Aslan Burcu

 

ASLAN BURCU
23 TEMMUZ - 22 AĞUSTOS
Sabit, Ateş, Pozitif

ATEŞ : Spiritüel eğilimli - Çabuk uyarılan - Enerjik - Dinamik - Aktif - Yaratıcı - Kendini bilen. Ateş elementi kişiyi yaşamında kendisinden başkasının yönetmesine izin vermemeye yönlendirir. Daha çok kişi kendi kendisinin yöneticisi ve öncüsüdür. Koç Burcunda bu davranış biçimi kişinin kararlılığını, kendisine güvenini, aktif olma yani faal olma dürtüsünü ve riske atılma isteğini yoğunlaştırır. Aslan Burcunda bu davranış biçimi daha çok organizasyon, genel toplumda ortaya çıkma isteği ve olayların içinde gözde kişi olma yönünde ortaya çıkmaktadır. Yay Burcunda ise belirli konularda ki bunlardan bazıları ´din, felsefe, eğitim, hukuk´ gibi dallardır. Bu konularda bilgili ve önder olma isteğini gösterir. Bununla birlikte çevresini genişletmeye yönelik davranışlar gösterir. Ateş grubunun yoğunluğu kişide initcılık ve buna bağlı agresif tutumların ortaya çıkmasına sebep olur. Ayrıca yaratıcılığın iyi kullanılmasını, sert davranışlarda (erkeksi) bulunma isteğini de göstermektedir. Bu özellikler kişinin haritasında bu burçların düştüğü evlerde daha yoğunlukta ortaya çıkarlar.

ÖNCÜ : Aktif - Yaratıcı - Teşebbüs etmeyi seven - Verimli. Öncü grubundaki yoğunluk kişinin karakterinde belirli, daha doğrusu kendisinin seçtiği konularda önde olma ve bilgili olma isteğini göstermektedir. Buradaki yoğunluk kişinin bulunduğu çevreye etki etmesini gelişen olalayların içinde aktif olmasının işaretidir.Gerçekçilik ve mantığın her türlü ilişkileri ve çevrede iyi kullanımını da simgeler. Ayrıca bir şeyler yapabilme, aktif ve faal olma dürtüsünün yoğunluğunu da göstermektedir.

KİŞİLİK : Güçlü - Yüksek Yaşam Enerjisi - Dışa dönük - Bağı msız - Egoist - Sporcu - Dramatik - Disiplin meraklısı - Kısa sürelerde öfkeli - Kıskanç - Diktatör - Sorumlu, düşünceli - Açık sözlü - Emredici - Kendini beğenmiş ve gururlu.

İLGİ ALANLARI : Askerlik, Yöneticilik, Spor, Sahne sanatları

DİĞER BURÇLARLA: Yay ile uyumlusun. Kova´dan he rşeyi öğrenebilirsin, Akrep sana güvenlik verir Boğa seni geliştirir ve geleceği gösterir, Yay senin kozmik ilişki kapındır.

Aslan burcunun analizi

Otorite - Kuvvet - Cesaret - Kendini beğenme - Baba - İsteklililik - Rahatlık - Eğlence sevgisi - Cömertlik - Fedakarlık - Talepte bulunan - Güdüsel tatmin - Kıskançlık - Özenme - Çok kazanma hırsı - Kumar tutkusu - Mücevher tutkusu

Aydınlık tarafı: Sosyal organizasyonlarda bulunmak - Karar verme yeteneği - Amaçta kararlılık - Güçlü bir kişilik gösterisi - Yaşama bağlılık - Yönetme arzusu.

Karanlık tarafı: Yönetici olamamak - Erkeklerle ilişkilerin iyi olmaması - Yaşama küsmek - Kararsız bir kişilik - Sık sık isteksiz ve pasif bir tutuma girmek - Sağlığa önem vermemek - İstek ve yaşam gücünde eksiklik - Organizasyon ve hedef takibinde isteksizlik - Kararsızlık - Savurganlık - Kibirlilik. Etkilediği organlar: Kalp - Dolaşım sistemi - Vücut - Omurga - Hücreler - Yaşam gücü - Gözler (Erkekte sağ göz, kadında sol göz) - Vücudun sağ tarafı ve beyin.

Kişilik: Yaşama isteği - Yaşam sevinci - Güç arzusu - Hedef takip etme hırsı - Organizasyon - Karar verebilme - Bonkörlük - Cesaret.

Artı özellikler: Yaşam sevinci - Güç arzusu - Hedefi takip etme hırsı - Organizasyon yeteneği - Karar verebilmek - Bonkörlük - Cesaret. - Sağlığa önem vermek - Sosyolojik prensiplerin içirdiği kimselerle organizasyonlarda bulunmak - Karar verebilme kaabiliyeti - Hedef takibinde kararlılık - Güçlü bir kişilik sergilemek - Yaşama bağlılık - Yönetme arzusunda olmak - Sağlığa önem vermek - Genel erkeklerle olan ilişkilerin iyi kullanılması.

Eksi özellikler: Organizasyon ve amaç takibinde isteksizlik - Kararsızlık - Savurganlık - Kibirlilik. Kalp ve göz rahatsızlıklarını teşvik edip, önlem almamak - Yöneticilik vasfına uygun olmamak - Genel erkeklerle olan ilişkilerin iyi kullanılmaması - Yaşama bağlı olamamak - Kararsız bir kişilik sergilemek - İsteksiz ve pasif bir tutum içinde olmak - Genel sağlığa önem vermemek - Kalp ve göz rahatsızlıkları.

GEZEGENİNİZ GÜNEŞ´İN ASTRO ETKİLERİ Hayat enerjisi ve fiziksel güç verir. Akıl ve ruh.

Psikolojik Özellikler: (+) Yaşam isteği, yaşam sevinci, iktidar çabası, bonkörlük, cesaret. (-) Yaşama isteksizliği, kararsızlık, savurganlık, kibirlilik.

Biyolojik Özellikler: Sağlık, yaşam gücü, kalp, kan dolaşımı, beyin, erkeklerde sağ göz, kadınlarda sol göz, vücudun sağ tarafı, kalp rahatsızlığı, göz hastalıkları, sinir hastalığı, kramplar.

Sosyolojik Özellikler: Erkek, baba, memur, saygıdeğer kişiler.

SAĞLIK

Vücüdumuzu ve kan dolaşımını temsil ettiği gibi en önemli organlardan birisini yani Kalbi temsil eder. Ayrıca atardamarı ve genelde hücre yapısını da temsil etmektedir. Vücudumuzdaki arterler buraya aittir. Sırtı ve belkemiğini simgeler. Aslan insanları hastalıklara karşı dayanıklıdırlar, önce telaşa kapılırlar ama çabuk iyileşmeyi becerirler. Bazı Aslanlar, işkolik olduklarında sinir sistemlerinin zaafa uğradığı görülür, bazen de gösteriş merakı yüzünden başlarını kazalardan alamazlar. Orta yaşlardaki aslanlarda, aşırı yeme merakı yüzünden ciddi sindirim rahatsızlıkları görülebilir. Ama sonuçta, sağlam yapılıdırlar.

ASLAN BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Tipik Aslan insanlarının boyları uzun, güçlü, kaslı yapıdadır. Ağırbaşlı bir görünüm sergilerler. Saçları gür, güçlü ve dalgalıdır. Saç rengi burcun genelinde sarı veya açık renktedir fakat bu özellik coğrafi bölgelere ve kalıtıma göre değişkenlik gösterebilir. Gözleri ve burnu büyük, dudakları ise incedir. Aslan kadınlarının vücut hareketleri sabırsız ve hızlıdır. Ten renkleri genelde açıktır. 
 

Ünlü aslanlar 

Carl G.Jung - Mussolini - Henry Ford - Mata Hari - Fidel Castro - Alfred Hitchchcock - Neil Armstrong - Yaser Arafat - Gene Kelly - Uğur Mumcu - Gazanfer Bilge - Robert Redford - Napolyon - Neco - Cenk Koray - Dustin Hoffman - Madonna - Tanita Tikaram.

ASLAN´I İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR

Sıcak ve kuruluk, sıcak ve kuru yerler - Badem,badem ağaçları - Amber - Alp Dağları - Kıskançlık ve özenme - Büyük hayvanlar - Sırt - Arttırmak - Doğum,doğumlar - Bombay - Yönetim binaları - Kapadokya - Oyun kartları - Kumar oynamak, şans oyunları - Şatolar - Yönetim Kurulları - Sinemalar - Çocuklar - Sosyal dernekler - Altın paralar - Canlı renkler - Yaratıcılık,yaratıcılık isteyen işler - Taçlar - Halkı yönetmek - Kalp ve kalp hastalıkları - Hawaii - Yüksek dağlar - Bal ve arılar- İtalya - Kudüs - Temmuz Ayı - Limon - Lavanta - Çakmak - Bütün kedigiller - Sevgi ve aşk ilişkileri - Madenler.

Aslan burcunun özellikleri

Burçlar kuşağının (Zodyak) beşinci burcu bir kraldır. Görkemli, mağrur, kibirli, saldırgan ve akıllı Aslan. Yaratıcılık ve yaşam kaynağını simgeler. Aslan burçları genelde kibirli davranışları ve bağışlayıcı tutumları ile ünlüdürler. Aslan insanları için en uygun söz "Ben İstiyorum" dur. Gerçekten de öyledir, isterler ve alırlar. Burcun insanı kendi iç güçlerini dengeleme ve geliştirme eğilimindedir. Çok kibirli ve gururlu olduğundan, içindeki ölümsüz saygınlık kazanma arzusu nedeniyle ortada kalmaktan, ani sorulara cevap verememekten ve sıkıştırılmaktan çok korkar. Aslan insanı için her şeyin bir çözümü, cevabı veya bir açıklaması olmalıdır, asla yok veya olmaza tahammül edemez; bir çözüm muhakkak olmalıdır. Daima gündemde olmak, sevilmek, aranmak ve tanınmak ister, eğer belli bir ünü varsa bunun yitirilmesi ya da azalması onun asla katlanamayacağı bir olaydır. Büyük oynamayı sever, aslında amacı konumunu çevresine ve topluma karşı koruyabilmektir. Aslan insanlarına, kalabalık ortamlarda dikkat edin, ilginin üzerinde olmasından duyduğu hazzı, bir orgazm düzeyinde gözleyebilirsiniz. Aslan insanlarının öngörü yetileri çok gelişmiştir, başları derde girdiğinde bu yetileri sayesinde düze çıkmayı başarırlar.

O, bir yaratıcıdır. Bu burcun insanları kendi iç güçlerini dengelemek ve geliştirme eğilimindedirler. Çok kibirli olduklarından ve saygınlık kazanma isteklerinden dolayı ortada kalmak, ani soruları yanıtlayamamak, cevapsız kalmak ve sıkıştırılmaktan korkarlar. Aslan burcu insanları için her şeyin bir çözümü, yanıtı ve açıklaması mutlaka olmalıdır. Aslan insanı toplum içinde gündemde olmak, sevilir birisi olarak kalmak ve tanınmak ister, bunlardan birisini gerçekleştirdiği zaman çevresine ve bulunduğu topluma karşı büyük oynamaktan kaçınmaz ve bu yerini korumak için elinden geleni yapar. Aslan insanları bir problemle boğuşuyorsa ve bu problemin çözümü için gerekli verilerin bulunamamasından yakınıyorsa işte o anda problemin çözümü için yepyeni gelişmeler ortaya çıkar ve o bunları kullanarak problemi çözmekte ustadır. Bu yönden şanslı sayılırlar. Bu burcun insanları için özellikle de yaratıcılıklarını kullanabilmeleri açısından rahat olabilecekleri, rahat çalışabilecekleri bir mekanın olması ve kişisel bağımsızlıkları çok önemlidir. Bunları gerçekleştirdiklerinde yeni bir şeyler yaratmak, yaratıcılıklarını kullanmak, çalışmak ve ruhsal yönde gelişmek dürtüsü ile yollarına davam ederler.

Onunla tartışırken dikkatli olun... Aslan insanlarının olumlu bir yönü de kendilerini düşünmeden sevdikleri insana para, vakit ve bilgilerini karşılıksız verebilmeleridir. Aslan burcu insanları kendilerini karşı cinse yakın hissederler, fakat onların aşk ve sevgi istekleri, doğal dürtülerini dengeleyebildikleri sürece uyumlu bir ilişkiye girebilmelerine olanak tanır. Bunu yapamazlarsa ikili ilişkilerinde istekleri ön plana çıkacaktır bu da talep ve beklentilerinin yoğunluğundan, ilişkinin bozulmasına veya uzun sürmemesine neden olacaktır. Bu burcun insanları için para hedeflerine ulaşabilmeleri için bir araçtır, onlar bunun bilincinde oldukları için bu yönde davranırlar. Başkalarını kendileri gibi gördüklerinden insanlara çabuk güvenirler. Tartışmalarda, konuşmalarda konunun saptırılmasına ve konu içinde tekrarlara dayanamazlar bu yüzden de sabırsızlıkları, heyecanları ve dikkafalılıkları hemen ortaya çıkar. Bir Aslan insanının fikirlerini paylaşmıyorsanız ona karşı dikkatli olmalısınız çünki dostluğunuz uzun sürmeyebilir ve onu ancak fikirlerini paylaşıyorsanız yönlendirebilirsiniz.

En iyi oyuncu Aslan´dır; Erkek ya da kadın bu burcun insanları kendilerini daima karşı cinse yakın hissederler. Ama onların aşk ve sevgi istekleri, güdülerine bağlıdır. Eğer doğal dürtülerini dengelemeyi başarırlarsa o zaman uyumlu bir ilişki oluşturabilirler. Bunu yapamadıklarında ikili ilişkilerinde istekleri yüzeye çıkar, o zaman da istek ve beklentiler arttığından ilişki bozulur veya uzun ömürlü olmaz. Bu burcun insanı için para çok önemlidir çünkü onu amaca götürecek olan en kısa yoldur. Daima başkalarının kendileri gibi düşünmesini isterler, onunla aynı görüşteyseniz bunu belli edin, o zaman etkileyebilir ve kendi yanınıza çekebilirsiniz. Aslan insanı iyi rol yapar, mükemmel bir oyuncudur, dramatik yeteneği olağanüstüdür ama ilginçtir rol yapma süresini uzattığında kişiliğini rolü ile bütünleştirerek özgünleşir; bunun en iyi örneği Jacquline Onassis-Kennedy´idi. Kısıtlanmaya tahammül edemez, o zaman ortaya ruhunu derinlerinde yatan kuşkuculuğu çıkar ve bir kuruntu fabrikası haline dönüşerek, paranoya düzeyine ulaşabilir. Bu şekilde işlerini ihmal ettiği ve verimli olamadığı görülür. Rekabetten hoşlanmaz, onun alternatifi olmamalı veya hissettirilmemelidir.

Sorumluluk Kralı Aslan Aslan burcu insanları başkalarının kendisi hakkındaki düşüncelerinin olumlu olmasını ister ve bunu da çoğu zaman başarır, ayrıca insanları etkileyebildiğinin farkında olduğundan onları daha çok etkileyebilmenin yollarını arar. Aslan insanları istediklerinde dramatik olabilirler ve kendileri bu rolü uzunca oynuyorsalar, bu onlar için bir gerçeklik haline gelebilir. Onlar için rahatlık önemlidir, eğer kısıtlanmış bir pozisyona sokulduklarını hissederlerse işlerini ihmal ederler ve verimli olamazlar, genel toplumu karşılarına alsalar bile bu ihmalkarlığı gösterirler. Bu yüzden kendi fikirlerinin takibi onlar için önemlidir. Her hareketlerinde kibirliliğini ve gururunu göstermeye çalışır, bu başkaları tarafından hemen anlaşılacaktır. Bir Aslan burcu insanı bir sorumluluk almış ve ona güvenilmişse bu sorumluluğa layık olabilmek için elinden geleni yapar, kısıtlanmamak şartı ile. Görevini yaparken de birlikte çalıştığı insanlara mesafe koyarak bunu gerçekleştirir ve her şeye rağmen sonunda kendi istekleri veya hedefinin bir parçası olmalıdır. Aslan insanları pratiktirler, felsefi ve mantıklı düşünmeye önem verirler. Sonuç olarak bir Aslan insanı pratiktir, tüm ateşli güdülerine ve sabırsızlığına karşın mantıklı düşünmeye öncelik ve önem verir. Güneşi simgeleyen Aslan Burcu´nun tanyerinin habercisi horozla bütünleştirilmesi, astrolojinin evrensel bir kuralıdır.
 

Aslan burcuna önerilerimiz

Şansınız iyi ama harcamalara dikkat Yeni yılın ilk haftasında oldukça kendinizi dönük ve hareketlerinizde heyecanlı olacaksınız. Hatta bu hayecanlı geçecektir. Dönemin ilk günlerinde yorgun ve sinirli olduğunuz için konuşmalarınızda daha sakin ve sabırlı olmanızı tavsiye ederim. İhmalkar davranışlardan da kaçınmalısınız. Aşktan yana olan şansınızı bu tür sorumsuz davranışlarınızda geri tepmemelisiniz. yine bu dönem içinde süpriz dost ziyaretlerine kendinizi hazırlıklı tutmalısınız. Beklemediğiniz kimseler size kalıcı misafir olarak gelebilirler. Şayet iş hayatında veriminizin düştüğünü görürseniz hemen harekete geçmeli ve daha çok yoğunlaşmaya çalışmalısınız. aksi taktirde iş verininizin gözüne herkezden daha çok çarpabilirsiniz. Bu da tatsız bir ihtara neden olabilir. Bunun engellemek ise elinizde olacaktır. Harcamalarınız ise oldukça artacaktır. maddi gelirinizin üstünde bazı borçlara girmiş oabilirsiniz. Bu borçların ödenmesinde bu ay bir hayli zorlanacaksınız. Kişisel yönleriniz bu devrede daha ağır basacaktır. Bu sebeple öncelik tanıdığınız işlerinizi halletmek için ısrar edeceksiniz. Bilinçli bir şekilde hedeflerinizi takip ettiğinizde başarı oranınızın bir hayli fazla oluşun sizi de şaşırtabilir. Şansınızın da desteği ile olaylar lehinize gelişmeye devam edecektir. Yanlız kişisel yeteneklerinize öncelik tanımaya çalışmalısınız. Başarılarınızın keyfini çıkartabilirsiniz. Bunun yanında aşk hayatınızda gözle görülür bir hareketlenme olacaktır. şayet bir sevdiğiniz yoksa bu dönem içinde şansınızı zorlamanızda bir sakınca yok. Ama bir birlikteliğiniz varsa aranızda geçmeiş olan ufak tatsızlıkları halledebildiğiniz gebi bir birinize daha yakın bir dönem geçireceksiniz. Ayrıca bu dönemde resmi dairelerle olan ilişkileriniz ilk döneme nazaran daha verimli ve sağlıklı olacaktır. Yanlız aceleciliğiniz bu dönemde de devam edecek. Bu nedenle iş ve genel yaşamınızda girişeceğiniz yeni atılımlarda daha dikkatli olmalısınız. Özellikle de evrak alışverişinde çıkabilecek bir yanlışlık sizi zaman açısından çok zorlayabilir. Yine bu dönemde kaybedeceğiniz evrakları bulmakta zorlanabileceğinizi hatırlatmalıyız.

Asi ve saldırgansınız Çevrenizde gelişen tatsız oldönemlar size de etkileyecektir. Hatta oldönemların içinde bulunmak zorunda kalabilirsiniz. yakınlarınız ile ilgili olacak bu sorunlar bir dönem devam edecek. Fakat sonucunda oldönemları yaşca büyük birisinin halletmesi ile rahatldönemacaksınız. Yine bu dönemde gizli düşünceler ve fikir sabitliği sizi epey zorldönemacak. Özellikle de tartışma gerektiren konu bir şekilde yakın çevreniz görebilir. Aşk ve sevgi konularında ise bu dönem oldukça verimli geçecektir. Bunların yanında özellikle de aile fertlerine karşı düşüncesiz ve kızgın davranışlarda bulunabilirsiniz. Sinirli ve saldırgan hareketlerden bu dönem içindz açısından bir hdönemli yoğun geçecektir. Özellikle de kendinizi kanıtlama isteğiniz artacak ve ilişkilerinizi bu düzeyde davam ettireceksinizi. Size karşı davranışlarda bulunan kimseleri ise katı bir şekilde eleştirmek isteyeceksiniz. Bunu yapmadan önce iyice düşünmenizde yarar var. Çünkü ilişkilerinizi zayıflatabilir. Sosyal yöndeki hırslarınız bu dönem öne çıkacaktır. Bu hırslarınızı kontrol etmenizde yarar var. Çünkü elinizdeki kozları kullanabilir ya da yanlış bir zamanlama ile gereksiz yere riske girebilirsiniz. Bu tür aksaklıklardan dolayı canınızın sıkılmasını istemiyorsanaz daha temkinli olmanızda yarar var. Aşk hayatınız durağan geçebilir. yanlız önemli bazı kararlar almak için onunla konuşmanız gerekecek. Sonra davranışlarınız oldukça belirgin bir şekilde asabileşebilir. Asi ve saldırgan davranabilirsiniz. Bu dönemde ruhsal yönden sıkılabilir ve yaptıklarınızdan memun olmayabilirsiniz. Ama size oldukça yakın bir dostunuzu ile konuşmanız sorunu biraz halledecektir. İstek ve arzularınızın artışı bu dönemde yoğunlaşacak. bu sebeple de kendinize verdiğiniz önemin artması ile hırçınlaşabilir ve düzgün giden planlarınızı bu davranışlarınız yüzünden bozabilirsiniz. Genelde aşırı bir aktivite gösteriyorsunuz. Biraz daha rahat olup çalışmalı ve hareketliliğinizi kısmalısınız.

Çözümler zor ama olası... Trafik ve araçlardan gelebilecek zararlara dikat etmelisiniz. kaza ve yaralanmalara eğilimli olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Hoş olmayan dönemlar size şanssız olduğunuzu düşündürebilir. Ama bu gelişmelerden oldukça fazla tecrübe edineceğinizi ve umduğunuzun altında bir zararla kurtulacağınızı söylemeliyim. Böyle olunca biraz daha rahatlayacağınızı umarım. yanlız kişisellikten vazgeçmelisiniz. çünkü sonucunda başarının büyük bir bölümü sizin faaliyetleriniz sonucunda olacaktır. Hareketliliğiniz ve faaliyetleriniz oldukça düşecek. Aldığınız bazı başarıların keyfine vermek isteyeceksiniz. Bu da sizi biraz tembelleştirebilir. Hatta faaliyetsizlik veya kaprisli isteklerde bulunmanız dostlarınızı gücendirebilir. Bunun yanısıra enerjinizi boşa harcama eğilimlisiniz. Özellikle de sevdiğiniz kimseye karşı huysuz davranabilirsiniz. Fakat onun sizin bu davranışlarını anlayacağını hatırlatmalıyım. Bu sabeple önemli bir gerginlik yaşayacaksınız. Çünkü heyecanlı oluşunuz duygusal reflekslerinizi kontrol edemediğiniz anlamına geliyor. Böylelikle istenmeden vazgeçmeye bakın. Çünkü heyecan oluşunuz duygusal reflekslerinizi kontrol edemediğiniz anlamına geliyor. Hatta bu sorunların çözümü için elinizden bir miktar para çıkabilir. Çözümler ise umduğunuzdan da zor olacaktır. Ayrıca bu dönemde eşya alışında dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çünkü aldatılmaktan zarar görebilirsiniz. Bu yakın dostlarınızın sorunları gizli düşmanlık olabilir. Bu sorunlarla uğraşırken kendi planlarınız aniden bozulabilir veye onları ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Bu huzursuzluktan aşk hayatınız da nasibini alabilir. Bunun önlemek ise size kalmış. Sevdiğinizi bu tür sorunlara bulaştırmamalısınız. Hatta elinizden geldiğince onu bu oldönemlardan uzak tutlmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu dönem şans oyunlarından uzak durmanız da doğru olacaktır. Gereksiz risklerden kaçınmanız maddi yönden uğrayabileceğiniz büyük bir zarardan kurtulmanıza yardım edebilir, dönemin sonunda size cazip gelen bir yatırım teklifi alabilirsiniz. Elinizdeyse bu teklifi mümkün olduğunca ertelemenizi tavsiye ederim. daha uygun bir zamanlama ile yeniden gündeme gelecek bu teklif daha sağlıklı sonuçlar verebilir.

Medyum olabilirsiniz Hissi yönden aşırı etkilenmeniz kendinizi kandırma eğiliminde olabileceğinizi gösteriyor. Hatta başkaları tarafından çabuk dolandırılabilirsiniz. Bunun yanı sıra gereksiz iyilik ve yardım sever davranışlarınızla istenmeyen düşmanlar kazanabilirsiniz. Çünkü bu dönemde oldukça meraklı olacaksınız. bu da sizi ilgilendirmeyen işlere karışmanızdan kaynaklanabilir. merakınızı yenebilecek yeni uğraşlar bulmanız daha iyi olacaktır. Hatta hobileriniz ve ilgi alanlarınız ile uğraşmak sizi tatsız münakaşalardan uzak tutacaktır. Yaşamınıza kısa süreli değişiklikler ve reformlar getirmeyi planlıyor olabilirsiniz. Aniden gelişen yeni planlar ve sürpriz misafirlerle bu dönemin öne çıkan oldönemları arasında olacaktır. Hatta bu ziyaretçiniz uzun süredir görmediğiniz eski bir dostunuz olabilir. kişisel yönden ise kendinizi özgür ve aşkta bağımsız hissedebilirsiniz. Bir birlikteliğiniz varsa bu sorunlara neden olabilir. Sizin fikirlerinize önem verilmesini istiyorsunuz ama başkalarınının düşüncelerine siz önem vermiyorsunuz. Çıkabilecek tatsızlıkları önlemek için önyargılı tutumlarınızdan vazgeçmelisiniz. Yanlız kararsız oluşunuz ufak aksaklıklar çıkartabilir. Hatta ani fikir değişiklikleri sizi epey zorlaayacaktır. Önemli bir karar aşamasında iseniz bir dostunuzun yada yakınınızın yardımına başvurmalısınız. böylelikle hatalı bir girişimi engellemiş olacaksınız. yine bu dönemde genel olarak dış uyarılara açıksınız bu yüzden de bütün tesirlere karşı alıcı rolü üstleniyorsunuz. Bu duygusal ve ruhsal yapınız size medyumluk yeteneklerinin ortdönema çıkmasında yardımcı olacaktır. sadece rüyalarınızıda gördüğünüz değil güncel yaşam içinde hissettiklerinizin de doğru çıkması sizi biraz ürkütebilir. Fakat bu yeteneğinizin olumlu kullanılması ile bu dönem bir çok başarı ve isteklerinizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Düşüncelerinizi söylerken dikkat edin Fantazileriniz oldukça faal olacak, çevrenizdeki insanları etkileyebildiğinizi görmek sizi yeni fikir ve projelere götürebilir. yanlız hırsınızı kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bir çok şeyi birden istemek hem size hem de çevrenizdeki insanlara aşırı yüklenme anlamına gelecektir. bu da genel sağlık açısından sakıncalı olabilir. Fakat kontrollü ve bilinçli olduğunuz sürece, hırslarınızı da dizginlediğiniz müddetçe bu dönem başarı olacağınız bir dönem olacaktır, hatta bazı durumlarda sinirlendiğinizi hissettiğinizde aşırı yüklendiğinizi hatırlamalısınız. Kısa ve sempatik bir gezi sizi rahatlatacaktır. Hatta bu gezinin ardından coşkulu ve huzurlu olduğunuzu göreceksiniz. Ayrıca bu gezi yeni enerji depolamanıza yardımcı olacaktır. Kendinize dönük manevi dünyanız ağırlık kazanabilir. hatta bu gibi konularda daha da bilinçlenmek isteyebilirsiniz.bu nedenle de bir çok kitap ve dergi alacaksınız. Manevi yöndeki fikirlerinizi başka insanlara aktarma isteğiniz de bu dönemde yoğunlaşabilir. Bu da dönemnı konu ile ilgilenen insanlarla beraber olacağınız anlamına geliyor. bir çok tartışma ve sohbet ortamı bulacaksınız. Yanlız bu yeni alışkanlığınızın güncel yaşamınızı olumsuz etkilemesine ve tüm vaktinize almasına izin vermemelisiniz. Aksi taktirde o sizin esiriniz değil siz onun esiri olmuş olursunuz. Mantığınızı kontrollü kullandığınız sürece şansınız da size destek verecektir. Yeni gelişmeler size aşk ve sevgi konularından uzaklaştırmışa benziyor. bu da ilişkiniz açısından ufak ama tatsız sorunlarla uğraşacağınızı gösteriyor. yanlız etkileyebilme yeteneğiniz size burada oldukça yardımcı olacaktır. Ayrıca sevdiğiniz kimseye ağır başlı tutumlarınız ile süpriz yapacaksınız. Sizi böyle nazik ve oturaklı görmediğinden oldukça şaşırabilir. Onu ikna edeceksiniz. İlaç kullanımında dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Gereksiz ve dikkatsiz kullanımlar sağlığınız açısından sorun yaratabilir. Genelde oldukça ilginç bir dönem geçiriyorsunuz.

Popüler oluyorsunuz Memnuniyetsizlik ve isteklerinizde dengesizlik gözlenebilir. yanlız bunlar dinlenme ile birlikte geçecektir. hatta bu dinlenme devresinden sonra daha da güçlü olacağınızı hatırlatırım. İş ve güncel yaşamınızda yenilikler olacak. Evde bazı kimselerle bu sebeple tartışabilirsiniz. fakat ikna kaabiliyetinizin devam etmesi ile olayları tatlıya bağlayacaksınız. Yanlız vazife ve özel ilgi alanlarınız arasında bir dengesizlik görülüyor. birinden birisi oldukça ağır basabilir. bu da birinin geri kalması anlamına gelecektir. Özel ilgi alanına bir haftalık bir ara sizi bu tür dengesizliklerden kurtaracaktır. Bunu yapamıyorsanız sağlığınız açısından oldukça zor bir dönem geçirebilirsiniz. İş hayatında ufak huzursuzluklar olabilir ama olayları akışına bırakmak ve fazla üstelememek ile sorunların büyümesine engelleyebilirsiniz. Tüm bu gelişmelerin yanında aşkta bu dönem oldukça hareketli günler yaşayacaksınız. Heyecanlı bir aşk macerasının yanı sıra arzulu ve cinsel yönden tatminkar bir ilişki olabilir. Birlikteliğiniz açısından oldiukça verimli bir dönem geçiriyorsunuz. Bir çok toplantıda gündemde ve popüler olacaksınız. Bu devre şansınızın da yardımı ile yeni ve değişik kimselerle tanışacaksınız. Sosyal yaşamınız oldukça hareketli olacaktır. Yeniden kendinize dönüyorsunuz. Çevrenizden gördüğünüz ilgi sizi biraz şımartmışa benziyor. Bu sebeple de aşırı hevesler gösterebilirsiniz. yine bu dönemde katılacağınız bir davette davranışlarınızdan dolayı eleştirilebilir ve gözden düşebilirsiniz. hatta saygısız ve nezaketsiz davranışlara maruz kalabilirsiniz. Bu tür olayların gerçekleşmesini istemiyorsanız olumlu ilişkileri ve çevreyi iyi kullanmalısınız. Ayrıca kendinizi başkalarından yüksekte görmekten de vazgeçmelisiniz. Ayrıca bu dönemde genelde kadınlarla olan ilişkileriniz gerilimli olabilir. özellikle de anneniz veya eşiniz ya da kız kardeşiniz ile. Beklenmedik gelişmeler ve davranışlarınızdaki olumlu değişiklikler eski güncelliğinizi korumanızı sağlayacaktır. Olayların dengesini kurmakta biraz zorlanabilirsiniz ama genelde başarılı ve verimli bir dönem geçireceksiniz. Duygusal yönünüz yeniden canlanıyor, çevrenizdeki insanlarla rahat ve uyumlu ilişkiler oldukça heyecanlı maceralar yaşamanıza neden olacaktır.

Evlilik ve nişana uygunsunuz Eski alışkanlıklarınızın yavaş yavaş değiştiğini görebilirsiniz. aşırı tutucu yanlarınızın bu dönemde oldukça azaldığını görmek sizi şaşırtmasın. Genel sosyal ve yakın çevre ilişkilerinizde uyumlu ve başarılı bir dönem geçiriyorsunuz. Aşk ve sevgi konularında ise bu başarı umduğunuzun altında olabilir. Yanlız yeni tanışabileceğiniz birisine yakınlık hissedebilir ve verimli bir dostluk kurabilirsiniz. karşı cinsten olan bu kimse ile daha yakın olmak isterseniz bir süre beklemeniz ve zamanlamanızı iyi kullanmanız gerekiyor. Bunun dışında bu dönem süpriz misafirler ve hoş toplantılarla geçecektir. Ayrıca parasal yönden açılma devresinde olduğunuzu hatırlatırım. bütçenizi kontrolden geçirmeden alış verişlerinizi yapmamalısınız. İşte veriminizin arttığını ve bu yüzden de üstleriniz ile aranızın iyi olacağını söyleyebiliriz, maddi yönden ise oldukça iyi bir destek alacaksınız. hatta maaşınızın artması veya zam görmeniz büyük ihtimal. Yaptığınız işlerle kendinizden söz ettirmesini biliyorsunuz. menfaatleriniz doğrultusundaki gelişmeler maddi kazançlar getirecektir, çevrenizden de taktir göreceksiniz. Verimli ve mutlu bir devrede olduğunuzu müjdelemeliyiz. bunun yanı sıra her yönden genişleme arzunuz artacak. Ev eşyalarını veya elektronik eşyaları yenileyebilirsiniz. Moral açısından iyi durumda olacaksınız. Bunun neşeniz ve coşkunluğunuz ile çevrenize göstereceksiniz. Davranışlarınızı ve neşenizi kıskanan kimseler çıkabilir. Ayrıca bu dönemde değişik organizasyonlara veya üyesi olduğunuz dernek ya da kulüp faaliyetlerine katılacaksınız. Değişik eğlenceler ve aktivitelerde bulunacaksınız. Yine bu dönemde kararlarınızdaki tutarlılık ve isabet şaşırtıcı olabilir. Hatta bu nedenle bazı dostlarınız sizden akıl danışacaklardır. Bundan da oldukça hoşlandığınız için neşenize ve moralinize moral katacaksınız. İsabetli kararlarınızı kendi işlerinizde de kullanarak başarılı olabilirsiniz. Ayrıca eksik kalan yada tamamlanan bazı işlerinizi bu dönemde halledebilirsiniz. Şansınızın da desteği ile genel yaşamınız oldukça iyi ve başarılı geçecektir, yeni tanışmalar ve ilişkiler de bu dönemde gündeme gelebilir. Daha çok aile içinde geçebilecek tartışmalar sizin olumlu ve akılcıl yaklaşımlarınız ile çözüme kavuşacaktır. Çevreniz tarafından seviliyor ve sdönemgınlık görüyorsunuz. Resmi makamlarla olan işlerinizi veya varsa mahkeme işlerini halledin. Yine bu dönem evlilik ve nişan gibi her konuda ikna edicisiniz. İlginç tecrübelerle birlikte hoş bir dönem geciriyorsunuz.

