Başak Burcu

 

BAŞAK BURCU
23 AĞUSTOS - 22 EYLÜL
Değişken, Toprak, Negatif

TOPRAK : Maddi eğilimli - Fiziki hareketlilik - İdrak eder - Pratik - Kararlı - Kendini kontrol edebilen - Koruyucu (muhafaza edebilen). Toprak elementi kişiyi her türlü konularda pratik olmaya yönlendirir. Bununla birlikte özellikle maddi ve materyel konularda da pratiklik ve iyi kullanımı göstermektedir. Boğa Burcunda bu daha çok maddi ve sahip olma yönünde ortaya çıkmaktadır. Buradaki pratikliği ve çoğaltma isteğini göstermektedir. Başak Burcunda bu daha çok sahip olduğu materyelleri iyi kullanma ve onlara gereken özeni gösterme şeklinde görülmektedir. Sabırlı olmasını, detayları sevmesini ve bu konularda el yeteneğinin gelişmiş olmasını da göstermektedir. Ayrıca kendisine ve vücüduna gösterdiği özeni de göstermektedir. Oğlak Burcunda ise bu daha çok pratik yönde organizasyon yeteneğini ve ticaret zihniyetini göstermektedir.

DEĞİŞKEN : Ritmik - Değişken - Derinlilik - Genişleyebilen. Değişken grubun yoğunluğu daha çok kişinin tecrübe edinmesini göstermektedir. Bu tecrübelerin nasıl kullanıldığı ile beraber mantığın ve zekanın kıvraklığınıda göstermektedir. Ayrıca her şeyle uyumluluk sağlamayı da göstermektedir.

KİŞİLİK : Zor çalışmalara uygun - Hatalara ve suçlara karşı - Eleştirici, Metodik ve düzenli - Hastalık hastası - Döneklik - Bilgiç - Titiz ve dikkatli.

İLGİ ALANLARI : Ticaret - Komisyonculuk - Düşünce işçiliği - Yazarlık ve konuşmacılık - Gazetecilik - Taşımacılık - Finansman ve muhasebe - Öğretmen - Terzilik - Psikiyatrlık - Yasa dışı işler.

DİĞER BURÇLARLA: Oğlak´la uyumlu ve ve mutlusun, Balık´dan çok şey öğrenebilirsin, Yay sana güven duygusu verecektir, İkizler senin kariyerini etkiler, Kova senin kozmik bağındır.

Başak bucunun analizi

Mantık - İletişim - Alış veriş - Bedensel ve zihinsel haberleşme - Bağlantılar planeti.

Aydınlık tarafı: İyi idrak etme - Değerlendirebilme - Eleştiri - İfade ve yazıda kaabiliyet - Aracılık - Diplomasi - Genel entellektüel yetenekler - Analiz - Merak - Mantık - Zihinsel kavrayış.

Karanlık tarafı: Konu anlatımında tutukluk - Eleştiride eksiklik - Dağınıklık - Yazışma ve konuşmalarda tutukluk - Aklın abartılması ve zayıflığı - Aşırı esneklik - Sinirlilik - Kurnazlık.

Etkilediği organlar: Konuşma ve duyu organları - Sinir sistemi - Motor sinirler - Eller ve parmaklar - Solunum sisteminin üst kısmı - Tiroid bezi.

Kişilik: Ticaretle uğraşan kimseler - Komisyoncular - Düşünce işçileri - Yazar ve konuşmacılar - Gezeteciler - Taşıtlarla ilgili kimseler - Şüpheli meslek sahibi kişiler.

Artı özellikler: Diplomatik davranışlarda bulunmak - Meraklı bir yapıya sahip olmak - Analizci davranmak - İfade edebilme yeteneğinin iyi kullanılması - Konuşma yeteneği - Eleştirilerde tutarlılık - Mantığın iyi kullanımı - Ticari zihniyete sahip olmak - Sağlam sinirler - Alış-veriş ve aracılık konularını iyi değerlendirebilmek - Eller ve parmakların iyi kullanımı.

Eksi özellikler: Merakın aşırıya kaçması - Eleştirilerde eksiklik - Zihinsel dağınıklık - Kendi fikirlerinin abartılması - Sinirli davranışlarda bulunmak - Konuşma ve yazışmalarda tutuk olmak - El ve parmakların rahat kullanılamaması - Ticari zihniyetin kötüye kullanılması - Pratiklikten uzak olmak - Konu anlatımında abartıya kaçmak.

GEZEGENİNİZ MERKÜR´ÜN ASTRO ETKİLERİ Entellektüalite, meslek, bağlantılar planeti.

Psikolojik Özellikler: (+) İyi algılama, eleştiri, konuşma ve yazıda çeviklik, bağlantı, diplomat, ruhsal uğraş.(-) Eleştiri ve algılamada eksiklik, patlama, sinirlilik, yalan, kurnazlık.

Biyolojik Özellikler: Sinirsel fonksiyonlar, sinirlilik.

Sosyolojik Özellikler: Zihin işçisi, ticaret yapmak, aracı, genç kişiler, memur, şüpheli meslek sahibi kişiler

SAĞLIK

Bu burç mide ve sindirim sistemini,temsil eder. Bağırsak ve karın bölgesi çok hassastır. "Mideme vurdu" Başak burcunun çok kullandığı bir sözcüktür.

BAŞAK BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Tipik Başak insanları orta boylu ve ince yapıdadır. Fizik yapıları düzgün ve iyidir. Kemik yapıları da sağlam ve düzdür. Başak erkeğinin ince hatları onlara bir bakıma kadınımsı bir hava verir. Kollar ve bacaklar uzun, eller büyük, parmaklar düzgün ve sağlam yapılıdır. Ayaklar küçüktür. Yüz hatları küçük, düzgün ve hoştur. Alın yüksektir. Gözler oldukça büyük ve çıkıktır. Genç Başaklarda gözler uyanık ve tetikte bir görünüm verir. Yaşlı Başaklarda ise üzgün ve duyarlı bir görünüm yaratır. Saçlar genelde kuru ve seyrektir. Başak kadınlarının göğüsleri genelde küçüktür. Hareketleri biraz yavaştır.

Ünlü başaklar

Leo Tolstoy - Greta Garbo - Sophia Loren - Peter Sellers - Cem Mansur - Lütfü Akad - Franz Beckenbauer - Ray Charles - Nurhan Damcıoğlu - Cüneyt Arkın - Peter Falk - Raquel Welch - Michael Jackson - Müşfik Kenter - Ahmet Özhan.

BAŞAĞI İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR

Muhasebecilik - Finans ve maliyet hesapları -Ajandalar - Dişi hayvanlar - Silahlı Kuvvetller -Bağdat - Yulaf - Kovanlar ve arıcılık - Kafesler -Beden sağlığı - Tereyağı - Kafe ve publar -Brezilya - Kediler - Peynir ve peynircilik - Her türlü şema, kart veya afişler - Kimya ve kimya laboratuarları - Kolera - Giyim kuşam - Havva - Meyveler - Yunanistan - Saç, saç bakımı - Kuaförler - Eller - Hasat zamanı - Sağlık ve şifa konuları - Tıbbi bitkiler - Hastalık hastası olmak - Endüstri - Müfettişlik - Yorumlar ve yorum yapma yeteneği - İşçilik, işçi sorunları.

Başak burcunun özellikleri

Burçlar kuşağının (Zodyak) altıncı burcudur. Düzen ve çalışmayı simgeler. Başak insanı için çalışmak yaşamın tuzu biberidir. Bu burcun insanları titizlikleri ile ünlüdürler. Bilgi edinmek onların ayrıca bir özelliğidir. Bu burcun insanları için en uygun söz "Ben Araştırıyorum" dur. Başak burcu insanları kullandıkları eşyaları ve genelde nesneleri kontrolleri altında tutmak isterler, bu yüzden çok titizdirler. Bu insanların bilgileri genelde deneyler sonucu edinilmiştir. İşlerini çok titizlikle yaparlar ve bu sırada da detaylara çok dikkat ederler. Burcun insanlarının ilginç bir yönü vardır ya düzeni sağlarlar veya karışıklığa neden olurlar, ikisinin ortasını bulmaları zordur. Dostluk ve arkadaşlık onlar için önem taşır ve arkadaşlarına özellikle maddi alanda yardımcı olmak için ellerinden geleni yaparlar ve karşılık beklemezler, fakat çalışmayı sevmeyen birisi için parmaklarını bile kıpırdatmazlar. Onlar için gerçek olan iş, çalışmak, hizmet ve düzendir. Başak burcu insanlarının pratik yönleri dikkat çekicidir. Hayır demesini bilen insanlardır, bu da onların o işin olmayacağına inandıkları içindir. İşleri ile ilgili her detayı hatırlarlar ve bu konuda da konuşmaktan hoşlanırlar. Bu burcun insanları eğer işleri ile ilgili bir konu üzerinde konuşmuyorlarsa dikkatlerini çabuk dağılabilir.

Bir hastalık hastası Başak insanları yaşadıkları dünyayı sürekli mikroskop altında tutarlar; bu da onların hemen farkedilmelerine neden olur. Bu yapıları Başak burcu insanlarının bir problemi tüm ayrıntıları ile görmelerine engel olabilir. Burcun insanlarının öğrenmesi gereken şey, kendisi ile başkalarını aynı kefeye koymamaktır ve kendisinin sevmediği, hoşlanmadığı davranışları başkalarına karşı yapmamaktır, çünkü bunu sıkça yaparlar. Ayrıca başkalarına karşı işlerinde oldukları gibi objektif olmayı da öğrenmeleri gerekir. Başak burcu insanları sağlık yönünden evhamlı ve korkulara açık insanlardır. Hatta hastalık hastası olurlar, bu da onları ve karşısındaki insanı ikili ilişkilerinde ve evliliklerinde olumsuz etkileyecektir. Materyel yönden yani mal ve eşya yönünden gelişme ve zenginleşme istekleri vardır. İyi yemek yemek ve iyi giyinmekten hoşlanırlar. Rahatlık onlar için fazlaca önemli değildir fakat paraları olduğunda veya maddi yönden rahat olduklarında lüks düşkünü ve tembel olabilirler, Başak insanlarının masrafları çok olur, bu yüzden onlar için para biriktirmek güçtür, yanlız mal edinmeye gayret ederler ve bu yönde olumlu ve başarılı yatırımlar yaparlar. Başak burcu insanları için aşk hayatı fazlaca önem taşımaz, yüzeyseldir. Bu yüzden de evliliklerini geciktirmeye eğilimlidirler. İyi bir konuşmacı olurlar ve sözünü bilen, diplomatik kişilerden aşırı etkilenirler.

Fedakar ama tutucu Başak insanı çocuk konusunda katı ve disiplinseverdir. Çocuğundan veya çocuklarından çok şey bekler ama özverisi sınırsızdır. Aşırı titizliği nedeniyle çocuğunu çok sıkabilir bu nedenle daha toleranslı olmalı ve arada bir mesafenin oluşmamasına özen göstermelidir. Buna karşın Başak öğrenciler, öğretmenlerin sevgilisidirler çünkü düzenli, temiz ve dikkatlidirler. Başak Burcu insanı genelde soğuk bir tiptir, kolay kolay kimseyle yakınlaşamaz. Arkadaşı azdır ve çok seçicidir, sürekli kendisini acındıran, dertlerini yansıtan insanları sevmez, daha çok vizyonu olan ve kendisine yarar sağlayacak dostlar arar. Evcildir ama seyahat etmeye de bayılır. İyi bir doğa insanıdır, çiftlik evleri, bahçeli evler onun için çok uygundur. Buralarda çevre mucizeleri yaratabilir. Kısacası bir Başak insanı ile mutlu olabilirsiniz ama oyunu onun dilinden oynamalı ve amaçlarınıza ulaşmak için onun kurallarından yararlanmalısınız.

Başak burcuna önerilerimiz

Gizemli olun Maddi yönden bu dönem zorlanıyorsunuz. yeni atılımlar sizi oldukça zor durumlara sokmuş. Fakat hırsınız bu zorlu devreyi atlatmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte genel yaşamınızda bireysel özgürlüğünüz ve bağımsızlığınız öne çıkabilir. yeniliklerle birlikte kendinize oldukça hızlı bir yol seçmeyi planlıyorsunuz. Arzularınıza kavuşabilmeniz için bir süre daha beklemeli ve kişisel yöndeki gdönemretlerinizi de yoğunlaştırmalısınız. Uzun süredir görmediğiniz birisinden haber alabilirsiniz. dönemrıca yakın akraba ziyaretleri ve bazı kutlamalar bu dönemde gündemde olacaktır. yine yakın bir dostunuzun doğum günü ile ilgili hoş süprizler hazırlıyor olabilirsiniz. Ayrıca bu dönemin sonuda sezgileriniz beklenmedik gelişmeler gösterebilir. Genel olarak dış uyarılara açıksınız. Bu yüzden de gelen tesirlere karşı alıcı rolü üstlenmişsiniz. her oldönem ve konuşma sizi oldukça etkileyecektir. bu sebeple daha duyarsız olmdönema çalışıyor olabilirsiniz. Bunun da bir çözüm olamdönemacağını hatırlatmalıyız. Çünkü duyarlılığınız oldukça güçlü olacak. Ançak onu kontrol etme imkanını yakalayabilirsiniz. Bu yönünüzü etkileme yeteneğine dönüştürmek elinizde olacaktır. Oldukça hareketli günler sizi bekliyor. Karşı cinsin bu dönemde ilgisi sizin üzerinizde olabilir. Davranışlarınızdaki neşe ve coşkunluk onların daha da çok ilgisini çekecektir. çekiciliğinizin yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Özel bir macera yaşamak istiyorsanız harekete geçmeniz yeterli olacaktır. çekingen tarafınızı geri plana yollamalısınız. Fazla girişken ve ukala olmamakla birlikte gizemli ve mistik bir havaya bürünebilirsiniz. böylelikle daha etkileyici olacağınızı söylemeliyiz. Hatta ona orjinal bazı fikirlerinizden bahsetmeniz bile oldönemı değiyik boyutlara ve daha samimi ortamlara götürebilir. Bu dönemdeki ikili ilişkilerinizdeki bu faaliyet başka işlerinizi engelleyecektir. bu sebeple önemli gördüğünüz işleri bir yakınınıza devredebilir veya öncelik tanıyarak halletmeniz gerekecek.

İşte başarı, aşkta durgunluk Değişik fikirler ve düşünceler sizi etkileyebilir. hatta kendi fikirlerinizi başkalarına aktarmak isteyebilirsiniz yanlız dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Çünük konuşma yeteneğinizin oldukça düşük olduğu bir zamanı seçtiniz. Oldukça hevesli bir girişimci olarak görünebilirsiniz. Bu görüntünüzü ve girişkenliğinizi bu dönem iyi kullanabilirsiniz. Hedeflerinizi takip etme hırsınız bu dönemde oldukça fazla. Buna ek olarak inatçı ve üsteleyicisiniz. Şayet yeni bir iş arıyorsanız size ve bu vasıflarınıza uygun bir iş bulabileceksiniz. Yine bu dönem maddi yöndeki kazancınızında iyi olduğunu hatırlatmalıyız. Bu ilgi çekici yapınız ve hareketliliğiniz ile başarılı olmanızın yanı sıra maddi kazancınızı da katlayabilirsiniz. Bu dönem sizin açınızdan oldukça önemli olacaktır. Çünkü bir sonraki döneme rahat ve huzurlu bir giriş yapmak istiyorsanız bu dönem içinde önünüze çıkan fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Çünkü beklemediğiniz yoğunlukta fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bunları iyi değerlendirmek ise sizin zamanlamanıza bağlı olacaktır. şansınızın bu konuda yapacağı pek fazla bir şek yok. yani fırsatları yakalamak sadece sizin kişisel yeteneklerinize kalıyor. Bir çok fırsatı kaçırabilirsiniz. Ama sonuçta oldukça iyi başarılar elde edeceksiniz. Bu devre daha çok iş ve mesleki yönde verimli geçecektir. Aşk hayatınız biraz durulabilir. Hatta işinize yoğunlaşmanız geriletebilir. Genelde iyimser bir hava içinde olacaksınız. çevre ilişkilerinizde de oldukça uyumlu olduğunuz görülüyor. bunun yanında aile içinde sdönemgınlık kazanabilirsiniz. Dost çevrenezde de aranılan birisi olacaksınız. eğlence ve davetler yoğunlaşabilir. Komşuluk ilişkileriniz bu dönemde daha da düzenli ve rahat olacaktır. Pazarlama veya alım-satım işleri ile uğraşıyorsanız küçük girişimleriniz başarılı olacaktır. çekinmeden yatırımda bulunabilirsiniz. Eğer bir birlikteliğiniz yoksa bir süre daha beklemenizi tavsiye ederiz. Çünkü kalıcı bir ilişki kurmak isterseniz bu dönemin uygun olmadığını hatırlatmalıyız. Akraba ziyaretleri bu dönem süpriz olabilir. hatta şehirler arası görüşmeler da yoğunlaşacaktır.

Sizin onu sevdiğinizi biliyor mu? Eğitim sorunlarının gündeme gelmesi ile uzun konuşma ve tartışmalara gireceksiniz, tanıdığınız yakın bir dostunuzun eğitim ile ilgili sorunlarını birlikte çözmek için hareket ediyorsunuz. Genelde beklediğinizin dışında hareketli bir dönem olacaktır. Sevdiğiniz kimsenin yapacağı hoş sürpriz ilişkiniz açısından oldukça verimli olacaktır. Bir birinizi daha çok düşünecek ve yakınlaacaksınız. Hatta çevrenizdeki kimseler bu ilişkinizi kıskanabilirler. beraberce vereceğiniz bazı kararları uygulamdönema sokuyorsunuz. daha önce başladığınız girişimler bu güne karan bazı ufak aksaklıklarla devam ediyor. Bu dönem şansınızın da desteği ile birlikteliğinizin pekişmesi ve bunun yanında materyel konularda da yeni gelişmelerin olması sizleri oldukça sevindirecektir. beklemediğiniz bir dostunuzun hoş bir teklifi bazı parasal sıkıntılarınızı sona erdirebilir. bunun yanında eşya alış-verişinde dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü çevrenizde dolandırıcı veya hpırsız kimselerin bulunmesı mümkün. Bir yakınınız bu dönem nişan yada evlilik hazırlığı içinde olabilir. Gerçekçilik hissiniz ve zihinsel uyanıklığınız bu dönemde oldukça yüksek olacaktır. Bununla birlikte sorumluluk hissinizin de artması mümkün. Yanlız bunu fazla ciddiye alarak ek sorumluluklar yüklenmemelisiniz. Çünkü kaldırabileceğinizden fazlasını zaten bu dönemde sırtınızda taşıyorsunuz. Yine bu devrede sizden yaşça büyük kimselerle ilişkilerinizin verimi artacaktır. Ayrıca biraz tutumlu olmak isteyeceksiniz. Bu tutumluluğunuzun cimriliğe dönüşmemesine özen göstermelisiniz. Duygusallığınızın birden artacağını sevilme ve sevme hislerinizin de yoğunlaşacağını söylemeliyiz. Bu sizi günlük işlerden uzaklaştırabilir. hatta işleriniz sırasında geri planda kalmdönemı tercih edebilirsiniz. Duygusal yönden oldukça sadık olduğunuzu ve sevdiğinizin de size dönemnı bağlarla bağlandığını hatırlatırız. İyimserliğiniz ve acıma hislerinizin artması iyi niyetinizi suistimal edebilecek kimselerin de yanınıza yaklaşmalarına neden olabilir. özellikle de iş çevrenizde bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Genelde bu dönem sevgi ve aşkta umduğunuzu bulabileceksiniz. Çekiciliğinizin ve cazibenizin fazlalaştığı ve karşı cins ile ilişkilerinizin arttığı bu dönem sevgilinizin sizi baskı altında tutmak istemesi ve kıskanması ile gelişebilir. Bu tür dönemleri dengeli davranış ve mantıklı hareketlerinizle kolayca çözebilirsiniz. Onu sevdiğinizi hissettirmelisiniz.

Sadakata ve haberleşmelere özen gösterin Konuşma ve iletişime yönelik sezgileriniz artacaktır, bu denemde yeni tanışmalar ve gelişmeler sizin için doğal olacak. Konuşma yeteneğinizin gündemde olması ise ikili ilişkilerinizde ummadığınız başarılar kazanmanıza neden olabilir. Bu gelişmelerin yanında aşkta hareketlilik bu devre de devam edecektir. Hislerinizi iyi anlatabildiğiniz ve aktarabildiğiniz bu dönem hoş kimselerle tanışmanıza ve özellikle de sevdiğiniz ile güzel iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır. Yeni ve kalıcı bir ilişki düşünüyorsanız iyi değerlendirimeniz gerekecek. Şansınızın aşk ve sevgi konularında size daha çok destek vermesi iyi bir fırsat olabilir. Ayrıca haberleşme ve yazışma konularında da ilişkileriniz düzenli ilerleyecektir. Aile ilişkilerinizin da düzene girdiğini görmek sizi rahatlatabilir. Bu moral ile dönemi başarılı ve verimli sonuçlarla bitirebilirsiniz. Geleceğe oldukça romantik ve duygusal bir giriş yapacaksınız. Kalbi boş Başaklar´a aşkta oldukça heyecanlı anlar yaşayacağınızı müjdelemeliyiz. Yanlız sevdiğinizin size sadık olduğu kadar sizin ona sadık olmadığınız görülüyor. Küçük ve heyecanlı kaçamaklar yapabilirsiniz. Arzularınızın artışı sizi oldukça karışık düşüncelere götürebilir. Bu sebeple daha dikkatli ilişkiler kurmanızda yarar var. Hisleriniz ve duygularınız şuursuzca yükselebilir. Hatta bunları kontrol etmekte güçlük çekebilirsiniz de. Genellikle kısa süren ani aşk ilişkilerini tercih edeceksiniz. Aşırı eğilimler gösterdiğinizi hissederseniz sosyal yönünüze ağırlık vermenizi tavsiye ederiz. Bu sizi sakinleştirebilir ve doğal dürtülerinizin yoğunlaşmasını engelleyebilir. Kendinize dönük olacaksınız. kişisel becerilerinizi kullanma eğiliminde olacaksınız. Yaratıcılığınız bunlardan birisi. İyi kullanabilirseniz iş ve mesleki yönde başarı oranınızı yükseltebilirsiniz. Yine bu devre yeni tanışmalar gözüküyor. Ayrıca sanatsal eğiliminizde de artış olacak. Hatta bu yönde faal olmak isteyebilirsiniz. Gelişmelere karşı iyi bir ritim anlayışına sahipsiniz. Ayrıca zamanlama sorunlarını ortadan kaldırabilecek hisleriniz var. kendinizi yenilemek istiyorsanız bu devreden yararlanmanızı tavsiye edebiliriz. değişiklikleri birden yapmanız sakıncalı olabilir. Ama genelde isteklerinize ulaşabileceksiniz. tabiki bunun için harekete geçmeniz gerekiyor. Hatta yeni bir yaşam periyoduna başlayabileceğinizi de söylemeliyiz.

Kilo alabilirsiniz Sanatsal uğraşlara olan yatkınlığınız yeniden gündeme gelebilir. bunun dışında el becerileri gerektiren ve pratik işlerde de başarı kazanabileceğinizi unutmayın. Yaratıcılığınızı da bu devre verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Düşünceleriniz orjinal olabilir. bunları dost ve arkadaşlarınıza açabilirsiniz. Hatta size bu konuda yardımcı olacak kimseler çıkacaktır. Bu dönemde sosyal çevreniz oldukça geniş olacak. Zengin ve statü sahii kimselerle tanışacaksınız. Sizin için ilginç bir fırsat olabilir. Bun akarşın kendinize güveninizin azaldığı bir dönem içindesiniz. Karşınızdakileri sizden daha güçlü görme eğilimindesiniz bu yüzden bu kişilerden hemen etkilenebiliyorsunuz. Genelde etkilere bu dönem daha açıksınız. Bununla birlikte lezzet düşkünlüğünüz artabilir. hatta yeme alışkanlığınızdaki fazlalaşma istenmeyen kilolara sebebiyet verebilir. daha dikkatli ve kilo yapıcı yemeklerden kaçınmanızı tavsiye ederim. Aşkta da duygusallığınız devam edebilir. Hatta sevdiğiniz kişiye candan bağlanma eğilimindesiniz. Fakat bu yakınlığı ve bağlılığı aşırıyo kaçırabilir ve fazlasıyla sıkıcı olabilirsiniz. Onun hareketliliğini kısmdönema çalıştığınızın farkına varması ile aranızda tartışma geçecektir. davranışlarınıza ve sözlerinize dikkat etiğiniz sürece oldönemı düzenleyebileceksiniz. Yanlız aşırı duygusallığınızı bir kenara bırakmalısınız. Genel ilişkileriniz ve özel yaşamınız hareketlenecektir. Olaylar aniden karşınıza çıkabilir, bu nedenle heyecanınızı kontrol etmesini öğrenmeniz gerekecek. Düşündüklerinizi ve yapmak istediklerinizi rahatlıkla gerçekleytirebileceğiniz bir dönemdesiniz. yanlız kararsız kalmanız olumsuz sonuçlar doğurabilir. Ayrıca gecikmenize de neden olacaktır. bu sebeple kararsızlığınızı çok çabuk yenmeye çalışmalısınız. Bunun için de yakın bir dostunuzdan manevi yardım göreceksiniz. Bu moral ve ruhsal teşvik ile işlerinizi oldukça çabuk halledebiliyor ve isteklerinizin ne olması gerektiğine uygun karar verebiliyorsunuz. Bu dönem şanslı olduğunuzu ve şansınızın da sizi bir süre destekleyeceğini göreceksiniz.

Ortaklıklara önem verin Çalışma isteğinizin artması ile olaylara bakışınız yeniden değişebilir. Sabrınız ve gücünüz yerine gelecektir. sorumluluk duygunuzun yeniden kabarması ile iş ve aile yaşamınız düzene giriyor. Çalışkanlığınızdan başarı kazanacaksınız. yine bu dönemin özelliği yaşlı kadınlarla ilişkilerinizin düzenli olması ve başarılı diyaloglar kurabilmeniz olacaktır. Daha ciddi konularda yoğunlaşmak isteyeceksiniz. Ailece katılacağınız bir davette ise hoş vakit geçirme olanağı buluyorsunuz. kardeşleriniz ile aranız açıksa bu gün ilişkilerinizi düzenleyebilir ve kalıcı barış yapabilirsiniz. Bu gelişmelerin dışında kişisel istekleriniz artabilir. Örneğin sefahat ve rahatlık isteğiniz yoğunluk kazanacak. Harcamalarınızda da artış görüluyor. Hoş süs eşyaları alabilirsiniz. Bu dönemde bireysel ilişkileriniz önem taşıyacaktır. Aynı fikre sahip kişilerle beraber olma isteğiniz ve beraber oluşturulan konularda çaba harcama arzunuz yoğunluk kazanacak. Hedefe ulaşmak için birleşme arzunuz da ön plana çıkıyor. Arkadaşlık nişan ve evlilik gibi konular gündemde olacaktır. Aile ilişkilerinizin de düzenli devam ettiğini hatırlatırız. bu dönemde daha çok gurup çalışmaları ve birlikte çalışmalar öne çıkıyor. İşte beklediğinizin aksine oldukça verimli ilişkiler kuracak ve birlik çalışmalarına katılacaksınız. Bir projeniz gündemde ise onu hemen uygulamaya çalışmalısınız. Bu fırsatı değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Yeni tanışmalar yoğunluk kazanacaktır. Özellikle eski çevrenizden birisi ile ilişkinizi tazeleyebilirsiniz ve süre gelen ilişkilerinizin daha da iyiye gitmesi gözlenebilir. Fikir ve düşünce yönünden de bu dönem sizin için zengin geçecektir. Orjinal ve değişik fikirleriniz iş ve mesleki yaşamınıza başarı katacaktır. çevrenizde yükselecek ve sdönemgınlık kazanacaksınız. Zihinsel yönden aktif olmanız fikir alış -verişine verdiğiniz önemi gündeme getirecek. Yakın çevre ve genel çevrenizde sizinle konuşabilecek ve tartışabilecek kimseleri seçeceksiniz. Başkaları ile fikir alış verişi yapmaktan hoşlandığınız bir zamandasınız. Ticaret ile uğraşıyorsanız ticari ilişkiler ya da ortaklık ilişkileri kurmak için de iyi bir dönemde olduğunuzu hatırlatırız. Yine ortağınız varsa bu dönemde ilişkilerinizi tazeleyebilir ve yeni projeler üzerinde tartışabilirsiniz. Her ikinizin de birlikte çalışmada veriminiz oldukça artacaktır.

Dedikodu yapılıyor Etkilemeyi düşündüğünüz kimsenin dikkatini çekebilmek için oldukça fazla efor sarfediyorsunuz. Kenidnizi bu denli aşırı yormamanızı öğütlemeliyiz. konuşganlığınızın artması ile bu kimseyi etkileyebilmek için yeni stratejiler geliştirme imkanını bulabileceksiniz. Aile içinde ise bu dönem birlikte yapmanız gereken bazı işler olacaktır. Geziler ve seyahatler gündeme gelecektir. hatta gitmek istediğidiğiniz yer konusunda bir karar vermemenize rağmen ısrarlı artışmalara girebiliyorsunuz. Sosyal yönünüzün bu dönemde ağır basması ile değişik ortamlarda bulunmak ve değişik sanatsal faaliyetlere katılmak isteyeceksiniz. Gücünüz sizi ve beraber olduğunuz kimseyi oldukça şaşırtabilir. Orjinel fikirlerinizin bu dönemde de devam etmesi büyük bir şans. Çünkü konuşma ve yazma yeteneğinizin de bu dönemde iyi çalışması ile birlikte güzel ve verimli işler yapabileceksiniz. Aşk isteğiniz daha çok tensel ve cinsel yönde ağırlık kazanacak. Bu sebeple de aşk yaşamak gibi yanılgılara karşı uyanık olmanız gerekiyor. Fakat sosyal yönden bu dönem oldukça aktif ve hareketli olacağa benziyor. Yine manevi yönünüzün ağır basması ile bu konulara yönelme isteği doğabilir. Şans ve spekülasyona açık oyunlarda kazanç sağlama oranınız yüksek olabilir. Yanlız yeni yılın ilk saatlerinde bu şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca çok az bir zaman içinde şansınız geri dönecektir. Fazla zorladığınızda ise riskiniz artacak. bunun dışında bu dönem kendinize dönük hisleriniz ve duygularınız var. manevi yaşama verdiğiniz önem oldukça belirgin. bu yönde tanıdğınız kimselerle ilişkilerinizi arttıracak ve yenileyeceksiniz. Hatta bu yenileme sonucunda eskisine nazaran daha kalıcı ilişkiler kurabiliyorsunuz. Merakınızıın da bu devrede artmış olması ilgi alanınızı genişletecek. Böylelikle her konudan haberdar olmak isteyeceksiniz. bu sırada bir yakınızın çevrede dolaşan sözleri taşıması canınızı sıkabilir, oldukça yoğun dedikodular duyacaksınız. Eşiniz ile olan bağlarınızı genişletebilir veya eskisine nazaran daha iyiye götürme imkanı bulabilirsiniz. Tatlı sohbetler ve konuşmalar ilişkiniz ve bereberce sosyal ilişkileriniz açısından önemli olacaktır. Haydi biraz gayret.

İnsanları gücendirmeyin Dışa vurumunuz ve davranışlarınız ile sempatik birisi olarak görünmek isteyeceksiniz. Bunda da başarılı olacaksınız. Değişik sanatsal faaliyetler bu devrede yeniden gündeme gelebilir. Tiyatro, sinema, konferanslar ve seminerler dönemin hareketli geçeceğini gösteriyor. hatta genelde sosyal ilişikleriniz uyumlu ve her zamankinden daha gündemde olacaktır. bunun yanında sevdiğiniz birisi ile ilişkinizi geliştirme imkanı da bulabilirsiniz. Yanız bu birlikteliğin umduğunuz gibi çıkmama ihtimali çok yüksek. En azından sizin zorlanacağınızı söyleyebiliriz. Sanata olan yatkınlığınızı da bu dönemde ölçebilir ve deneme imkanı bulabilirsiniz. Sanatsal konularda ortaklık ve birlik içinde çalışma eğiliminde olacaksınız. şayet bir öğrenciyseniz seçtiğiniz sanat dalında beklemediğiniz başarılar kazanabilirsiniz. Bunun dışında gelişen isteğiniz doğrultusunda gelişecektir. Yakın bir dostunuzun aşk sorunları yeniden gündeme gelebilir. Hatta bu kimse kendisini aldatılmış hissetmesinden doğan sorunlara sizi ortak edecektir. Bu dönemin en tatsız olayı bu. Yine de bu tür problemlerin üstesinden gelebilecek güce sahipsiniz. Dağ ve yeşil alana yapılacak yürüyüşlerin de sinirlerinize iyi geleceğini hatırlatırız. Sağlığınız yönünden endişelenme eğiliminde olabilirsiniz. Fakat bunun yersiz olduğunu kısa bir süre sonra anlayacaksınız. Çünkü bu dönemde oldukça sağlıklı olacaksınız. Bunun dışında mal ve toprakla ilgili konular öne çıkabilir. Ev veya arsa alımı ya da kiralanması ile ilgili bürokratik işlemlere dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü gözünüzden kaçabilecek ufak bir iş daha sonra başınızı oldukça ağrıtabilir. Ayrıca bu dönemde yapacağınız bir yanlış sonucu gelişmelerin tümünü engelleyebilirsiniz. Bu sebeple dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Tüm bu gelişmelerin yanında hırsınız ve özellikle de sosyal yöndeki hırsınız gündeme gelecektir. Bunun aşırıya kaçmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü mevki sahibi kimselerle birlikte olma isteğiniz pahalıya mal olabilir. Yakın dostlarınızı gücendirebilirsiniz. Biraz daha dikkatli olmanızda yarar var.

Zor bir görev gözüküyor Maddi sıkıntılara dikkat demiştik. Ödemelerinizi karıştırmanız bazılarını unutmanıza neden olabilir. Bu da maddi yönden size ek külfet getirecektir. Sezgilerinizin öne çıkması işinize yarayabilir. Ama bunları doğru zamanlama ile kullanabilmeniz bu dönemde oldukça zor. Tüm bu gelişmelerin aksiliğine rağmen çevrenizle iyi irtibat kurma istemindesiniz ve çevreye karşı olumlu yaklaşımlarda bulunuyorsunuz. Ailenize ve ev yaşamında birlikte olduğunuz kimselere ise tam tersi davranışlar göstermeniz bu dönemki dengesizliğinizi gösteriyor. Tüm gerginliğinizi ve sinirliliğinizi onlardan çıkarmek isteyebilirsiniz. hatta bunu farkına varmadan yaptığınızı söyleyebiliriz. Onların size karşı gösterdikleri anldönemış ise oldukça fazla. daha çok şansınızı zorlamamalısınız. İtibar kazanma fikri ve yükselme arzunuz öne çıkabilir, hedefinizi takip etme hırsınız yoğunluk kazanacak. Bu sebeple de bazı başarılar elde etmeniz mümkün. Bu başarılarınızla da kendinizi çevrenize karşı kanıtladığınızı düşünebilirsiniz. bunda başarılı olduğunuz doğru ama ev yaşamınızda insanlar sizden uzaklaşmak isteyebilir. Onların gönlünü almalı ve yaptıklarınızı unutturacak girişimlerde bulunmalısınız. Örneğin sevdiğinize küçük bir hediye almanız onu bir nebze yumuşatabilir. Hatta onun sitemlerine karşı daha sessiz olmanız gerekebilir. Bir ara ev içindeki tatsız ilişkilerinizi düzenlemekle geçireceksiniz. Sevdiğiniz kimseni de gönlünü almanız gerekecek. Ayrıca aile fertlerinden de özür dilemelisiniz. Çünkü onları da oldukça kırmışsınız. Düşünceleriniz daha çok pratik yöndedir, sözlerinizde ise oldukça açık olacaksınız. Hatta sizinle çekinmeden her konuyu açık bir şekilde konuşmak mümkün olacaktır. İş alanında iyi ilişkiler kurabilirsiniz. Bununla birlikte haberleşme ve kısa seyahatler için uygun bir zamanda olduğunuzu hatırlatırız. Değişik organizasyonlara katılabilir ve aktif görevler üstlenebilirsiniz. yanlız dikkatli olun size oldukça ağır birgörev yüklemek isteyebilirler. Fakat buna rağmen başarılı olacağınızı müjdeleyebiliriz.
 

Başak burçları; siz nesiniz?

Başkalarını düşünen birisiniz fakat davranışlarınız başkalarına acı çektirmeye yönelebilir
Suçu bir silah olarak kullanırsınız
Değişikliğe adapte olabilirsiniz
Başkalarının etkisinde incinebilirsiniz
Yararlı olabilecek yollar bulmak hoşunuza gider
Utangaçsınız
İdealistsiniz
İletişimden hoşlanırsınız
Satış kaabiliyetiniz vardır
Pratiksiniz
Etkili bir arabulucusunuz
İçgüdüsel olarak başkalarının yardımına koşarsınız
Sonsuz detay ve sorumluluğa dayanabilirsiniz
Çözümselsiniz
Konuşkansınız Kitaplar, dergiler ve yazmaktan hoşlanırsınız
Organizasyon ve detay için eleştirici bir gözünüz var
Herkezi ve herşeyi geliştirmek için karşı konulmaz bir isteğiniz var
Kaçamak yapan organizasyondan yoksun ve sorumsuz olabilirsiniz
Kendi kötü huylarınız başkalarının aynı kötü huylarını eleştirmenizi etkilemez
Sağlığınızdan endişe duyarsınız
Tümüyle rekabetci değilsiniz
Becerili bir usta terzi veya desinatör olabilirsiniz
Haritacılığa, pulculuğa ve seyahate ilgi duyarsınız.