Yengeç Burcu

 

YENGEÇ BURCU
22 Haziran- 22 Temmuz
Öncü/Su/Negatif

SU : Duygusal - Sezgisel - Hislerde enerjik - Sezgisel kaabiliyetli - Pasif - İçe dönük - Ritmik - Hissi alışverişte bulunan. Su elementi kişide duyguların ve sezgilerin yönlendirilmesini göstermektedir. Duygusal yönün ve sezgilerin ağır basmasını ve biliçli kullanılmasını göstermektedir. Yengeç Burcunda bu daha çok ev ve aile ilişkilerinde aynı zamanda da özel ilişkilerindeki duygusallığın yoğunluğunu göstermektedir. Akrep Burcunda bu duyguların biliçli kullanımını ve bilinçli yönlendirilmesini göstermektedir. Bununla beraber duyguların ve sezgilerin gizli kalmasını da göstermektedir. Balık Burcunda bu duyguların ve sezgilerin biliçsiz kullanımını göstermektedir. Ayrıca dış etkenlerden biliçsiz olarak fazlasıyla etkilenmeyi göstermektedir.

ÖNCÜ : Aktif - Yaratıcı - Teşebbüs etmeyi seven - Verimli. Öncü grubundaki yoğunluk kişinin karakterinde belirli, daha doğrusu kendisinin seçtiği konularda önde olma ve bilgili olma isteğini göstermektedir. Buradaki yoğunluk kişinin bulunduğu çevreye etki etmesini gelişen olalayların içinde aktif olmasının işaretidir.Gerçekçilik ve mantığın her türlü ilişkileri ve çevrede iyi kullanımını da simgeler. Ayrıca bir şeyler yapabilme, aktif ve faal olma dürtüsünün yoğunluğunu da göstermektedir.

KİŞİLİK : Duygusal - Sorumlu - Hayalperest - Politik - Evcil - Kompleksli - Utangaç-Sakin - Hoşgörüsüz - Sürekli savunmada - Çocuksu - Kariyer meraklısı .

İLGİ ALANLARI : Öğretmenlik - Ev içi konular - Yiyecekle ilgili konular.

DİĞER BURÇLARLA: Akrep ile uyumlu ve mutlu. Oğlak´dan çok şey öğrenirsin. Terazi sana güvenlik verir. Koç seni geliştirir ve umut verir. Terazi ayrıca senin kozmik bağındır.

Yengeç burcunun analizi

Duygular - Ruh - Dişi prensip - İçgüdü - Değişim - Alışkanlıklar.

Aydınlık tarafı: Gelişmiş annelik duygusu - Evcimen - Başkaları için endişenebilen - Hareketlilik - Değişkenlik - Uyumluluk - Şekillendirme - Düşünce yoğunluğu.

Karanlık tarafı: Bastırılmış annelik duygusu - Rahatlık - Etkilenebilme - Endişelenmeme - Moral değişkenligi - Alışkanlıklara bağımlılık - Yalan - Zalim anne.

Etkilediği organlar: Dişi prensibin üretkenliği ve verimliliği - Doğurganlık - Vücut sıvıları - Kan serumu - Lenfler - Mide - Sindirim sistemi - Beyincik - Mükoza zarı - Ruhsal varlık. (Kadında sağ göz, erkekte sol göz)

Kişilik: Anne - Eş - Kadın - Aile - Halk - Denizciler - Tıp ile uğraşan kimseler - Fazla duygusal kimseler - Değişik yaşamları olan kimseler.

Artı özellikler: İyi bir anne - Kendini mekana bağlı hissetme - Başkaları için endişelenme - Şekillendirme prensibini iyi kullanabilme - Uyumlu davranışlar ve düşünceler besleme - Sosyolojik prensiplerde içgüdüleri doğru kullanabilme yeteneği - Üretkenliğe elverişli kadın.

Eksi özellikler: Zalim olabilen anne - Rahatlık ve yüzeysellik eğilimi - Alışkanlıklardan vazgeçememe - Moral değişikliği içinde olmak - Yoğun duygusallık - Değişik yaşam sürme isteği - Kısa süreli hastalıklar - Sindirim sistemi rahatsızlıkları - Geçici felç durumları.

GEZEGENİNİZ AY´IN ASTRO ETKİLERİ Eksikliği ve değişkenliği ifade eder. İnsanda ruhu o dişiyi o içgüdüyü o his hayatını etkiler. Dolunayda etkileri kuvvetlenir o heyecan verir o yeniayda etkileyici zayıflatıcıdır.

Psikolojik Özellikler: (+) Annelik, evcillik, itina, hareketlilik, değişiklik yapma dürtüsü, uyumluluk.

