Koç Burcu

KOÇ BURCU
21 MART - 19 NİSAN
ÖNCÜ, ATEŞ, POZİTİF

ATEŞ : Spiritüel eğilimli - Çabuk uyarılan - Enerjik - Dinamik - Aktif - Yaratıcı - Kendini bilen. Ateş elementi kişiyi yaşamında kendisinden başkasının yönetmesine izin vermemeye yönlendirir. Daha çok kişi kendi kendisinin yöneticisi ve öncüsüdür. Koç Burcunda bu davranış biçimi kişinin kararlılığını, kendisine güvenini, aktif olma yani faal olma dürtüsünü ve riske atılma isteğini yoğunlaştırır. Aslan Burcunda bu davranış biçimi daha çok organizasyon, genel toplumda ortaya çıkma isteği ve olayların içinde gözde kişi olma yönünde ortaya çıkmaktadır. Yay Burcunda ise belirli konularda ki bunlardan bazıları ´din, felsefe, eğitim, hukuk´ gibi dallardır. Bu konularda bilgili ve önder olma isteğini gösterir. Bununla birlikte çevresini genişletmeye yönelik davranışlar gösterir. Ateş grubunun yoğunluğu kişide initcılık ve buna bağlı agresif tutumların ortaya çıkmasına sebep olur. Ayrıca yaratıcılığın iyi kullanılmasını, sert davranışlarda (erkeksi) bulunma isteğini de göstermektedir. Bu özellikler kişinin haritasında bu burçların düştüğü evlerde daha yoğunlukta ortaya çıkarlar.

ÖNCÜ : Aktif - Yaratıcı - Teşebbüs etmeyi seven - Verimli. Öncü grubundaki yoğunluk kişinin karakterinde belirli, daha doğrusu kendisinin seçtiği konularda önde olma ve bilgili olma isteğini göstermektedir. Buradaki yoğunluk kişinin bulunduğu çevreye etki etmesini gelişen olalayların içinde aktif olmasının işaretidir.Gerçekçilik ve mantığın her türlü ilişkileri ve çevrede iyi kullanımını da simgeler. Ayrıca bir şeyler yapabilme, aktif ve faal olma dürtüsünün yoğunluğunu da göstermektedir.

KİŞİLİK : Kendine güvenir - Aktif - Özgür - Rekabet sevci - Kısa sürede başarılı - Hükmedici - Kararsız - Hırslı - Kısa vadede kinci, uzun vadede affedici - Akıllı ve küskün.

İLGİ ALANLARI : İnşaatçılık, Mekanik, Mühendislik, Turizm, Spor.

DİĞER BURÇLARLA: Aslan seni mutlu eder; Terazi´den çok şey öğrenebilirsin; Yengeç sana güven verir; Oğlak seni geliştirir ve ilerletir; Koç´dan kozmik ilişki zevki alırsın.

Koç burcunun analizi

Enerji - Hareketlilik - Güç ve Kuvvet - Şiddet.

Aydınlık tarafı: İstek gücü - Uygulama gücü - Cesaret - Kararlılık - Hırs - Çalışma ve mücadele isteği - Faal ve aktif olma dürtüsü - Erkeklik cazibesi.

Karanlık tarafı: Gücün boşa harcanması - Yıkıcılıktan hoşlanmak - Agresiflik ve saygısızlık - Şiddet - Zayıflık - Enerji eksikliği - Acelecilik.

Etkilediği organlar: Vücut ısısı - Kaslar ve kas sistemi - Seksüel fonksiyonlar - Safra - Baş.

Kişilik: Mücadele ve savaş halinde olan kimseler - Silah taşıyan kimseler - Sporcular - Mekanistler - Teknikerler - El işçileri - Cerrahlar.

Artı özellikler: Atılımda bulunma isteği - Kararlı ve hırslı bir kişilik - Vücutca enerji dağılımının dengesini sağlayabilmek - Enerjiyi iyi kulanmak - Fırsatların üstüne gitmek - Riske girme hevesinde olmak - İstek ve arzuların güçlü olması - Güçlü kaslara sahip olmak - Kasların iyi kullanılması - Vücutça dayanıklı olmak.

Eksi özellikler: İsteksizlik - Saygısızca ve kaba konuşmak - Ses tonunun yükseltilerek konuşulması - İlk olma isteği - Enerji eksikliği çekmek - Zorba ve şiddet yanlısı olmak - Zayıf bir kişilik sergilemek - Fazla aceleci davranmak - Uygulama gücünde eksiklik - Seksüel fonksiyonlarda eksiklik.

GEZEGENİNİZ MARS´IN ASTRO ETKİLERİ
Psikolojik Özellikler: (+) Kuvvetli istek o yapma gücü, cesaret, çalışma ve savaş kazanma mutluluğu, beceriklilik, devamlı olarak bir şeyler yapma dürtüsü. (-) Saldırıya uğrama, gücünü harcama, dikkafalılık, hilekarlık, saygısızlık.

Biyolojik Özellikler: Pazı, seks fonksiyonu, ateş (Mars transitleri genellikle ateş yapar.), cinsel organ rahatsızlığı, cilt hastalıkları, kısa süreli ani hastalıklar, kazalar ve yaralanmalar.

Sosyolojik Özellikler: Savaşçı, silah taşıyan, sporcu, makinist, tekniker, marangoz, operatör.

SAĞLIK
Bu burç başı, kas sistemini ve orta yaşı temsil etmektedir. Vücut ısısı ve seksüel fonksiyonları da simgeler. Aynı zamanda ateşli hastalıkları da göstermektedir

KOÇ BURCU´NUN VÜCUT ÖZELLİKLERİ:

Tipik Koç, yapılı, güçlü ve dinç fiziğe sahip, geniş kemikli, sağlıklı yapıda, büyük başları olan, pembe tenli, koyu renk gözlü, keskin ve işleyici bakışlı, kaşları genelde uzun burunlarının üzerinde birleşmiş, saç yapıları sağlam, sağlıklı ve kalın, genelde vücütları kıllı, tiplerdir. Koç erkekleri sportmen ve atik olurlar, geniş omuzlu ve hareketli tiplerdir. Koç Kadınlarının göğüsleri genelde küçük olur vücut hareketleri, hızlı, aktif ve planlıdır.

Ünlü Koçlar

Rafaello - Van Gogh - Descartes - Casanova - Sakıp Sabancı- Shirley MacLaine- Yüksel Uzel - Charlie Chaplin- Pınar Kür - Yıldırım Aktuna - İlhan İrem - Zeki Alasya - Kadir İnanır - Sadri Alışık - Erol Evgin - Cem Karaca- Herbert von Karajan-Elton John-Lenin - Haydn - Aretha Franklin-Bach - Leonardo Da Vinci - Werner von Braun - Doris Day.

KOÇU İLGİLENDİREN VE ETKİLEYEN KONULAR

Sivilceler - Adrenalin - Gangsterlik - Sarımsak - Şekerler - Kuaförler - Güneş ve sıcaklık - Demir ve çelik eşyalar - İran ve İsrail - Keşfedilmemiş yerler - Migren - Politika ve particilik - - Nüdizm ve erotizm - Soğan- Askerlik - Marsilya ve Napoli - Hardal - Nevralji ve nezle - Erotizm - Soğan - Cerrahi - Çorak ve çıplak yerler - Beyin hastalıkları - Kasaplar - Şapka ve şapkacılık - Halk toplulukları - Cesaret - Kesici aletler - İşitme duyusu - Ciklet - Enerji - İdeolojik özgürlük - İngiltere - Ateş ve Alev - Mobilyalar - Jeodinamik ve ilgili konular - Marangozluk aletleri - Trans ve hipnoz -İhanet, aldatma ve fanatik kıskançlık - Duvarlar - Küçük kutular - Beyaz renk - Kurtlar - Operasyonlar - Acı biberler - Masaj ve fiziksel terapi - Potasyum fosfat - Koyun, kuzu ve koçlar - Kumsal yerler - Çobanlık - Kafatası - Konuşma organları, konuşma yeteneği ve hitabet - Üst dişler.

Koç burcunun özellikleri

Aceleci ve sabırsız Koç burcu burçlar kuşağının ilk burcudur. Yeniden başlamanın, uyanışın ve hareketin semboludür. Kişisel gelişimde yeni bir dönemi ve ataklığı sımgelemektedir. Koç insanı her şeyi ağzına geldi kontrol edemediğinden , farkında olmadan kendi gücünü aleyhine kullanabilir. Koç insanı doğal liderdir fakat heyecanlı yapısı, sinirli tutumu, otoriter olma isteği ve kendine olan aşırı güveni yüzünden agresif davranışlarıyla da ünlüdür. Koç´ u simgeleyen sözcük "Ben buyum" olarak tanımlanır. Bu burcun insanları genelde yaşamları boyunca davranış, hareket ve yaptıkları ile kendilerini kanıtlamak isterler. İstekleri ve arzuları hakkında konuşmaktansa onları geşte bu yüzden yaratıcılıklarınrçekleştirmek için harekete geçmeyi yeğlerler. Enerjilerini kontrol etmeleri güçtür. İşte bu yüzden yaratıcılıklarını bir konu üzerine yoğunlaştırmak ve takip etmek onlar için çok önemlidir ta ki onları ilgilendiren başka bir konu çıkana kadar. Ama bu heves,yeninin cazibesi geçene kadar sürecektir. Acelecilik ve sabırsızlık başlıca özellikleridir. Heyecanlı yapısı ve başkalarının öğütlerine aldırmayan tutumu ile Koç´un başı sıkça derde girebilir. Sabırsız yapısından dolayı, sıkıldığı anda zarara uğrayabilir. Bir işi başkasına devretmeye eğilimlidir. Düşünmeden kararlar verebilir ve bu yüzden zarara uğrayabilir. Karar vermeden önce iyice düşünmeli ve bu yolla başarıya ulaşmak için doğal enerjisini kullanmayı öğrenmelidir , başarılı olması o zaman daha da kolay olacaktır. Hırs ve bencilliği yüzünden daima en iyi olmak ister ve zirveye ulaşmak için her şeyi göze alır. Ama bu yönde zorlanacaktır çünkü gereken sabrı zaman zaman gösteremez ve enerjisi insanlara karşı davranışlarında esnek ve uyumlu değildir.

Yenilgiyi sevmez Eğer Koç burcu insanı yeterince mantıklı ve deneyimli değilse akılsızca işler yapabilir. Onun için şan, şöhret ve saygınlık, zenginlik ve rahatlıktan daha önemlidir. Bununla beraber Koç burcu insanı için kariyer de önemlidir. Koç insanları için seks bazen güç ile değerlendirilir ve bu yönde kullanılabilir. Bu insan istekleri söz konusu olunca asla yenilgiyi kabullenmemesinden kaynaklanır. Başarısızlıklar onu yıldırmadığı gibi yeni çıkış yolları aramasına neden olur, bu yolları bulmakta ustadır. Koç insanlarının öğrenmesi gereken en önemli ders; insanlarla daha ılımlı ve sempatik ilişkiler kurabilmek için davranışlarında daha sevecen olma gereğidir.Davranışları sşırı egoist olabilir. Bu da onları paylaşma ve başkalarının yaptıklarını öğrenme eğiliminden uzaklaştırır. Koç burcu, vücut ısısını ve seksüel fonksiyonları yönlendirir. Aynı zamanda ateşli hastalıkların da kaynağıdır. Baş ve yüz, Koç insanının anatomik bölgesi olarak bilinir, anlamlı gözler, sağlıklı dişler, etkili Yüz kemikleri, kişilikli bir burun, tahrik edici dudaklar ve gür saçlar tipik Koç insanının fizyolojik özelliklerindendir. Tipik Koç insanı fizik olarak; yapılı, güçlü, sportmen ve atik, geniş kemikli, büyük başlı , pembe tenli ve koyu renk gözlüdür. Zeki Alasya gibi... Koç erkekleri sportmen ve atik olurlar, geniş omuzlu ve hareketli tiplerdir. Koç kadınının göğüsleri genelde küçük olur fakat vücutunan her organla ilgili sağlık sorunları öncelik taşıyacaktır...

Onu kurban edemezsiniz Baş ağrıları, nevrotik gerilimler veya sinir spazmları, göz bozuklukları, kulak iltihapları ya da, burun tıkanıklıkları Koç burcu´nun zayıflıkları olarak dikkat çeker. Hareketleri, hızlı, aktif ve planlıdır. Burcun erkeği kadını kadar çekici ve etkilidir, Herbert Von Karajan veya Marlon Brando´da olduğu gibi... Kırmızı burcun güçlü rengidir, Yakut ise Koç insanının uğurlu taşıdır. Ama,elmasın da bu burç insanını etkilediği biliniyor. Koç insanı,değişkenliklerin ilginç bir temsilcisi olarak bilinir. Koç Burcu soğan, sarmısak, şalgam, hanımeli ve çeşitli dikenli bitkilerle de sembolize edilir. Elbette ki Koç, burcun özel hayvanıdır ama sakın ola ki, Koç insanını kurbanlık Koç sanmak gibi bir hataya düşmeyin. Kurban deyince ister istemez akla hayvanlar alemi geliyor. Kurtlar, sokak kedileri veya zürafalar burcun zoolojik simgeleri olarak tanınırlar. Gerçekten de Koç insanı, bir kurt kadar cesur ve atılgan olabilir, üstüne üstlük bir de köşeye sıkışmıssa son derece tehlikeli olacaktır. Öyleyse, bu insanı sonuna kadar zorlamamak veya her yolu kullanıp köşeye kıstırmamak, öğrenilmesi gereken Astrolojik bilgilerin başında gelir, iyisi mi siz siz olun ve onun üzerine fazla varmayın... Demir ve tabii çelik, Koç burcunun geleneksel metalleridir, buradan onun sertliğini,katılığını,bükülmezliğini ve dayanıklılığını anlarız.Gerçekten de, başına ne gelirse gelsin, Koç insanı çok zor pes eder. Aşık Koç sonuna kadar sevecek, herşeyi göze alacak, hatta aldatılacak ama sonuçta son sözü kendisi söyleyecektir.Yargıç da cellat da odur... Fındıkkıran Koç Burçlara uygun eşyalar da vardır. Demirden veya çelikten yapılmış her tür obje, makineler, motorlar, daha uygunu otomobiller, işte, Koç burcunun bazı eşyaları. Kılıç veya bıçaklara, hele hele çağdaş genç Koçlar´da belirgin olarak görülen heavy-metal giyal giysi veya takılara bayılırlar. Koç, sıcak yerleri sever. Gizemli çöller, sıcak iklimler, doğanın henüz kirletilememiş yerleri ve özellikle de volkanik bölgeler onun ateş ve sıcaklık dolu ruhsal yapısını yansıtır... Başkasının bunaldığı sıcak ortamlarda, o rahattır. Hatta Koç´u eğer gerçek bir Koç´sa hamam veya saunalarda sık sık görebilirsiniz,çünkü sıcak onun enerji kaynağıdır, Yay burcunun aksine ateşiyle istediği an, çevresini alevlere boğabilir... Hatta çok kızdırdığınızda, yangına körükle rahatça gidecek ve bir de üstelik gülümseyerek, "Ne var,birşey mi oldu?" diyecektir. Cinsellik, işte Koç bu konuda dayanılmazdır, kendini ya Afrodit, ya da Hermes zanneder, çapkın veya işveli bir Koç kendini beğenmiş, inanılmaz derecede üretken ve yaratıcıdır... Kırdığı fındıklar sayılamayacak kadar çoktur...Yoğun ve başarılı bir aşk gecesinin sabahında siz onun yüzüne bir bakın,duyguları Fatih´in, Napolyon´un veya Cengiz Han´ın büyük bir savaş kazandıktan sonraki duyguları ile eşdüzeydedir... Unutmayın ki,çapkınlığın doğal lideri Casanova da,bu burçtandı. Ya ünlü Şarlo? Bütün zamanların en büyük komedi ustası Charlie Chaplin de bu burçtandı, patavatsız fakat özgünlükçü, dürüst ve mizah duygusu çok yüksek, olmadık buluşların yaratıcısıydı.

Arada bir onu yanlız bırakın Eğer siz bir Koç´sanız, çok dikkat edin gerçekten ışık hızında düşünmeniz sizin için en büyük tehlikedir ve bu yüzden bir işi eksik yaparak,h edefleri şaşırabilirsiniz, aynen Elvis Presley gibi... Bütün yenilikler sizin içindir, ufkunuz sonsuzdur, herşeyin en iyisini yapma hırsı, şöhret ve para amacınızdır, varoluş nedeniniz adınızın ebediyete kadar unutulmamasıdır... Ay´da ilk yürüyen insan olan Neil Armstrong´da olduğu gibi... Evli bir Koç, eğer erkekse evlililiğe coşku ile başlayacaktır ama eşinden öncelikle beklediği; iyi görünüm, dikkat ve sık sık yüceltilip, övülmektir... Ona, olabildiğince hareketlilik ve canlı bir yaşam vermek mutlu bir beraberliğin yolu olabilir. Koçlar zaman zaman yanlız bırakılmalıdır, bu; onların özlem ve isteğini arttıracak ve mutlu dönüşler sağlayacaktır. Kısır, durağan ve rutin bir yaşam onlara göre değildir.

Koç burcuna önerilerimiz

Daima soğukkanlı olun Ayrıntıları takip etmekde zorlanabilir, hatta koşulları değerlendirmekte zorlanabilirsiniz. Olayları değerlendirirken abartılara kaçabilir ve avantajlı olabileceğiniz durumları tersine çevirebilirsiniz. Aslında biraz da yapınızda varolan uç noktalarda olma özelliğinizin sonucudur bu. Ay´ın burcunuza girdiği dönemlerde sizi zaman zaman olumsuz yönde etkileyebilir. Bu etkiler özellikle duygusal çıkışlara neden olacağı için sizi yıpratabilir. Dikkatli olmalı ve ani kararlarlardan kaçınmalısınız. Beraberliklerinizde gerginlikler sık sık gündeme gelebilir. Bu durum sizin değişiklik yapmak isteğinizden kaynaklanabileceği gibi kıskançlık ve kavgaya neden olabilir... Yeni beraberlikler için uzun zaman emek harcayarak oluşturduğunuz yapıları yıkmamaya özen göstermelisiniz. Gelişmeleri daha farklı bir yaklaşımla ele almalısınız . Bu tür bir durum özellikle meslek ya da eğitim hayatınızla ilgili sorunlar için geçerlidir. Yetkin durumda olan insanlarla tartışmamaya ve onlarla olan ilişkilerinizin yolunda gitmesine gayret etmeli ve sakin olmalısınız. Profesyonel davranmanız gereken bir yerde duygularınızın açığa çıkmasına ve soğukkanlılığınızı daima kaybetmemeye önem vermelisiniz. Çünkü böyle bir durumda kariyeriniz olumsuz yönde etkilenebilir. Yönetici gezegeniniz Mars´ın bir olumsuz etkisi de kuşku ve tartışmadır, bu olay tüm aile ilişkilerinizde ortaya çıkabilir. Yakın akrabalarınız ve eğer varsa kardeşlerinizle tartışabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin Aniden gelişebilecek olaylarda yaşayacağınız handikap dışında kişiliğinizi ortaya koymanız ve fikirlerinizi kabul ettirmeniz aslında hiç de zor değildir. Belki çok zor gelebilir ama dikkatli ve özenli bir yaklaşım tüm tehlikeleri ortadan kaldırabilir..Bu arada politika ve finans gibi konularda çalışıyorsanız başarılı olabilirsiniz. Özellikle ikili görüşmelerde sezgilerinize güvenin ve kültürel birikiminizden faydalanın. Sinirlerinize daima hakim olun. Kendinizi tanıdığınız ölçüde tepkilerinizi kontrol edebilir ve yapacağınız işleri dengeli bir ortamda yürütebilirsiniz. Aslında zaman zaman kendinizi denetlemenin yararı olacaktır. Bu tür gerilimli gelişmelere fazla önem vermemeli ve kanınızın kaynadığını hissettiğiniz an hemen kendinizi kontrol etmilisiniz. Ağırbaşlı ve yumuşak olmaya verdiğiniz önem başarınızın derecesini belirleyebilir. Ama bunun yanı sıra diplomatik ilişkilerde ve mesleki konularda son derece başarılı çıkışlar yapabilirsiniz. Tek başınıza kaldığınızda olayları şöyle bir gözden geçirmek ve eğrisiyle doğrusuyla bir bilanço çıkarmak gerçekten çok yararlı olabilir. Bundan sonraki aşamada ne yapacağınızı bilmenin getirdiği rahatlık gerçekten çok başarılı olmanızı sağlayacaktır. Zaten içinizde varolan yöneticilik içgüdünüzü dozu iyi ayarlayarak ortaya çıkarabilirseniz, belki sorumluluklarınız artabilir, ancak bu durum size prestijde sağlayacaktır.

Sertliklerden kaçının Eğer genç bir Koç´sanız özellikle bohem eğilimleriniz artabilir, böylesi ortamlarda bulunmak size mutluluk verecektir, ancak kapılıp sürüklenmemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü boşvermişlik, bir yaşam biçimi haline getirmeseniz sert etkiler yüzünden sorumluluğunu üslendiğiniz işlerde sorun çıkabilir. Siz çok çabuk aşık olabilir ve duygularınızdan emin olmadan harekete geçtiğiniz için daha sonra pişmanlık duyabilirsiniz. Bu türden bir problem yaşamak istemiyorsanız aceleci davranmamalı ve mümkün olduğunca mantıklı davranmaya özen göstermelisiniz. İltifatları ve geniş bir çevreyi kim istemez ki, ancak önemli olan kendinize olan güveninizdir, işte bunu unutmamalısınız... Sosyal ve kültürel faliyetler her zamankinden daha çok zamanınızı alabilir, ancak bu durum sizi sıkmayacak aksine daha çok mutluluk duymanızı sağlayacaktır. Eğer mesleğiniz yada eğitiminiz sanatsal konular üzerine ise, küçük de olsa övünebileeğiniz ve çevrenizdeki insanların takdirini toplayabilirsiniz, bu sizi motive edecektir. Bu arada sportif faliyetlerde de başarılı olabilirsiniz ama mümkün olduğunca sertlikten kaçınmalısınız. Zaman zaman özellikle de cinsellik konusunda eşinizi rahatsız edebilecek tutumlar takınabilirsiniz. Bu gibi nazik meselelerde bencil Venüs´ün Uranüs ve Neptün´den alacağı ters etkiler sizi zorlayabilir.

Yaratıcılığınızı kullanın Sevdiğiniz insana karşı kırıcı tavırlar takınmamalısınız. Aslında tam da bu nokta da kendine güvenli ve gelişmiş bir bireyin özellikleri sizi her türlü yanılgıdan kurtaracaktır. Maddi konularda hesapsız davranmamaya daima özen gösterin, sonuçlar çok farklı olabilir. Bu durumu bir sınav olarak kabul edebilir ve herşeyi farklı olması için elinizden geleni yapabilirsiniz. Böyle bir ortamda duygusal konularda da belirsizlik yaşayabilirsiniz. Değişik insanlar sizi etkileyebilir ve kolayca aşık olabilirsiniz. Ancak her gün yeni bir beraberlik sizi yıpratabilir. Eğer, süregelen bir ilişkiniz varsa eşinizle bu yüzden aranız bu yüzden aranız açılabilir. Aile içinde çıkabilecek anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak için bütün enerjinizi harcamanız gerebilir. Özellikle duygusal konularda dikkatli davranmak sizin açınızdan son derece yararlıdır. Aşırı tutumlar size zarar verebilir. Eğer yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz bir işte çalışıyorsanız, çevrenizdeki insanlara olan ilişkilerinizde son derece olumlu ve dikkatli olabilirsiniz. Bütün bunlardan yararlanarak gerçekleştirmek istediğiniz projeleri gündeme getirebilir ve yol katedebilirsiniz. Süregelen beraberliğinizde mutlu bir dönem başlayabilir. Bunun yanı sıra yalnız bir Koç´sanız kanınızı kaynatacak kadar güçlü bir aşk hayatınızı renklendirecektir. Ne varki, tüm bunlara rağmen aşırı iyimserlikten kaçının. Çevrenizdeki insanlardan etkilenebilir onların sizi yönlendirmesine izin verebilirsiniz. Bu durum yeteri kadar iyi bir değerlendirme yapamazsanız size zarar verebilir. Sizin için en iyi çözüm ise heycanlara ve hayale kapılmadan her konuda ayakları yere basan bir tablo çizmeniz olacaktır. O zaman gelişmeleri değerlendirebilir, (çünkü bunu yapacak enerjiniz ve yaratıcılığınız olacaktır) sonuçta kendinizi için en iyi kararı yine siz verebilirsiniz. Ve unutmayın ki etki altında kalarak verdiğiniz kararlar sonucunda yaşayacağınız olumsuzluklar sizi her zamankinden daha çok üzerek pişmanlıklar yaşamanıza neden olabilir.

Olgunluğunuzu deneyin "Koşulları değerlendirmek" işte sizin sloganınız; bu cümleyi sık sık tekrarlarsanız başarı sizindir. .Zaman zaman karşınıza çıkacak sorunlar ise eğer akıllıca davranabilirseniz sizi asla durduramayacaktır. Mars ve Venüs arasındaki olumlu etkiler sizi genelde ödüllendirir. Enerjiniz sizin için uzun vadede yararlıdır, ani gelişimlerde kurduğunuz ilişkiyle ilgili bir problem çıkmayabilir. Bu; hiç beraberliğiniz olmayacak anlamını taşımıyor, ancak biraz daha fazla gayret göstermeniz gerekebilir. Böylece bir aradayken yaşayacağınız sorunlar sizi rahatsız etmeyebilir. Ancak kaçınamayacağınız durumlarda sakin olmaya ve çevrenizdekilere karşı kırıcı olmamaya çalışmalısınız. Kendinizi bu duruma alıştırmaya çalışmanız çok yerinde bir karar olacaktır. Sıkıntılı günler geçirebilirsiniz, ancak kendinize güvendiğiniz sürece her şeyi degiştirebilecek güce sahip olacaksınız. Süregelen işlere ara vermeden devam etmek ve aniden gelişebilecek tersliklerde akılcı çözümler üretmek en mantıklı davranış biçimi olacaktır, bunu unutmamalısınız. Aslında bu durumun olgunluğunuzu denemek için bir sınav olduğunu düşünün. Bir taraftan anlaşılmamak bir taraftan da yakın olduğunuz insanlarla ilişkilerinizin bozulması canınızı sıkabilir. Belki an desteğe ihtiyacınız varken böyle olay sizi üzebilir, ama bunları düşünmek yerine daha uzun süre ayakta durmak için ne yapmanız geretiğini düşünmelisiniz. Böylece size engel olabileceğini düşündüğünüz şeylerin ortadan kalktığını göreceksiniz ve özellikle ikili ilişkilere dikkat etmelisiniz. Eşiniz, sevgiliniz ya da iş ortağı olduğunuz kişilerle aranızda çıkabilecek sürtüşmelerde, çözümsüz olduğunu düşünüdüğünüz bir noktaya varacak olursasınz zorunlu kopuşlar gündeme gelebilir. Ve bu durum sonuçta üzüntülü bir hava yaratabilir. Kendinizi kontrol altında tutmalı ve davranışlarınızla kendinize zarar vermemeye özen göstermelisiniz. Önce aşktaki problemleri ele alacak olursak, eşinizle aranızda çıkabilecek anlaşmazlıklarda karşılıklı bir anlayışsızlık ikiniz içinde son derece kırıcı bir hava yaratacaktır. Onun duygularını anlamaya, ancak size ters gelen yanları varsa orta bir nokta bulmaya çalışmalısınız. Özellikle aranızda sorun haline gelebilecek meseleleri herhangi bir şekilde gündeme getirmemelisiniz. Siz çekici birisiniz İş ortaklıklarında son derece anlayışlı olmaya gayret etmelisiniz. Heleki işiniz insanlarla ikili ilişkilere dayanıyorsa o zaman işiniz biraz daha zor olabilir, ancak siz yine de her şeyin yolunda gitmesini sağlayabilirsiniz. Sert bir uslüpla insanlarla diyalog kurmamalısınız, o zaman isteklerinizin yerine getirilmesini sağlamanız çok daha kolay olacaktır. Bütün bunlara neden olan konu 7. Evinizde yer alan yönetici gezegeniniz Mars´ın olumsuz etkileridir, lehinize çevirebilecek olursanız o zaman kendinizle gurur duyabilirsiniz. Ancak zaman azaman aşırıya kaçabilecek bilimsel bir titizlik ve kuralcılık sizi yanıltabilir. Daha doğrusu karşınızdaki insanların size tepki göstermesine neden olabilir. Bu duruma biraz dikkat ederek sözkonusu olabilecek aksaklıkları oratadan kaldırmalısınız. Bu arada sezgilerinize güvenebileceğinizi bilmelisiniz. Başkalarının etkisi altında da kalarak bu konularda zarar görebilirsiniz, Aslında,bir yanılgıya düşmeyecek kadar da akıllı birisiniz. Duygularınızı açığa çıkarmak güçleşebilir ve aşırı alıngan bir ruh haline girdiğiniz için her şey sizi bu durumlarda daha çok etkileyebilir. Aşk başınıza tatlı belalar açabilir. Siz son derece çekici ve cazipsiniz. Eğer süregelen bir ilişkiniz varsa eşinizi kıskandırmamaya gayret edin. Teknik bilgiler konusunda yeteneklisiniz, eğer bunu kullanabilirseniz, başarı olabilirsiniz. Bu durumu gözönünde bulundurmanız yararlı olacaktır. Biriken enerjinizi açığa çıkarmayacak olursanız, bu durum gerilim yaratabilir. Verimliliğinizi arttırın Çevrenizdeki insanlar ne kadar renkli simalar olursa bu durum sizi o kadar memnun edecektir. Yine eşinizin entellektüel eğilimleri ile birlikte çok daha iyi zaman geçirmenizi sağlanabilir. Grup etkinlikleri içersinde yer almalısınız, yeni insanlarla tanışabilir ve iyi iletişimler ve ilişkiler kurabilirsiniz. İş yerinde kollektif çalışmalardan aldığınız verim maddi manevi olarak tatmin olmanızı sağlayacaktır. Karşınıza kendinizi ve ilişkilerinizi geliştirebileceğiniz fırsatlar çıkabilir bunları akıllıca değerlendirmeyi başarabilirsiniz, gerçekten çok yararlı olabilir. Eğitim hayatınız hala devam ediyorsa ya da işiniz eğitimle ilgiliyse, çalışmalarınızda kullanabileceğiniz bir alt yapı oluşturabilirsiniz. Ancak ani çıkışlarla her şey tersine dönebilir. Ateşli kişiliğinizi kendinize zarar verebilecek bir silah gibi kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bunu daha öncede tekrar etmiştim, ancak sizin gibi aşırı enerjik bir insan bu sözü sık sık tekrarlamalı. Gözlerinizi ayrıntıya yöneltin ilk bakışta farkedilemeyen ancak anlaşıldığında size önemli ipuçları verebilecek görüntülerden avantaj sağlayabilirsiniz... Hareketi hayatın en önemli parçası olarak kabul eden insanlar için duygusal ilişkide renk çok önemlidir. Bu durum gerçekten verimliliğinizi arttırmanızı sağlayabilir. Kendinize olan güveniniz sevginizin büyüklüğü ile doğru orantılı olabilir... Bu yüzden her şeyin yolunda gitmesini sağlamak için tedbirli davranmalısınız. Aksi takdirde günlük hayatın bu kadar yorucu bir hale gelmesi gerilim yaşamanıza neden olabilir. Tüm bunları bir araya getirmekde güçlük çekebilirsiniz. Sıkıntılı anlarınızda kendinizi zorlamamalı ve yalnızlığın getireceği güvene sığınmalısınız.

Kendinizi daima eleştirin Yaptığınız her çalışmayı bir kez daha gözden geçirmekte her zaman yarar vardır. Kar ve zarar gibi somut durumları gözden geçirdikten sonra kazancınızı artırmanın koşullarını araştırabilirsiniz. kendinizi ve çevrenizdeki insanlar için en iyisini yapabilmenin kaygısını yaşamak isze pek çok konuda avantaj sağlayabilir. Duyarlılığınızın artması, isteklerinizin kalite olarak da yükselmesinin yaratacağı tazeliğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Sevdiğiniz insanın yanında kendinizi mutlu hissettiğiniz sürece aranızdaki aşk son derece iyi bir şekilde gelişebilir. İş ve aşk bütünlüğü sizin için en uygun ortamdır. Bu durum mesleki konularda hayalciliğe kapılmanıza neden olabilecek hatalı tutumları da uzaklaştırmanızı sağlayabilir. Olayları hafife almayın çevrenizdeki insanların etkisi altında kalarak bir şeyleri değiştirmek, yenilemek ve kazanç sağlamak adına ayaklarınız yerden havalanabilir. Bunu farkettiğiniz an kontrollü davranmalı ve risk oluştturan konularda aşırı atılgan davranmamalısınız. Sosyal ilişkilerinizde sizi tatmin etmeyen bir taraf hisesederseniz, böyle bir durumda yeni uğraşlar zamanınızı çok daha renkli geçirmenizi sağlayabilir. Hareketli olmanın getirdiği yararları yaşayan biri olarak bu sıkıntıyı hiç farketmeyebilirsiniz.. Kendinizi iyi hissetmek için yaşamdan zevk alabileceğiniz bir takım şeylerle her zaman ilgilenmelisiniz. Yerine getiremeyeceğiniz sözler verip huzurunuzu bozmamalısınız. O zaman çok daha mutlu olabilir ve sorunlarınızı çok daha rahat çözebilirsiniz.

Koç burçları, siz;

Yönlendirilmemiş enerjiye sahipsiniz
Talepte bulunan birisiniz
Çocukca davranışlarınız vardır
İsteklerinizin anında ve tam anlamıyla olmasını istersiniz
Saldırgansınız
İlk reaksiyonlarınız fizikseldir
İhtiraslısınız
Kişilere ilham verirsiniz
Sabırsızsınız
Yapıcı ve iyimsersiniz
Acelecisiniz
Kontrol edilemeyen hevesleriniz vardır
Fiziksel ve sözsel saldırılara hazır bir asker edasındasınız
Durulma ve hırs çabuk yükseldiği gibi kolayca unutulur
Çömertsiniz
Bencilliğiniz kabalıktan çok dikkatsizliğinizin neticesidir
Erdemlisiniz
Her hangi bir şeyi denemeye hazırsınız
Arkadaş canlısısınız
Cesaretlisiniz
Başkalarının size destek vermelerini beklersiniz
Fiziksel aktiviteleriniz engellenirse, moraliniz bozulur, üreticiliğiniz azalır ve şişmanlarsınız.
İstekli bir atlet ve eforlu bir oyuncusunuz
Mekaniğe eğilimlisiniz
İyimserliğiniz gerçek kaabiliyetinizi arttırır.