Kaderci olmanız mümkündür Elinizdeki maddi imkanları en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu da hatırlatmalıyız, tecrübelerinizi rahatlıkla pratik yaşama aktarabildiğiniz, öğrendiklerinizin ve eğitiminizin de size oldukça yarar sağladığını göreceksiniz. Ayrıca şans oyunlarında da şansınızı büyük olmamak şartıyla deneyebilirsiniz. İsteklerinizin gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. Beklentilerinizin arttığını ve bununla birlikte maddi gelirinizin yükseldiğini göreceksiniz. Ama aceleci olmayın. Çünkü bir süre yeni gelişmeleri dengelemek ve düzene koymak için uğraşacaksınız. bu da gelişelerin hızını biraz kesecektir. Daha çok ikili ilişkiler bu dönemde gündemde olacaktır. Üst üste gelen kutlamalara katılmak için hediyeler almak zorunda kalacaksınız. Şansınızın da olumlu desteği bütçenizi düzene koyabiliyorsunuz. Bu da size gelişmelerin hızlanması için gerekli avantajı sağlayacaktır. Yanlız acelecilik ve sabırsızlık bu dönemde öne cıkacaktır. Yeni gelişmelere karşı daha dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz. Öncelikle olayları takip etmeniz ve sonuçlandırmanız gerekiyor. Çevrenizde bu başarılarınızı kıskanan bir çok kimse çıkabilir. Hatta aleyhinize çalışabilirler de. Aceleciliğiniz sonucu yapacağınız bir hata en çok bu kimseleri sevindirecektir. Bu sebeple mümkün olduğunca dikkatli adımlar atmanız gerekiyor. bazı kimselerden de şüphelenebilirsiniz. Ama huzurunuzun bozulmaması için bu kimselere karşı objektif olmanız gerekiyor. Fakat bu dönemde objektif olmanız zor olacak. Genelde enerjiniz ve gücünüz olayların üstesinden gelebilecek seviyede olacaktır. İşlerinizi ve özel yaşamınızı aksatacak bazı misafirleriniz olabilir. İsteksiz ve pasif davranışlarınız sizi kaderci bir havaya sokabilir. çevrenizde aranır olmanıza rağmen yabancılaşma eğilimi gösterebilirsiniz. Aşk hayatında da oldukça kaderci davranarak olayları gelişime bırakabilir ve sonuclarına katlanmak isteyebilirsiniz. Başarılı bir dönemin ardından böylesine bir durağan döneme girmek sizi daha da hareketlendirmeli. Ruhsal ve fiziksel tutukluğunuzu yenmelisiniz. Aile içinde küçük konuşma ve tartışmaları abartılı bir biçimde büyükme eğiliminden de zavgeçmelisiniz. Bu dönemde oldukça zorlanacaksınız. Ama bir süre böyle olması gerekiyor.
 

Aslan burçları; siz nesiniz?

Yaratıcılık benliğin anlatımıdır
Kendinizi düşünürsünüz
Zalimsiniz
Kahramanı oynamaktan hoşlanırsınız
İsteyerek veya istemeyerek dikkat çekmekten hoşlanırsınız
Asilsiniz
Hayal gücünüz kuvvetli
Azimlisiniz
Benlik tarafından idare edilen inatçılık
Hata yaptığını söylemekten nefret edersiniz
Sadıksınız
Sabırlısınız
Hayırseversiniz
Dikkafalısınız
Son sözü siz söylemelisiniz
İlk tepkileriniz fizikseldir
Abartmaya ve fazla tepkilere eğilimlisiniz
Yaşamayı ve onun zevklerini seviyorsunuz
Candan bir evsahibisiniz
Eğlendiricisiniz
Ateşlisiniz
Cömertsiniz
İnsan canlısısınız
Tertiplisiniz
Hırslısınız
Gerçek veya pratik olmasada sezgilisiniz
Bir çok arkadaşınız vardır
Tembelsiniz
Kolay yolu seçmeye eğilimlisiniz
Enerji ve heyecandan hoşlanırsınız
Bir takımın bölümü olmak yerine iddialı girişimlerde bulunursunuz
Sanat, müzik ve tiyatroya hayransınız