(-) Zalim anne, rahatlık, etki altında kalma, gamsızlık, değişken huy, yalan.

Biyolojik Özellikler: Verimlilik, vücut sıvıları, mide, erkeklerin sol gözü, kadınların sağ gözü,cinsel organlar. Ay genellikle değişik annelik safhalarını etkiler, Geçici felç durumları, kısa süreli hastalıklar, rahatsızlıklar.

Sosyolojik Özellikler: Anne, eş (kadın), kadın, aile, halk, miras, dişiyi, değişik yaşamları olan insanlar, mesela seyahat gibi. Denizciler, haberler.

SAĞLIK
Bu burç mide ve sindirim sistemini, boğaz ve kas sistemini temsil eder.Ayrıca annelik içögüdüsünden dolayı üreme organlarını ve enfeksiyonları da temsil eder.

YENGEÇ BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Tipik Yengeç insanının boyu orta ve minyondur. Kısa bacaklı, genç görünümlüdür. Vücudu genelde güzel, yuvarlak hatlara sahiptir. Dokuları su sayesinde şarj edilir. Teni düz, parlak ve muntazam ama soluktur.. Yüzü geniş ve düzgün hatlı, gözleri büyük ve öne çıkıktır. Kuvvetli güneş ışığına karşı hassastır ve uzun süre güneşte kaldığında özellikle derisi kötü etkilenir. Vücudu nadiren fazla kıllıdır. Genelde yengeç kadınlarının göğüsleri büyüktür ve yaşları ilerledikçe göğüslerinin sarkması olasılığı çoktur. Göz renkleri genelde koyudur. Saçlar ise genelde düz ve koyu renktedir. Süt tüm yengeçler için çok yararlıdır.

Ünlü yengeçler

George Orwell - Louis Armstrong - Sezar - Hemingway - Türkan Şoray - Aşkın Nur Yengi -Ali Poyrazoğlu - Jim Morrison -Tom Cruise -Sezen Aksu - Pierre Cardin - Mick Jagger - Kenan Evren - Rasputin -Çetin Altan - Mireille Mathieu - Füsun Erbulak - Vehbi Koç.

YENGEÇ´İ İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR

Albümin - Afrika - Astım - Banyo yapmak, banyolar veya hamamlar - Ekmek ve fırıncılar - Biokimya - Serum ve kanverme - Yatçılık, tekneler ve tekne turları - Su şişeleri - Binalar - Lahana - Kalsiyum flurid - Göğüsler - Kanser -Mide hastalıkları - Tebeşir - Koleksiyonlar ve koleksiyonculuk - Öksürük - Deniz kabukluları - İstanbul - Kuşkonmaz - Çevre ve çevrecilik - Fabl ve masallar - Aile bağları - Balık, balıkçılık - Yiyecekler - Çeşmeler - Kurbağalar - Ormanlar - Bahçecilik - Gastronomi - Yeşil renk - Cam ve camcılık - Oteller - Ev kadınları - Haziran Ayı - Nilüfer çiçeği - Mutfaklar - Göller - Sıvı maddeler - Kavun.

Yengeç burcunun özellikleri

Siz bir Ay çocuğusunuz Burçlar kuşağının (Zodyak) dördüncü burcudur. Duyguların ve bilinçaltının kullanımını sembolize eder. Yengeç insanları duygusal yönden çok hassastırlar ve onlar için hissettikleri önemlidir. Yengeç insanları için en uygun söz "Ben Hissediyorum" dur. Yengeç burcu güçlü bir su grubu elemanıdır. Genellikle ev ve aile ile ilgilidir. Bu burcun insanları koruyucu ve himayecidirler, bu yönleri daha çok ev ve aile yaşamında farkedilir. Çok hassas oldukları için alaya alınmaktan çok korkarlar. Psikolojik derinlikleri olan, duygusal ve hisleri çabuk zedelenebilir insanlardırlar, bu yüzden bir koruyucu duvar örerler ve kendilerini yanlızlığa mahkum ederler. Bağlılıkları ile ünlüdürler ve sadıktırlar. Yengeç insanı için hayat ancak ailesini, evini veya sevdiklerini güvenceye aldıktan sonra mükemmeldir. Para konusunda tutumludurlar ve her zaman için bir kenarda acil durum paraları vardır. Yaşamlarını güvenceye almak için riske atılmaları gerekiyorsa buna yaparlar fakat olabildiğince başkasının parasını kullanarak bunu yaparlar ama sorumluluk duyguları gelişmiş olduğu için bu parayı çok dikkatli kullanırlar. Yengeç insanı borcuna sadık biridir ve başkalarından da bunu bekler. Yengeç insanının iç dünyası karmaşık ve geniştir, bazen çok güçlü görünür, bazen de çocuk kadar güçsüz olur. Genelde Yengeç insanları iyi niyetlidirler, fakat Ay hareketlerine bağlı olarak çok değişkendirler, bazen melankolik bazen kuşkucu bazen içe dönük, bazen pasif, bazen de dışa dönük olurlar. Bunun yanında insanlara diplomatik davranırlar. Kendilerini kısıtlanmış ve başarısız hissettiklerinde kaprisli davranışlar gösterirler ve onlarla çalışmak o an imkansızdır. Onların duygusal yönünü ve hislerini veya genelde yapılarını anlamak zordur, bu yüzden onların çoğu zaman anlaşılamamaktan yakındıklarını görürüz.

