BAŞAK

Düğünçiçeği

Titiz, detaycı ve hassas Başak insanının ruhuna hitap eden düğünçiçeği, rengiyle de toprak grubunun bu belirgin burcunu destekler. Yaz aylarının sıcaklığını, aşkın huzurlu tonlarını, duyguların inceliğini yaşam alanınızda görsel sunumunuzla birleştirmek istediğinizde Ranunculaceae neşeyle size yardım edecektir.

Unutmabeni çiçeği

Kelt mitolojisinde, peri hazinelerine giden yolu Unutmabeni Çiçeği'nin açtığı düşünülür. Hazinenin saklandığı kayanın kenarına Unutmabeni çiçeği bastırıldığı zaman, gizli mağaranın kapısının açıldığına inanılır. Eski bir Avusturya halk hikayesinden adını alan "Unutma Beni Çiçeği "gerçek aşk ve hatıra" anlamına geliyor. Hikayeye göre, iki aşık Tuna nehri boyunca yürürlerken, kız nehrin üzerinde yüzen güzel bir mavi çiçek görür. Çiçeğin akıntıyla sürüklenip gitmesinin kendisini üzdüğünü ifade eder. Sevgilisi çiçeği yakalamak için suya atlar, ama dalgaların altında kalır ve boğulmaya başlar. Çiçeği sevgilisine fırlatır ve son nefesinde "Unutma Beni" diye bağırır. Unutmabeni çiçeği; duygusal, geçmişine bağlı, değerlerine önem veren,detaycı ve kolleksiyoncu Başak için önemli bir semboldür.

Melekotu

Sinirleri kuvvetlendiren, spazmlara iyi gelen, yapraklarından çıkan suya bir parça pamuk bastırılıp çürük dişe konduğunda ağrıyı kesen Angelica, kurutulup başa sürülerek bitlenme sorununu da kökten çözen faydalı bir bitkidir.

 

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
1 + 0 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin