyük olsa da sonuna kadar dayanmaya çalışacaktır. Bu burç, burçlar kuşağının objektif olamayan bir kaç burcundan birisidir, hatta bazen bu konuda tek olma özelliğini de ellerinde tutar. Bu seksi ve ihtiraslı insan genelde kendisinin olumsuz yönlerini ve zaaflarını görmez, başkalarının da kendi başına ayakları ustünde durmasını ve çok aktif olmasını bekler ve üstelik onları buna zorlar.

İyiliği çok sever ama... Akrep insanı asla politikacı olamaz, zira hiçbir zaman diplomatik değildir. Kendi fikirlerini saklama ve anlatmama eğilimindedir, anlatmaya kalkışsa dahi yüzeysel olarak geçiştirir. Ancak olay veya konu sonuçlandıktan sonra yaptıklarını göstermek için hemen anlatmaya başlar. Aslında bunu böbürlenmek ve takdir edilmek için yapmaktadır. Bir Akrep burcu insan detayları iyi görür. O, bir şeyi yapabiliyorsa başkaları da bunu yapabilmelidir. Burçlar kuşağının bu olağanüstü örneği; dostlarına yardım etmekten ve iyilik yapmaktan hoşlanır. Ama, muhakkak her zaman bir beklentisi vardır, yardım ettiği kişinin kendisine de gerektiğinde yararlı olmasını bekler, çok iyi öngörü yeteneği olduğundan ve dürtülerini iyi kullanabildiğinden yeni buluşlara, bilime, araştırmalara ve okült bilimlere yönlenebilir. Başarılı olması kolaydır...

O, bir sır ustasıdır; Akrep insanı bir dostuna veya güvendiği birine sırrını açarsa kötü bir düşman kazanmış olursunuz. Bu insan mücadele ederken kesinlikle kural tanımaz ve çok acımasız olabilir, ama ilginçtir başkalarından da bunun aksini beklemez. Akrep burcu insanlarının bir diğer yeteneği de başkalarını çok çabuk etkileyebilmesidir. Çevresindekilerden en gizli bilgileri, sırları ufak hileler yaparak rahatca öğrenebilir ve bunu genelde başarırlar. Bu burcun insanlarını olumlu veya olumsuz ya da, gelişmiş yahut gelişmemiş diye ikiye ayırabiliriz. Her iki halde de eğer sır veriyorsa onu saklanmasını ister, bu kurala tüm burçlardan daha fazla verir ama siz onun sırrını saklamazsanız işte o zaman yandınız; öfkesinden kaçınmanız zordur ve artık sizinle bir daha arkadaşlık etmez. Ve sonunda çıldırabilirsiniz. Bu çok önemlidir; zira burçlar kuşağında bu iki tiplemenin arasına böylesine çabuk girip çıkan başka bir burç daha yoktur. Konuyu biraz daha açalım; Olumsuz bir Akrep; burçlar kuşağının en kötü karakteri olma özelliğini ellerinde bulundurur. Bu tür bir Akrebin kullanma ve sahiplenme isteği aşırı geliştiğinden zodyağın en egoist insanı olabilir ; başkalarının güçsüz yönlerini rahatlıkla kullanarak ve hatta istismar ederek üstünlük sağlamaya çalışır. Çünkü bir Akrep burcu insanı için zayıflık; çirkinlik, ayıp ve önemsiz olmak hiçbir zaman düşülmemesi gereken durumlardır...

Bir kez daha uyarıyoruz... Akrep burcu insanının hayatı genelde bu içgüdülerini yaratıcı bir biçimde ortaya koymak ve duyularının savaşı ile geçer. Akrep burcu insanları arzu ve seksüel dürtülerle dolu olduklarından, ihtiraslı ve hırslı bir sevgili olurlar. Bu sevgileri kontrolden çıkmışsa, bu Akrep insanlarında sık sık olabilir, sahiplenme, kıskançlık ve şiddete yol açabilir. Bu burcun insanları enerjilerini sevdikleri bir konu üzerinde yoğunlaştırdıkları için tüm enerjilerini bu konuya veya olaya harcarlar, bu yüzden Akrep insanları konu seçiminde baştan doğru konuyu seçmelidirler, seçerken titiz ve dikkatli olmalıdırlar, çünkü ikinci bir konu veya olaya yeterince enerjileri kalmayacaktır. Akrep burcu insanları hayatı hiç bir zaman hafife almazlar, onların çok ciddi olduklarını çalışmaları ile görebilirsiniz. Başladıkları bir işte çok ciddidirler. Mükemmel olma istekleri onları başkalarının sorumluluğunu almaktan uzak tutar ve bu istekleri doğrultusunda tüm detaylar üzerinde durmaları da onların kendi güçlerinin üzerine çıkmalarına ve yorulmalarına neden olur. Herhangi bir olay onları yıldırmaz, zorlamalar ve ödünler ne kadar büyük olsada sonuna kadar dayanmaya çalışırlar hatta bu yolda ölebilirler.

Akrep insanı cazibeli, çekici ve karizmatiktir. Burçlar kuşağının objektif olamayan bir kaç burcundan birisidir, bazen tek olma özelliğini de ellerinde tutarlar. Genelde kendilerinin olumsuz yönlerini ve zayıflıklarını görmezler, başkalarını da kendileri gibi görürler. Onlar bir şeyi yapabiliyorsa başkalarıda bunu yapabilmelidir. Diplomatik sayılmazlar demiştik, kendi fikirlerini saklama ve anlatmama eğilimindedirler, anlatsalar bile yüzeysel anlatırlar, ancak olay veya konu sonuçlandıktan sonra yaptıklarını göstermek için hemen anlatmaya başlarlar. Akrep burcu insanları bir konunun detayına inebildikleri için ve bu yöndeki dürtülerini iyi kullanabildiklerinden, buluşlar, bilim, araştırma ve okült ilimlere eğilimleri vardır. Mücadelesinde Akrep insanı kural tanımaz ve çok acımasız olabilir, başkalarından da bunu tersini bekler. Akrep burcu insanlarının bir yeteneği de başkalarını çok çabuk etkileyebilmesidir. Onlardan en gizli bilgileri ufak oyunlar yaparak rahatca alabilir bunu da Akrep burcu insanı genelde başarır. Kısacası Akrep insanı ile beraber olmak çok dikkat ve özen ister çünkü o da size dikkat etmekte ve tüm ayrıntılarınızı izlemektedir.

Akrep burcuna önerilerimiz

Hayatınıza bir çok yeniliğin gireceği bir dönemdesiniz fakat engellerden kurtulmanız ve sizi zorldayan bazı psikolojik nedenleriniz olabilir, hayatınızı yenileştirmeniz gereklidir. Zihinsel olarak zaman zaman oldukça dalgın olabilirsiniz. Bu durumlarda büyük hatalar yapabilirsiniz. Sezgilerinizde güçlenme var. Bir çok şeyi önceden tahmin edebilir, karşınızdaki kimselerin duygularını hissedebilirsiniz. Bu dönem içinde size son derece uygun görünse bile duygularınız bir insan hakkında olumsuz şeyler söylüyorlarsa o insandan uzak durun. Bu dönem bazı kimseler için fedakarlıklara katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumlardan fazla hoşlanacağınız söylenemez fakat kendinizi zorunlu hissedeceğiniz için katlanacaksınız. Bir arkadaşınızın yararına, önemli bir işten ya da olası bir karşı cins ilişkisinden vaz geçebilirsiniz. Gerek iş ilişkilerinizde, gerek duygusal ilişkilerde bağımsızlık ihtiyacı duymanız olasıdır. Bu ihtiyaçtan dolayı birlikte olduğunuz kimselere karşı olumsuz tutumlar içine girebilir ve farkında olmadan çevrenizdekileri kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Özellikle duygusal ve cinsel olarak baştan çıkartılabilirsiniz. Karşılaşacağınız kimseler içinde ard niyetli birisi olduğu takdirde, sezgileriniz onun ard niyetli birisi olduğunu anlasa bile içgüdüleriniz sizi ona itebilir. Bu dönem biraz inatçı ve gururlusunuz. Günlük ilişkilerinizde tahriklere çok çabuk kapılmanız olasıdır. Ayrıca dönem içinde size karşı olumsuz hisler besleyen birisinin açık saldırılara geçmesini de bekleyebilirsiniz. Aile ilişkileriniz biraz çalkantılı olabilir. Düşüncelerinizi bu konulara ve kendi özel dertlerinize gereşinden fazla odaklamanız tehlikeli olabilir. Başka kimselerle birlikte son derece başarılı ekip çalışmaları yapabilirsiniz. Büyük işlere uygun, keskin bir zeka akışına sahipsiniz fakat oldukça peşin hükümlüsünüz. Bu peşin hükümlülüğünüzü kontrol altında tutamadığınız takdirde ilişkilerinizden beklediğiniz sonuçları da alamazsınız.

Giyiminize dikkat edin Bu dönem para konularınız kararsızdır. Ani iniş çıkışlarla karşılaşabilirsiniz. Dostlarınız arasındaki bir kadından önemli bir sıkıtı görmeniz olasıdır. Bu sıkıntı dostunuzun size karşı olumsuz tutumlar içinde olmasından çok, onun bazı sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalmanızdan kaynaklanacaktır. Eşer duygusal bir ilişkide ara bulucu olmanız gerekirse elinizden geldişince kaçmaya çalışmalısınız çünkü herşeyin arap saçına dönmesi ve sonuçta suçun size yüklenmesi olasıdır. Sağlığınızda önemli bir zayıflık olmamakla birlikte enerji seviyeniz düşüktür ve fiziki bitkinlikler içinde olabilirsiniz. Bu dönem da bir çok yolculuk yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yolculuklar ya sizi gereğinden çok uğraştırarak bir çok şeye engel olabilirler ya da çeşitli kaza yada aksiliklerle sizi zor durumda bırakabilir. Eğer siz bir erkekseniz bu dönem bir kadınla olan ilişkiniz oldukça uyumsuz hale girebilir. Karşılıklı olarak her şeyi yanlış anlamanız ve bile bile tersleşmeniz olasıdır. Gerçi ilişkinizin büyük bir kavga dönemiyle noktalanması fazla olası değildir fakat devamlı olarak artan bir asabi gerginlik içinde olabilirsiniz. Bunun dışında bazı uygunsuz ilişkilere heveslenmeniz de olasıdır. Cinsel olarak büyük gerilimlere ve isteğe sahip fakat tatminsizsiniz. Bu konularda bazı bilinçaltı gerilimleriniz olabilir. Eğer siz bir kadınsanız Akrep erkekleri gibi siz de uygunsuz ilişkilere meyillisiniz. Siz ya da karşınızdaki erkek başka birisine bağımlı olabilir. Her iki tarafın da serbest olduğu durumlarda da ilişki kurulmaması gereken, yakışıksız kimselere yakınlık duyabilirsiniz. Ayrıca bu dönem kılık kıyafet olarak rüküşleşme meylindesiniz. Güzel ve gösterişli kıyafetlerle çevrenizde uçuk bir tip izlenimleri bırakabilirsiniz. Bir kadına karşı beslediğiniz bilinçaltı öfke ve hırs bilinçüstüne taşabilir ve çevrenizdeki herkesi şaşırtacak şekilde düşmanlık gösterilerine başlayabilirsiniz. Ev içinde bir çok olumsuz konuşmalar geçebilir, ebeveynleriniz ya da aile büyüklerinizle münakaşa edebilirsiniz. Bu münakaşalarınızın başlıca sebebi, yakın akrabalarınızla ilgili bazı olumsuz gelişmelerin getirdiği can sıkıntıları olabilir. Yakın bir akrabanız kötü bir duruma düşebilir. Bu durum gerek sizi gerek ev halkınızı doğrudan ilgilendirebilir ve oldukça üzebilir. Bunun getireceği gerilimden dolayı haklı haksız herkese karşı kırıcı olabilirsiniz. üzerinizdeki yolculuk ve yolculuklar yüzünden sıkıntı çekme etkileri hala sürmektedir. Eğer siz bekar bir Akrepseniz ve süregelen bir aşk ilişkiniz varsa, hangi cinsiyetten olursanız olun bu dönem sevgilinizle ani bir bozuşma ve hatta dönem ayrılığa meyillisiniz. Eşer siz bir erkekseniz eşinize ya da sevgilinize ihanet etme meyilleriniz olabilir. Şayet bunu gerçekleştirmeye çalışırsanız eşinizin ya da sevgilinizin durumu farketmesi ve bu yüzden süregelen ilişkinizin bozulması olasıdır.

Parada ferahlık görünüyor Aşırı derecede alıngan olmanız olasıdır. Bu alınganlığınız yüzünden ani çıkışlar yapabilir ya da dostlarınızın hemen hemen her şeyine itiraz edip, kusur bularak çevrenizi sinirlendirebilirsiniz. Daha önceki dönemlerde meydana gelmiş olan ve o sıralarda farkına bile varmadığınız bazı şeyleri de sorun haline getirebilirsiniz. Aslında içinizdeki aşırı enerji yoğunlaşmasına olumlu çıkış yolları bulmakta bazı zorluklara sahipsiniz ve bu yüzden sinirleriniz gergindir. Eğer spor, müzik, sanat etkinlikleri ya da cinsellik konularına eğilerek kendinize bazı olumlu çıkış yolları yaratabilirseniz yukarda anlatılan asabi gerginliklerden büyük ölçüde kurtulursunuz. Evinizdeki kaza ve aksiliklere karşı da ayrıca uyanık olmalısınız. Özellikle gaz patlamaları ya da sızıntılarına dikkat etmelisiniz. Alkolle ilgili bazı zorluklarla karşılaşmanız da olasıdır. Bunlar, sizin alkol almanızdan çok, alkol alan kimselerden gelen zorluklar olabilirler. Eğer aşırı alkol kullanan bir dostunuz varsa bu dönem onunla kavga edebilirsiniz. Hiç bir sebep yokken üzerinize gelip, sizi çileden çıkartabilir. İş ve para konularındaki uğraşlarınız alışılmıştan daha zor ve yorucu olabilir fakat en azından bu konularda gerileme olmıyacağını da söyleyebilirim. Buna karşılık, iş çevrenizde huzursuz ve yıpratıcı dedikodularla karşılaşabilirsiniz. Bazı kimselerin, özel yaşamınızı kurcalamaları ve bununla ilgili kulisler yaparak sizi yıpratmaya çalışmaları olasıdır. Eğer siz bir erkekseniz, bir kadına karşı duyduğunuz ilgi ve yakınlığın tutku haline gelerek sizi zorlaması olasıdır. Aşırı şekilde üzerine düşerek bezdirebilirsiniz. Onun size karşı takınacağı sıkılmış, isteksiz ya da ilgisiz tutumlar, abartılı ve dengesiz davranışlarınıza sebep olabilir. Bütün bunlar sizi daha fazla bunalıma sokabilir. Eğer siz bir kadınsanız duygusal ilişkilerinizde son derece zalimleşebilir ve ilişkide olduşunuz erkeği tam manasıyla harcayabilirsiniz. Bu dönem duygusal konulardaki olumsuz kararlardan kaçınmanız gereklidir. Sonradan çok pişman olabileceğiniz bazı kararlar almanız olasıdır. Bilinçaltı olarak insanlar hakkında olumsuz düşünmeye ve onlara yönelik içten pazarlıklı planlar yapmaya meyillisiniz. Evlilik ya da iş ortaklığı konularında oldukça asabisiniz ve eş veya ortağınıza karşı saldırgan tutumlar içinde olabilirsiniz. Özellikle evliyseniz eşinize karşı son derece yabancılaşmanız ve ona zarar verebilecek şeyler yapmanız olasıdır. Eğer siz bir kadınsanız bu anlatılanlarda bazı değişiklikler olabilir. Mesela sizin de eşiniz ya da sevgilinizden zarar görmeniz mümkündür. İş yerinizdeki sıkıntılarınız sürmekle birlikte para konularında önemli ferahlamalarınız olabilir. İnsanların nabzına göre şerbet vermeli ve onların anladığı dilden konuşmalısınız. Bu gelişmeler size dostluk sağlamaz fakat para konularında önemli ilerlemeler getirebilirler. İşinizle ilgili bir kadına karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. İş aktiviteniz söz konusu kadının hesaplarına uymadığı için size karşı bazı uygulamalara girebilir. İşinizle ilgili haberlere bu dönem, tam olarak doğrulanana kadar inanmamalısınız. Sizi engellemek amacıyla uydurulmuş haberler almanız ya da maksatlı dedikodular dinlemeniz olasıdır.

Burcunuzdan kaçının İş ve para konularında yorgun olmanız mümkündür. Gene bu konularda yargı hataları yapacak ve hakkınızda yanlış yargılara varılmasına sebep olabilecek derecede zihinsel yorgunluk içinde de olabilirsiniz. Gene de her şeye rağmen para size kendiliğinden gelebilir, kazancınız artabilir. Bu dönemde yakın akrabalarınızdan, genç bir insanla münakaşa etmeniz mümkündür. Eğer gerekli dinlenme şartlarını sağlayabilir ve kafanızı değişik konularla meşgul edebilirseniz yukarda belirtilen olumsuzluklarla da karşılaşmazsınız. Bu dönem cinsel konularda son derece şanslı ve aktif olmanız olasıdır, aşırı heyecan duyabilir ve hislerinize kapılarak haraket edebilirsiniz. Eğer siz bir kadınsanız bu dönem büyük bir ihtimalle Başak burcundan olabilecek bir erkeğe duygusal olarak başlanabilir ve işin cinsel yanına fazla kıymet vermeseniz bile kendinizi yoğun bir cinsel aktivite içinde bulabilirsiniz. Bu ilişki sizi fizik olarak tatmin etmeyebilir fakat duygusal olarak son derece hoş anlar yaşamanız olasıdır. Buna karşılık bu dönem sizin için en olumsuz ilişkiler kendi burcunuz olan Akrep erkekleriyle girebileceğiniz duygusal ya da cinsel yakınlıklardır. Gerçi fazla bir zarar görmenize izin vermeyecek derecede şanslısınız fakat en azından zaman olumlu fırsatları kaçırabilirsiniz. Eğer siz bir erkekseniz bu dönem arkadaş çevrenizdeki bir kadına karşı yoğun istekler içinde olabilir ve onunla bazı ilişkiler gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak bu dönemde Aslan kadınlarına karşı başarılısınız ve Aslan kadınları sizi çekici bulabilirler. Buna karşılık çevrenizde uçuk yapıda bir Oğlak kadını bulunabilir. Kısaca bir Oğlak kadını size karşı ne derece rahat tutumlar içinde olursa olsun bu dönem Oğlaklarla ilişki kurmamalısınız. İş ilişkilerinizle ilgili önemli bir erkekle kavga etmeniz olasıdır. Bir anlık kızgınlıkla ağzınıza geleni söyleyebilir ve tamiri imkansız gelişmelere sebep olabilirsiniz. Bu kimsenin işvereniniz olmsı ihtimali de güçlüdür. Eğer siz çalışan bir Akrep´seniz babanız, kadınsanız eşiniz ya da öğrenciyseniz eğitiminizdeki önemli bir erkekle yukarda belirtilen durum meydana gelebilir. Bazı beklenmedik etkinlikler ve sık sık kısa yolculuklar yapmak zorunda kalmanız önemli planlarınızı bozabilir. Dini, felsefi ya da ideolojik konularda son derece ısrarcı olmanız ve insanları fikir münakaşalarına zorlamanız olasıdır fakat bu dönem herhangi bir fikri tarafsız olarak dinleyemeyecek kadar fanatiksiniz ve kendi fikrinizi kabul ettirmek için abartılı yollara baş vurmaktan çekinmeyebilirsiniz. Eğer siz bir kadınsanız duygusal ya da cinsel beraberliğiniz olan bir erkek tarafından ciddi şekilde kırılabilirsiniz. Eğer bir erkekseniz bazı düşünce değişiklikleri içinde olmanız ve duygusal ya da cinsel yakınlık içinde bulunduğunuz kadını küçük görmeye başlamanız olasıdır. Dost ve arkadaşlarınız yüzünden maddi zarara uğramanız olasıdır. Bazı masrafların sizin üzerinize yıkılması olası olduğu gibi, geri döneceği son derece şüpheli olan borç talepleriyle de karşılaşabilirsiniz. Bu dönem kontrolsüz alış verişler yapmaya da meyillisiniz. Özellikle elektronik aletler ve giyim ya da süs eşyaları almaya kalkıştığınız takdirde aldanabilirsiniz. Gene maddi konularda birilerinin dolandırıcılık amacıyla size sokulması da olasıdır.