Bir evcillik anıtı Yengeç insanları gittikleri her yerde sevgi ve sıcaklık dağıtan kişilerdir. Bu insanların sevgi anlayışları gelişmiştir ve sevdiklerini tamamıyla kendilerine saklarlar, onları paylaşmak akıllarının ucundan bile geçmez, sevgileri hiç bitmez kavgalar ve tartışmalar sırasında acımasız davranabilirler fakat sevgilerini hiç kaybetmezler. Yengeç kadınlarının annelik duyguları çok gelişmiştir, buna karşı erkeklerde koruma içgüdüsü ve aile reisliği yeteneği dikkat çeker. Hafızaları çok güçlüdür özellikle duygusal yönden etkilendikleri bir olayı hiç unutmazlar ve bunu kendilerine saklarlar. Evinde çok dikkatli ve temizdir, her şeyin düzenli olmasına özen gösterir. Görüntü onlar için önemlidir, temiz giyinmek, güzel giyinmek ve takı takmaktan hoşlanırlar. Onları yönlendirmenize izin verirler fakat kendilerini baskı altında hissettikleri an kural tanımaz olurlar. Duygusal eziklikleri ile karşılarındaki insanı yönlendirmeye çalışan huyları vardır. Yani bir tür duygusal sömürücü olabilirler. Kanser, astım ve gastrit türü mide hastalıklarına karşı Yengeç insanları dikkatli olmalıdırlar.

Yengeç burcuna önerilerimiz

Sinirlerinize dikkat edin Acelecilikten kaçınmanız gerekiyor. Özellikle dönemin ilk günlerinde daha temkinli hareket etmeniz yararınıza olacaktır. Herhangi bir konuda bulunacağınız girişim ya da çevrenizdekilerin böyle bir girişimde bulunmasında, sizin aşırı iyimserliğiniz gündeme gelebilir. Başlangıçta size olumlu görünecek olan bu davranışınızın, sonradan sizin aleyhinize sonuçlandığını görmek, öfkeli davranışlarda bulunmanıza sebep olacaktır. Dönem öncesinde yeteri kadar düşünmeniz ve dönemrıntılara dikkat etmeniz, atacağınız adımda kendinize güvenmenizi sağldönemacağı gibi, istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza da yardımcı olacaktır. Sosyal ilişkileriniz açısından fazla olumlu bir dönem geçireceğinizi söyleyemem. Çevrenizdekilere ters gelebilecek ya da uyumsuz davranışlarda bulunmanız ilişkilerinize zarar verebilir. Bazı konularda aşırı sinirli davranışlarınızın da zararını görebilirsiniz. İlişkilerinizin zedelenmesini önlemek, tamamen sizin kontrolünüze bağlı. Vücudunuzda büyük zararlara sebep olabilir. İkili ilişkilerinizde de bazı terslikler görülebilir. Bu dönem karşı cins ilişkileri sizin aleyhinizdedir. Devam eden bir ilişkiniz varsa, herşeyi oluruna bırakmanız; yalnızsanız bir girişimde bulunmamanız yararınıza olacaktır. Mesleğiniz size sempatik gelmemesi ya da çevrenizdeki kişilerin baskısıyla bu mesleğe adım atmış olmanın pişmanlığını yaşayabilirsiniz. Bunun sonucunda hedeflerinizin sabit fikir haline gelmesi mümkün olabilir. Ancak bunların yaratabileceği endişelerin sizi olumsuz olarak etkileyebileceğini belirtmek gerek. Sakin ve mantıklı tutumlarınızı korumanız ve biraz gdönemret göstermeniz, istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olabilir. Hatta bir iş değişikliği düşünüyorsanız bunu gerçekleştirmek için de uygun ortamları bulabilirsiniz.

Evliler dikkatli olun Ayrıntılara önem vermemeniz ve aşırı bir cesaretle işe atılmanız genelde zarar getirecektir. Bazı kazançlar da elde edebilirsiniz ama gereksiz rizikolara girmemelisiniz. Sosyal açıdan genelde olumlu bir dönem geçirebilirsiniz. Duygusal ve iyimser davranışlarınız çevrenizdekilerle olumlu ilişkiler geliştirmenize yardımcı olacaktır. Yabancı kişilerle de olumlu iletişimler kurabilirsiniz. Ancak bu dönem içinde yeni ortamlara katılırken dikkatli olun. Birtakım tatsızlıklarla karşılaşmanız ve olmadık konularda tartışmalara girmeniz, bu ortamlarda gelişebilir. Duygusal ilişkilerinize gelince... Bu tür ilişkiler açısından inişli çıkışlı bir dönem geçirebilirsiniz. Bir çok ani duygusal yaklaşım ve ani uzaklaşmalar yaşamanız mümkündür. Bu ilişkilerin sizi duygusal olarak tatmin etmeyeceğini bilmelisiniz. Özellikle siz evli bir Yengeç´seniz, eşinizle aranızdaki anlaşmazlıkları olumlu birşekilde sonuçlandırmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu konuda göstereceğiniz gayretin yararını göremeyebilirsiniz. Ancak seksüel ilişkiler açısından çok daha şanslı olabilirsiniz. Bu konudaki enerji ve yeteneklerinize güvenebilirsiniz. Çevrenizdekilerle olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler elde etmeniz için dönemın bu döneminden yararlanmalısınız. Sizin için her açıdan olumlu olabilecek bağlantılar kurmanız mümkün olabilir. Mesleki konularda bazı terslikler devam edebilir.

Mantık ve aklın yerine duyguyu koyarsanız... Acelecilikten kaçınmanız ve mantıklı tutumlarda bulunmanız, sonuçlara ulaşmanızı hızlandırabilir. Maddi açıdan da oldukça kazançlı bir dönem geçirebilirsiniz. Yeni atılımlardan elde edeceğiniz gelir, bazı zorunlu harcamalarınızı da gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Alış veriş konularında temkinli olmanız gereken bir dönemdasınız. Bu konularda bazı terslikler gerçekleşebileceğinden, mümkünse yeni birşey almamdönema özengösterin. Sosyal ilişkilerinizde daha başka hedefler belirlemeniz ve normalin üstünde arkadaşlıklar kurmak istemeniz mümkündür. Ancak bu konuda fazla bir ilerleme elde edemeyebilirsiniz. Bu durumda halen devam eden dostluklarınızın değerini daha iyi kavramanız gerekir. Yeni kişilerden yana olan şansınız devam edecektir. Önemli kimseleri tanıyabilirsiniz. Aile ilişkilerinizde bazı anlaşmazlıklara karşı açık olacaksınız. Özellikle ortak sorunlarınız çerçevesinde diğer fertlerle tartışmalara girebilirsiniz. Çocukça davranışlarda bulunmaz veya engellerseniz, bu gibi tatsızlıkları önleyebilirsiniz. Mantık ve aklınızı kullanmanız gereken yerde duygularınıza kulak vererek atacağınız bir adım hiç de doğru olmayacaktır. Bunları kontrol edebilmeniz, bulunduğunuz ortama uygun bir şekilde hareket etmenize yardımcı olacaktır. Mesleki alanda hareketli ve enerjik bir dönem geçirebilirsiniz. Elinize geçebilecek fırsatları kullanın. Ancak dikkatsizlik ve sabırsızlığın bazı zararlarını görebilirsiniz. Zihin ve enerji açısından güçlü olacaksınız. Bunlardan yararlanarak atacağınız her adımın daha tutarlı olacağını görebilirsiniz.

Çok çalışmaktan kaçının Bazı konularda hislerinizi zorlamanız, sizi ve davranışlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bedensel olarak kendinizi fazla hareketsiz hissedebilirsiniz. Bunun sonucunda bazı egzersizlere yönelmeniz mümkün. Özellikle sabah saatlerinde yapacağınız yürüyüşlerle zinde hissedebilirsiniz. Olumlu etkilerinde insana daha çekici ve alımlı bir hava veren Venüs, size yapacağı sert etkiler yüzünden bu tür bir ikilem içine düşebilirsiniz. Hisleriniz ılık ve şefkatli olacaktır. Ancak beraber olduğunuz kişiye karşı olan davranışlarınızdaki kapris ve tartışmacı tutumlar, yolunda giden ilişkilerinize zarar verebilir. Öncelikle seksüel ilişkilerinizde bazı terslikler olabilir. Bu davranışlarınız, çevrenizdekiler üzerinde uyumsuz bir kişi izlenimi bırakıyor. Mesleki alanda zihni fonksiyonlarınız oldukça kuvvetli olacaktır. Ancak siz bunu kullanmakta özgürsünüz. Çünkü eğlence ve dinlenceye olan düşkünlüğünüz dönem boyunca kendisini hissettirecektir. fakat bu tutumunuz sizin aleyhinize olabilir. Hisleriniz ve sezgileriniz kuvvetli olacaktır. Çalışma isteksizliğinden sıyrılmanız gerekiyor. Ancak fazla çalışmak da bu dönem için sizin zararınıza. Bu nedenle dengeyi sağlamanız ve gündemdeki işlerinizle ilgilenmeniz sizin yararınızadır. Bu arada birileriyle birlikte çalışıyorsanız, bu ilişkilerde bazı kopukluklar görülebilir. Rahatınızı bozacak olan bu durum, bağımsızlık isteğinizi de arttıracaktır. Kendi işinizi kendiniz görmek isteyebilir ve onlarla olan bağlarınızı kopartabilirsiniz. Bu durum sizin için daha avantajlı olabilir. Bireysel olarak elde edeceğiniz başarılar üslerinizle olan ilişkilerinizi de yoluna koyacaktır. Kesin olarak tembellik isteğine yüz vermeyin...

İsteğiniz gerçekten bu mu? Sosyal ilişkilerinizde düşüncesiz davranışlarda bulunabilirsiniz. Özellikle kalabalık ortamlarda boşboğazlı tutumlarınız, çevrenizdekilerle olan ilişkilerinizi zedeleyebilir. Bu konuda daha temkinli ve düşünceli hareket etmeniz gerekiyor. Evliyseniz, ailenize karşı olan tutumlarınızda olumlu değişiklikler görülebilir. Enerji ve istekleriniz onlar üzerinde yoğunlaştırmanız, kısa zamanda olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. İlişkilerinizde ters giden noktalar varsa, bunları halledebilirsiniz. Bekar ve yalnız bir Yengeçseniz, bu dönem içinde aşktan yana olan şansınız artacaktır. Zaten çalışma isteksizliği gelecek. Ara sıra coşacak olan duygularınız sizi etkileyecek. Ancak "gerçekten istediğim bu mu?" diye kendinize sormalısınız. Sorumluluklarınıza olan bağlılığınız başarılı olmanızı sağlayacaktır. Gündemdeki işleriniz üzerinde yoğun düşüncelere dalabilirsiniz. Ancak ne zaman müdahale edeceğinizin bilincindesiniz. Bunu uygularsanız öncelikle maddi açıdan kazanç getirebilir. Sosyal ilişkilerinizde de tartışmalara açık olacaksınız. Çevrenizdeki kadınların bazı ters davranışlarıyla karşılaşabilirsiniz. Siz bir Yengeç kadınıysanız, bu tutumlar sizi çekememelerinden kaynaklanabilir. Ancak siz bir erkekseniz ilginizi çekmek için bu tür bir davranışta bulunacaklarını bilmelisiniz. Nasıl bir tepki göstereceğiniz tamamen size bağlı. İsterseniz boş verir ve hiç birşey olmamış gibi hareket edersiniz ki, bu tutumunuz olayın büyümesini önleyecektir; İsterseniz olayın üstüne gider, onlarla istemediğiniz bir ilişki geliştirirsiniz... Duygusal açıdan Yengeç erkekleri daha şanslı bir dönem geçirebilirler.

Yengeç kadınları telaştan kaçının Bazı konularda yaptıklarınız için kendinizi sorgulama isteği içine girebilirsiniz. Ancak zamansız bir anda yapacağınız bu sorgulamalar birtakım zararları da beraberinde getirebilir. Özellikle önemli kararlar vermeniz gereken zamanlarda, bu çelişkilerden uzak kalmanın faydasını görebilirsiniz. Mesleki konularda değişiklik isteği içine girebilirsiniz. Ancak yeni bir atılım ya da iş değişikliği bu dönem için aleyhinizde sonuçlanabilir. Bilinçaltı düşünceleriniz fazla karışık. Öncelikle düşüncelerinizdeki rahatlama dönemi ve dengeyi sağlamalısınız. Aksi taktirde şuur ve şuuraltı uyumsuzluğu sizi daha saldırgan bir yapı içine sokabilir. Görevleriniz üzerindeki konsantreyi sağlamlaştırmanız gerekiyor. Bu taktirde oluşabilecek tatsızlıkları da önleyebilirsiniz. Maddi açıdan harcamalarınızın artabileceği bir dönemdesiniz. Bazı ihtiyaçlarınızı karşılamak için yapacağınız harcamalarda aşırıya kaçmanız söz konusu olabilir. Bunun yanında alış verişlerde karşılaşacağınız aksaklıklar da canınızı sıkabilir. Elinizden geldiğince yeni birşeyler almamaya özen göstermelisiniz. Yakınlarınızla aranızda oluşacak farklılıklar, sizi huzursuz edebilir. Yengeç kadınıysanız, bu konuda aşırı bir telaşa kapılmanız söz konusu olabilir. Duygusal ilişkilerinize gelince... Fazla parlak bir dönem geçireceğiniz söylenemez. Birtakım olumsuz etkiler altındasınız. Ancak dönemın sebebini sadece karşı tarafta aramamanız gerekiyor. Özellikle devam eden bir ilişkiniz varsa, partnerinize karşı bencil ve düşüncesiz davranışlarda bulunabilirsiniz. Ufak hatalara büyük tepkiler göstermeniz de aranızdaki anlaşmazlıkları körükleyecektir. Bu dönem içinde evlilik düşünüyorsanız yada evliyseniz, kırıklıklar ve mutsuzluklar peşinizi bırakmayabilir. Evliliğinizle kişiliğiniz arasında büyük farklılıklar olduğunu düşünebilirsiniz. Olayların gelişimini zamana bırakmanız ve bir girişimde bulunmamanız yararınıza olur.

Ani girişimlere girebilirsiniz Ortak fikirleriniz doğrultusunda yeni girişimlerde bulunmanız da mümkündür. Genel yargıları onların konrtolüne bırakmalısınız. Daha çok araştırma gerektiren konularda sorumluluğu üzerinize alabilirsiniz. Zekanızdan yararlanabileceğiniz bu görevleri başarıyla yerine getirirken, eğlenebilirsiniz de... Çeşitli kazançlar söz konusu olabilecektir. Bu arada düşünceleriniz de faaliyetlerine devam edebilir. İlginç fikir ve farki önerilerle üslerinize başvurabilirsiniz. Sonuçları sizin için olumlu olacaktır. Maddi açıdan iyi bir dönem geçirebilirsiniz. Sadece emeğinizin karşılığını almdönemabilir ve bazı kişilerden de girişimleriniz için destek görebilirsiniz. Özellikle aile büyüklerinizden alacağınız desteklerin işinize yaracağını söyleyebiliriz. Bu arada yakın bir dostunuza yardım etmeniz gerekebilir. Yardımseverliğinizde aşırıya kaçmazsaniz, kendi zararınıza olabilecek bir durum da gelişmeyecektir. Aile ilişkileriniz açısından olumlu bir dönem. Aranızdaki anlaşmazlıkları düzeltmek için bazı girişimlerde bulunmanız ve çaba göstermeniz gerekiyor. Cesur hareket ederseniz, istediğiniz sonuçları geliştirebilirsiniz. Sosyal ilişkilerinizde bu dönem hissedilir bir hareketlenme yaşdönemabilirsiniz. Dostlarınıza götüreceğiniz öneriler ya da onlardan gelebilecek teklifler son derece cazip olacaktır. Değişik ortamları deneyebilir ve sağlam dostluklar geliştirebilirsiniz. Duygusal ilişkileriniz açısından daha olumlu bir dönemdasınız. Kafanızdaki kuruntu ve çelişkilerden kurtulabilirsiniz. Ancak yine de ani girişimlere yatkınsınız. Bunun bazı zararlar getireceğinin bilincindesiniz. Gereken tedbirleri almanız ve isteklerinizi kontrol edebilmeniz, ikili ilişkilerinizi geliştirmenizi sağlayacaktır. Gereksiz alınganlıklardan kaçınmanız çevrenizdekilerle olan ilişkilerinize gelebilecek zararları önleyecektir. Mesleki alanda duygularınızla hareket etmek isteyebilirsiniz. Aşırıya kaçmamanız ve bunu bilinçli olarak kullanmanız sizin yararınıza olur. Kararlı tutumlarınız, rakiplerinizle boy ölçüşmenize yardımcı olabilir. Ancak kendinize karşı aşırı bir güven içinde olmamanız gerekiyor. Aksi taktirde müsamahakar tutumlarınızın zararlarını görebilirsiniz. Engelleri aşabilecek enerji ve güce sahip olacaksınız. Öyleyse bunu kullanın.

Herşeyden önce huzur Arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz de bu dönem ön plana çıkacaktır. Onların ani ziyaretlerine maruz kalabilir ve bu doğrultuda bazı planlarınızı ertelemek durumunda kalabilirsiniz. Bulunacağınız ortamda bir tatsızlığın çıkmasına izin vermezseniz, aranızdaki anlaşmazlıkları düzeltebilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz açısından fazla hareketli bir dönem geçiremeyebilirsiniz. Bazı etkinlikler konusunda ailenizden alabileceğiniz kısıtlamalar sizi sıkabilir. Bunun yanında katılacağınız ortamlarda da birtakım tatsızlıklar yaşdönemabilirsiniz. İyi tanımadığınız kişılerden gelebilecek olumsuz yaklaşımlar, ortamdan istediğiniz zevk alamamanıza sebep olabilir. Yalnızsanız, bu dönem gireceğiniz yeni ilişkilerden bazı zararlar görebilirsiniz. Bunun yanında yakın ilişkilerde bulunduğunuz kişilerle bazı tatsızlıklar olabilir. Mesleki alanda zihni fonksiyonlarınızı daha iyi kullanın. Çevrenizdekilere zor gelen problemler size göre cazip gelebilir. Bunlara eğilmeniz ve uzun çalışmalar gerektiren sorunların içinden çıkmanız kolay değildir. Konsantre ve dikkatinizi bunun üzerinde toplayın. Aynı zamanda zoru başarmak kendinize olan güveninizi de arttıracaktır. Yeniliklere açık bir tutum izleyeceksiniz. Aklınızı ve fırsatları iyi birşekilde kullanırsanız, her açıdan rahat edebileceğiniz düzeye ulaşabilirsiniz. Bu arada temkinli olmanız gereken bir konu iş çevrenizdeki kadınlar... Hangi cinsiyetten olursanız olun, başarılarınızı çekememeleri ve size bazı kısıtlamalar getirmek istemeleri mümkündür. Onların bu girişimleri size zarar getirebileceğinden tedbirli hareket etmelisiniz. Aile ilişkilerinize gelince... Bu ortamda anne-baba tartışmaları huzursuzluk yaratabilir. Ancak siz evliyseniz, eşiniz yada kendi ailenizden kaynaklanan bazı sorunlar doğrultusunda tartışmalara girebilirsiniz. Uyumlu ve sakin tutumunuzu korumanız, bu sorunlarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Huzurunuzu koruyabilirsiniz. İkili ilişkileriniz açısındansa bu dönem son dereceşanslısınız. Hangi cinsiyetten olursanız olun, Mars ve Venüs´ün uyumlu desteği sizi yalnız bırakmayacaktır.

Yengeç gençlerine uyarı Karşı cins üzerinde olumlu ve cazip izlenimler bırakabilirsiniz. Beraber olduğunuz biri varsa, ilişkinizi geliştirebilirsiniz. Bu arada beraberliğinizle ilgili bazı kararlar almanız da olasıdır. Sonuçları sizin için olumlu olabilir. Evliyseniz ailenizde oluşabilecek tatsızlıkların üstesinden gelebilirsiniz. Ani ve düşünmeden vereceğiniz karardan büyük zararlar görebilirsiniz. Hangi konuda olursa olsun, bu etkiler kendisini gösterebilir. Mesleki alandaki başarılarınızı devam ettirebilirsiniz. Yetenekleriniz ve zekanız, elinize geçen imkanları zamanında değerlendirmenize yardımcı olacaktir. Ancak zaman zaman bazı tersliklerle karşılaşabileceğinizi de bilmelisiniz. Fakat dikkatinizi yoğunlaştırırsanız, sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Önemli olan zamanında gereken girişimde bulunmak... Bunların dışında iletişim kopukluğu ya da günlük işlerde karşılaşacağınız terslikler sizi sıkabilir. Sabırlı tutumlarınız ve öfkelenmemeniz bu gibi durumlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Dostlarınızdan gelebilecek teklifler size fazla cazip gelecektir. Onlarla katılacağınız ortamlarda iyi vakit geçirebilirsiniz. Ancak bu konuda aşırıya kaçmanız sizin açınızdan doğru değildir. Özellikle maddi olarak zarar görebilirsiniz. Ölçülü olmanız, sonradan düşebileceğinizi sıkıntıları önleyecektir. Aile ilişkileri açısından zorlu bir dönem geçirebilirsiniz. Öncelikle aile büyüklerinden gelebilecek kısıtlamalar sizi rahatsız edebilir. Bu baskılardan kurtulmak ihtiyacı duyabilirsiniz. Fikir ayrılıklarının oluşturacağı çatışmaları fazla büyütmemeniz gerekiyor. Göstereceğiniz çabalar aile içi huzurunuzun korunmasını sağlayabilir. Özellikle ailesine bağlı bir Yengeç genciyseniz bu durum gelişebilir. Fakat daha olgun yaştaysınız, eşinizin olumsuz davranışları gelişebilir. İkili ilişkileriniz açısından Yengeç kadınları daha şanslı olabilirler. Yengeç erkeğiyseniz, temkinli tutumlarınızı olmanız gerekiyor. Kısa süreli ve geçici ilişkilere yatkın olabilirsiniz.

Maddesel yargılarınıza dikkat edin Her türlü ihtimali gözönünde bulundurmanız ve tedbirli hareket etmeniz, rahat bir dönem geçirmenizi sağldönemabilir. Bunun yanında sinir gerginliği de sizi yalnız bırakmdönemacaktır. Mesleki konularda da gerginliğiniz devam edebilir. Ancak bu duygunun çalışmalarınızı engellemesine izin vermeyebilirsiniz. İşiniz üzerindeki konsantrenizi yoğunlaştırmanız ve durumu kavramanız, başarılı olmanızı sağlayacaktır. Çevrenizdekilerle olan uyumunuzu korumanız, istediğiniz sonuçlara ulaşmak için, ortak girişimlerde bulunmanızı sağlar. Küçük sorunların tartışma ortamı yaratmasına izin vermezseniz, çalışmalarınızı iyi bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Bu arada maddi konulardaki yargılarınız önemlidir, bunun zararlarını görmek istemiyorsanız, çoğunluğun kararına uymalısınız. Maddi açıdan iyi bir dönem geçirebilirsiniz. Yeni kazanç olanakları bulmanız, sizi rahatlatacaktır. Bazı harcamalarınızı gerçekleştirebilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Sosyal ilişkilerinizde bazı gerginlikler yaşamanız mümkündür. Çevrenizdekilerle olan beraberliklerinizin zorunluluğu, bu dönem içinde sizi fazlasıyla rahatsız edebilir. Sizin gibi özgürlüğüne düşkün biri için, bu bağımlılık sıkıcı olacaktır. Onlardan uzaklaşmanız ve bağımsızlığını kanıtlamanız mümkün olabilir. Fakat aranızdaki ilişkilere zarar vermeden bu durumun hallolmasına çalışmalısınız. Bu tutumunuz nispeten aranızdaki sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. Hissi ilişilerinizde bu dönem, kendinizi sıkabilirsiniz. Duygularınızı belli etmeme konusundaki ısrarlar ve genelde fanatik bir yapı içine girmeniz gözlenebilir. Bu fanatikli öncelikle sevgi ve şefkat hislerinizin açığa çıkmasını önleyebilir. Ani heyecanlar yaşamanız ve aşk konusunda daha gizemli davranışlarda bulunmanız mümkündür. Bu arada seksüel ilişkilerinizde şuur altından gelebilecek baskıların etkisinde kalabilirsiniz. Aradığınız tatmine ulaşmanız zorlaşabilir. Devam eden beraberliğiniz varsa, bu dönem istediğiniz gelişmeleri elde etmekte güçlük çekebilirsiniz. Rahat ve açık davranışlarda bulunmanız ilişkileriniz açısından olumlu olabilir. Bu arada evliyseniz, kafanızdaki tabuları aşmanın yararını görebilirsiniz.

Yengeç buçları; siz nesiniz?

Doğurgansınız
Annelik içgüdüsü yüksektir
Size ihtiyaç duyulmasını istersiniz
Ailenin bir parçası olmak istersiniz
Yemek yapmayı duygusal teselli olarak kulanırsınız
Tarih ve soyağacına ilgi duyarsınız
Yapıcısınız
Her şeye duygusal tepki gösterirsiniz
Kaprislisiniz
Aşırı derecede duygusalsınız
Yanlız kalmaktan nefret edersiniz
Kuvvetli arzularınız vardır
Dolaylı yaklaşımlar kullanırsınız
Tümüyle duygusal olabilirsiniz
Sık sık gerçek tutkularınızı saklarsınız
Başkalarının iyiliği için endişe duyarsınız
Duygularınızın esiri olursunuz
Sokulgan olabilirsiniz fakat kişisel meselerde sır saklayan ve utangaçsınız
Sessizlikte acı çekebilecek birisi değilsiniz
Sezgileriniz kuvvetlidir
Aç gözlü bir koleksiyoncusunuz
Her hangi bir şeyi atmaktan nefret edersiniz
Bozulmuş arkadaşlıklardan vazgeçmekte zorlanırsınız
İlgilenmek veya sahip çıkmak arasındaki farkı öğrenmekte zorluk çekersiniz
Yaratıcısınız
Sanat ve müzik hayranısınız. .