Terazi Burcu

 

TERAZİ BURCU
23 Eylül - 22 Ekim
Öncü, Hava, Pozitif

HAVA : Manevi - İçten aktif enerjili - Açılabilen (hislerini dökmeye hazır olan) - Birleştirici - Entellektüel tutum - Çabuk parlayabilen. Hava elementi kişinin daha çok iletişime yönelik olmasını göstermektedir. Zihinsel alış verişin gerçekleşmesine yönlendirir. Bununla birlikte sosyal ilişkilerin ve entellektüelliğin ölçüsünü de göstermektedir. İkizler Burcunda bu haberleşmeyi veya bilgileri biriktirme kaabiliyeti ve bu bilgileri rahatlıkla iletme yönündeki zenginliği göstermektedir. Terazi Burcunda ise bu daha çok insan ilişkilerini dengeleme yönünde ortaya çıkmaktadır. Ayrıca genel ilişkilerdeki alışverişin oluşumunu da dengeleme veya eşitleme yönünde ağırlık kazanmaktadır. Kova Burcunda da bu daha çok yakın çevre ilişkilerini ve genel çevre ilişkilerindeki yardımcı olma ve yardım etme isteğini göstermektedir.

ÖNCÜ : Aktif - Yaratıcı - Teşebbüs etmeyi seven - Verimli. Öncü grubundaki yoğunluk kişinin karakterinde belirli, daha doğrusu kendisinin seçtiği konularda önde olma ve bilgili olma isteğini göstermektedir. Buradaki yoğunluk kişinin bulunduğu çevreye etki etmesini gelişen olalayların içinde aktif olmasının işaretidir.Gerçekçilik ve mantığın her türlü ilişkileri ve çevrede iyi kullanımını da simgeler. Ayrıca bir şeyler yapabilme, aktif ve faal olma dürtüsünün yoğunluğunu da göstermektedir.

KİŞİLİK : Cazibeli - Etkileyici - Popüler ve sosyal - Yargılayıcı - Taktisyen - Diplomat ve politik - Yargılayıcı - Taktisyen - Diplomat ve politik - Mükemmeliyetçi - Uzlaştırıcı ve birleştirici - İyi dost veya arkadaş.

İLGİ ALANLARI : Hukuk, Halkla ilişkiler, Güzellik uzmanlığı - Hukuk - Halkla ilişkiler - Güzellik uzmanlığı - Müzik.

DİĞER BURÇLARLA: Kova ile uyumlu ve huzurlusun, Koç´tan çokşey öğrenebilirsin, Oglak sana güvenlik duygusu getirecektir, Yengeç seni geliştirir ve güçlendirir, Ama yine de Koç senin kozmik bağındır.

Terazi burcunun analizi

Sahip olma - Sevgi - Güzellik - Sanat - Uyum - Birlik - Küçük şans.

Aydınlık tarafı: Erotik çekicilik - Hisli olma - Hissi bağlılık - Uyumluluk hissi - Güzellik ve sanat hissi - İyimserlik - Zerafet - Kadınlık cazibesi.

Karanlık tarafı: Erotik karmaşa - Melankoli - Zevksizlik - Kayıtsızlık ve hafiflik - Kötü huy.

Etkilediği organlar: Bezeler ve hormon sistemi - Böbrekler - Toplardamarlar - Seksüalite - Boğaz - Ağız - Deri - Yanaklar - Mesane.

Kişilik: Kızlar - Sevgili - Sanat ve eğlence yerleri ile ilgisi olan insanlar - Genel sosyal yaşam - Ortaklar - Özel ilişkiler içindeki insanlar.

Artı özellikler: Genel çevreye karşı çekici olmak - Hislerin görünür bir şekilde ortaya çıkması (Yüzün kızarması gibi) - Sanat ile ilgili uğraşlarda bulunmak - Sosyal yaşam içinde gözde olmak - İyimser davranmak - Estetik beğeniye sahip olmak - Sanat yoluyla gelebilecek avantajlar - Hissi yönden birisine bağımlı olmak - Cildin güzel olması - Sosyal yaşamı sevmek.

Eksi özellikler: Erotik yaşamda karmaşa yaşamak - His dünyasına aşırı bağımlılık - Seksüel yönden aşırıya kaçmak - Kötü beğeni sahibi olmak - Kayıtsız davranışlar sergilemek - Hafif davranmak - Tasvip edilmeyen huyların olması - Eğlence ve sosyal yaşama düşkünlük - Sahip olma isteğinin aşırılığı - Boğaz rahatsızlıkları - Hormonel bozukluklar.

GEZEGENİNİZ VENÜS´IN ASTRO ETKİLERİ Sevginin ve "küçük şansların" planeti. Yaşamın ufak mutluluklarını ve güzel saatlerini ona borçluyuz.

Psikolojik Özellikler: (+) Hissi bağlılık, erotik çekicilik, armoni, güzellik ve sanat hissi, kolay dostluk kurma. (-) Sentimentallik , zevksizlik, hoppalık, savurganlık.

Biyolojik Özellikler: Seksüalite , salgı bezleri, böbrekler, damarlar, cinsel hastalıklar, boğaz hastalıkları, aşırı yemek yüzünden mide bozuklukları.

Sosyolojik Özellikler: Kız , sevgili, eş (Kadın), anne, dişi memur, giyim eşyası imal eden yada satan, rahatlık ve eğlence düzenleyen kişiler, sanatçılar.

 

SAĞLIK

Teraziler sağlıklı görünürler ama hastalıklara karşı dirençli değildirler, çabuk hasta olurlar. Soğuk algınlıkları, bulaşıcı virüsler onları çabuk yakalar. Denge unsuru olan Terazi Burcu, salt bu nedenle kazalara karşı çok duyarlıdır ve sık kaza geçirir. Bel bölgesi bu insan için önemlidir, Terazi insanı belini asla zorlamamalı ve ağır işlerden olabildiğince kaçınmalıdır. Beslenme konusunda ise çok dikkatli olmalıdırlar, ölçünün topuzu çok çabuk kaçabilir. Hasta bir Terazi sessiz ve uysal bir hasta değildir, özel ihtimam ve özen ister; zor bir hastadır; her konuda assolist olmayı istediğinden hasta olduğunda da herkesin gelip onu ziyaret etmesini, ilgilenmesini ister. Aksi halde hırçın, kavgacı ve küstah olacaktır. Kısacası onu sevin...

TERAZİ BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Tipik Terazi insanlarının boyları sabit değildir, değişkendir. Vücutları Venüs insanı olduklarındangenelde düzgün hatlıdır. Ancak Terazi erkekleri genelde kadınlara benzer özelliklere sahiptirler; dar omuzlar ya da vücudun kılsız olması gibi. Yüzleri oval ve yaygın, kemik yapıları sağlam ve güçlüdür. Yanaklar gamzeli ve dolgun, gözler büyük ve çıkıktır. Göz rengi genelde mavi veya eladır. Saçlar güzel, açık renkli ve bazen kıvırcıktır. Terazi kadınlarının göğüsleri orta büyüklükte ve düzgündür. Örneğin Hülya Avşar gibi. En kötü fiziksel özellik ise kalın bilekli olmalarıdır.

Ünlü teraziler

Florence Nightingale - Oscar Wilde - İsmet İnönü - Suna Kan -Brigitte Bardot - Tarık Akan - Roger Moore - Bruce Springsteen - Liszt - Turgut Özal - Pele - Sting - Muammer Kaddafi - Micheal Douglas - Yıldız Kenter - Lech Walesa.

TERAZİ´Yİ İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR

Temiz ve saf hava - Güzel Sanatlar - Denge ve teraziler, basküller - Balkonlar - Palmiye ağaçları - Güzellik, güzel ve zarif olan herşey, güzellik salonları,kozmetik - Yatak odaları - butikler ve moda evleri - Moda - Düğmeler - Çin - Klozetler - Elbiseler - Kontratlar - Bakır ve bakır eşyalar - Mercan - Diplomasi, dış ilişkiler, büyükelçi ve konsoloslar - Elçilikler - Boşanma ve ayrılıklar - Çiçekçiler, flora - Muz - Uyum, armoni ve ahenkli herşey - Yargı, mahkemeler, yargılama, avukat, savcı ve sanıklar, yargı ile ilgili heryer ve her obje - Kanunlar ve anayasa - Opal - Lumbago - Nilüferler - Timsahlar - Timsah derisi.

Terazi burcunun özellikleri

Burçlar kuşağının (Zodyak) yedinci burcudur. Güzellik, sanat ve dengeyi sembolize eder. Terazi burcu insanları başka insanlara karşı saygınlık ve aranır birisi olma isteklerinden dolayı nazlı, işveli, şirin ve çekici olmaya çalışırlar. Bu burcun insanları birşeyler yapabilmek isterler ve genelde de bu yönde aktif olurlar. Fakat aktif olmak için başkalarına ihtiyaçları vardır ve bu kişiyi ararlar, çünki tek başına başladıkları bir işi tek başına götürmek istemezler. Onlar için en uygun söz "Ben dengeliyorum" dur. Terazi burcu insanları mutlaka dostluk kurabilecekleri birisi, bir arkadaş veya beraber olabilecekleri birisine ihtiyaç duyarlar, yanlızlıktan hoşlanmazlar. Bireysel oldukları için bu yönlerini kontrol etmeleri, ilişkilerinin yürümesi açısından şartır. Çünkü beklenmedik bir şekilde bencil olabilirler. Bu burcun insanları beraberliğe ve evliliğe çok önem verirler. Genel çevre ile sosyal yönden kontakt kurabilmek için çaba harcarlar, bu onlar için önemlidir. Bunu da rahatlıkla zorlanmadan gerçekleştirebilirler bu da onların bir özelliğidir.

Özgürdür ve sorumsuz görünmekten hoşlanır... Terazi burcu insanı genelde beraber çalışılan veya gruplar halinde çalışılan işleri seçer. Onların adalet anlayışları ve özgürlük duyguları gelişmiştir, bu da onların herkeze konuşma hakkı tanımalarından ve fikirlerini serbestçe ifade etmelerini istemelerinden kaynaklanır. Terazi burcu insanları evlendiklerinde veya beraber oldukları eşlerinden kendilerinin çalıştığı gibi çalışmalarını isterler. Bu burcun insanları hakkında genelde tembel denir fakat onların tembellikleri inatçılıklarından kaynaklanır. Çalıştıkları zaman onları tanıyamazsınız. Genelde genç Terazi insanları 29-30 yaşlarına kadar inatçı ve tembel gözükebilirler fakat bu yaştan sonra ise sorumluluk duygularının gelişmesi sonucu bu huylarından vazgeçerler, çalışkan ve aktif olurlar öyleki akşamları eve geldiklerinde yorgunluktan halleri kalmaz. Bu da onların aşırıya kaçma eğilimlerini gösterir. Terazi insanları bilgi ve ruhsal yönden gelişmenin bilgisi peşindedirler bunu yaparken de mantık onlar için ön plandadır. Onların bir yeteneği de çevrelerinde oluşan olayları iyi analiz edebilmeleri ve gözlem yetenekleridir. Bir diğer ilginç yönleri ise, ilgi alanlarının sürekli değişmesidir; zaman zaman maymun iştahlı zannedilebilir.

Ağzından çıkanı kulağı duymayabilir; Psikoloji, insan ilişkileri, davranış bilimleri ve bu tür konular onların ilgisini çeker. Bu yönde edindikleri bilgileri başkalarına aktarmak ve öğütlerde bulunmak ve özel problemlerine yardım etmekten çok hoşlanırlar. Özellikle de onların öğütlerini dinlemiş iseniz bu onlara ayrı bir zevk verir. İyi bir arabulucu ve barış çözümleyicisidirler. Terazi burcu insanlarının bir özelliği de çabuk sinirlenmemeleridir, fakat bir kere sinirlendiklerinde onların dilinden kurtulmak olanaksızdır, ağızlarına geleni düşünmeden söylerler ve çok kırıcı olabilirler. Bu burcun insanları için edindikleri tecrübeleri kullanmak ayrı bir önem taşır öyle ki onları yıkan veya yıkılmış bir insan olarak görmeniz, ancak tecrübelerini onlarla paylaşmayan insanlardan kaynaklanır ve onlara aşırı kızarlar, yine de kızgınlıkları çok sürmez.

Zodyağın tavuskuşu; Bu burcun insanları saygın ve aranılır olma kumkumasıdırlar ve bu isteklerinden dolayı nazlı, işveli, şirin ve çekici olmaya çaba gösterirler. Mesela Gönül Yazar...Ya da ölümsüz Brigitte Bardot gibi... Terazi insanı sürekli birşeyler yapmak isteyen biridir ve hakikaten genelde hep meşgul ve doludur. Ama ilginçtir; bu ortam için daima başkalarına ihtiyacı vardır ve hep bu kişiyi arar, çünkü birçok terazi, tek başına başladığı bir işi;tek başına götürmeği bir türlü beceremez. Her zaman terazinin bir kefesinde kendisi, diğerinde o kişi olmalıdır. Ama yaşamı boyunca, terazinin kefesinde oturan öteki kişi, koşullara veya psikozlara göre sık sık değişecektir.. Yanlızlığı hiç sevmeyen terazi insanı öncelikle, hep bana, hep bana dememeyi öğrenmelidir. Hatta buna zorunludur. Burcun insanları genel çevre ile sosyal yönden önemli ilişkiler kurmak için ciddi çaba harcarlar, işte bu konu; terazi insanı için çok önemlidir.

Onunla evli olmak kolay değildir; Fakat, bu konuda yeteneklidir ve çoğu zaman fazla zorlanmadan başarılı olur. Bu onun özelliğidir. Terazi burcu insanı genelde ekip çalışmalarından hoşlanır ve başarılı olur. Tarık Akan´ı ilginç bir örnek olarak görebiliriz. Adaleti simgelediğinden yargılama anlayışları ve özgürlük duyguları gelişmiştir, teraziye şöyle bir baktığınızda, onun bu yeteneğini herkese konuşma hakkı tanımasından ve düşüncelerini serbestçe ortaya koymasından anlarsınız. Merhum Cumhurbaşkanımız Özal; Terazi´nin açık sözlülüğünün açık bir örneğidir. Eğer bir Terazi iseniz, evlendiğinizde eşinizden kendi çalıştığınız gibi çalışmasını isteyeceksiniz. Genelde; otuz yaşlarına kadar inatçı ve tembel gözüken Teraziler, bundan sonra sorumluluk duygularının gelişmesiyle bu huylarından vazgeçeceklerdir, daha çalışkan, yararlı, başarılı ve aktif olurlar. Terazi insanları bilgi ve ruhsal yönden gelişmenin bilgisı peşindedir; bunu yaparken de mantık onlar için ön plandadır. Terazinin bir yeteneği de çevrelerinde oluşan olayları iyi analiz edebilmesidir çünkü iyi bir demogogtur. Bu yüzden bir Terazi ile tartışırken dikkatli olunmalıdır...Konunun nasıl değiştiğini anlayamazsınız. Psikoloji, insan ilişkilerı, davranış bilimleri ve bu tür konular onların ilgisini çeker. Terazi insanları; bildiklerini başkalarına aktarmakdan öğütlerde bulunmaktan ve çevrelerine yardım etmekten çok hoşlanırlar. Özellikle de onun öğütlerini dinlemişseniz bu ona ayrı bır zevk verır. İyi bir arabulucu ve barış çözümleyicisidirler. Burcun insanı için edindiği deneyimleri kullanmak ayrı bir önem taşır. Ancak; deneylerini onlarla paylaşmayan insanlara aşırı kızarlar, yine de kızgınlıkları çok sürmez.

Terazi burcuna önerilerimiz

Sağlığın önem kazandığı bir dönem Yeni yılın biraz gerilimli ve bazı açılardan da biraz tehlikeli olması olasıdır. Her şeyden önce kilonuzda önemli oynamalar olabilir. Aşırı şişmanlık gibi hoş olmayan değişikliklere açıksınız. Bazı şeyleri çok fazla ciddiye alarak gereksiz yorgunluklara katlanmanız ihtimali de vardır. Yakın akrabalarınız, kardeşleriniz yada sevdiğiniz dostlarınızla gerilimli durumlara girebileceşiniz gibi yolculuklar için de olumlu bir dönemde değilsiniz. Alkol ya da benzeri şeylerden, mesela narkotik maddelerden de zarar görebilirsiniz. Siz kesinlikle alkol kullanmamış yada narkotik maddeleri hayatında hiç görmemiş biri bile olsanız bu tehlike mevcuttur. Mesela alkollü birisinin saldırgan davranışlarıyla karşılaşabilirsiniz yada alkollü birisinin kullandığı arabada kaza geçirebilirsiniz. Basit bir baş ağrısı için aldığınız aspirin midenizi bozabilir. Bir diş hekiminde size verilen ağrı kesici kötüleşmenize sebep olabilir ya da tam operasyonun ortasında etkisini kaybederek acı çekmenize sebep olabilir. Kısaca, narkotik maddeler, ilaçlar, alkol, gaz gibi şeylerle aranız iyi değildir. Burcunuzdu etkileyen Jüpiter bazı olumsuzlukları kısmen yumuşatmaktadır fakat gene de dikkatli olmakta yarar vardır. Dönemın sizin için en şanslı yanı iş ve para konularıdır, aşırı karlı bir dönem olabilir. Önemli iş görüşmeleri ve anlaşmaları yapabilir, olumlu haberler alabilirsiniz. Bütün enerji ve aktiviteniz iş ve para konularına odaklanmıştır. Eşer gereksiz uğraşlarla vakit öldürmez ve elinizden geleni yaparsanız önemli konumlara ulaşabilirsiniz. Özellikle sizden daha genç yaşta olan kimselerle son derece başarılı iş birlikleri kurabilirsiniz. Evinizde bazı sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Özellikle bir kadının rahatsızlığı sizi huzursuz edebilir. Bu dönem bazı duygusal patlamalara da açıksınız. Duygusal ilişkide olduşunuz kimseyle aranızda önemli bir kırgınlık ve hatta ayrılık olabilir. Eğer sürekli bir duygusal ilişkiniz yoksa sizden oldukça yaşlı bir kimseyle duygusal ve hatta cinsel yakınlaşma içine girebilirsiniz. Bu kimse sosyal çevrenizden veya sosyal statü açısından önemli konumda olan birisi olabilir.

Eğer bir öğrenci veya bir kadınsanız.... Bazı önemli ve aşırlıklı sosyal etkinliklerde bulunmanız olasıdır. Bazı kimselerle ki, bu kimselerin erkek olmaları ihtimali büyüktür, dini, felsefi yada ideolojik konularda fikir ayrılıklarınız olabilir. Soşuk kanlılığı elden bırakmaz ve mantığınıza duygularınızdan fazla şans tanırsanız fikir münakaşalarında kazanan taraf olabilirsiniz. Küçük bir maddi sarsıntı yaşamanız olasıdır fakat fazla moralinizi bozacak bir şey yok. Çünkü kısa bir süre içinde sıkıntının feraha dönüşmesi ve maddi konularda rahatlamanız da olasıdır. Bir arkadaşınızın bilerek yada bilmeyerek, bir işinizi engellemesi mümkündür. Bu ara sosyal ilişkileriniz rahat değildir. Sosyal çevrenizde bulunan bir kadın hakkınızda bazı olumsuz söylentiler çıkmasına sebep olabilir. Hangi cinsiyette olursanız olun, hele eğer siz bir kadınsanız bir erkekle başınız derde girebilir. Bu kimse sizin ilerlemenizi istemeyen bir iş arkadaşınız olabileceği gibi, sizde gözü olan ve duygusal ilişkilerinizi kıskandışı için size düşmanlaşmış olan bir erkek de olabilir. Hangi durum olursa olsun söz konusu bir erkek olabilir, ama bu kişi duygusal ilişki içinde olduğunuz bir kimse değildir. Eşer siz bir erkekseniz, iş ilişkilerinizdeki önemli bir erkekle, ya da öğrenim çağında bir Terazi erkeğiyseniz okul çevresindeki bir erkekle anlaşmazlıklarınız olabilir ve bu kimseden bazı zararlar görebilirsiniz. Eğer siz bir erkekseniz bu dönem sosyal çevrenizde bulunan evli bir kadına dikkat etmelisiniz. Böyle bir kadının size duygusal yakınlık göstermesi olasıdır ve isterseniz onunla bazı maceralar yaşdayabilirsiniz. Ama riski unutmayın. Siz bir Terazi kadınıysanız ve süregelen bir duygusal ilişkiniz varsa, onu gözden uzak tutmamalısınız. Özellikle de kadın arkadaşlarınızın sevgilinizle yalnız kalmamasına dikkat etmeniz gereklidir. En fazla sağlık konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Herhangi bir önemli hastalığa yakalanıp, yataklara düşmeyi beklemeyin fakat bazı minik rahatsızlıklar da sizi iyice bezdirebilir. Yolculuklara meyillisiniz ve beklenmedik yolculuklara çıkmanız da olasıdır fakat bu dönem kazalara da açıksınız. Bazı beklenmedik ve hoşa gitmeyecek haberler de alabilirsiniz. Eğer siz öğrenim çaşındaki bir Teraziyseniz bu dönem eğitimle ilgili bazı zorluklarınız olabilir.

Cinsel yaşamınıza dikkat edin Sosyal ilişkiler ve etkinler içinde son derece başarılısınız. Bazı sosyal faaliyetleri organize edebilir ve bunda son derece başarılı olabilirsiniz fakat bu durumlar size biraz da masraf açabilir. Kalabalık ortamlrda bazı konuşmalar yapmanız ve oldukça beğenilmeniz de olasıdır. Bu dönem şansınız yüksektir. ?ansa bağlı konulardan kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer siz evli ve çocuk sahibi olan bir Teraziyseniz bu dönem çocuklarınızla ilgili sevinçler yaşamanız olasıdır fakat çocuklarla ilgili bazı maddi fedakarlıklara da katlanmanız gerekebilir. Ve eğer siz evli olup da çocuk isteyen bir Teraziyseniz ve kadınsanız sizde, erkekseniz eşinizde hamilelik söz konusu olabilir. Eşer siz kadınsanız bu dönem gerçekleşecek olan hamilelik olukça hassastır ve doğuma kadar son derece dikkatli olmanız gerekir. Erkekseniz eşinizin hamileliği size gereğinden çok masraf açabilir. Bu dönemki cinsel yaşamınız hem hareketli, hem de tatminsiz olabilir. Cinsel konularda bir çok fırsatlarla karşılaşabilir ve bunları değerlendirme yoluna gidebilirsiniz fakat istediğiniz sonuçlara ulaşsanız bile beklediğiniz tatmine ulaşmanız zordur. Sürekli bir ilişki içindeyseniz ya da evliyseniz bazı kavga veya kıskançlıklar düzenli cinselliğinizi bozabilir. İş yerinizde bazı huzursuzluklar ve menfaat çatışmalarının olması da söz konusu olabilir. Fikir münakaşalarına açıksınız. Dini, felsefi veya ideolojik konularda tartışmalara gimeniz olasıdır. Resmi daireler ve evraklarla ilgili konularda da dikkatli olmalısınız. Hemen öyle mahkemelik olma durumlarını da düşünmeyin. Basit bir telefon, elektrik ya da su faturası gibi evraklardaki yanlışlıklar da başınıza iş açabilir. Geçen yıldan beri üzerinizde bulunan bazı olumsuzluklardan kurtulmakla beraber başka konularda şansınız kapanmaktadır. Her şeyden önce iş yerinizdeki huzursuzluklardan tamam olarak kurtulabilirsiniz. İşinizde önemli bir konuma ulaşmanız, terfi etmeniz ya da maddi gelirinizin artması olasıdır. İşlerinizle ilgili önemli bir erkek ya da işvereninizle yakın kontaklarınız olabilir ve bu durum size bazı büyük avantajlar verebilir. Çalışma yaşamınız son derece disiplinli bir döneme girmektedir. Bu durum size biraz sıkıntı verebilir fakat dişinizi sıkıp, tempoya girebilirseniz bundan son derece büyük yararlar görebilirsiniz.

Kimseye borç vermeyin Eğer siz okul çağında olan bir Teraziyseniz bu dönem önemli çalışmalar yapmanız ve disiplin göstermeniz gereken bir devreye giriyorsunuz. Konularınızda son derece büyük bilgi sahibi olan bir erkekle yakın ilişkiler içine girip, onunla birlikte çalışmanız olasıdır. Eğer siz evli bir Teraziyseniz bu dönem evilikte bazı karışıklıklar olabilir. Özellikle siz bir kadınsanız eşinizin beklenmedik yolculukları ya da alkole, eğlence ve benzeri şeylere aşırı düşkünlüğü canınızı sıkabilir. Gene siz bir kadınsanız bu dönem eşinizin başka bir kadınla duygusal yakınlık içine girme hevesleri olabilir. Bir arkadaşınız beklenmedik şekilde sizin aleyhinize dönebilir ve bunun sebebini de bir türlü anlamayabilirsiniz. Aynı şekilde duygusal ilişkiler açısından da fazla şanslı değilsiniz. Ani duygusal patlamalar göstererek ilişkilerinizi çıkmaza sokmanız olasıdır. Gerek genel yaşamınız ve gerekse duygusal ilişkileriniz hakkında insanlar olur olmaz dedikodular üretebilirler, bazı dotlarınız kendilerine emanet ettiğiniz sırlarınızı ortalığa insafsızca yayabilirler. Siz bir Terazi kadınıysanız bu aylarda genital bölgeleriniz bazı mikrobik hastalıklara karşı zayıftır. Ayrıca sizin için fazla önemi olmayan bir erkek çevrenizde fazlaca dolanarak bazı tekliflerde bulunabilir. Eğer onun yaklaşımlarına hoşgörü gösterirseniz gerek devam etmekte olan ilişkilerinizi, gerekse yakın zaman içinde karşınıza çıkması olası olan başka fırsatları köreltmiş olursanız. Bu dönem özellikle Yengeç burcu erkekleri size çekici gelebilirler fakat Yengeç erkekleriyle bu dönem kuracağınız ilişkiler uzun ömürlü olamıyacakları gibi sizin için de yıpratıcı olabilir. Eşer siz bir erkekseniz bu dönem Koç kadınlarına hiç sokulmayın. Eğer bir Koç kadınıyla duygusal ilişki ya da evlilik ilişkisi içindeyseniz son derece dikkatli olun. Hemen her şeyi gereğinden çok abartma meyillerindesiniz. Sizin için en büyük tehlike büyük konuşma konuşmanızdır. Toplum içinde yüksekten atarak gülünç duruma düşebilirsiniz. Ayrıca yerine getirmeniz imkansız sözler verebilir ve sonra da bu yüzden kendinize dünyayı zindan edebilirsiniz. Aşırı iyimserlikten dolayı başınız derde girebilir ve çevrenizde iyimserliğinizden yararlanmak isteyen bazı kötü niyetli kimseler olabilir. Size bazı değersiz şeyler satmaya kalkışabilirler. Ayrıca aldığınız malların bozuk ya da işe yaramaz çıkması da olasıdır. Bu dönem ne derece güvenirseniz güvenin kimseye borç vermemelisiniz. Vereceğiniz borçların bir daha geri dönmemesi ihtimali oldukça yüksektir.

Bilinçaltınızı doldurmayın Hangi yaş ve cinsiyette olursanız olun, eğer siz yalnız bir Teraziyseniz bu dönem son derece uyumlu bir duygusal ilişkiye girebilirsiniz. Ancak bunu da abartıp, her şeyinizi duygusal ilişkinize odaklandırmaktan kaçınmalısınız. Her şeyin kararınca olmasına dikkat edin ve abartmalardan kaçının. Eğer bağımsız çalışan bir Teraziyseniz önemli iş anlaşmaları yapabilirsiniz. Eğer genç bir Teraziyseniz ailenizin inanılmaz bir maddi desteğini elde edebilirsiniz. Ayrıca ailevi anlaşmazlıklar döneminden de çıkmış bulunuyorsunuz ve bu dönem istediğiniz her şey için ailenizden köstek değil, destek görebilirsiniz. Bununla beraber şunu da unutmamanız gereklidir ki, yukarda anlatılan bilinçaltı patlamalar genç Teraziler için de geçerlidir ve bu anlatılan olumlu etkilerden faydalanabilmek için duygusal patlamalarınızı kontrol altında tutmaya çalışmanız gereklidir. Duygusal ilişkiler güçlü olmakla birlikte cinsel açıdan şansınız bunun tam tersidir. Sizin için en iyi yol bu dönem cinsel konuları fazla ciddiye almayıp, diğer güzelliklerle yetinmektir. Bir yolculuk nedeniyle eşinizden ya da birlikte olduğunuz kimseden uzak kalmanız ihtimali de vardır. Bu dönemde bilinç ve bilinçaltı uyuşmazlıklarınızdan kurtulup, sakin ve ilerletici bir döneme giriyorsunuz. Karşı cinsle olan her türlü ilişkinizde başarılı ve mutlusunuz. Üzerinizdeki cinsel kısıtlamalar da bu dönem tamamen ortadan kalktığı için yeni tanışacağınız kimselerle uyumlu ilişkiler içine girebilir ve uzun sürebilecek duygusal yakınlıklar geliştirebilirsiniz. Eğer siz evli bir Teraziyseniz bu dönem eşinizle son derece uyumlu ve rahat ilişkiler içinde olabilirsiniz. Eğer geçmiş olan dönemlerdaki olumsuz etkiler yüzünden eşinizle aranızda bazı gerilimler olmuşsa bu dönem onların tamamen ortadan kalktığını göreceksiniz. Duygusal ilişkiler yüzünden gereksiz yere üzülebilir ve önemsiz şeyler için küsebilirsiniz. Uzakta bulunan bir kadından haber alamadığınız yada hoşunuza gitmiyecek haberler aldığınız için moraliniz bozulabilir. Çeşitli duygusal kırıklıklar ve moral bozuklukları yüzünden girilmemesi gereken ilişkilere girme eğilimlerinde olmanız ve ani kararlarla, sadece cinsel amaçlı maceralara atılmanız olasıdır. Çevrenizde bu tip ilişkiler geliştirmek için gerekenden çok imkan bulunacaktır. Özellikle başka bir erkeğe bağımlı ya da evli bir kadınla hafif ilişkiler içine girebilirsiniz. Eğer siz bir kadınsanız ve süregelen bir ilişkiniz varsa ya da siz evli bir kadınsanız bu dönem eşinizden veya sevgilinizden beklemediğiniz bazı incelikler görebilirsiniz. Size karşı çok daha düşünceli ve duygusal olacaktır. Eşer siz yalnız bir Terazi kadınıysanız, Terazi erkekleri ile ani bir ilişkiye girebilirsiniz fakat Terazi erkeklerinin aksine siz kalıcı ve sağlam bir ilişki geliştirme şansına sahipsiniz.

Ünlü teraziler; siz nesiniz?

Entellektüel bir kişiliğiniz vardır
İhtiras ve zeka arasında denge kurmak istersiniz
Tarafsızlık için çaba gösterirsiniz
Karar vermek için zamana ihtiyaç duyarsınız
Sevilmeye ihtiyaç duyarsınız
Zihinsel egzersizlerin ve tartışma götüren hukuksal noktaların dışındaki yüzleştirmelere isteklisiniz
Büyüleyicisiniz
Hazırcevapsınız
Kadife eldivenler içindeki demir yumruklar taktiğini kullanırsınız
Ne aldınızsa o kadarını geri verirsiniz
Cilvelisiniz
Romantiksiniz
Fiziksel çekiciliğiniz entellektüel ilginizle dengelenmezse kendinizi kötü hissedersiniz
Güzellikten fiziksel ve psikolojik zevk alırsınız
Kitaplar, müzik, giyim ve çiçeklere hayransınız
Çevreniz estetik olarak zevk vermelidir
İyi huylusunuz
Diplomatiksiniz
Başkalarıyla ortaklığa ve ilişkiye ihtiyaç duyarsınız
Kalabalıktan nefret edersiniz
Fiziksel tahammülünüz dairesel olarak işler
Zengin yemeğe özellikle tatlılara alışabilirsiniz.