AKREP

KaktüsSu grubunun gizlemek, suskunluk, derinlik kavramlarını sözcüklerin tüm anlamlarıyla bünyesinde toplayan Akrep için Sukkulent yani gövde veya yapraklarındaki özel etli dokularda su tutma, biriktirme yeteneği olan bitki anlamına gelen kaktüs çok güçlü bir semboldür. Gövdesindeki dikenlerle kendine güçlü ve etkin savunma alanı yaratan Kaktüs'e benzeyen Akrep insanı, doğru bakım ve ilgiyle yaklaşırsanız, kendisinden alabileceğiniz sevgiyi tüm kalbiyle verecektir.

Açelya
Güneşten hoşlanmayan, toprağı sevmeyen ve akşamları yapraklarından serpme yöntemiyle sulanması gereken Açelya, nazlı ve çok hassas Akrepler gibi özenle bakılıp yetiştirilmesi gereken bir bitkidir. Pembe, parlak turuncu ve sarı tonlarında görebileceğiniz Azelea, yaşam alanınızda yaratacağı sıcak havayı ancak bu hassas koşullara bağlı kalırsanız verebilecektir.

Hatmi çiçeği

Bahçelerimizde sıkça görülen ancak ismini pekçoğumuzun bilmediği bu şifalı bitki göğsü yumuşatır, sindirim sistemine ve şişkinliğe iyi gelir, anne sütünü arttır. Ayrıca duyarlı ve çok kuru ciltleri yumuşatan Hatmi, çay formunda da kullanılabilir.

  

Yeni yorum gönder

CAPTCHA
Bu soru sayfayı dolduranın bir otomatik program olmaması için düzenlenmiştir.
7 + 1 =
Sorunun cevabini yazin. Orn: 1+3 icin 4 yazin