Eğer evliyseniz... Aşırı enerjik, aktif ve konuşkan yapıdasınız. Son derece haraketli tavırlarınız ve yerinde duramaz yapınız yüzünden arkadaş çevrenize uyum sağlamakta güçlük çekebilirsiniz. Özellikle sizden yaşlı ya da sizden hareketsiz olan kimseler sinirinize dokunabilir ve bu gibi kimselerle hangi konuda olursa olsun yapacağınız iş birliklerinde onlara karşı saldırgan olabilirsiniz. Biraz kendini beğenmiş bir yapıda olmanız da çevrede tepkilere sebep olabilir. Her şeye rağmen aktif ve olumlu bir dönemdesiniz ve çevreye boş verip, elde edebileceginiz her şeyi toplamaya bakmalısınız. Bununla beraber, keskin sirkenin küpüne zarar vermesi gibi aşırı etkinliğinizden bazı zararlar da görebilirsiniz. Özellikle siz, gizli duygusal ya da cinsel beraberlikler içinde olan bir Akrep´seniz bu dönemki pervasız tutumunuz yüzünden ilişkiniz açışa çıkabilir. Siz veya ilişkili olduğunuz kimse ya da her ikiniz de evliyseniz durum aileler çevresinde büyük çaplı bir skandala sebep olabilir. Duygusal olarak bağımsız davranışlar içinde olmaya meyillisiniz ve eş veya sevgilinize bunu kesin tutumlarla belli edebilirsiniz. Ayrıca sürekli ilişki içinde olduğunuz kimseye karşı soğuk davranışlar içinde de olabilirsiniz. Karşınıza yeni ilişki imkanları çıkacağı için hislerinizin akışına uyarak süregelen ilişkinizi bitirivermeniz de olasıdır. Eğer böyle bir durumla karşılaşır ve uygulamaya geçerseniz geleceğin sizin için daha parlak olacağından şüpheniz olmamalıdır. Eşer siz bir kadınsanız sizden daha yaşlı, erkekseniz çok daha genç bir insanla yeni ilişkilere girebilirsiniz. Bu dönem dikkat gerektiren işlerden uzak kalmanız iyi olur çünkü genel olarak konsantreniz güçlü olmakla beraber beklenmedik anlarda ani dikkat dağınıklıklarıyla karşılaşabilir ve olmadık sakarlıklar yapabilirsiniz. Yeni duygusal ilişkilerin sizin için iyi sonuç vermesine karşılık yeni iş ilişkileri kurmaktan kaçınmalısınız. İş konularında yapacağınız teşebbüslerden beklediğiniz sonuçları alabilmeniz oldukça zordur ve her tür yenilik için bu dönemin yani yeni yılın ilk altı ayının geçmesini beklemelisiniz.

Akrep burçları; siz nesiniz?

Öğrenmeye meraklısınız
Soruşturmaktan hoşlanırsınız
Kayda değer iyileşebilme gücünüz vardır
İnatçısınız
Tümüyle canayakın ve insan canlısısınız
Kontrol ve idare etmek içi n içten gelen bir eğiliminiz vardır
Araştırmacısınız
Kuvvetli istekleriniz vardır
Duygusal olarak yönetmeye ihtiyaç duyarsınız
Muammalısınız
Alaycısınız
Sahip çıkıcısınız
İntikamcısınız
Anlatım ve kişiliğiniz yoğundur
Esrarengizsiniz
Maksatlısınız
Açık mücadele vermezsiniz
Özelliğe ihtiyaç duyarsınız
Her zaman birşeyleri kendinize saklarsınız
Nazik ve istekli bir kaybedici değilsiniz
Kendi kendinize yeterli gibi gözükürsünüz
Rekabetçisiniz
Güç, sürat ve kurnazlık gerektiren meydan okumaları ararsınız
Eski ve gereksiz bir şeyden yeni bir şey çıkartabilme kabiliyetine sahipsiniz
Başarılı bir aşçı, yazar, desinatör ve kompozitörsünüz
İnsanlar gibi objelerinde gerçek veya potansiyel değerini tahmin edebilme kabiliyetiniz vardır.