BOĞA

Papatya

Toprak grubunun en sıcak burcu Boğa, tüm bitkiler arasında en çok Aster familyasından olan Papatya ile özdeşleşir. Kırların bu asi, sevimli ve romantik çiçeği, Venüs’ün tüm özelliklerini taşıyan Boğalar’ın karakter özelliklerini de başarıyla temsil eder. Nazik yapraklarına karşın güçlü gövdeleriyle hassas ama çok dayanıklı. Boğa insanının hayat amacı huzuru bulmak ve korumaktır. Bir boğayla yaşamanın anahtarının huzur olduğunu unutmayın. Masanıza koyacağınız bir demet papatya, sıcacık bir fincan papatya çayı, yağdanlığınızdan yaşam alanınıza yayabileceğiniz birkaç damla papatya yağı bu huzur duygusunu sürekli tutmaya fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Ihlamur

Lifleriyle dokumacılıkta, çiçekleriyle aromaterapik sağaltım desteğinde kullanılan Ihlamur bitkisi, Boğa insanının mutfağında da vazgeçilmez unsurlardandır. Kök tarçın, elma ve limonun hoş aromasıyla birleşerek lezzetli bir içeceğe dönüşen Ihlamur çiçeği, toksin atıcı özelliğiyle ateş düşürmeye de yardımcı olmaktadır.

Tarçın

 

 

Boğa burcu gerçek bir toprak insanı olduğu için bitkilerle olan ilişkisi de geniş ve etkindir.  Bu derin ilişkide, demliğinden tatlısına sahlebinden parfümüne tarçın aromasını eksik etmeyen Boğa insanı, insanlık tarihinin en eski baharatlarından olan tarçının afrodizyak etkisini içten içe bilmektedir. Venüs’ün ihtişamlı, göz alıcı, parlak çocukları Boğalar, doğru oranda kullanıldığında mucizevi sonuçlar veren tarçının bu küçük sırrını maharetli elleriyle mutfaklarına dahil ederken, bir Boğa insanıyla partnerlik edenler tarçının bu canlandırıcı etkisini de göz ardı etmemelidirler.

Mısır

Mutfak ve yemek konusunda bir estetik uzmanı, deyim yerindeyse bir sanatçı olan Boğa, tam anlamıyla bir gurmedir. Kaliteli olduğu kadar çok yönlü, her konuda faydalı ve doyurucu olabilen bu toprak insanı, beslenme sisteminden de mısır gibi çok yönlü, çok faydalı ve besleyici bir ürünü eksik etmez. Güneşi, sıcağı, toprağı, aile ve çocukları, bolluk ve bereketi temsil eden mısır, Boğa’nın sofrasında hak ettiği saygıyı görür. Size de bu saygın şölen sofrasındaki yerinizi, tatlıya haylice düşkün olan Boğa’nın sofrasına armağan edebileceğiniz bir tatlıyla almak kalır.

Üzüm

Antik ve nostaljik doğasıyla Boğa insanının gönlünü fetheden pirinç ve bakır elementlerinden yapılmış kaplar içerisinde renkli ve çeşitli üzümler, kaliteli şaraplar ve leziz yemeklerle bezenmiş bir zevk sofrası... İşte toprak elementinin yıldızı Boğa’nın bolluk ve keyif tablosu. M.Ö 5000 yıllarına dayanan tarihçesiyle üzüm, nostaljiye, şekere ve görsel estetiğe düşkün Boğalar’ın baş yiyeceklerindendir.

 

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
5 + 1 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin